на сайті  
   
 
Неділя, 28 лютого 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...Не суди і тебе не осудять
25.11.2011 | Переглядів: 6258
Рейтинг

     Тамара Карпівна неквапом зайшла до перукарні. Сьогодні у неї нема двох останніх уроків, а отже є досить вільного часу, щоб зробити нову зачіску. Вчителька тільки переступила поріг перукарні, до неї підбігла адміністратор, привіталася, запросила присісти. Тамара Карпівна коротко пояснила, яку зачіску хотіла б. Оглянулася навколо. У сусідньому кріслі вмілими та швидкими рухами майстриня «чаклувала» над зачіскою молодої доглянутої клієнтки. При цьому дівчата спілкувалися, палко обговорювали щось.
     Тамара Карпівна присіла на вільне крісло, полегшено зітхнула. Дівчата на хвильку стихли, подивилися в її сторону, привіталися, продовжили перервану розмову.
     Тамара Карпівна мимоволі стала свідком їхньої бесіди.
     Мова йшла про якусь дівчину, що закінчила навчання в інституті, отримала «червоний» диплом, але ось уже довгий час не може влаштуватися працювати за спеціальністю, тому змушена зареєструватися в центрі зайнятості.
     – Я, звичайно, розумію, що без освіти ми – найлегша здобич для невігласів, що роблять з нас звичайне стадо, яке не розуміє, куди його ведуть, – говорила клієнтка у сусідньому кріслі.
     – Але ж не всім написано бути економістами, бухгалтерами, юристами та журналістами. Треба ж комусь і сіяти та збирати урожай, виховувати дітей в садочках, прибирати вулиці, доглядати за хворими, – продовжувала своє дівчина.
     Перукар мовчки погоджувалася з нею, кивала ствердно головою і продовжувала вміло орудувати ножицями.
     Та клієнтка не стихала.
     – Не знайшла роботи за спеціальністю. Не може наша держава всіх забезпечити роботою, але не треба опускати рук. Треба вірити в майбутнє. А, може, не треба чекати манни небесної, а спробувати себе в чомусь іншому?.. Все ж краще, ніж нічого, – не вгамовувалася дівчина.
     – Треба щось робити, а не чекати на допомогу зі сторони, – тут же підсумовувала вона, - адже професією за покликанням є не те, що сьогодні найпрестижніше, а те, що приносить задоволення та результат. Взагалі слід задуматися, чи здобула професію за покликанням?
     І тут Тамара Карпівна «кинула» поглядом на дівчину, що говорила.
     Доглянуті руки, дорогий манікюр, бездоганний макіяж та модний одяг наводили на думку, що ця молода особа явно не знає, як сіяти та збирати урожай, працювати у полі чи на фермі, а тим більше прибирати вулиці. І хто знає, чи здобуту професію вибрала за покликанням, а чи, може, за «можливостями батьківського гаманця».
     Тамара Карпівна прониклася співчуттям до тієї невідомої нещасної та подумки стала на її захист: «Якщо вже ця дівчина отримала диплом з «відзнакою», то це може означати тільки те, що вона любить обрану спеціальність, інакше не вчилася б на відмінно».
     Кому ж як не їй, вчительці з тридцятилітнім стажем, знати, що саме такі обдаровані діти часто «тягнуть» за собою десяток, а то й два, таких як ця ораторка, готуючи домашні й контрольні завдання на весь клас. Але без підтримки та фінансових можливостей залишаються за бортом корабля, що зветься «українське суспільство».
     А натомість посади тих же економістів та бухгалтерів займають ті, хто в школі рахувати добре не могли, журналістами стають ті, хто говорити українською мовою толком і не вміють, в лікарі подаються ті, хто одного вигляду крові бояться, а вихователями та вчителями є особи, моральні принципи яких бажають кращого.
     «Мабуть, я несправедлива до цієї дівчини, що сидить поруч мене у сусідньому кріслі, – думала собі Тамара Карпівна, – але, мабуть, саме їй треба задуматися, а чи свою вона професію обрала? Чи виконує свої обов’язки професійно та вміло? Чи не у неї, як у багатьох інших, все тримається на «блату» та «міцних плечах згори»? І хтозна, чи потрапивши у таку ж ситуацію, як ота незнайомка, у неї не опустяться руки і не пропаде всяка надія.
     Так розмірковувати над речами, що не мають до тебе ніякого відношення, легко. А ось спробувати мислити раціонально і логічно, коли ця проблема стоїть величезною каменюкою на твоєму життєвому шляху, зовсім інше.
     Так, опускати рук не треба. А треба боротися і мати  віру в хороше майбутнє, діяти і змінювати щось… Але, можливо, буде краще, якщо кожен почне із себе,  бо істинні слова: «Ніколи не суди інших, ти ж не знаєш, що їм довелося пережити»…
     Тож варто кожному замислитися над тим, а чи я на правильному шляху, а чи я допоміг комусь в тяжку хвилину, а чи вдячний я Богу за те, що маю сім’ю, дім, роботу, а чи моє те місце на роботі, що я його займаю?
     Перукар завершила роботу, клієнтка розплатилася. Тамара Карпівна і далі продовжувала подумки розмірковувати: «Життя – річ непередбачувана, сьогодні ти – пан, а завтра – ...». Згадалися й слова Святого Писання: «Не суди і не будеш судимим».
     Думаю, що дуже важливо допомогти тим, хто сьогодні спіткнувся, протягнути руку допомоги тим, хто її потребує, підставивти плече підтримки нужденному, вселити краплинку віри в зневіреного, а осудити завжди встигнемо…

Олена Перлова


 Опубліковано в номері №47 (1682) в рубриці «Офіційно»

Коментарі:

Коментарів поки що нема.Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 8 + 5 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net