на сайті  
   
 
Неділя, 28 лютого 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...Пам’ятник Тарасові Шевченку в Бурштині
21.11.2013 | Переглядів: 2641
Рейтинг

     На сьогоднішній день налічується 1384 пам’ятники Тарасу Шевченку у світі: 1256 в Україні та 128 за кордоном – у 35-ти державах. В Україні найбільше пам’ятників встановлено на Івано-Франківщині – 201.
     У лютому 1989 року ініціативна група обговорила питання про спорудження пам’ятника Тарасові Шевченку в м. Бурштині. 23 квітня 1989 р. на відкритому зібранні Товариства української мови обговорено питання про місце встановлення пам’ятника. Було поставлено пам’ятний знак на цьому місці, піднято національний синьо-жовтий прапор.
     У вересні 1989 р. за ініціативою ради Товариства української мови створено оргкомітет із представників різних громадських організацій, політичних партій і підприємств, в який ввійшли Михайло Пархуць, Модест Паничевський, Орест Данилюк, Микола Яцків, Роман Німий, Роман Ціж.
     У березні 1990 р. освячено місце, де повинен стояти пам’ятник та продовжено збір коштів на його спорудження. Було зібрано біля 66 тисяч карбованців, які використано на виготовлення проектної документації, метрової моделі, часткової закупки бронзи.
     За І989-І99І роки скульпторами міста Львова було запропоновано три проекти пам’ятника, які були відхилені мешканцями Бурштина.
     Після консультацій з працівниками музею Тараса Шевченка села Кирилівка в жовтні 1991р. попередньо домовлено зі скульптором Анатолієм Кущем про можливість створення пам’ятника.
     Лютий І992 року. Підписано договір між головою Буштинської міської ради та Київським малим підприємством «Світоч» про виготовлення в бронзі композиції пам’ятника, до якої входять фігури Тараса Шевченка і бандуриста.
     Липень 1992 року. Силами працівників Бурштинської ДРЕС і Будівельного управління закладено фундамент під пам’ятник.
     Серпень І992року. Підписано договір між Буштинською ДРЕС та Іршанським підприємством про виготовлення гранітних блоків для постаменту під пам’ятник. Вартість блоків – 7 тис. крб на той час.
     Січень-лютий 1993 року. За рахунок Бурштинської ДРЕС перевезено гранітні блоки з Іршанська в Бурштин.
     Лютий-квітень 1993 року. Додатковий збір коштів серед мешканців Бурштина і підприємств.
     Травень-серпень І993 року. Силами працівників Бурштинської ДРЕС споруджено постамент.
     Жовтень 1993 року. Бурштинська міська рада за клопотанням Петра Кульчицького та Ореста Чайківського оплатила виготовлення пам’ятника малому підприємству «Світоч».
     Березень І994 року. За кошти Бурштинської ДРЕС привезено фігуру пам’ятника Тараса Шевченка з Києва в Бурштин.
     12 квітня 1994 року. Працівниками Бурштинської ДРЕС та монтажного управління ПТЕМ встановлено на постамент фігуру пам’ятника.
     Червень 1994 року. Силами працівників ККП насипано курган, який одернували колишні політв’язні та пластуни м. Бурштина.
     30 червня 1994 року. Привезено фігуру бандуриста з Києва в Бурштин.
     Липень 1994 року. Встановлено на постамент фігуру бандуриста.
     У спорудженні пам’ятника Т.Г. Шевченку (особливо щодо благоустрою території) активну участь взяли жінки Бурштинської філії «Союзу українок» і працівниці Палацу культури «Прометей». Майже п’ять років громада Бурштина готувалася до відкриття і посвячення пам’ятника, яке відбулося 24 серпня 1994 року, в день третьої річниці Незалежності України.
     З нагоди свята присутніх привітав голова Бурштинської міської ради Володимир Дикопавленко. Право зняти покривало з монумента, на якому зображено постать Т.Шевченка і кобзаря, оргкомітет надав Михайлу Пархуцю, Оресту Чайківському, Оресту Данилюку, Філарету Сказківу, Євгену Белицькому. Тисячі людей побачили величний монумент пам’ятника борцю за волю і її співцю Кобзарю. У лівому куті першої сходинки пам’ятника було закладено дві капсули із землею з Чернечої гори м.Канева та з подвір’я садиби батьків поета села Кирилівки. Право закладання капсули оргкомітет доручив Миколі Яцківу і Степану Вербовському. За давнім християнським звичаєм відбулося освячення пам’ятника. Здавалося, що не лише численні гості, а й всі жителі Бурштина прийшли вклонитися Кобзареві. Освячення пам’ятника здійснено деканом Галицького деканату УГКЦ отцем-мітратом Василем Завірачем, парохом церкви Воздвиження Чесного Хреста м. Бурштин о. Богданом Демківим, парохом церкви Святого Великомученика Пантелеймона с. Дем’янів о. Михайлом Рошком.
     З нагоди відкриття пам’ятника Тарасові Шевченку бурштинців привітали голова Галицької районної ради Василь Крук, голова оргкомітету зі спорудження пам’ятника Михайло Пархуць, представник обласної ради Василь Скрипничук, депутат Верховної Ради України Василь Костицький, представники політичних партій і громадських організацій. З привітанням і подякою за вшанування пам’яті Т.Шевченка від групи делегатів із Кирилівки виступила директор заповідника «Батьківщина Т.Шевченка» Тамара Гулан.
     Після урочистого відкриття пам’ятника відбувся святковий концерт, який розпочав голова районного Братства вояків ОУН-УПА Микола Яцків, прочитавши власну поезію «Сьогодні ми тобі клянемось». У концерті взяли участь заслужена чоловіча хорова капела «Дзвін» (художній керівник М. Сокіл), хор «Гомін» (керівник Я. Лашків) та колектив заводу великопанельного будинкобудування.
     Пам’ятник Тарасові Шевченку в Бурштині став його окрасою, гордістю і даниною пам’яті великому синові українського народу.


 Опубліковано в номері №47 (1786) в рубриці «Офіційно»

Коментарі:

Коментарів поки що нема.Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 4 + 2 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net