на сайті  
   
 
П’ятниця, 7 серпня 2020 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...Інноваційний підхід бібліотекарів до обслуговування книгокористувачів
30.09.2011 | Переглядів: 3918
Рейтинг

     Зрідка Президенти України все-таки дослухаються до голосу Господнього.
     Такою оказією в новітній історії, без сумніву, можна вважати подію 14-тилітньої давнини, коли на 7-му році буття незалежної України згідно з Указом Президента від 14 травня 1998 р. №471/98 день святих великомучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії (Мудрості) був визнаний також і як Всеукраїнський день бібліотек.
     Цей випадок переконливо засвідчив про глибоку повагу народу до культури, освіти, духовних надбань і, безперечно, про визнання тієї великої ролі, яку відіграє в державі така поважна інституція як бібліотека.
     Варто зауважити, що професійне свято 30 вересня відзначають не тільки 40 тисяч бібліотек та 52 тисячі працівників, які трудяться в них. Разом з нами цей день вшановують також близько 15 млн. читачів (!), що користуються нишими послугами. Тому наше професійне свято є ще і всенародним.
     Якщо донедавна бібліотека була місцем, де зберігалися, збиралися і досліджувалися твори друку, пам’ятки писемності, популяризувалася духовна спадщина поколінь, то нині роль бібліотек суттєво розширилась, ускладнилась, урізноманітнилась. Багато бібліотек України працюють в нових умовах, за новими правилами, що їх визначає світ інформаційних технологій.
     Про інновації в бібліотечному середовищі, організацію нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету для відвідувачів бібліотек, про підвищення ролі бібліотек у суспільстві, нарощування їх ініціативної діяльності ведемо мову із працівниками галицької центральної бібліотечної системи, які недавно пройшли навчання у регіональному тренінговому центрі м.Івано-Франківськ (РТЦ) та тренерами цього центру – працівниками обласної універсальної бібліотеки імені І. Франка (ОУНБ).
     Ірина Бурда, працівник краєзнавчого відділу ОУНБ, тренер РТЦ відзначила:
     – Бібліотечне середовище, як і будь-яке інше, повинно йти вногу з часом, встигати відповідати на вимоги сучасного життя. Інакше, самі розумієте, залишимось на узбіччі. Наша бібліотечна сфера, на мою думку, успішно це робить. Судіть самі.
     В лютому 2011 року виповнилося 16 років від заснування Української бібліотечної асоціації (УБА). Це всеукраїнська громадська організація, що об’єднує і професіоналів, і всіх небайдужих до нашого середовища людей із різних регіонів України. Хронологія діяльності асоціації є доволі насиченою. Не буду зупинятися. Відзначу тільки кілька проектів, у яких УБА, співпрацюючи з іншими всесвітніми або європейськими організаціями, інституціями, фондами, вдалося досягти корисних результатів.
     Так, завдяки фінансовій і методичній підтримці Посольства та Уряду США, творчому підході працівників бібліотек, розумінню і допомозі владних структур протягом 2001-2010 рр. в Україні була реалізована програма «Інтернет для читачів публічних бібліотек» (LAEP). Громадянам України в 147 бібліотеках з різних областей отримали комп’ютери та можливість безкоштовного доступу до світової мережі Інтернет.
     На Івано-Франківщині такими бібліотеками стали публічні бібліотеки м.Городенка, м.Надвірна, м.Рогатин та с.Вигода. Результат – значне підвищення якості надання бібліотечних послуг, тобто істотно змінилися самі бібліотеки. Збільшилася підтримка бібліотек з боку владних структур і ділових кіл, до книгозбірень було привернуто увагу ЗМІ. Активізувалась співпраця із громадськими організаціями, закладами освіти та науковими установами.
     Створення Інтернет-центрів у бібліотеках сприяє інноваційному підходу бібліотекарів до обслуговування користувачів. Започатковуються освітні програми для сільської молоді, проводяться заняття дистанційної освіти, здійснюється пошук актуальної інформації в Інтернеті, відбуваються щомісячні чати з юристами, лікарями, іншими фахівцями, конференції з письменниками, творчими непересічними особами, здійснюється навчання вчителів та учнів. Бібліотеки надають ці та інші послуги користувачам з обмеженими фізичними можливостями.
     Успіх в реалізації проекту LEAP надихнув людей, причетних до цієї діяльності, розробити інший проект «Бібліоміст-Україна». Втілення цієї програми у життя розпочалося цього року і продовжуватиметься до 2013. В рамках цього проекту вже зроблено багато корисного. Зокрема в Україні створені регіональні тренінгові центри, які оснащені сучасною комп’ютерною технікою. Для кожного РТЦ у Києві підготовлені відповідні спеціалісти-тренери, що проводять навчання бібліотечних працівників районів з проблем: «Основи комп’ютерної грамотності. Основи роботи в Інтернеті для бібліотечних працівників», «Інноваційна діяльність бібліотек та шляхи підвищення їх ролі у суспільстві».
     Навчання триває три тижні. У рамках цього терміну ми разом із курсантами районів намагаємося засвоювати значний об’єм корисної інформації. Проводимо цікаві практичні заняття. Мені було легко і цікаво працювати з галицькою групою в обласному центрі та відвідати чудове місто Галич, що було передбачено програмою навчання.
     
     

Василь Венгрин, бібліораф бібліотеки-філії смт.Більшівці


 Опубліковано в номері №39 (1674) в рубриці «Офіційно»

Коментарі:

Коментарів поки що нема.Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 5 + 1 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net