на сайті  
   
 
Понеділок, 21 вересня 2020 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...Село моє, для мене ти єдине...
17.08.2012 | Переглядів: 3374
Рейтинг

      11 серпня мешканці с. Суботів святкували 571-у річницю села.
     Свято розпочалося Літургією в церкві Різдва Христового, яку відслужив о. Мар’ян. (Даний храм збудований силами громади і освячений в 1997 році). По завершенні Літургії о. Мар’ян щиросердечно привітав жителів села та гостей.
     Друга частина свята відбулася в Народному домі. Наймолодші учасники художньої самодіяльності зустріли гостей за давнім українським звичаєм хлібом-сіллю. Сільський голова Богдан Шидловський привітав присутніх і повідомив, що зроблено за час його каденції.
     З привітаннями на святі виступили  гості, вихідці із села: Сочавський Зеновій Олексійович – кандидат технічних наук, член-кореспондент транспортної академії України, професор Прикарпатського юридичного інституту, Львівського державного університету внутрішніх справ, полковник міліції у відставці, учасник бойових дій; Карпанюк Марія Іванівна – майстриня художньої кераміки, поетеса, культурно-громадська діячка, учасниця Всеукраїнських і Міжнародних виставок, викладач Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника; Федишин Олександра Миколаївна – майстриня вишивки, яка представила свої роботи на святі та виступила з короткою історією села; учитель Гургула Уляна Іванівна розповіла про відомих та визначних вихідців із села; виходець із села, депутат Галицької районної ради Головчак Любомир Васильович привітав гостей та жителів села із святом і наголосив на тому, що районна рада в особі Петра Стрембіцького, заступника Михайла Маха, райдержадміністрація в особі голови РДА Григорія Івасишина вболівають за кожне село і надають фінансову допомогу для оновлення галицьких сіл; Головчак Надія Олексіївна – колишній голова.
     Слід відзначити учасників художньої смодіяльності с. Суботів, які виступають на сцені більше 50-и років. Найстаршому учаснику Дубелю Степану Васильовичу більше 80-ти років. Він учасник визвольних змагань, член УПА та активний діяч села. Не дивлячись на поважний вік, аматори сцени беруть активну участь у всіх концертах, що відбуваються в селі, а також у багатьох конкурсах і святах району, зокрема на фестивалі Забутої пісні 2006 року в смт. Більшівці здобули першу премію (кер. Володимир Гургула).
     З творчим виступом був запрошений на свято співак, композитор, співзасновник ансамблю «Ватра» зі Львова, пісні якого із задоволенням слухають в  багатьох країнах, дипломант фестивалів в країнаах СНД, викладач Калуського коледжу культури та мистецтв Роман Бревко.
     Зі скорботою присутні на святі згадали та вшанували хвилиною мовчання тих суботівчан, які полягли за волю України. До їхніх могил та до пам’ятника Т.Г. Шевченкові від жителів села поклали квіти.
     У святковому концерті звучали пісні у виконанні Ольги Сенькович, Тетяни Гургули, Лесі Гумен, сімейного дуету Христини та Тетяни Глушко. Учасники гуртка художнього слова читали поезії Богдана Стефанюка – доктора фізико-математичних наук Новокузнєцкого інституту вугілля і вуглехімії Сибірського відділення Російської Академії Наук, поета, кібернетика, винахідника, вихідця із села.
     Свято села співпало із «золотим весіллям» подружньої пари Головчака Мирослава Олексійовича та Головчак Ірини Якимівни. Присутні вітали їх із ювілеєм, а наймолодші учасники вручили сувеніри та пісенні дарунки.
     На святі вшанували багатодітних матерів Стефанишин М. Л. (4 дітей), Головчак М. І. (4 дітей), Цюпу О.Ю. (6 дітей) та старожилів села Косар Теклю (90 років), Проців Степанію (90 років), Чудака Григорія (89 років, учасник СС “Галичина”).
     На завершення сільський голова Богдан Шидловський подякував за організацію свята завідувачу клубом Олександрі Сосонці, депутату районної ради Любомиру Головчаку, учасникам художньої самодіяльності, односельцям, всім тим, хто серцем і душею долучився до величного свята маленького села Суботів.
     Вже заходило сонце... Над селом лунала музика, весела пісня... Суботівчани і гості танцювали під народні музики...
     
     Леся Сосонка,
     завідувач клубу с. Суботів                                 
     
      “Є     багато красивих, мальовничих, багатих, цікавих сіл, але моє село Корнів Городенківського району – найкраще. В ньому живуть мої односельці, мої однокласники, мої вчителі і найдорожча для мене людина – моя мамуся”, – ось так про своє рідне село говорить провідний методист РНД м.Галич Марія Орестівна Грицик, яка подарувала землякам свято, присвячене 20-літтю присвоєння звання НА фольклорний колектив «Корнівчанка», ювілейній зустрічі з випускниками та відомими людьми села. Марія Орестівна має чим гордитися. Її рідне село напрочуд гарно впорядковане. А люди всі дружелюбні, наче одна родина. На цьому святі побували працівники та аматорські колективи РНД м.Галич. Привітно зустріли гостей корнівчани.
     Лунають дзвони. Ведуча Марія Орестівна запрошує на сцену імпровізованих персонажів: будівничого Авдія, книжника Тимофія, співця Метусу, княжну Ярославну-Єфросинію, галицьких бояр та короля Данила Галицького (Богдан Кернякевич, Петро Николин, Микола Чуйко, Іванна Сорочинська, Йосиф Мельницький, Ярослав Глушко, Юрій Гривнак). В імпровізації постає Галицько-Волинська держава на теренах Опілля та Покуття.
     Марія Орестівна веде розповідь про своїх однокласників, про їхні долі, успіхи, вітає вчителів рідної школи, всіх присутніх. В дарунок лунають пісні, які виконують аматори Галицького НД. Діти дарують пам’ятні сувеніри. Вчителів та однокласників, які відійшли у вічність, вшанували хвилиною мовчання.
     Щирі слова звучали про духовну святиню та пароха о. Василя Барчинського, який дбає про вірян, вчить їх жити по-християнськи.
     Далі епізод за епізодом ведеться розповідь про людей села. Авторитетом тут користуються депутати Городенківської районної ради Зварич Ганна Іванівна, Федорів Василь Іванович, сільський голова Галящук Василь Іванович.
     На сцену запрошуються аматори з Галича – фольклорний гурт «Забава», НА чоловічий ансамбль «Відродження», солісти-вокалісти, гуморист Ірина Шевела. Глядачів зачарували своїм співом солісти Іванна Сорочинська, Петро Николин, Микола Чуйко, вокальне тріо (Ярослав Глушко, Микола Чуйко, Петро Николин). Співом і танцями змінив на сцені галичан місцевий НА фольклорний колектив «Корнівчанка».
     На завершення свята із подячним словом виступила начальник відділу культури і туризму Галицької РДА Марія Іваськів, старший методист Галицького РНД Дарія Климко, директор РНД м. Галич Йосиф Мельницький, директор Корнівської школи Михайло Болейчук, сільський голова с. Корнів Василь Галящук, місцевий підприємець Ганна Паньків, депутат Городенківської районної ради Ганна Зварич.
     Галичани подарували корнівчанам образ Матері Божої.
     
     Д. Климко,
     старший методист
     РНД м. Галич
     
      12 серпня жителі с. Вікторів відзначали День села та річницю незалежності України. Святкування розпочалося в Будинку культури тематичним концертом «Моє село на рідній Україні», який підготували працівники БК Ольга Шевадуцька і Ольга Ткачівська.
     Учасники художньої самодіяльності подарували глядачам пісні про село, Україну, Матір Божу.
     Сім’я вікторівських музик Дмитро та Тетяна Ткачівські подарували розважальну програму вечора.
     Працівники Будинку культури, бібліотек, футбольної та волейбольної команд виносять щиру подяку народному депутату України Валерію Васильовичу Келестину, його помічнику-консультанту Слободян Зоряні Мирославівні за подарунки – музичну апаратуру, бандуру, ілюстровані дитячі книжечки та форму для сільських спортсменів.
     
     Ольга Шевадуцька,
     директор Будинку
     культури с. Вікторів


 Опубліковано в номері №33 (1720) в рубриці «Офіційно»

Коментарі:

Коментарів поки що нема.Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 9 + 6 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net