на сайті  
   
 
Четвер, 24 вересня 2020 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Яблуневий дивосвіт
21.10.2011 | Переглядів: 2606
Рейтинг

     Галицька земля  чудова і багата, бо все в нас є: гори і долини, швидкі ріки, потічки співучі, дрімучі ліси.  А ще є люди, які вміють працювати і своєю працею дивують світ. Саме про людину, яка віддала себе праці на землі, ми поведемо мову.
Іван Бурчак живе у невеликому галицькому селі Медуха. Живе на обійсті, де свого часу народився і виріс міністр Західно-Української Народної Республіки Дмитро Вітовський. Тут, посеред подвір’я, до недавнього часу росла велика стара яблуня, посаджена у далекому ХІХ столітті. Сьогодні її вже нема. Старість взяла своє. Проте поряд з будинком на восьми сотках розкинувся чудовий яблуневий сад, закладений п’ять років тому руками Івана.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №42 (1677) в рубриці «Про господарку»

Основне завдання – виростити і зберегти
14.10.2011 | Переглядів: 2240
Рейтинг

     Структурні перетворення сільгоспвиробництва, свідками яких ми є останні півтора року,  підтверджують необхідність глибокого аналізу стану і перспектив розвитку аграрної галузі. Адже практично закінчився сільськогосподарський рік, урожай зібрано, а проблем не поменшало. Мабуть, саме тому сьогодні постала гостра необхідність у виробленні виваженої політики в аграрному секторі району.
Перший крок у цьому напрямку запропонували зробити журналісти «Галицького слова», які вирішили відвідати кілька господарств району і запросити керівників господарств до діалогу.
А почати  нашу розмову ми вирішили з управління агропромислового розвитку районної державної адміністрації. Наш співрозмовник – начальник управління Володимир Гловацький.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №41 (1676) в рубриці «Про господарку»

Ризоманія — небезпечна вірусна хвороба цукрових буряків
30.09.2011 | Переглядів: 2367
Рейтинг

     Ризоманія — одна з найнебезпечніших хвороб цукрових буряків. У заражених вірусом рослин відбуваються глибокі метаболічні зміни: уповільнюються ріст, розвиток і процеси цукронакопичення, порушується функціонування провідної системи, що призводить до зменшення вмісту води в коренеплодах, зменшується вміст сухих речовин, загального й альфа-амінного азоту, а кількість натрію, калію, кальцію зростає порівняно зі здоровими коренеплодами. Уражені буряки стають дерев’янистими, часто загнивають із хвостової частини. Внаслідок цих змін погіршуються технологічні якості коренеплодів і знижується вихід цукру із сировини.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №39 (1674) в рубриці «Про господарку»

Кролі – це не тільки цінне хутро...
16.09.2011 | Переглядів: 5110
Рейтинг

     Кілька років тому фахівці підприємства «Західно-українські сади» на території села Залуква облаштували територію та встановили устаткування з метою започаткування розвитку у нашому районі екологічно чистого кролівництва.
Люди, які поставили перед собою цю мету, мають відповідний досвід промислового вирощування кролів і повну уяву щодо технологій та підводних каменів, якими відзначається кролівництво. А тому після зустрічі з організаторами цієї фактично нової для району галузі стало зрозумілим, що цей бізнес має шанс і перетворюється у високоприбуткове виробництво.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №37 (1672) в рубриці «Про господарку»

Золотиста картопляна нематода
12.08.2011 | Переглядів: 2441
Рейтинг

     http://www.gornovosti.ru/static/images/archive/2365/krasnoyarskiy-kartofel-atakovala-nematoda.jpgЧимало шкідників рослин та бур’янів потрапляють на наші городи через торгівлю рослинною продукцією. Охороняє наші ґрунти від різноманітних фітопатогенних організмів Державна інспекція з карантину рослин. До слова, Волинська область у цьому сенсі чи не найчистіша в країні. Втім державні інспектори з карантину рослин ще раз пояснили дачникам та господарям, як правильно боротися зі шкідниками та хворобами сільськогосподарських культур.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №32 (1667) в рубриці «Про господарку»

Жнива у розпалі
29.07.2011 | Переглядів: 2302
Рейтинг

     Комбайн, жниваПід урожай зернових та зерно-бобових культур 2011 року в районі було засіяно 25,5 тисяч гектарів ріллі. Один за одним сільськогосподарські підприємства приступили до жнив і почали обмолот озимої пшениці. Як зазначив начальник управління АПР районної даржавної   адміністрації Володимир Гловацький прогноз до збирання ранніх культур складає 8303 га. Станом на 26 липня вже зібрано урожай із 3324 га, тобто 40% від загальної площі, при врожайності 27,5 ц/га. Вал складає 9129 тонн. В тому числі з площі 6229 га ярої та озимої пшениці уже зібрано 1700 га (44%) при врожайності 28 ц/га. Вал – 7644 тонни. При прогнозах озимого і ярого ячменю, що  складає 1021 га, вже зібрано 594 га (58%) при врожайності  28 ц/га. Вал вскладає 1485 тонн зерна.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №30 (1665) в рубриці «Про господарку»

Рак картоплі – небезпечне захворювання!
22.07.2011 | Переглядів: 2460
Рейтинг

     http://divo-gorod.narod.ru/rak2.jpgВ Україні поодинокі вогнища даного захворювання виявлено у всіх областях, де вирощується картопля. В Івано-Франківській області вогнища зараження раком картоплі охоплюють 8 районів (Верховинський, Долинський, Коломийський, Косівський, Надвірнянський, Рожнятівський, Калуський, Галицький).
Найбільш характерною ознакою захворювання є утворення наростів на бульбах, столонах, рідше – на стеблах, листках і навіть квітках. За зовнішнім виглядом нарости нагадують цвітну капусту. Розмір наростів може бути різноманітний – від маленької горошини до величини, що перевищує розмір бульби. Нарости, що утворюються під землею, білого кольору, на надземних частинах – зеленого. До закінчення вегетації вони темніють і гниють. Ракові нарости розвиваються на бульбах і в сховищах.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №29 (1664) в рубриці «Про господарку»

Вирощуємо власними руками
22.07.2011 | Переглядів: 6242
Рейтинг

     ПолуниціРозпочинаючи нову рубрику в нашій газеті – «Вирощуємо власними руками», хотілося б в дебютному матеріалі поділитись власними досвідом. Оскільки я займаюся полуницею, то перша стаття цьому і присвячена.
Спершу слід з’ясувати, що таке полуниця і чим вона корисна.
Полуни́ця (трускавка) — трав’яниста багаторічна рослина, яка цвіте білими квіточками і дає їстівні рожево-червоні кисло-солодкі соковиті ароматні ягоди.
Полуниця не тільки смачна ягода і чудовий десерт, а й активний лікувальний засіб. За вмістом вітаміну С полуниця поступається лише чорній смородині.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №29 (1664) в рубриці «Про господарку»

Західний кукурудзяний жук-небезпечний карантинний організм
24.06.2011 | Переглядів: 3384
Рейтинг

     Кукурудза – одна з найпродуктивніших злакових культур універсального призначення, яку вирощують для продовольчого, кормового та технічного використання. Із загального валового світового виробництва зерно кукурудзи на продовольчі цілі використовується 15-20%, а на корм худобі – 60-65%. В Україні кукурудза належить до основних фуражних культур, оскільки вона є важливим джерелом забезпечення сільськогосподарських тварин концентрованими кормами, силосом та зеленою масою. Дуже небезпечним шкідником для кукурудзи є обмежено поширений в Україні (але значно поширений на території західних областей України) західний кукурудзяний жук (Diabrotica virgifera virgifera Le Conte). Імаго західного кукурудзяного жука – маленькі жуки з овальним тілом довжиною 4-7 мм, жовтувато-бурі з більш темними вусиками і жовтими смужками на надкрилах. Самці дрібніші від самок і мають більш темне забарвлення. Надкрила жовтувато-бурі із зеленкуватим відтінком, у самок – з трьома чорними смугами, які іноді мають вигляд пунктирних крапок. У самців вони зливаються в одну смугу, особливо в задній частині.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №25 (1660) в рубриці «Про господарку»

Прогноз розвитку шкідників і хвороб сільськогосподарських культур та заходи боротьби з ними в червні
10.06.2011 | Переглядів: 3198
Рейтинг

     Озимі зернові
Протягом місяця продовжуватимуть заселяти дорослі особини пшеничного трипса злакової попелиці, шкідливі клопи. За умови теплої, помірно вологої погоди розвиток і розмноження шкідників проходитиме активно, спостерігатиметься швидке збільшення їх чисельності в посівах, пошкодження ними стебел, колосків.
Для захисту озимих зернових від шкідників рекомендовано використовувати Арріво, к.е 0,2 л/га, Карате-Зеон к.е. - 0.15 л/га, Фастак, к.е.-0.1-0.15 л/га. Збільшиться розповсюдження і розвиток хвороб листя і колосу (на пшениці – борошниста роса, септоріоз, бура іржа; на ячмені – гельмінтоспоріоз, борошниста роса, проявиться летюча сажка). За вологої погоди існує загроза ураження колосу пшениці фузаріозом, септоріозом, оливковою пліснявою.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №23 (1658) в рубриці «Про господарку»

Про бурячок цукровий
10.04.2011 | Переглядів: 2400
Рейтинг

     Цукровий бурякСьогодні, коли район розпочав весняну посівну кампанію, актуальним є відродження цукрового буряківництва. Цю тему вже висвітлювала газета. Сьогодні ми в черговий раз хочемо нагадати особливості вирощування даної технічної культури. Головна особливість сучасної системи вирощування цукрових буряків – її комплексність. В ній нема другорядних елементів. Кожен фактор може стати вирішальним. Головний ворог буряків – бур’ян. Сучасні гербіциди ефективні тільки на полях,  де одержано здорові дружні сходи. А отже потрібне високоякісне насіння. Проте хороше насіння само собою не може забезпечити дружнього проростання і нормального розвитку рослин. Необхідні ретельна підготовка грунту, правильний посів, якісне внесення засобів захисту та підживлення рослин. Саме про це поведемо мову з головним спеціалістом із розвитку рослинництва управління АПР Галицької районної державної адміністрації Володимиром Бакалярчиком.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №14 (1649) в рубриці «Про господарку»

Про бурячки цукрові
12.03.2011 | Переглядів: 1937
Рейтинг

     Цукровий буракЩе три-чотири роки тому цукор в торгівельній мережі України був за ціною 2,90 – 3,10 грн. за кілограм. Сьогодні його вартість сягнула понад дев’ять гривень і спостерігається тенденція до збільшення. Де вихід?
Для нашого району вихід є. Він полягає у відродженні цукрового буряківництва як галузі сільського господарства не лише  агроформуваннями, а й у індивідуальному секторі, адже з 0,10 га площі посівів можна одержати 3,5 т цукрового буряка. А при здачі на цукровий завод отримати 250 кг цукру. Звідси й економія сімейного бюджету.
Сьогодні в районі проводиться робота щодо відкриття бурякоприймальних пунктів у місті Галичі та селі Кінашів. Там  можна буде отримати кваліфіковані консультації щодо вирощування цукрових буряків, а також придбати якісний посівний матеріал. А тепер детальніше.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №10 (1645) в рубриці «Про господарку»

Чому не родить картопля?
12.02.2011 | Переглядів: 9609
Рейтинг

     картопляКартопля для українців – другий хліб. Турбота про її вирощування та збереження врожаю є постійною для кожної селянської родини. Раніше картоплярство було досить розвиненою галуззю з відповідною агротехнікою, насінництвом, а тепер воно стало занедбаним.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №06 (1641) в рубриці «Про господарку»

Управління Держкомзему у Галицькому районі повідомляє
22.01.2011 | Переглядів: 2465
Рейтинг

     До початку земельної реформи усі землі України належали до державної власності. Після проголошення земельної реформи з’явились землі приватної власності. Також із становленням місцевого самоврядування в Україні виникає необхідність у запровадженні комунальної власності на землі населених пунктів, як інституту гарантування прав територіальних громад. Пункт 10 Перехідних положень Земельного кодексу України зазначає, що рішення про розмежування земель державної і комунальної власності в межах населених пунктів приймають відповідні сільські, селищні, міські ради за погодженням із органами виконавчої влади, а за межами населених пунктів – органи виконавчої влади за погодженням з відповідними органами місцевого самоврядування.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №03 (1638) в рубриці «Про господарку»

Ідентифікація великої рогатої худоби в районі
04.12.2010 | Переглядів: 4591
Рейтинг

     КороваПротягом трьох років на державному рівні ведеться мова про підтримку товаровиробників в галузі тваринництва шляхом запровадження дотації за утримання корів основного стада незалежно від форм власності (колективна чи індивідуальна). В зв’язку із відсутністю коштів в 2010 році дотацію за утримання корів основного стада відтерміновано на 2011 рік. Умовами для призначення дотації за утримання корів є реєстрація корів в сільських, селищній, міських радах (згідно перепису поголів’я) в книгах та ідентифікація в Івано-Франківській філії «Агентство з ідентифікації та реєстрації тварин». Проідентифікована тварина (корова) повинна мати  бирки на обидвох вухах, а власник повинен мати паспорт та ветеринарну картку, що відповідає даним даної корови.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №53 (1631) в рубриці «Про господарку»

Оподаткування сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів
02.10.2010 | Переглядів: 7193
Рейтинг

      Михайло Стасюк,  головний спеціаліст із забезпечення та координації розвитку фермерських і особистих селянських господарств управління АПР Галицької РДАПроблемним і неузгодженим на законодавчому рівні на сьогоднішній день є питання щодо надання сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам статусу юридичної особи як неприбуткової організації.
Згідно з пунктом 7.11 статті 7 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» до неприбуткових установ і організацій може бути віднесено установи і організації, перелічені в підпункті 7.11.1. пункту 7.11 Закону, за умови дотримання ними вимог, встановлених цим пунктом.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №42 (1620) в рубриці «Про господарку»

Через проблеми – до успіху
02.10.2010 | Переглядів: 4134
Рейтинг

     Корови на ферміКоли працюєш сам на сам з ринковою стихією, вижити важко. Та все ж, незважаючи на проблеми, які сьогодні виникають у сільськогосподарських підприємств, виробники намагаються оминати гострі кути.
Певним чином намагається допомагати господарством і держава, втілюючи в життя цілий ряд економічних програм. «Селекція в тваринництві» – це одна з тих, яка діяла в Україні до 2010 року. Мінагрополітики вирішив продовжити дію даної програми. У зв’язку з цим було вирішено провести атестацію племінних господарств щодо підтвердження наданого їм статусу.
 У Галицькому районі цей статус надано трьом підприємствам. ПАФ «Бовшівська» має статус племзаводу з розведення української чорно-рябої молочної худоби.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №42 (1620) в рубриці «Про господарку»

“Мрія Карпат” втілює в реальність мрії галичан
02.10.2010 | Переглядів: 5651
Рейтинг

     Джан Дір у галичі на полі У селі Васильківці Гусятинського району на Тернопіллі вже кілька років поспіль працює сільськогосподарське підприємство,  яке  об’єднало навколо себе ряд сільськогосподарських виробників і створило групу компаній «Мрія», до якої увійшли компанії «Мрія Центр», «Мрія Північ», «Мрія Схід» та «Мрія Карпат». Її очолює Герой України, добрий господар і чуйна людина Іван Миколайович Гута.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №42 (1620) в рубриці «Про господарку»

Основні принципи діяльності сільськогосподарських кооперативів
11.09.2010 | Переглядів: 9566
Рейтинг

     Михайло СтасюкСільськогосподарський обслуговуючий кооператив – це економічно неприбуткова організація,що:
- належить сільськогосподарським товаровиробникам і управляється ними за демократичними принципами;
- надає своїм членам ті послуги, які необхідні для власних господарств;
- не ставить за мету отримати прибутки для себе, а прагне збільшити прибуток господарств своїх членів.
Вищезгадані принципи кооперації, можливо, здаються складними та вимогливими. Адже член кооперативу повинен сплатити...

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №38 (1616) в рубриці «Про господарку»

Бій бур’янам з осені та про посіви
04.09.2010 | Переглядів: 1714
Рейтинг

     Бій бур’янам з осені
Останнім часом  рівень ведення землеробства істотно знизився. Значно зросло потенційне засмічення  орного шару грунту. В середньому на більшості площ насіння бур’янів становлять від 1,0 до 1,7 млрд.шт./га. Внаслідок негативного впливу бур’янів зниження  продуктивності сільськогосподарських культур (навіть для досить конкурентноздатних посівів із суцільним способом сівби) може сягати 20 - 50 % можливого рівня врожайності. У зв’язку з цим великого значення набуває застосування гербіцидів. По вегетуючих багаторічних і однорічних бур’янах  в серпні високоефективним буде ...

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №37 (1615) в рубриці «Про господарку»

Господарі землі своєї
21.08.2010 | Переглядів: 5903
Рейтинг

     Михайло Михайлович ДадівУпродовж століть український селянин мріяв і боровся за одне - за власну землю, на якій міг би разом із сім’єю працювати від зорі до зорі, щоб тільки жити в достатку, щоб був хліб і до хліба в кожній родині. Ставлення до землі передавалося від батька до сина, від діда до внука, із покоління в покоління. Саме це забезпечувало безперервність великого роду хліборобського.
Уже на початку незалежної Української держави почали відроджуватися справжні господарі. Серед них фермерська династія Дадівих у селі Насташине. Сьогодні вони наймолодші в районі. Я маю на увазі, за віком керівників господарства. Та це не заважає молодим аграріям бути в числі лідерів у районі.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №35 (1613) в рубриці «Про господарку»

Розведення кролів в умовах Прикарпаття
14.08.2010 | Переглядів: 45273
Рейтинг

     крілик, кролик, заец, заяць, зайчик, кроленяОдним із джерел надходження дієтичного м’яса для населення є кролівництво – скороспіла, багатоплідна галузь, оплата продукції кормом якої становить 4 ц кормових одиниць на 1 ц приросту живої маси і є вищою, ніж у ВРХ та свиней. Від однієї кролематки за рік можна одержати до 80-100 кг кролятини в живій масі.
Залежно від основного напряму продуктивності та біологічних особливостей породи кролів поділяють на м’ясо-шкуркові, м’ясні і пухові, а за довжиною волосяного покриву – на нормально-шерстих, короткошерстих та довгошерстих. За розміром кролі бувають крупні – 4,5-5,5 кг, середні – 2,5-4,5 кг, дрібні – 2,5 кг і менше, декоративні – 1 кг...

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №34 (1612) в рубриці «Про господарку»

Коза в домашньому господарстві
07.08.2010 | Переглядів: 24422
Рейтинг

     Зааненська козаКоза стала домашньою твариною ще в стародавні часи. Вчені вважають, що осередком одомашнення диких кіз були Середня Азія і Європа.
Не кожна сім’я може утримувати корову. В такому випадку виручить коза. Розрізняють такі основні напрями козівництва: молочне, вовнові, пухові. Найпоширенішою породою в нашій місцевості є молочна, яка представлена різними відріддями місцевих кіз: зааненська, тоггенбурзька та іншими породами і їх помісями.
Кози характеризуються акліматизаційною здатністю, стійкі до захворювань, витривалі і не є вибагливі до умов годівлі та утримання, відносно скороспілі. Вони є пасовищними тваринами, мають добре розвинений харчовий апарат, здатний перетравлювати грубі корми, багаті клітковиною (до 64%).

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №33 (1611) в рубриці «Про господарку»

Посівна
03.04.2010 | Переглядів: 2769
Рейтинг
Посівна       Важка зима і запізніла весна додали чимало клопотів аграріям Галицького району. Зважаючи на холодний березень, було зрозуміло, що частину озимих доведеться пересівати. А це – додаткові обсяги робіт, що “потягнуть” за собою зайві фінансові ресурси, які сьогодні у сільськогосподарських виробників й так у дефіциті.
      Загалом по району доведеться пересівати близько 7% озимих зернових культур. Читати далі >>
 Опубліковано в номері №15 (1593) в рубриці «Про господарку»

Буде відкрито бурякопункт
03.04.2010 | Переглядів: 1942
Рейтинг
      У позаминулому номері «Галицького слова» ми повідомляли, що у 2010 році в Галичі планується відкрити бурякопункт з прийому цукрового буряка.
      Як повідомив нашим журналістам начальник Галицького бурякопункту М.Лібрик, пункт прийому цукрової сировини може бути відкрито у м.Галичі за рікою, якщо люди посіють достатню кількість буряка, а цукровий завод запропонує нормальні умови прийому сировини. Читати далі >>
 Опубліковано в номері №15 (1593) в рубриці «Про господарку»


Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net