на сайті  
   
 
П’ятниця, 26 лютого 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...Населення не повірило пророцтвам про обвал курсу гривні
21.11.2013 | Переглядів: 915
Рейтинг

     Надворі середина листопада і зараз вже остаточно  стає зрозуміло, що всі пророцтва про неминучість падіння курсу гривні, які поширювались в деяких українських ЗМІ, не справдилися. Курс продажу національної валюти на готівковому ринку з початку року коливається в межах 1,5% (8,09-8,21 грн за дол. США). Коливання курсу гривні на міжбанківському валютному ринку за цей же період становлять лише трохи більше 1,65% (8,02-8,1521 грн за дол.).
     Цікаво, що коливання між євро та доларом в поточному році  на міжнародних ринках були значно відчутніші. Коливання  становили 7,8% (в межах між 1,28 і до 1,38 дол США за евро).  А якщо брати коливання за останні 52 тижні, то вони досягали 9%. Так що, як кажуть, відчуйте різницю.
     Цікаво, що ніхто в західних ЗМІ  при цьому не проголошував про обвал долара або євро.
     Якщо пригадати, а чим же обґрунтовували неминучість падіння курсу гривні, то в першу чергу говорили про те, що Україні нічим буде платити за свої зовнішні борги. Справді, цей рік, з точку зору погашення зовнішніх зобов’язань, виявився надскладним для уряду та Нацбанку. В 2013 році вони мали погасити Міжнародному валютному фонду (МВФ) суму еквіваленту 5,62 млрд дол. США по основному боргу і ще 168 млн дол. – проценти по обслуговуванню боргів.  Крім того,   в поточному році уряд  був зобов’язаний провести  виплати по суверенних єврооблігаціях України в сумі майже 2 млрд дол. США. Йому необхідно було погасити боргові папери на 1 млрд доларів і сплачувати процентні платежі по наявному портфелю – це ще 958 млн дол. США.  До речі,  Україна в цьому році повертала борги, зроблені в 2008-2009 рр.
     Станом на середину листопада можна сказати, що влада впоралась з надзвичайно складним для себе завданням. Всі зобов’язання поточного року перед МВФ вже повністю погашені, а по єврооблігаціях до кінця року уряду необхідно сплатити лише 161 млн доларів процентних платежів, що не буде для нього складним завданням. В цьому плані цей рік був, мабуть, найважчим для нашої держави за всю історію української незалежності. Але як впевнено стверджували представники уряду та Нацбанку, що всі зовнішні зобов’язання будуть вчасно та повністю погашені, і ніякого дефолту не буде,  так воно і сталося.
     Наступний рік теж буде  непростим для перевірки міцності українських державних фінансів. МВФ потрібно буде виплатити 3,7 млрд дол., але пік платежів, що приходився на поточний рік, на щастя, вже пройдено.  
     Зрозуміло, що погашення таких великих боргів не могло не відобразитися на стані золотовалютних резервів. За підсумками року вони можуть скоротитись з 24,4 до 18-18,5 мільярдів  доларів.  Але на думку більшості експертів їх розмір буде цілком достатній, щоби гарантувати погашення зовнішніх  державних зобов’язань та забезпечити стабільність національної валюти. Головне при цьому, щоби не провокувались негативні очікування населення. Поза банками, тобто в кишенях громадян знаходиться більше 200 млрд грн. Якщо почнеться спровокована не з найкращою метою паніка, тоді утримувати стабільність курсу буде значно важче. Причому програє від цього переважна більшість пересічних громадян.
     Слід відзначити, що незважаючи на відверту інформаційну кампанію, спрямовану на підрив стабільності курсу,  розв’язану деякими силами в Україні та за її межами, населення не повірило істерикам, на кшталт, «все пропало».
     З початку року депозити фізичних осіб збільшилися  на 64,7 млрд грн, з 365,9 млрд грн до 430,6 млрд грн.  Це, до речі, найбільший приріст  депозитів населення за один календарний рік з часу введення в обіг гривні.  При цьому в національній валюті приріст заощаджень склав 60,9 млрд грн (зі 183,8 млрд грн. до 244,7 млрд грн.), а в іноземних валютах залишки депозитів збільшилися лише на суму еквівалентну 3,8 млрд грн (зі 182,1 млрд грн – до 185,9 млрд грн).  
     Але ще красномовнішою була ситуація в жовтні. Незважаючи на апокаліптичні прогнози, що лунали  в деяких ЗМІ, та які проголошували опозиційні політики,  залишки депозитів населення в національній валюті збільшилися на 6,1 млрд грн.  І в цьому ж місяці депозити в іноземних валютах – зменшилися більше, ніж на 700 млн грн. Тобто люди не повірили пророцтвам про курсове знецінення гривні. Вони впевнені, що гривня залишатиметься стабільною.  І це справді, відповідає дійсності – рівень споживчої інфляції знаходиться майже на нульовій позначці вже два роки поспіль. А півторавідсоткове коливання курсу гривні до долару протягом поточного року не дають підстав для занепокоєння.  
     Ситуація на валютному та грошово-кредитному ринках показує, що Національний банк успішно пройшов звичний осінній тиск на курс національної валюти. Попри те, що цього року воно було посилене політичними чинниками, пов’язаними з майбутнім підписання Угоди про асоціацію між Україною і Євросоюзом, курс національної валюти, як і прогнозував уряд, залишається стабільним.
     Уряд небезпідставно вважає, що стабільність і прогнозованість курсу національної валюти є важливою  складовою формування передумов для відновлення економічного зростання економіки. Завдяки цьому забезпечується стабільність банківської системи, її ліквідність. Це сприяє зростанню довіри до неї. А всі, мабуть, пам’ятають, що саме дестабілізація банківської системи було однією з найістотніших причин для кризи 2009 року.
     Важливо також розуміти логіку дій Нацбанку, який протягом останніх років займався реалізацією заходів по дедоларізації національної економіки. Його рішення, спрямовані на витискання з обігу іноземної валюти, виявились правильними. Вони сприяли стабільності курсу гривні, зростанню довіри до неї. Завдяки цьому на довгострокову перспективу зменшується залежність національної економіки від курсових коливань іноземних валют на міжнародних ринках.
     Отже ситуація вказує, що, незважаючи на всі складності, пов’язані з глобальною економічною кризою, яка негативно відображається і на національній економіці, до кінця поточного року курс гривні гарантовано залишатиметься стабільним. Ймовірніше за все, суттєвих змін в курсовій політиці Нацбанку не варто очікувати також в 2014 році. Стабільність курсу гривні громадянами сприймається, як одна з важливих ознак загальної стабільності в країні, і в уряді та Нацбанку це чудово розуміють.
     
     
     

Газета «Взгляд»


 Опубліковано в номері №47 (1786) в рубриці «Офіційно»

Коментарі:

Коментарів поки що нема.Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 1 + 3 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net