на сайті  
   
 
Субота, 23 жовтня 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...Вони несуть людям світло
18.06.2011 | Переглядів: 2382
Рейтинг

     Струм, дротиУ 20-30-х роках минулого століття, зважаючи на промисловий переворот, у результаті якого з’явилося кілька середніх за обсягом виробництва промислових підприємств, в міській ратуші Галича постало питання про електрифікацію міста.
     За матеріалами Івано-Франківського обласного архіву (Ф.2-Оп.2-Спр. 852, 888), 21 лютого 1928 року на засіданні міської влади було розглянуто три пропозиції:
     - побудувати електростанцію в Галичі власним коштом за умови, що місто надасть земельну ділянку і платитиме за освітлення 25 років, після чого станція перейде у власність міста (пропонував П.Розенберг із Станіславова);
     - львівський інженер Шафніцький подав план і кошторис, відповідно до якого його фірма пропонувала будову електростанції власним коштом і її подальшу експлуатацію;
     - будувати станцію коштом і силами міста запропонував бургомістр М.Сівецький.
     Більшість голосів пристала на третю пропозицію.
     Проектний план було підготовлено галицьким інженером Т.Валігурським. Відповідний кошторис на суму 280000 злотих опрацювала фірма Польські заклади «Сіменс» у Львові, яка й вела будівництво під керівництвом уповноваженого Тадеуша Пітровського. Місце під станцію прилягало до ринкової площі, на північ від неї.
     На станції було встановлено два дизелі потужністю 120 і 60 кінських сил, виготовлених Варшавським АТ «Будова паровозів». Генератори на 85 і 50 кВт були виготовлені фірмою «Сіменс» і видавали змінний струм напругою 380/220 вольт. 1 грудня 1930 року Галицька електростанція видала перший струм.
     В період з 1934 по 1936 рік підприємство помітно нарощує виробництво електроенергії: 1934 – 59077 кВт/год, 1935 – 66318 кВт/год, 1936 рік – 80000 кВт/год електроенергії. У 1937-1938 рр. виробництво дещо спадає.
     Друга світова війна завдала певних руйнувань. У 1947 році підприємство виходить на потужність 404 кВт і за рік виробляє 132000 кВт/год електроенергії для 600 абонентів.
     На початок 60-х років Галицька електростанція практично вичерпала свій ресурс. Це позначилося на плані виробництва продукції і відбилося на соціальній сфері міста. Станція припиняє роботу. Таким було зародження і становлення енергетичної галузі в Галицькому районі. Та 30-річна діяльність підприємства дає поштовх для розвитку енергетики в районі.
     І вже у 1964 році організовано Галицький РЕМ із розташуванням у місті Рогатині. Колектив очолює Микола Мороз, а головним інженером призначено Зіновія Буця.
     У середині 60-х років підприємство переводять до Галича і директором призначають Григорія Павлиша, головним інженером Володимира Огністого. Саме 16 червня 1966 року починає свій літописний відлік нове підприємство – Галицький район електричних мереж, яке сьогодні відзначає свій сорок п’ятий десяток.
     З 5 травня 1968 року колектив Галицьких енергетиків очолює і незмінно керує колективом 31 рік Микола Нестеренко. Поруч із ним працювали теперішні ветерани енергетики, які по 30, а то й по 40 років віддали праці на підприємстві. Сьогодні не зайвим буде згадати головного інженера Михайла Дутчака, заступника директора з енергонагляду Ореста Стасінчука, майстра Євстахія Багиру, електромонтерів Богдана Цюлюпу та Степана Гальовського, електромонтерів з випробувань та вимірювань Богдана Сулимовського та Миколу Мазурика, електромонтера ОВБ Миколу Кудляка. Вони свій досвід, знання і вміння передали молодому поколінню енергетиків, які сьогодні продовжують традиції старших. Серед них майстер ВДЕМ №1 Леонід Стефанюк, диспетчер Роман Романюк, електромонтер з ремонту та монтажу КЛ Віталій Братчук, електромонтер з випробувань та вимірювань Михайло Лесів, електромонтери ОВБ Володимир Корпало, Михайло Кирдяк, Микола Долинний.
     12 травня 1999 року на посаду директора підприємства переведено молодого головного інженера Тараса Гнатюка, а його місце займає досвідчений Микола Небор. Починається новий виток в розвитку підприємства, яке починає нарощувати економічні показники не лише в районі, а й у області.
     Серед кращих працівників підприємства – головний інженер Микола Небор, заступник директора з енергонагляду Володимир Литвіняк, інженер-керівник виробничо-технічної групи Тетяна Цюрко, старший бухгалтер Надія Духович, електромонтери з експлуатації РМ Василь Вирста, Михайло Данилюк, Ярослав Семеняк, Роман Мацькевич, слюсар з ремонту установок РП Василь Климончук, електромонтери з обслуговування п/ст. Степан Сулимовський та Петро Сахній, Водій Ярослав Небор, електромонтер диспетчерського устаткування та телеавтоматики Ярослав Стаднічук. Це лише невеликий список із 124 працюючих на підприємстві.
     Сьогодні Галицький РЕМ є структурним підрозділом ПАТ «Прикарпаттяобленерго». Отримуючи електроенергію від об’єднаної енергосистеми України, підприємство обслуговує 71 населений пункт району, а точніше – 27,8 тисяч точок обліку, 24430 побутових та 768 юридичних абонентів, 281 комплексну та 84 закритих трансформаторних підстанцій, 4 розподільчих пункти, 1207,185 км повітряних ліній електромереж і 63382 км кабельних.
     За останні роки підприємство суттєво поновило матеріально-технічну базу і сьогодні налічує 18 одиниць транспортних засобів, з них 4 одиниці спеціальної техніки. Для працівників створено комфортні умови для роботи. Оновлено комп’ютерну техніку, здійснено ремонт офісних приміщень, встановлено кондиціонери, повністю переоснащено диспетчерський пункт, відремонтовано побутові приміщення.
     Окремі бригади галицьких енергетиків є першими в рейтингах діяльності ПАТ «Прикарпаттяобленерго» впродовж останніх років. Серед них бригада ВДЕМ, яку очолює Леонід Стефанюк. До списку кращих працівників обласного підприємства зараховано електромонтера з експлуатації РМ Ярослава Семеняка, електромонтера з ремонту та монтажу КЛ Віталія Братчука, електромонтера диспетчерського устаткування та телеавтоматики Ярослав Стаднічука.
     Гордяться енергетики району й своїми спортивними досягненнями, адже команда філії “Галицький РЕМ” є постійним учасником спортивних турнірів організованих ПАТ «Прикарпаттяобленерго».
     Не забули на підприємстві й про клієнтів, для яких з метою покращення сервісу з березня 2011 року в тестовому режимі, а від сьогоднішнього дня в постійному, працює Центр обслуговування населення з енергозбуту та технічних напрямків. Відтепер клієнтові на місці надається весь комплекс послуг.
     Сьогодні розвиток економіки немислимий без застосування електроенергії. І цьому, без сумніву, сприяє трудовий колектив філії «Галицький РЕМ», який впродовж 45-ти років забезпечує стале й ефективне функціонування галузі. Лише у 2010 році в мережу поступило 52,7 млн.кВт/год. електроенергії, реалізовано споживачам 45,2 млн.кВт/год. Це не межа. Перед колективом філії “Галицький РЕМ” відкриті перспективи. А свято додасть наснаги.
     
     

Ярослав Поташник


 Опубліковано в номері №24 (1659) в рубриці «Офіційно»

Коментарі:

Коментарів поки що нема.Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 10 + 1 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net