на сайті  
   
 
Понеділок, 1 червня 2020 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...Прожили ми рік не марно
30.12.2011 | Переглядів: 2019
Рейтинг

     Минає 2011 рік, доволі суперечливий і неоднозначний. Для когось він був вдалим, хтось знайшов своє кохання, а хтось – друзів. Багато з нас зрозуміли, хто ми. Зрештою, це був нелегкий рік, який дав чимало уроків владі і продемонстрував, на що варто звернути увагу у 2012 році.
     Яким минулий рік був для нас, що найбільше запам’ятається з тих подій, якими жили ми, Україна, світ? Погодьтеся з тим, що не був він монотонним і статичним.
     Підводити підсумки року вже стало доброю традицією. Згадувати як радісні, так і сумні події, аналізувати досягнення і помилки, радіти перемогам і усвідомлювати гіркоту поразок. Зрештою, було по-різному. Чимало було хороших подій, а то й прикрих оказій. Багато що здивувало, вразило, розчулило. Мене нині взагалі по-особливому вражає кожен день мого і нашого життя та кажу це без зайвого пафосу і пози.

     Прості громадяни, на превеликий жаль, почували себе на узбіччі життя. А їм з телеекранів показують, як 450 телепузиків кричать, вовтузяться біля трибуни, створюють вид начебто працюють. Прірва між народом і ними збільшується. Та за рік ми знову підемо їх обирати. Хто за сотню, хто за кілограм гречки. Такі вже ми є.
      І все ж, завдяки нашому волевиявленню, 20 років тому геополітична карта світу кардинально змінилася. І на ній було позначено Україну. А ще 20 років тому ми сказали під час референдуму «Так!» незалежній державі. Відзначили у 2011 році й 15-й день народжння Конституції України. Ці події не пройшли повз галичан. Ми були безпосередніми учасниками святкових дійств. І працювали продовж року в ім’я України.
     Праця галичан не була непоміченою. Саме тому вже в лютому ми вітали декана Галицького деканату УГКЦ отця-мітрата Василія Завірача з отриманням найвищої священичої відзнаки Апостольської Столиці в Римі – «Золотого Хреста за Церкву та Вселенського Архієрея» з нагоди 30-річчя ієрейських свячень та за невтомну працю на ниві освячення людських душ і самовідданого служіння Церкві.
     Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України у березні танцювальному колективу «Ярославна» та фольклорному колективу «Княже джерело» Галицького районного центру дитячої та юнацької творчості, керівник Галина Колодій, присвоєно звання «Зразковий художній колектив».
     Указом Президента України за значний особистий внесок у розвиток вітчизняної системи охорони здоров’я, надання висококваліфікованої медичної допомоги, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм головному лікареві Галицької центральної районної лікарні Мирону Матейку присвоєно почесне звання «Заслужений лікар України».
     Вже під завісу року з нагоди річниці підтвердження Всеукраїнським референдумом 1 грудня 1991 року Акту проголошення незалежності України ювілейною медаллю «20 років незалежності України» серед двадцяти мешканців Прикарпаття нагороджено Володимира Петровича Федорняка.
     Впродовж року більше сотні багатодітних матерів району за материнську самовідданість, народження і зразкове виховання дітей, забезпечення умов для всебічного їх розвитку удостоєні почесного звання «Мати-героїня».
     Серед яскравих духовних подій року – закладення перших саджанців у Біблійний сад у містечку Пресвятої Діви Марії Маріямполі, який було освячено напередодні Великодня. Посадити перше дерево - кедр, на хресті з якого, як засвідчують біблійні джерела, розіп’яли Ісуса Христа, голова Комітету з відродження Маріямполя професор Володимир Боцюрко доручив голові обласної державної адміністрації Михайлу Вишиванюку.
     Відбулося освячення фундаменту та закладення перших цеглин у будівлю храму в селі Жалибори, в якому взяли участь голова районної державної адміністрації Григорій Івасишин, голова районної ради Петро Стрембіцький, декан Галицького деканату УГКЦ отець-мітрат Василь Завірач, декан Більшівцівського деканату УГКЦ отець Леонтій Насташинський, парох села отець Святослав Жаб’юк та мешканці села.
     Закладено фундамент під спорудження храму у селі Демешківці.
     В Національному заповіднику «Давній Галич» відбулася V Міжнародна наукова конференця “Україна-Ватикан: проблеми державно-церковних взаємин у контексті об’єднаної Європи”. Програмою конференції було передбачено обговорення питань щодо релігійних процесів в об’єднаній Європі; європейських моделей державно-церковних відносин; впливу глобалізації на державно-церковні відносини; ідеологічних засад україно-ватиканських відносин.
     А 23-24 липня під патронатом Івано-Франківської єпархії УГКЦ, за сприяння Івано-Франківської обласної державної адміністрації, Галицької районної державної адміністрації та районної ради, Івано-Франківського міськвиконкому відбулася ХІІ проща до Галицької Чудотворної ікони Пресвятої Богородиці з Крилоса.
     Запам’ятається галичанам минулий рік і цілим рядом ювілейних дат. 6 травня голова районної державної адміністрації Григорій Івасишин та голова районної ради Петро Стрембіцький вітали із столітнім ювілеєм мешканку села Вікторів Софію Іванівну Савчук, яка народила восьмеро дітей, але виростити і виховати довелося тільки шестеро. Найстаршому синові 75 років. Разом зі своїми дітьми пані Софія виховала 25 онуків, 17 правнуків та 1 праправнука.
     45-річчя діяльності відзначив колектив Бурштинського енергетичного коледжу Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, який впродовж цього часу підготував понад дванадцять тисяч висококваліфікованих спеціалістів для енергетичної галузі. Навчальний заклад, який визнано одним із кращих серед енергетичних коледжів держави, впродовж двох десятків років незмінно очолює кандидат філософських наук, доцент, почесний енергетик України, депутат обласної ради Олександр Джура.
     550-річний ювілей святкувало село Різдвяни.
     570-річницю першої згадки про населений пункт святкували мешканці села Бишів. Урочисті заходи розпочалися святковою Літургією та освяченням каплички у лісі біля села, на місці з’яви у шістдесятих роках минулого століття образу Божої Матері.
     580-річницю віздначило село Межигірці.
     Відбулися урочистості з нагоди 590-річниці першої згадки про село Мединя, з нагоди 20-річчя відновлення діяльності в Україні Союзу українок та 75-літнього ювілею Більшівцівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст.
     А ще у році, що минає, ми вшанували 200-річчя від дня народження Антіна Могильницького, 195 – священика і відомого громадського діяча Рудольфа Моха, 125 – Іванни Блажкевич, письменниці, громадської діячки ХХ ст., а також 85-річчя вченого, археолога Володимира Барана.
     Отримав район і чимало подарунків. Очільник області Михайло Вишиванюк взяв участь в урочистому відкритті нового рентгенкабінету у Бурштинській міській лікарні. Кабінет обладнано сучасним на два робочих місця рентгенапаратом, вартість якого складає близько 500 тисяч гривень.
     У селі Темирівці відбулося урочисте відкриття спортивно-оздоровчого комплексу Галицької дитячо-юнацької спортивної школи. Відтепер юні галицькі спортсмени мають свою тренувально-оздоровчу базу на березі Лімниці, яку створено з ініціативи голови районної державної адміністрації Григорія Івасишина у реконструйованому приміщенні старої школи. Це сучасний комплекс із спальними приміщеннями, їдальнею, душовою. Зрештою, тут є все для належного відпочинку та занять спортом. Крім того, на території табору облаштовано спортивні майданчики.
     Оновлене приміщеня Будинку культури після капітального ремонту отрмали мешканці села Кукільники, відремонтовано клуби у селах Межигірці та Бишів. У селі Сокіл відновлено філію Комарівської загальноосвітньої школи. У Бовшеві споруджено приміщення роздягальні на сільському стадіоні. Дошкільнята села Дубівці отримали чудовий дитячий садок.
     Відбулося в районі чимало національно-патріотичних заходів, найяскравіші з яких – десятиріччя музею Визвольних змагань Галицького району та вшанування пам’яті Володимира Чав’яка («Чорноти») в двадцяті роковини його смерті.
     Вшановували своїх полеглих побратимів воїни-афганці.
     26 листопада жителі району знову збирались біля храмів та пам’ятних знаків жертвам ХХ століття, щоб щирою молитвою та запаленням свічок пам’яті вшанувати жертв Голодоморів в Україні.
     Налагоджено у цьому році й міжнародні відносини з містами Львувек Шльонскі та Тарнов Республіки Польща.
     Чимало подій відбулося і в культурному житті району. Велику увагу звернуто на розвиток туристичної галузі. Чимало презентаційних заходів відбулося й за участю учнівської молоді району
     Цілий ряд видань місцевих авторів отримали читачі, серед яких – «Музей визвольних змагань», «Спортивне життя Галицького району. Історія і сучасність», монографія «Опілля», творчий доробок коллективу авторів «Двадцять років незалежності. Галицький район. Факти, хроніка, події, спогади», «Постаті галицької історії» Івана Драбчука, «Галицькі Медобори» Ярослава Поташника, «Гаївки галицького опілля» Тетяни Варунків. І це ще не повний перелік видань.
     Та не оминули нашого району й прикрощі. Резонансним не лише для району, а й для України був арешт тризубівця Андрія Стемпіцького та суд над Василем Абрамівим.
     Чимало свинства завдала нам впродовж року «Даноша». У місті Бурштині під час пожежі у п’ятиповерховому двадцятиквартирному житловому будинку знищено речі домашнього вжитку, меблі, побутову техніку мешканців. Відкритим залишилося питання приміщення для історико-етнографічного музею «Берегиня» у місті Бурштині. Прикро!
     Та, зрештою, час не стояв на місці, життя не проходило повз нас. І прожили ми рік не намарне. Сьогодні це вже історія. Новий 2012-й впише в літопис району свої дати. Тож хай принесе він нам тільки позитивні емоції та гарний настрій. А тому за кілька хвилин до півночі не забудьмо ненадовго відволіктися від передсвяткової метушні і подякувати рокові, що минає, за всі важливі і позитивні події, які сталися у нашому житті, побажаймо добра і щастя всім своїм близьким і знайомим. Тоді у прийдешньому році всі добрі вчинки повернуться і збагатяться новою силою та позитивною енергетикою.
     Я ж зичу всім галичанам миру і спокою в оселях, душевної гармонії і тепла в серцях. З Новим Роком! З Різдвом Христовим!

Ярослав Поташник


 Опубліковано в номері №52 (1687) в рубриці «Офіційно»

Коментарі:

Коментарів поки що нема.Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 4 + 2 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net