на сайті  
   
 
Понеділок, 1 червня 2020 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...Про події в області
30.12.2011 | Переглядів: 1515
Рейтинг

     Досягнення року медицини. Майже 150 млн грн було скеровано на розвиток медичної галузі Прикарпаття протягом 2011 року. Значну частину цих коштів витрачено на технічне переоснащення лікувальних закладів області. Про це повідомив начальник головного управління охорони здоров’я ОДА Микола Олінійчук на підсумковій прес-конференції. То ж головне досягнення року медицини — відкриття нових та оновлених лікувальних закладів. Серед них — відділення Коломийського протитуберкульозного диспансеру,  корпус Коломийської інфекційної лікарні, міжрайонне відділення нефрології та гемодіалізу в Косові,  відділення швидкої медичної допомоги в Рогатині, реанімаційне відділення у Тлумацькій районній лікарні, сільські амбулаторії загальної практики. «Загалом на будівництво та реконструкцію медичних закладів витрачено понад 50 млн грн», - зазначив Микола Олінійчук. Понад 13 млн грн цього року було скеровано з обласного бюджету на закупівлю сучасного медичного обладнання. Відповідаючи на запитання журналістів, керівник медичної галузі області зазначив, що новітнє  лікувальне обладнання повинно бути доступнішим для пацієнтів і реформування медицини в області продовжуватиметься і наступного року. Зокрема, передбачено відкриття 15 пунктів швидкої допомоги, насамперед у гірських районах. Планується забезпечити роботою госпітальні округи у Коломиї, Калуші, Івано-Франківську, Косові та Надвірній. Відокремлено працюватиме і матиме власне фінансування служба екстреної медичної допомоги.
     
     Обласний бюджет на 2012 рік – тема, яка на разі найбільше хвилює посадовців. Бюджет на 2012 рік голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич назвав, без сумніву, надзвичайно складним. 92% всіх видатків, каже посадовець, передбачено на захищені статті – тобто на заробітну плату і енергоносії. То ж на розвиток – майже нічого не залишається. Активно на засіданні постійної комісії обласної ради з питань бюджету, податків та інвестицій, яку очолює Володимир Шкварилюк, обговорювали питання додаткової дотації вирівнювання – тобто коштів, передбачених на виплату заробітної плати до кінця цього року. Реальна загроза, кажуть посадовці, склалася в місті Калуші, оскільки ще з початку формування бюджету, ці видатки не були передбачені в повному обсязі. Загальний ресурс обласного бюджету на 2012 рік складає 2,5 млрд грн, що на 25% більше, ніж торік. Значну суму коштів передбачають на виконання регіональних цільових програм – близько 80 млн грн.
     
     Івано-Франківщина потребує ще 93 садочків. Про це повідомила начальник головного управління освіти і науки ОДА Зінаїда Болюк на засіданні президії обласної ради. Оскільки наступний рік проголошено роком дошкільних навчальних закладів, то в обласному бюджеті на 2012 рік для будівництва садочків передбачена значна сума коштів. В найближчому майбутньому на Прикарпатті буде зведено 33 заклади, відрекунструйовано старі, у планах – переобладнання шкільних приміщень і створення навчально-виховних комплексів.
     
     День багатого новосілля. Ним для Рогатинського району стала п’ятниця 23 грудня. Тут урочисто відкрили сім котелень, два садочки (в Чесниках і Княгиничах), а ще – відділення швидкої і невідкладної медичної допомоги в Рогатинській центральній районній лікарні. Радість, звісно, довгоочікувана, бо раніше пункт швидкої допомоги був розміщений поблизу інфекційного відділення, що, за словами медиків, не відповідає будь-яким нормам. У новому закладі чергуватимуть дві машини, а поміч людям будуть готовими надати майже три десятки працівників. А щодо відкриття котелень і економії коштів, то наступного року Рогатинський район активно переходитиме на альтернативне паливо. В рамках державної програми енергозбереження вже розроблено 3 проекти: щодо двох міських шкіл і районної лікарні. Тут встановлять теплові насоси і теплоакумуляційне водозабезпечення. За найближчі 5 років в області споживання газу планують скоротити на 50%, що в грошовому еквіваленті становить 50 млн грн. економії. Багатий на приємні події і Тлумацький район. Тут відкрили малу гідроелектростанцію у селі Золота Липа та першу чергу вітки сільського водопроводу в селі Олеша.
     
     Гарбуз для ректора Прикарпатського університету. Такий подарунок напередодні Різдвяних свят вирішили зробити Богданові Остафійчуку місцеві журналісти. За результатами тривалого голосування в соціальній мережі «Фейсбук» його визнано ворогом прикарпатських засобів масової інформації №1. До акції журналісти підготувалися ретельно: принесли спілого гарбуза, святково упакували і мали намір урочисто вручити його переможцю. Однак Богдан Остафійчук зі стін Прикарпатського університету не вийшов, на телефонні дзвінки не відповідав, двері його кабінету виявились зачиненими. Не прийняли подарунок і колеги, то ж гарбуза разом із обгрунтуванням “за що” медійники залишили біля дверей кабінету ректора. «Переможець» потрапив до списку ворогів журналістів за те, що не дозволив двом представникам ЗМІ – Русланові Коцабі та Марії Гаврилюк – бути присутніми на засіданні вченої ради університету. За це медійники не те що обурилися, а поскаржилися в міську прокуратуру. «Це не покара і не помста, – кажуть журналісти, – гарбуз – то просто натяк». І оскільки представники місцевих ЗМІ мають претензії до діяльності деяких осіб, то відстоюватимуть право на свою професію, а ще – вимагатимуть належного ставлення до неї. Група «Створюємо список ворогів прикарпатських медіа» на цьому не припиняє свою діяльність, але тепер створено ще й нову номінацію – «Друг преси». Пошуки кандидатур тривають!
     
     Михайло Вишиванюк став регіоналом. Партійний квиток голові Івано-Франківської ОДА вручили 26 грудня на зборах обласної організації Партії Регіонів. Поповнив ряди політичної сили і ректор медичної академії Микола Рожко та заступник голови ОДА Руслан Гусак. Такий крок Михайло Вишиванюк назвав абсолютно логічним. Вступ у партію для нього – це честь, яку ще треба заслужити своєю працею. Але очільник області наголосив і на недоліках діяльності регіоналів – надмірній скромності. На зборах мовилось про те, що партії необхідно змінювати політику і «йти до людей».
     
     Олександр Сич – куди діваються гроші? Як відомо, на Івано-Франківщині вже визначено переможців другого обласного конкурсу проектів і програм розвитку місцевого самоврядування, їх 60. На реалізацію проектів обласна рада планує виділити 8 млн грн. Тому Олександр Сич особисто моніторить використання коштів за результатами першого такого конкурсу: «Конкурс передбачає не лише часткове фінансування проектів, але й згуртування громади довкола суспільно важливих проблем».
     
     Кращі з кращих. Івано-Франківське міське управління у справах сім’ї, молодіжної та гендерної політики визнано найкращим за результатами діяльності 2011 року. Про це повідомив начальник обласного управління у справах сім’ї та молоді Ростислав Заремба на підсумковій колегії, яка відбулася у Центрі патріотичного виховання імені Степана Бандери. За словами посадовця, про ефективну роботу Івано-Франківського міського управління свідчать численні фестивалі та просвітницькі заходи, а також – розвиток молодіжних громадських організацій.
     
     В Івано-Франківську уже почали колядувати. Більше 20 аматорських та народних колективів Прикарпаття виборювали звання найкращого на обласному конкурсі вертепів та меланок. Кожен презентував унікальні традиції та звичаї Різдва свого етнорегіону.
     
     Різвяні традиції кожного колективу – абсолютно різні, кажуть організатори. Головним символом, наприклад, колядників зі села Яблунів Косівського району – яблука. Тут колядують тільки там, де є в хаті дівчина. То ж приходить її хлопець і вона йому дарує червоне яблуко. Конкурс вертепів і меланок проводиться в Івано-Франківську вже 6 рік поспіль. І кожного разу – нові обличчя. Визначити найкращого – тепер має журі фестивалю. Автентичність, майстерність виконання, старовинний народний одяг – основне,  на що зважатимуть cудді. Переможці отримають грошову винагороду та презентуватимуть свої традиції на обласній Розколяді.
     
     Житло – доступне. В обласному центрі урочисто відкрито новий мікрорайон “Паркова алея”, де 47 сімей отримали державну підтримку до Програми “Доступне житло”. Програму започаткували ще в грудні 2010 року. На сьогодні готова перша черга будинків. “Паркова алея” на момент завершення буде самодостатнім мікрорайоном, який включатиме в себе і соціальну інфраструктуру. Загалом у 47 квартир для сімей, які на черзі у регіональному управлінні Державного фонду молодіжного житлового будівництва, інвестовано понад 12,5 млн грн, з яких сума державної підтримки становить 3 млн 700 тис. грн. Програма працюватиме і наступного року, в бюджеті передбачено відповідні кошти.  
     
     «На вухо владі». Щоб докричатися до “Новорічного Вуха влади”, активісти молодіжної організації “Фронту Змін” звернулися за допомогою до Діда Мороза. Саме він на акції, організованій на Вічевому майдані міста Івано-Франківська, зачитав пункти передвиборчої програми Президента України, у яких той обіцяв поліпшення життя молоді найближчим часом, проте і донині, кажуть учасники акції, ці обіцянки залишаються не виконаними. Проблем у молоді, наголошують активісти, багато, але вирішувати їх влада не поспішає.
     
     Авто у подарунок. Представники обласної влади урочисто вручили ключі від автомобілів «Сенс» дванадцятьом мешканцям Прикарпаття, які свого часу отримали важкі травми на виробництві. Канцелярською мовою таких людей називають “інвалідами трудового каліцтва”. Кожен транспортний засіб виробництва Запорізького автомобільного заводу спеціально обладнано для зручностей людей з особливими потребами. Автівки передано в область через Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.

Мар’яна РУДАК


 Опубліковано в номері №52 (1687) в рубриці «Офіційно»

Коментарі:

TOAJAtPpTpeUdmPNq:
04.06.2012 07:01:18

I hate my life but at least this makes it beaarble.


Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 10 + 8 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net