на сайті  
   
 
Понеділок, 16 вересня 2019 року
 Електронна версіяВаша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...Про бурячок цукровий
10.04.2011 | Переглядів: 2325
Рейтинг

     Сьогодні, коли район розпочав весняну посівну кампанію, актуальним є відродження цукрового буряківництва. Цю тему вже висвітлювала газета. Сьогодні ми в черговий раз хочемо нагадати особливості вирощування даної технічної культури. Головна особливість сучасної системи вирощування цукрових буряків – її комплексність. В ній нема другорядних елементів. Кожен фактор може стати вирішальним. Головний ворог буряків – бур’ян. Сучасні гербіциди ефективні тільки на полях,  де одержано здорові дружні сходи. А отже потрібне високоякісне насіння. Проте хороше насіння само собою не може забезпечити дружнього проростання і нормального розвитку рослин. Необхідні ретельна підготовка грунту, правильний посів, якісне внесення засобів захисту та підживлення рослин. Саме про це поведемо мову з головним спеціалістом із розвитку рослинництва управління АПР Галицької районної державної адміністрації Володимиром Бакалярчиком.

     Цукровий буряк– Пане Володимире, які вимоги ставляться до ґрунтів, які будуть використані під посів цукрового буряка і які  вимоги до температури грунту при сівбі?
     – Кращими ґрунтами для цукрових буряків є добре оструктурені, середньо суглинкові за механічним складом, керовані, багаті гумусом, забезпечені елементами живлення і вологою, мають нейтральну або слабо кислу реакцію, мають орний шар не менше 25 сантиметрів, а дзеркало ґрунтових вод знаходиться на глибині не вище 60 сантиметрів. Це вказує на те, що  для буряків непридатні надто важкі (глинисті) і дуже легкі (супісчані), безструктурні , перезволожені, болотисті або пересушені грунти.
     Мінімальна температура проростання насіння складає +2…+5ОС, максимальна – +10…+12ОС. Сівбу слід проводити при температурі грунту +5…+6ОС. У наших умовах такий період припадає на першу декаду квітня і насіння закладається на глибину 2,5-3,5 см.
     При цьому протяжність вегетаційного періоду від сходів до збирання  складає 160-220 днів.
     – Наступне моє питання стосується місця буряків  у сівозміні, обробітку грунту та оранки.
     – Кращими попередниками для цукрових буряків є озимі та ярі зернові, картопля, горох, однорічний та зелений корм. Допустимі – кукурудза на силос, кукурудза на зерно, багаторічні трави.  Але небажаними є пізньостиглі гібриди кукурудзи на зерно, багаторічні трави, всі види буряків та хрестоцвітні культури, а також і сусідство з минулорічними буряковими плантаціями.
     Цукрові буряки – культура, яка формує продуктивну частину у грунті і дуже вимоглива до стану орного шару, тому що від нього залежить якість сходів і ефективність дії ґрунтових гербіцидів, а також форма коренеплодів. Повноцінний врожай неможливий при недотриманні хоча б однієї з умов. Рівномірний розподіл в орному шарі органічних добрив; рівномірна дрібно-грудкувата поверхня; рівномірне, рівно глибоке посівне ложе (2-3 сантиметри) із щільною основою, до якої досягає капілярна волога, – все це складає комплекс і є основою одержання максимальної врожайності.
     Ріллю необхідно вирівняти, а потім двічі заборонувати середніми (на важких грунтах важкими) зубовими боронами.
     – А стосовно оранки та підживлення?
     – Найкраща пора для оранки – осінь. Осіння оранка сприяє кращому накопиченню вологи. Правда, важкі ґрунти слід орати дещо пізніше, коли ґрунт здатний кришитись. Весняна ж  оранка виправдана лише в умовах перезволоження. Глибина оранки має становити  25-30 см, але не глибше товщини орного шару. Проводити оранку треба при технічній зрілості грунту.
     Цукрові буряки не люблять кислих грунтів, а отже слід проводити вапнування, яке здійснюється під попередник. Це  покращить структурні та повітряно-біологічні  властивості грунту, сприятиме його відновленню та  засвоюванню  рослинами поживних речовин.
     Перегній у кількості 30-40 тонн на гектар дає найкращий ефект, коли пригортається разом з фосфорно-калійними добривами. У крайньому разі його можна внести під глибоку зябову оранку, але не весною.
     І нарешті – насіння.
     Успішність буряківництва в значній мірі залежить від якості посівного матеріалу. Тут однаково важливі як генетичний потенціал сорту чи гібриду, так і посівні кондиції насіння. Слід зазначити, що гібриди мають певні переваги перед сортами. Вони більш врожайні, обумовлені одноростковістю, сильнішим стартовим ростом, що  сприяє зниженню втрат і значно полегшує процес збирання.
     У нашому районі насіння гібриду ЧС-72 та ЧС-90 можна придбати у представника ТОВ «Мрія Карпат» за ціною 25 гривень за кілограм (тел. 0679512152) або ж замовити у сільській раді чи управлінні агропромислового розвитку РДА (тел. 21-306).
     Сподіваюся, що галицькі ґазди таки візьмуться за відродження цукрового буряківництва у районі. А ми всіляко сприятимемо їм у провадженні галузі.
     
     

Розмову вів Ярослав Поташник


 Опубліковано в номері №14 (1649) в рубриці «Про господарку»

Коментарі:

Коментарів поки що нема.Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 5 + 8 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.

Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


..

 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net