на сайті  
   
 
Субота, 23 жовтня 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...Свято медичних працівників
18.06.2011 | Переглядів: 2631
Рейтинг

     Свято медиків в ГаличіЗа багаторічною традицією у третю неділю червня в  Україні відзначають День медичного працівника, свято закріплене Указом Президента України  від 3 червня 1994 року.
     Цей день уособлює всенародну вдячність організаторам охорони здоров’я, лікарям, науковим працівникам, медичним сестрам, фельдшерам, молодшому медичному персоналу, всім працівникам галузі за роботу, сповнену любові до людей.

     Сьогодні майже шістдесятидвохтисячному населенню району, з якого 49675 осіб дорослих та 12170 дітей, медичну допомогу надають дванадцять лікувально-профілактичних закладів. А це – Галицька центральна районна лікарня на 180 ліжок, Бурштинська міська лікарня на 165 ліжок, Більшівцівська номерна та Маріямпільська дільнича лікарні, 8 амбулаторій загальної практики сімейної медицини у селах Яблунів, Задністрянське, Тустань, Дубівці, Комарів, Вікторів, Мединя, Блюдники і 55 фельдшерсько-акушерських пунктів.
     Визначивши основні пріоритети діяльності галузі на 2011 рік, зосередившись на охорона здоров’я матері і дитини, серцево-судинних та онкологічних захворюваннях, боротьбі з епідеміями туберкульозу, ВІЛ/СНІДу, розвитком первинної медико-санітарної допомоги на засадах загальної практики сімейної медицини, а також, виконуючи Програму економічних реформ «Заможне суспільство, конкурентноспроможна економіка, ефективна держава», владою району та медичними спеціалістами зроблено впевнені кроки щодо подальшого реформування системи охорони здоров’я.
     Напередодні свята головний лікар центральної районної лікарні Мирон Матейко дав інтерв’ю газеті «Галицьке слово», яке пропонуємо читачам на 3 сторінці часопису.

     
     – Мироне Федоровичу, спочатку про стан медичної галузі в районі загалом.
     – Сьогодні в галузі охорони здоров’я в районі 199 лікарів та 453 працівники середнього медперсоналу.
     Якщо провести аналіз роботи, то добрих справ чимало. Сьогодні раціонально використовується ліжковий фонд. Якщо у минулому році план ліжко-днів виконано на 98,6%, то лише у І кварталі 2011року – на 100%.
     В напрямку розвитку і удосконалення первинної медико-санітарної допомоги та сімейної медицини створено три нових сімейних дільниці (при Маріямпільській дільничній лікарні та по одній при Галицькій поліклініці і Бурштинській міській лікарні).
     Вжито заходів щодо укомплектування ланок первинної медико-санітарної допомоги кадрами лікарів і середнього медичного персоналу, в тому числі з питань сімейної медицини. Протягом двох років для амбулаторій загальної практики сімейної медицини готуються інтерни. Отже, згодом посади лікарів будуть укомплектовані повністю.
     В Мединській амбулаторії загальної практики сімейної медицини відкрито клінічну лабораторію і відповідно підготовлено медичного працівника.
     Якщо проаналізувати захворюваність серед населення району, то слід відзначити високий рівень онкопатологій, цукрового діабету, хвороб органів дихання і серцево-судинної системи.
     За І квартал виявлено 34 онкохворих, 42 хворих з цукровим діабетом. За 2010 рік вперше виявлено 178 онкохворих, 151 хворого з цукровим діабетом. Артеріальною гіпертензією хворіє 31% населення, 20% – ішемічною хворобою серця, патологією органів дихання – 24% населення району.
     Впродовж кількох років в районах області відзначаються низькі показники малюкової смертності. Відсутня материнська смертність.
     Районний показник малюкової смертності за 2010 рік складав 7,9% (обласний показник – 10,2%). За І квартал 2011р. ця смертність становить 6,4% (обласному – 12,6%).

     
     – Зважаючи на це, мабуть, важливим питанням для медицини сьогодні є зміцнення матеріально-технічної бази закладів.
     – Однозначно. І тут, мабуть, можна зупинитись детальніше. Лише в 2010 році за кошти районного бюджету здійснено ремонти 20 закладів первинної ланки. Виготовлено проектно-кошторисну документацію на газифікацію будівлі ФАП села Колодіїв. Здійснено телефонізацію ФАП села Німшин.
     Користуючись нагодою, хочу відзначити кращі ФАПи та їх завідувачів. А це Олександра Остапчук (с.Бринь), Наталія Медвідь (с.Коростовичі), Марія Зрам (с. Межигірці), Надія Попович (с.Сокіл), Галина Кульчицька (с. Кінчаки), Броніслава Зозук (с. Височанка), Любов Цибух із Німшина, Марія Шпирка з Демешківців та Марія Курдидик – завідувач ФАПом села Бошів.
     Проведено перекриття даху паталого-анатомічного корпусу районної лікарні, безкоштовно при сприянні Бурштинської ТЕС замінено мережу від теплоцентру до гінекологічного корпусу. Проводиться капітальний ремонт каналізаційної системи приймального та гінекологічного відділень.
     У 2010 році встановлено новий рентген-апарат на три робочих місця в поліклініці Галицької ЦРЛ.Завдячуючи голові обласної державної адміністрації Михайлові Вишиванку, у лютому в Бурштині встановлено новий рентген-апарат на два робочих місця. Завершується капітальний ремонт інфекційного відділення Бурштинської міської лікарні.
     Вікторівську амбулаторію забезпечено санітарним автомобілем „Нива”, який передано з Галицької центральної районної лікарні.
     У 2010 році централізовано за рахунок цільового фінансування «Забезпечення лікувально-профілактичних закладів обладнанням, транспортними засобами, виробами медичного призначення та лікарськими засобами” отримано три автомобілі «Ореl Соmbo» для Маріямпільської дільничої лікарні, Більшівцівської номерної лікарні та Комарівської амбулаторії, дефібрилятор для відділення реанімації, три електрокардіографи, два УЗД-апарати, двадцять вісім приладів для визначення глюкози в крові, два апарати штучної вентиляції легень, реанімаційно хірургічний монітор, кисневий концентратор «Оxymat-З», системeу рентгенівської діагностики для Бурштинської міської лікарні, дихальний мішок, гінекологічне крісло.
     За кошти лікарні придбано меблі та обладнання для рентген-кабінету, лампу фототерапії для пологового відділу, неонатальний столик, шість бактерицидних опромінювачів.

     
     – Ми поволі перейшли до фінансування медичних закладів.
     – У цьому році в плані соціально-економічного розвитку закладено кошти для придбання медичного обладнання в сумі 298 тис. грн. Це найбільша сума в порівнянні з минулими роками.
     Лише за 5 місяців поточного року з районного бюджету виділено кошти в сумі 180 тисяч гривень для покращення матеріально-технічної бази медичних закладів. Зважаючи на це, було проведено часткову реконструкцію та поточний ремонт приміщень Дубівецької амбулаторії, фельдшерсько-акушерських пунктів сіл Острів, Демешківці, Підшумлянці.
     Великий об’єм робіт в лікувально-профілактичних закладах здійснено за рахунок коштів екологічного фонду району.
     2 млн. грн. в районному бюджеті на 2011 рік закладено для завершення будівництва хірургічного корпусу Галицької центральної районної лікарні. Ще 700 тисяч грн. закладено у еколологічному фонді.
     Не зайвим буде подякувати сьогодні сільським головам, які активно сприяють зміцненню матеріально-технічної бази первинної ланки лікувальних закладів та якості медичного обслуговування сільського населення. Хочу відзначити Зіновія Цибуха, Ганну Михайлишин, Лідію Крупу, Івана Стуса, Марію Щепанську, Богдана Шидловського, Володимира Олійника, Галину Наконечну. Цей список можна продовжувати.

     
     – Це все стосується матеріально-технічної бази. А щодо людського фактора?
     – Фонд заробітної плати на 2011 рік запланований на 10,5 місяців в зв’язку із великою мережею лікувально-профілактичних закладів району.
     За І квартал 2011 року безоплатно запротезовано 20 осіб на суму 7656,64 грн. Тоді як у І кварталі 2010 року лише 6 осіб, на суму 4011,43 грн.
     На безоплатне лікування пільгових категорій населення використано 50811,69 грн. проти 34739,79 грн. в аналогічному періоді минулого року.
     У 1 кварталі вартість одного ліжко-дня з медикаментозного обслуговування складає 4,25 грн., а по продуктах харчування - 3,36грн. З благодійними внесками – 5,1 грн.

     – Як і у будь-якій галузі у Вас чимало невирішених проблем.
     – Без них не обходиться. Нам треба завершити ІІІ чергу будівництва хірургічного корпусу районної лікарні, укомплектувати вакантні посади лікарів загальної практики сімейної медицини, забезпечити сільські заклади транспортом. Зрештою, розвиток охорони здоров’я сільського населення залишається для нас пріоритетним напрямком.
     Ми повинні зробити все для активізації заходів щодо зниження захворювання на туберкульоз і ВІЛ/СНІД, онкопатологію. Домогтися зниження серцево-судинних та цереброваскулярних захворювань і їх наслідків, зниження первинної інвалідності серед дитячого населення та населення працездатного віку.

     – Попри медичну практику, команду медиків району можна побачити на спортивних майданчиках і очолюєте команду особисто Ви. У Вас, мабуть, є добрий потенціал спортсменів?
     – Ми мусимо якимсь чином скидати із себе стреси і навантаження, а тому й займаємось спортом. Минулого року наша команда виборола перше місце у змаганнях з міні-футболу серед медичних закладів області. В результаті перехідний кубок був наш. Друге місце було за нами у сьомій обласній спартакіаді профспілки працівників охорони здоров’я. Наша жіноча команда була третьою у спартакіаді серед жіночих колективів державних установ та організацій Галицького району, присвяченій Дню весни. Третьою була наша команда і за підсумками спартакіади серед державних установ району, присвяченої 20-й річниці незалежності України.
     Серед кращих спортсменів інтерн-стоматолог Олег Матейко, інтерн-уролог Михайло Івасишин, лікар-хірург Володимир Сова, фельдшер відділення швидкої медичної допомоги Степан Леочко, лікар-ендоскопіст Ігор Бакалярчик, лікар-стоматолог Андрій Цибух, зубний технік Михайло Хоптій та лікар-травматолог Володимир Бурмей.

     – І на завершення розмови…
     – Хочу зазначити, що це свято стосується кожного з нас. Здоров’я людини має стати національною ідеєю. Захищаючи його, ми маємо можливість суттєво покращити ситуацію в районі загалом. Адже, коли буде здоровою кожна людина зокрема, здоровим буде суспільство. Наше здоров’я – у наших руках.
     І як би не було важко працювати медичним працівникам, ми рятуємо людські життя, лікуємо, проводимо профілактичну роботу, залишаємося вірними свому професійному обов’язку.
     Медичні працівники гідні вдячності своїх пацієнтів за самовіддану працю та врятовані життя.
     
     
     

Розмову вів Ярослав Поташник


 Опубліковано в номері №24 (1659) в рубриці «Офіційно»

Коментарі:

fZUSBVjbx:
08.11.2012 09:51:50

I don't know who you wrote this for but you helped a breothr out.


Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 4 + 6 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net