на сайті  
   
 
Понеділок, 1 червня 2020 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...Василь Чуднов: «Є межі поступливості навіть перед партійними канонами»
30.12.2011 | Переглядів: 1505
Рейтинг

     На цьому тижні з’явилася «майже офіційна» інформація, що в ході переговорів з Російською Федерацією, на яких Україна намагається домогтися зниження ціни на імпортований російський газ, росіянами обговорюється варіант створення двох СП «Газпрому» і «Нафтогазу», одне з яких отримало б контроль над газотранспортною системою (ГТС), друге – над внутрішніми українськими газорозподільними мережами. Микола Азаров відмовляється підписувати цю угоду, а тому й заявив про готовність України платити $400 за тисячу кубометрів російського газу у випадку, якщо не вдасться домовитися про вигідніші умови.
     Чи стане провал у газових переговорах причиною відставки уряду Миколи Азарова? Де – регіонали навічно? А також про владу, «яка не замовчує проблеми», про рейдерів у П’ємонті та майбутні вибори до парламенту – йшлося на зустрічі з народним депутатом фракції Партії регіонів, головою обласної організації ПР Василем Чудновим в редакції «Західного кур ‘єра».
     Відставка – ні, ротація – так
     Миколу Азарова і його уряд «звільняють» з часу його призначення. Але, як на мене, для відставки мають бути підстави. Хтось скаже: провальні перемовини з Росією щодо ціни на газ... Так, ціна 400 дол. за куб – кабальна, але вона підйомна для України. За час роботи уряду Азарова зупинено безпрецедентне падіння виробництва, яке раніше спостерігалося під час і після другої світової війни. Виробництво оживає, збільшуються темпи будівництва, непогані показники в сільському господарстві, в роздрібній торгівлі. Зменшено дефіцит Пенсійного фонду, стабільна гривня. Соціальні стандарти, можливо, не такі, як би хотілося, але вони все одно поступово зростають. Це основний чинник, через який найближчим часом відставки уряду не прогнозую. Чи можуть відбутися в уряді певні ротації? Так. Неодноразово критикувалися міністр освіти Дмитро Табачник, міністр оборони Михайло Єжель, міністр культури Михайло Кулиняк, міністр охорони здоров’я Микола Оніщук.
     Ціна на газ і нерозмінна монета
     Рано, чи пізно про ціну на газ домовляться. Але хочу наголосити, як підкреслив прем’єр-міністр Микола Азаров, незалежність – цінність нерозмінна. Всі перемовини, які ведуться з Росією про зниження ціни на газ, ведуться виключно в інтересах України. Те, що зараз мусується в засобах масової інформації з подачі опозиціонерів, начебто здано газотранспортну систему України і внутрішні розподільчі мережі – свідома дезінформація. Уряд ніколи на таке не піде. Газотранспортна система, яка є однією з елементів енергетичної, а значить національної безпеки України, не стане розмінною монетою в ціні за газ. А переговори тривають, шукаються різні шляхи, аби знайти взаємовигідну складову ціни на газ.
     В Космачі – регіонали навічно
     Мною ініційовано 12 законопроектів. Це один з найкращих показників серед тих депутатів, які зайшли зі мною у Верховну Раду в 2010 році. Гордий тим, що вніс постанову про святкування на Державному рівні 600-річчя мого рідного села Космач Косівського району. Коли я захищав цю постанову в комітеті з питань духовності (а там такі патріархи нашої духовності як Павло Мовчан, Михайло Косів, Володимир Яворівський), то, представляючи цю постанову, Яворівський сказав: до ганьби нам цю постанову вніс регіонал Василь Чуднов, хоча мали би внести ми, демократи, адже мова про святкування ювілею Космача, колиски довбушівського духу. Користуючись нагодою, я запросив членів комітету приїхати на святкування, на що Яворівський відповів: “Ми приїдемо в Космач тоді, коли випровадимо звідти регіоналів”. “Мені шкода, що ви не побуваєте в моєму селі, – відповів я пану Яворівському, – бо регіонали там – навічно”. Крім цього, я вніс постанову про святкування в 2013 році 600-річчя села Микуличин і 950- річчя Тисмениці.
     Прогноз – справа невдячна
     Прогнозувати результат виборів у 2012 році – справа невдячна. Впевнений в одному: результат буде залежати від того, як спрацює виконавча влада, зокрема, в області. Коли ми ішли на минулі вибори, то, мабуть, вперше в історії політичних партій виборча програма партії писалася не в кабінетах чиновників, а безпосередньо в людей, в селах, в трудових колективах. Але, на жаль, Партія регіонів на Прикарпатті ще не настільки популярна, як інші політичні сили, і ми не отримали достатньої кількості мандатів, що нам дало би змогу впливати на розподіл місцевих і державних ресурсів. Давайте будемо відверті: виконавча влада на місцях бере інструментарій, який їм надають ради. В жодній раді в нас нема більшості. Хоча ріст довіри до Партії регіонів доволі значний. Якщо порівняти з 2006 роком, де Партія регіонів мала на Прикарпатті лише 7 депутатів місцевих рад (чотири в Івано-Франківській і три в Коломийській), то тепер у місцевих радах Прикарпаття маємо понад 500 депутатів. Немає жодного села, селища, міста, району, де би не були присутні в органах місцевого самоврядування представники Партії регіонів.
     Мажоритарник – більш незалежний
     У виборах 2012 року буду балотуватися. І тільки по мажоритарному округу. Ймовірно, що буду іти самовисуванцем. Поясню чому. Спілкуючись зі своїми колегами-депутатами, які вже по три, по чотири скликання у Верховній Раді, я зробив для себе висновок, що депутат-мажоритарник – більш незалежний, набагато більше може самовиразитися у вищому законодавчому органі. Людина незалежна від політичної партії, незалежна від рішення більшості, може набагато більше зробити як для України в цілому, так і для свого краю зокрема. Хочу бути залежним тільки від своїх виборців, підпорядкованим тільки їм.
     Разом з тим я не вийду з Партії регіонів. Другий висновок, який я зробив, працюючи у Верховній Раді, що, не маючи потужної команди, один ти також нічого не вартий. Тільки з потужною командою, Партією регіонів, яку представляють Президент і уряд, я можу бути корисним для свого краю.
     Партійна дисципліна і межі поступливості
     Кілька сесій тому на розгляд Верховної Ради України Олена Бондаренко внесла законопроект про обмеження звучання вітчизняних творів на радіо і телебаченні. До цього в ефірі повинно було звучати 50% вітчизняної продукції. Олена Бондаренко внесла – 25%. Я підійшов до Олени (ми з нею в добрих приятельських стосунках) і спитав, для чого внесла цей законопроект, яка його суть, кому від цього краще: людям, партії, уряду, президенту? Ну ж має бути якась логіка закону. Закінчилося це тим, що я проголосував проти і мав досить неприємну розмову з керівниками фракції. Звичайно, я підкоряюся більшості, ми збираємося, обговорюємо думки щодо того чи іншого законопроекту, але є межі поступливості навіть перед партійними канонами. Думаю, що і надалі ці межі не переступлю. Я жодним вчинком не зроблю чогось такого, щоб нанесло шкоди моїй рідній мові, моїй культурі, чи моїй історії.
     Рейдери і в П’ємонті...
     Важливо, що чинна влада не замовчує проблеми. Якщо є люди, які ганьблять владу чи партію, їх викривають. Влада не ховає цей чиряк, якщо він є – його ріжуть по-живому. І немає значення приналежність до тієї чи іншої партії. В Україні маємо приклад Василя Волги, Володимира Галицького і ще цілого ряду високопоставлених чиновників, які наближені до партії, до влади, але сьогодні сидять під слідством і, думаю, що отримають належну оцінку правосуддя за свої вчинки.
     От цими днями віце-прем’єр Андрій Клюєв озвучив інформацію про скарги підприємців на рейдерські захоплення. Це озвучила не опозиція, а влада. Але давайте будемо чесними, коли взагалі в Україні з’явилося таке явище, як рейдерство. При Кучмі цього не було! Тільки після 2005 року, після помаранчевої революції, почали з’являтися такі факти. Згадаймо, наприклад, рейдерську атаку на «Прикарпаттяобленерго». І це де? Тут, в нас, де П’ємонт демократії.
     У рейдерстві задіяні бандити, чиновники і судді. Та, думаю, якщо одного, другого покарають, то інші задумаються, чи варто таким займатися, чи ні. Влада має намір побороти це ганебне явище.
     Завжди були разом
     Що стосується голови ОДА Михайла Васильовича Вишиванюка, то ми знаємося вже понад 20 років. Продуктивно працюємо. Ще в 2004 році я був членом колегії ОДА. І навіть, коли він не був керівником адміністрації (в ті роки, не прості для Михайла Васильовича, коли було і переслідування, ця людина пройшла дуже непростий шлях в своєму житті), ми завжди були разом. Не було такого тижня, щоб ми не зустрілися, не обмінялися думками. І це продовжується дуже продуктивно з того часу, від коли я у Верховній Раді. Вирішуються перш за все питання соціально-економічного розвитку, виділення коштів. Михайло Васильович як, напевно ніхто, вміє використати людей для користі регіону. Останнє – це виділення коштів з Державного бюджету для будівництва перинатального центру в сумі 20 млн грн.
     Тепло для Івано-Франківська
     Те, що Івано-Франківську вчасно включили тепло, є і моя заслуга. В мене склалися досить приятельські стосунки з першим віце-прем’єром Андрієм Петровичем Клюєвим, від якого дуже багато що залежить в цій країні, особливо в енергетичній сфері. Коли під загрозою стало включення тепла в Івано-Франківську, я зустрівся з Андрієм Клюєвим і попросив: перше – прийняти мера, піти назустріч мешканцям міста і вчасно включити тепло; друге – допомогти в реструктуризації боргу, який склався в підприємства «Івано-Франківськтеплокомуненерго» перед НАК «Нафтогаз України». Андрій Клюєв пішов назустріч місту, сказав, що врахує факти, наведені міським головою. Таким чином місто отримало тепло.
     
     

Записав Василь СТЕФАНЧУК


 Опубліковано в номері №52 (1687) в рубриці «Офіційно»

Коментарі:

Коментарів поки що нема.Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 6 + 1 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net