на сайті  
   
 
Середа, 20 жовтня 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...Голова за покликанням
19.08.2011 | Переглядів: 2924
Рейтинг

     Василь СаноцькийВасиль Саноцький народився у місті Караганді. Його батько – зв’язковий СБ УПА, псевдо «Осика», родом з Дитятина, у 1945 році був арештований і засуджений на 25 років. Пройшов етапом табори Сибіру, а потім перебував на поселенні у Караганді. Саме там познайомився зі своєю майбутньою дружиною Василиною, яка свого часу була зв’язковою крайового відтинку УПА Рівненщини. У 1962 році сім’я переїхала в Україну.

     Саме батьки заклали у його душу любов до України. Василь завжди розумів своє призначення на цій землі і ніколи не міняв своїх патріотичних поглядів. І досі він пам’ятає батькові слова: «Не можна від молодої держави вимагати всього і вже. Допоможи їй стати на ноги.»
     У минулому році під час виборів до місцевих рад громади Більшівці і Слобідки Більшівцівської повірили у Василя Павловича і поставили його на чолі громади.
     – Я із самого початку поставив перд собою мету – покращення соціально-економічного розвитку селища і села Слобідка, щоб хоч частково наблизити життя громади до європейського рівня. Наші громади зробили чимало за роки незалежності, а тому вартують гідної долі, – розповідає голова, – людьми зроблено багато добрих справ. У селі Слобідка збудували двадцять років тому церкву, сьогодні взялися гуртом до ремонту приміщення школи, де хочуть створити світлицю з музеєм, бібліотекою та творчими навчальними майстернями Малої академії народних ремесел м.Галич.
     Голова районної державної адміністрації Григорій Івасишин пообіцяв виділити кошти на облаштування опалювальної системи. Зрештою, село сьогодні є перспективним. Вже зроблено водовідведення від вулиць Полудневої та Оболонь. Плануємо продовжити ці роботи по вулиці Львівській та біля стадіону, в інших куточках села. Залишилося провести ремонт доріг.
     Велику роботу з водовідведення здійснено у Більшівцях. Рівень підшкірних вод по Заріччю та на Сіножатях зменшився у межах 80-ти сантиметрів. Сьогодні вже нема скарг від людей щодо підтоплень городів та обійсть. Сподіваюсь, що й не буде.
     Продовжуємо роботи з благоустрою центру населеного пункту. Проведено реконструкцію скверу Т.Шевченка, відреставровано пам’ятник Кобзареві (на фото внизу), завершується облаштування дитячого майданчика, відновлено джерела питної води. Ведемо реконструкцію парку навпроти ратуші. Роботи плануємо завершити до Покрови.
     Продовжуємо роботи з благоустрою Парку пам’яті. Сподіваюся, що до Покрови центральну частину відкриємо. Проводимо роботи з реконструкції центральної частини селища. Облаштовуємо тротуари. Вже завершено проектні роботи з каналізування. Є перспектива облаштувати каналізаційні мережі. Адже вода у селищі є, а каналізації нема. Це нонсенс, – продовжує розповідь пан Василь. – Весною ми, нарешті, зліквідували 7 сміттєзвалищ, які довго були “скалкою в оці”. З території селища вивезли близько 12 вагонів сміття. Сьогодні особливих проблем з побутовими відходами уже нема. Забезпечуємо щотижневий збір і вивозимо. Є певні питання щодо коштів, але й вони вирішуються. Зараз ведемо мову про створення комунальної служби в селищі, шукаємо людей, котрі зможуть працювати у цій галузі.
     При підтримці районної державної адміністрації та районної ради, і не без участі громади, ми відкрили додаткову групу у дитячому дошкільному закладі. Сьогодні наш садок відвідує сто маленьких більшівчан.
     У цьому році ми святкуватимемо кілька знаменних дат: 75-річчя Більшівцівської школи, яку було споруджено громадою ще у 1936 році (фото справа), 20-річчя відкриття та освячення церкви Святого Миколая у селі Слобідка, 330-річчя першої згадки про село Слобідку Більшівцівську, святкування якого плануємо провести на Покрову.
     Голова запропонував мені невеличку екскурсію історичною частиною селища. Він розповідав про історичні події, пов’язані з Більшівцями та Слобідкою, про колишніх власників селища Мартіна Козановського, Яна Галецького та Антонія Яблоновського.
     – У Більшівцях до нашого часу збереглися унікальні архітектурні споруди, але вони, це однозначно, потребують ремонту, як фасади, так і інтер’єр, – продовжує мій співрозмовник, – зараз проводяться будівельно-реставраційні роботи на костелі кармелітів, ремонту потребує ратуша, палац Кшешуновичів. Завершуємо роботи в Народному домі. А основним “каменем спотикання” є наші дороги, які потребують капітального ремонту і чималих капіталовкладень. Треба подбати й про облаштування під’їзних майданчиків до історичних об’єктів, щоб гостям було зручно. Є багато задумів, які треба буде вирішувати разом з Національним заповідником «Давній Галич», а тому сподіваюся на тісну співпрацю з генеральною дирекцією.
     Більшівцівська школаЯ по натурі – оптиміст. І знаю, що громада, яка обрала мене на цю посаду, мені довіряє і підтримує. Я також вірю у громаду і тому впевнений, що зміни на краще таки будуть. Ми разом дбатимемо про розвиток населених пунктів на території ради. У багатьох починаннях мене підтримує молодь. Старші, звичайно, приглядаються, але у більшості випадків погоджуються. Значить рада працює у правильному напрямку. Я ж прийшов сюди не заробляти бали, а працювати разом з громадою.
     Ми наближаємося до 20-річниці незалежності. А тому хочемо, щоб і Більшівці, і Слобідка виглядали по-святковому. Ми маємо намір створити справжнє свято для людей. Вулиці прикрасимо прапорами, вже здійснюємо благоустрій біля символічних могил, на цвинтарях, біля пам’ятників і пам’ятних знаків, впорядковуємо вулиці, здійснюємо підрізку живоплоту. Зрештою, й саме свято обіцяє бути цікавим.
     Основні заходи відбудуться 21 серпня. У Народному домі пройде творчий звіт аматорських колективів. Ми сьогодні маємо чотири танцювальні колективи, керівники яких навчалися у Влада Ями. Тож сподіваємось, що і вони своїми виступами додадуть святкового настрою мешканцям села.  24 серпня урочистості продовжаться Божественною Літургією. Крім того, організовуємо конкурс малюнку на асфальті і шаховий турнір.
     Користуючись нагодою, у переддень національного свята хочу побажати своїм громадам та й усім галичанам міцного здоров’я, добробуту, злагоди, мудрості, терпіння і довіри до влади. А ще не забуваймо нашої історії, бо без історії нація згине.
     
     

Розмову вів Ярослав Поташник


 Опубліковано в номері №33 (1668) в рубриці «Офіційно»

Коментарі:

Коментарів поки що нема.Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 8 + 9 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net