на сайті  
   
 
Вівторок, 7 липня 2020 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...Чи хочемо ми жити у чистому місті?
01.07.2011 | Переглядів: 1869
Рейтинг

     Перед тим, як взятися за цей матеріал, я вирішив провести невеличке опитування серед жителів Галича і поставив лише кілька запитань: “Чи готові Ви особисто зробити  певний крок для підтримки чистоти у місті? Чи брали участь у толоках та екологічних акціях? Чи власним прикладом привчаєте дітей до чистоти і порядку у місті?”.
     На моє здивування, з десяти опитаних осіб тільки троє дали стверджуючі відповіді. Інші семеро відповіли, що це нічого не змінить, або ж, –  для цього є ЖКГ.
     Отак!.. Нашій байдужості до довкілля, а, зрештою, й до свого здоров’я, нема меж. Мабуть, це все через те, що нас відлучили від проявів громадської ініціативи. Ми втратили риси ощадливого господарювання. Хоч у минулому наші громади були носіями екологічної культури.
     Відповідно до статті 2 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» поняття «благоустрій» означає розроблення системи комплексних заходів, спрямованих на утримання територій населених пунктів у належному стані, їх санітарне очищення, збереження об’єктів загального користування, розчищення, осушення й озеленення територій, покращення мікроклімату, створення умов, сприятливих для життєдіяльності людей.
     Виконання завдань, передбачених Законом, у нашому місті покладено на комунальну службу. Я зустрівся із керівником Галицького житлово-комунального підприємства Володимиром Рариком і попросив його ближче торкнутися  проблем благоустрою. Володимир Романович, щоб не бути голослівним, запропонував мені виїхати на набережну правого берега Дністра в район рятувальної станції.
     – Ми не випадково приїхали сюди, – почав розмову мій співбесідник, – наше підприємство здійснює благоустрій дамби на річці Дністер. У результаті попередніх паводків саме на цю ділянку набережної було нанесено шар мулу та піску. За кілька років на основі дамби утворився поживний ґрунт для самосіву лозових та інших видів чагарників і кущів. Звісно, це створювало непривабливий вигляд даної  території.
     Перші кроки щодо благоустрою набережної були зроблені ще до Великодніх свят депутатом міської ради Олегом Кантором, який впорядкував територію між мостами, з боку ринку. Як вона сьогодні виглядає, ви бачите. Далі розчистку дамби проводила наша служба. І сьогодні ми продовжуємо виконання робіт. З цією метою нам виділено кошти з екологічного фонду районного бюджету, роботи включено до програми благоустрою. Мине небагато часу і тут можна буде відпочивати, можливо, навіть створити пляжну зону. А поки що чи не весь колектив нашого підприємства працює на очистці чагарників.
     – Це лише один з об’єктів, а територія міста достатньо велика.
     – За нашою службою закріплено впорядкування тротуарів, містків, ровів, благоустрій цвинтарів, проведення робіт із озеленення міста, благоустрій прибудинкових територій та дитячих майданчиків. Тут я знову хочу віддати належне Олегу Кантору, який встановив ігрові конструкції для дітей  по вулиці Ніни Вівчаренко, облаштував футбольний і волейбольний майданчики. Сьогодні ми ведемо мову про будівництво міських туалетів у центрі Галича. Адже потік туристів у місто з кожним роком збільшується.
     Роботи чимало. Та все впирається у кошти. Про що б я зараз не говорив, яких робіт не торкався б, все одно повертатимусь до фінансування. Адже за все треба платити.
     Ви, мабуть, помітили, що наші двірники працюють уже з п’ятої години ранку, щоб людям було приємно іти на роботу чистими вулицями. Роблять вони це влітку і взимку за мінімальний заробіток, та й то не завжди виплачений вчасно. А це вже проблема. Бідний міський бюджет на початку року виділив нам частину коштів. Але це мізер. Нам потрібно поновити машинно-транспортний парк. Технічні засоби вже застаріли. А паливно-мастильні матеріали?.. Ми не встигаємо за цінами.  Зрештою, необхідно враховувати і людський фактор. Людям треба платити заробітну плату. Безперечно, частину коштів ми заробляємо самі, але це практично копійки.
     Ми хочемо зробити наше місто красивим, але нам потрібна підтримка. Тоді ми покращимо роботи, на нас не буде нарікань.  
     – Пане Володимире, чи не найбільшою проблемою для комунальної служби міста є утилізація твердих побутових відходів. Що робиться у цьому плані?
     –  Справді сьогодні утилізація сміття є проблемою для Галича. Ми ніяк не можемо навчити мешканців міста ставитись до збору сміття належним чином. Люди просто не поважають праці інших. А ми знову ж витрачаємо і людські, і матеріальні ресурси.
     Лише за користування полігоном у районі села Різдвяни КП «Житловик» платить по 14 грн. за кубічний метр. За місяць набігає сума у 40 тисяч грн. А це наші кошти.
     Зараз ми плануємо встановити додатково ще вісім майданчиків для збору побутових відходів. Але й цього недостатньо. Справа в тому, що до Галича звозять сміття мешканці навколишніх сіл, підприємці, які не бажають укладати з нами угоди на утилізацію і вивіз відходів.
     Певним чином ми намагаємось вирішити дану проблему. Наш автомобіль вже обслуговує Більшівці, Крилос та Комарів. До кінця року спробуємо організувати роздільний збір відходів у місті. Це буде зручно для всіх. От щоб тільки громада поставилась до цієї пропозиції належним чином.
     Ще однією проблемою для нас є стихійні сміттєзвалища. До Великодніх свят ми їх ліквідували. Але минув місяць, вони знову почали з’являтись. До кінця року ми плануємо у тих місцях також облаштувати майданчики з контейнерами. Думаємо, що таким чином достукаємось до людей і навчимо жити в належних умовах. Але й тут нам потрібні кошти і допомога влади.
     У населених пунктах благополучного Заходу екологічні проблеми не мають особливої гостроти через те, що там пошана до довкілля є характерною рисою кожного. Зрештою, і у нас, при бажанні, кожен громадянин може долучитися до творення чистого довкілля. Але тут необхідним є пробудження ініціативи і організаційного поштовху.
     
     

Ярослав Поташник


 Опубліковано в номері №26 (1661) в рубриці «Довкілля»

Коментарі:

Коментарів поки що нема.Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 9 + 4 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net