на сайті  
   
 
Неділя, 28 лютого 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...Різдвяне вітання християнам древнього Галича, вірним Православної Незалежної Церкви України
06.01.2012 | Переглядів: 1735
Рейтинг

     Христос Рождається!
     «Різдво Ісуса Христа було так… (Мф. 1:18)» - такими словами розпочинається новозавітня Євангельська проповідь. Саме цими словами Святий Євангеліст Матфій, одразу після земного родоводу Христа, починає Благу Вість. А далі Святий Євангеліст оповідає нам, як же відбулося Різдво і яким Різдво Христове було для світу, для людства,  для ангельських сил, для всього всесвіту і для різних людей окремо. Євангеліст Лука оповідає про Благовіщення  Діві Марії, Як смиренно, покірно вона прийняла такий великий дар: «… благословенна Ти між жінками…Дух Святий найде на Тебе і сила Всевишнього осінить Тебе… і ось зачнеш, і породиш Сина, і даш Йому ім’я Ісус… Він наречеться Сином Всевишнього…», а Марія у відповідь лише: « Я раба Господня, Хай буде мені по слову твоєму». Як благоговійно і трепетно чекала Вона народження свого Сина і свого Творця. (Лк.1:28 – 38).
     Оповідає Євангеліст Матфій, як Йосиф - обручник прийняв Марію, як ввірився він Волі Божій і смиренно із страхом Божим чекав на народження Того, хто « є від Духа Святого» ( Мф.1:20). Як Святе сімейство, прийшовши до Вифлеєму,  шукало притулку, а люди відмовляли і прихистком їм стала маленька печера-стайня.
     Ця стаєнка стала місцем  єднання неба і землі – в ній родився Сам Бог. І зірка возсіяла над різдвяними яслами, і ангельські хори звістили світові про прихід Месії, а люди спали і навіть все людство тогочасне спало і не лише фізично, а й духовно. А для кількох пастушків ця подія стала найважливішою в житті.
     І царі зі Сходу, ведені зіркою, теж прийшли вітати Народженого. І Симеон – старець ликував, приймаючи Дитя у Храмі на свої руки, побачивши обіцяного Спасителя.
     Був в тогочасному світі також і цар, який злякався Христового приходу. І в тому переляку доведений до безумства Ірод потьмарив радість людську страшним горем – жахливим дітовбивством.
     Для кожного Різдво відбулося по-різному. І справа не втому, що Різдво мало різне значення для різних людей, народів… Справа в тому, що кожен по-своєму сприйняв прихід Божий на землю,  кожен по-своєму віднісся до цієї величної події.
     Різдво Христове для всіх часів і народів на всі віки стало величним ділом Божого Промислу про наше спасіння, сповненням Божої обітниці, даруванням надії на щасливе вічне життя кожній людині.
     Народився Месія – і всі  людські погляди Ним утішаються.
     Народився Цар – і всі, навіть найнемічніші і відкинуті, можуть вигукнути: ми діти – Царські!
     Народився Переможець, що захищає праведних, навертає грішних і духів злоби перемагає.
     Народився Провідник, який проводить заблудлих.
     Народився Просвітитель, хай розжене морок і просвітить затьмарення.
     Народився Добрий Пастир, що спасає стадо Своє від вовків і гуртує овечок Своїх.
     Народився Кормитель, який всіх насичує Своїми Дарами.
     Народився Чоловіколюбець, що оживляє нас любов’ю Своєю.
     Народився Відкривач, і відкрив смертним Царство Вічне Небесне.
     Як багато нам даровано, і як мало із тих дарів ми беремо. І не тому, що Благодатель затримує дар, а тому, що самі дару не приймаємо.
     Бо ж, погодьтеся, як у часи Різдва Христового, як у всі віки, так і у наш час багато є тих, що уподібнюються сплячим – байдужих до Бога і свого спасіння; багато є тих, котрі зачиняють двері свого дому – душі і серця – і не впускають Богомладенця: багато є тих, які бояться приходу Царя Спасителя, який запровадить новий лад життя, викорінить гріхи, а тому замість того, щоб вітати Владику, стають вбивцями добрих помислів - дітей, якими совість навертає нас до спасіння. Та й певно кожен з нас може не раз в житті впізнати в собі такі дії. А це все через наш гріховний потяг, вільний вибір не того доброго, яке нам хотілося б робити, а того злого, до чого не лежить душа наша.
     І тому Різдво Христове повторюється з року в рік. Тому ми вітаємо один одного словами: « Христос народжується», щоб з року в рік, знову і знову тою різдвяною радістю розбудити наші душі від сну духовного, звернутися до Бога Спасителя, чинити милосердя і, запаливши в серці вогонь Любові Божої, ділитися теплом його з ближніми та разом славити прихід Божого Сина.
     Тому наприкінці я хочу запитати Вас, дорогі у Христі, а яким Різдво Христове є для Вас?
     Хай не буде воно пишним зовнішньо, а убогим в середині, в душі. Хай не буде воно у самих застіллях, хай буде Різдво у розділенні радості з ближнім: хворим, убогим, недругом. Хай буде Різдво з хвалебною піснею-колядою. Хай буде Різдво у Храмі Божому за Божественною Літургією.
     Хотілося б почути Вашу відповідь на моє запитання, а краще навіть на ділі побачити її. Тому я напишу зараз початок відповіді, а Ви, дорогі у Христі, коли настане вечір у день Різдва Христового, застановіться на мить, покиньте суєтні думки та клопоти і продовжіть: «Для мене Різдво Христове було…»
     Вітаю Вас, дорогі у Христі, отці, брати і сестри, з радісним святом Різдва Христового!
     Хай Новонароджений Богомладенець Христос дарує всім людям  Своїм прощення гріхів, нелицемірну, щиру Любов до Нього і всіх, одне до одного та посилає на нас великі і благі милості Свої.
     Славімо Рожденного Христа!


 Опубліковано в номері №01 (1688) в рубриці «Духовність»

Коментарі:

Коментарів поки що нема.Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 6 + 6 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net