на сайті  
   
 
Неділя, 28 лютого 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...Підсумовуючи зроблене впродовж року
25.11.2011 | Переглядів: 1970
Рейтинг

     – Петре Євстаховичу, виповнися рік із часу обрання Вас на посаду голови Галицької районної ради. Це, звичайно, короткий час для значних змін, але його досить, щоб зробити якісь конкретні справи, власні висновки.
     – Рік збіг, як одна днина. Про ті труднощі, які ляжуть на мене і тих, хто буде працювати поруч зі мною, я знав, адже не раз обирався депутатом районної ради. І проблеми району мені відомі. А тому розумів, що роботи буде багато і нелегкої. На цьому я завжди наголошую і перед депутатами, і перед головам місцевих рад.
     Люди обрали владу. І сьогодні, незалежно від політичних поглядів, всі ми працюємо в інтересах району та його мешканців. Я вважаю, що саме в цьому полягає робота районної ради та її голови. Галичани повинні відчути – в районі є чесна влада, яка не принижує гідність людини, живе її проблемами.
     За цей рік в районі зроблено багато. Але сказати, що я на 100 відсотків задоволений своєю роботою, не можу. Є багато чинників, які не залежать від наших бажань.
     Та все ж, впродовж року було скликано 8 сесій районної ради, прийнято бюджет району, Програму соціально-економічного розвитку району. І хай не все ще виконано до кінця. Та завдяки злагодженій роботі районної ради та районної адміністрації нам вдалося добитися фінансування з обласного бюджету і перекрити фундамент Крилоської школи, зрушилося з мертвої точки будівництво третьої черги центральної районної лікарні, ведеться будівництво спортивної зали у Більшівцівській ЗОШ І-ІІІ ступенів.
     Кожна гривня, яка зароблялася в районі, раціонально й економно вкладалася в розвиток об’єктів соціальної сфери. Використовуючи ті незначні кошти, що в нас були, ми належним чином підготували до зими заклади освіти, культури та медицини. У цьому році на покращення функціонування лікарень, шкіл, дитячих садків було звернуто особливу увагу. Впродовж року відремонтовано заклади культури у селах Кукільники, Бишів, Межигірці, Сапогів, цілий ряд ФАПів, бібліотек. Отже, початок взято непоганий.
     Це, ще раз наголошую, завдяки співпраціі ради і райдержадміністрації. Ми намагаємось працювати разом, бо в господарці нам нема чого ділити. Політичні погляди є у нас різні, але це не повинно позначатися на роботі життєдіяльності району. Робота є роботою, а політика – політикою.

     
     – Район завжди шукав фінансової підтримки…
     – Наш район неодноразово відвідувало керівництво обласної ради та обласної державної адміністрації, голова бюджетної комісії обласної ради Володимир Шкварилюк. І, при нагоді, я хочу подякувати їм, бо ніколи Галицький район при розподілі коштів у області не був обділений. Що ми просили, те й отримували.
     Цілий ряд наших сільських рад беруть участь у різного роду Програмах. І вже у цьому році чотири ради є учасниками Програми ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-2». Тустань і Залуква перемогли в одній із обласних програм і вже профінансовані. Наразі Галицький район вийшов першим у області з написання проектів розвитку серед місцевих рад. А це додаткові кошти в сумі від 50 до 100 тисяч гривень на розвиток того чи іншого населеного пункту.
     Якщо колись ці проекти зводились до заміни вікон і дверей, то сьогодні це водовідведення і каналізування, освітлення вулиць тощо. Хочу зазначити, що у цьому році місцевими радами освоєно й екологічні кошти.
     Коли торкнутися інвестицій, про які часто говориться на всіх рівнях, то при тому, що район є привабливим для інвесторів, хвалитися нічим. І хто б мені що не казав, але таких інвесторів, як «Даноша», яка скоро перетворить наш район в лагуну, не треба.
     Я був і буду противником цього підприємства. Наш район має бути екологічно чистим. А що ми маємо на сьогоднішній день? Навесні ми воювали з «Даношею» всім депутатським корпусом. Вони вибачились, обіцяли виправити ситуацію. Казали, що непорозумінь між нами не буде… Сьогодні останні дні листопада. Піврайону, вибачте, «пахне» гноївкою. Асфальт від Тустані до Бишева залито гноївкою. На поля як лили гноївку, так і ллють. Хто їх контролює.? Ніхто!
     Вони клялися, що вноситимуть відходи у ґрунт. Але досі цього не роблять. Все лиють зверху по посівах пшениці, аж шкарлупа на поверхні землі утворилася. Я викликав санітарного лікаря, екологів. Але в мене таке враження, що нікого, крім районної ради, ця проблема не хвилює. Всім іншим потрібні лише показники із свинарства. Та, на жаль, ми дозволили не свинарство, а свинство. І це лише один свинокомплекс поки що у Тустані. А коли збудують решту? Я вважаю, що цьому треба покласти край.
     Нас возили до Польщі, показували таке ж виробництво і казали, що у них не «пахне». «Пахне» і у них! Але там ніхто гноївку не ллє зверху по ріллі. Зрештою, коли будується такий свинокомплекс, він має відповідати всім вимогам, екологічним в першу чергу.
     Щодо інших інвесторів? Потужних у нас нема. Сподіваємось, можливо ДТЕК дасть поштовх для розвитку Бурштинської ТЕС. А решта… Землю взяли в оренду, сіють поки що лише ріпак. Сподіваємось, що сіятимуть пшеницю, кукурудзу, садитимуть картоплю.

     
     – Давайте повернемось до роботи районної ради.
     – Хочу сказати, що у нас надзвичайно сильний депутатський корпус. 90% депутатів мають вищу освіту, розуміються у бізнесі і політиці. Сьогодні не кожен район може похвалитись такими депутатами. Питання життя району ми вирішуємо спільно, не зважаючи на велику кількість політичних сил у раді.
     Сильні у нас і голови місцевих рад, які хочуть працювати. Вони не дають сидіти на місці чиновникам ні з ради, ні з адміністрації. І це дуже добре.
     На превеликий жаль, майже всі сільські ради у нашому районі дотовані. Та й самих місцевих рад на 60 з лишком тисяч населення аж 41. Це дуже багато. Адже окремі ради не живуть, а виживають. У нас велика мережа закладів культури, освіти, а це додаткове навантаження на бюджет. А тому адмінреформа необхідна. Але й тут треба буде все добре зважити, щоб не наламати дров.
     Та все ж ми повинні дійти до кожного села, до кожного господарства, розібратися з існуючими проблемами і системно їх вирішувати.
     Ми повинні забезпечити швидке вирішення проблемних питань та сталий розвиток району. Саме соціальне становище громадян і те, наскільки воно поліпшилося, буде оцінкою нашої з вами діяльності.

     
     – Отже проблеми таки залишаються?
     – Звичайно. І немало. Та найбільшою є наші дороги. Цього року у ремонт сільських доріг ми вклали 3 млн. 600 тис. гривень. Кожна сільська рада отримала дотацію із Держбюджету. Але ще більша проблема – наші центральні дороги.
     Ми мусимо повернутися обличчям до наших сіл. Адже землі не обробляються. Люди у свій час понабирали городів, а на них ростуть бур’яни. Тут є чимало роботи.
     Залишаються ще не до кінця вирішеними питання завершення будівництва хірургічного корпусу районної лікарні, Крилоської школу. Впродовж року і я, і Григорій Михайлович Івасишин не раз були у Міністерстві фінансів України. Маємо надію, що в бюджеті 2012 року це буде враховано.
     Інша проблема – тепло у закладах культури. Та сподіваюся, що за 2-3 роки ми іїї вирішимо. У кожному клубі і бібліотеці має бути тепло і затишно.
     Зрештою, я сподіваюся, що спільними зусиллями ми здолаємо ці проблеми. Адже працюємо для людей. І ще раз доказали це, підсумовуючи роботу впродовж першого року діяльності.
     – Дякую за розмову.
     
     

Розмову вів Ярослав ПОТАШНИК


 Опубліковано в номері №47 (1682) в рубриці «Офіційно»

Коментарі:

Коментарів поки що нема.Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 10 + 5 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net