на сайті  
   
 
Неділя, 28 лютого 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...Житлом забезпечить «Молодіжний фонд»
21.11.2013 | Переглядів: 1161
Рейтинг

     Сьогодні дуже багато говоримо про соціальну ініціативу Президента України «Доступне житло», яка спрямована на забезпечення громадян власним житлом. Детальніше про її умови та інші житлові програми розповідає директор Івано-Франківського регіонального управління ДСФУ «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» Олександр Миколайович Кулик.

     Програма здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, реалізовується шляхом сплати позичальнику за рахунок державних коштів 13 % річних за користування кредитом банку в той час, як сам громадянин сплачує банку лише 3 % річних за користування кредитом.
     Сплата відсотків за користування іпотечним кредитом надається державою тим громадянам, які забезпечені за місцем проживання житловою площею, що не перевищує 9 м2 на одного члена сім’ї, або проживають (зареєстровані в установленому порядку) у гуртожитку, що підтверджується довідкою про склад сім’ї, виданою за місцем реєстрації. При цьому важливо наголосити, що за таких умов відпадає необхідність ставати на квартирний облік та підтверджувати це відповідною довідкою. Достатньо лише подати до Фонду сприяння молодіжному житловому будівництву довідку про склад сім`ї з переліком усіх, хто зареєстрований в цьому житлі, та із зазначенням загальної та житлової площі. А вже працівник Фонду поділить житлову площу квартири на кількість мешканців і встановить, що на кожного із зареєстрованих припадає не більше 9 м 2 житлової площі. Це і є підставою для реєстрації громадянина кандидатом на отримання підтримки від держави для придбання житла.
     Щодо тих осіб, які зареєстровані в гуртожитках, процедура реєстрації кандидатом є ще простішою: незалежно від площі, яка припадає на зареєстрованого в гуртожитку, навіть якщо вона перевищує 9 м2, громадянин може стати учасником програми здешевлення вартості іпотечного кредиту. Постановою передбачено забезпечувати житлом в першу чергу тих осіб, які проживають в гуртожитку і можуть підтвердити це довідкою, а також тих, що забезпечені за місцем реєстрації житловою площею меншою, ніж 9 м2. Хочу ще раз звернути увагу громадян, яких відлякує перспектива ставання на квартирні обліки: в цьому немає необхідності, достатньо звернутися до міських, селищних чи сільських рад та отримати довідку про склад сім`ї. Саме така довідка є підставою вважати громадян такими, що потребують покращення житлових умов та реєструватися у Фонді кандидатами на отримання житла за державною програмою здешевлення іпотечних кредитів.
     Зрозуміло, що держава потурбувалася про тих, хто потребує покращення житлових умов, спростила процедуру документального підтвердження цього факту. Реєстрація у Фонді сприяння молодіжному житловому будівництву є лише першим із кроків для отримання іпотечного кредиту, адже безпосередньо кредит надає один із банків-учасників програми.
     Для отримання кредиту на будівництво чи придбання житла слід звертатися до відділень банків АТ «Укргазбанк», «АТ «Укрексімбанк», АТ «Ощадбанк» та відповідати вимогам банку до позичальників.
     До кредитів, за якими надається часткова компенсація процентів, установлюються такі вимоги: надання кредиту в гривнях; строк кредитування – до 15 років з моменту укладення позичальником кредитного договору; обов’язковий власний внесок позичальника не перевищує 25% суми кредиту. За бажанням позичальника розмір такого внеску може бути збільшено; кредит надається на житло, яке за площею для 1-2 осіб не перебільшує 40 м2, для 3 і більше осіб –  не більше 76 м2.
     Часто запитують, яке житло можна обирати: те, що будується, чи і житло вторинного ринку? Перелік об’єктів формує Мінрегіонбуд. Для участі у програмі в Івано-Франківській області включено 22 житлові об’єкти. Це як житло, що будується, так і те, що збудоване та введене в експлуатацію після 2007 року. На мою думку, кожен зможе обрати житло, яке буде відповідати його критеріям як в ціновій категорії, так і в розташуванні житлового об’єкта, в його плануванні.
     Щодо реєстрації у Фонді, то питання зрозуміле: довідка про склад сім`ї, копії паспортів, ідентифікаційних кодів та свідоцтв про народження дітей – і ти вже кандидат на отримання державних грошей при сплаті кредиту. Що ж до банку, то, звичайно, при наданні кредиту розраховується платоспроможність громадян. Так, для придбання однокімнатної квартири одній особі чи сім`ї із двох осіб необхідно мати заробітну плату близько 2300,00-3300,00 тис. грн сукупного доходу, з яких на погашення кредиту та відсотків доведеться заплатити 1100,00 гривень та 2200,00 залишити на проживання відповідно до прожиткового мінімуму. Погодьтеся, що мова йде не про надвисокі доходи та щомісячні платежі. Окрім того, щомісячне погашення кредиту у 730-750 гривень та відсотків, які становлять близько 350 гривень, є доступним для більшості громадян, в тому числі і молодих сімей, які щойно створили сім`ю. Та й, перефразувавши відому фразу, хочеться запитати: «Навіщо платити за чуже, якщо можна платити за власне житло?». Адже ті, хто роками винаймають чуже житло, могли би проживати у власному та сплачувати за нього помірні кошти протягом певного періоду, не відмовляючи собі при цьому у найнеобхідніших речах з думкою, що потрібно заощаджувати, щоб колись накопичити достатньо коштів та придбати житло без переплат. Не варто чекати завтра, треба жити сьогодні і, звичайно ж, у власному житлі.
     В цілому в Україні з квітня 2012 року і до сьогодні здешевленою іпотекою скористалося понад 3500 сімей, з них 55  - в Івано-Франківській області.
     Сьогодні Фонд реалізовує ще 2 програми забезпечення громадян житлом. Одна із них – це теж кредит, за користування яким молоді сім`ї віком до 35 років, які перебувають на квартирному обліку, повинні сплачувати 9,5 % річних. При цьому кредит надається на 90% вартості житла та сплачується протягом 30 років. Серед переваг цього кредиту перед іншими є можливість сплатити власний внесок у розмірі 10 % від вартості житла, що становить 17 тис. грн на однокімнатну квартиру і 35 тис. грн. – на трикімнатну квартиру. Також за цією програмою можливо обирати квартиру, більшу за площею порівняно зі здешевленою іпотекою. Зокрема, сім`я із двох осіб може придбавати житло загальною площею 62 м2, із трьох осіб – 83 м2, а сім`я із чотирьох і більше осіб – понад 100 м2. Ця програма розрахована в першу чергу на тих сімей, які мають стабільний дохід та можуть дозволити собі щомісяця сплачувати 2-3 тис. гривень. При цьому також важливим є те, що сума щомісячних сплат зменшуватиметься, бо відсотки нараховуються на залишкову суму кредиту. До того ж позичальник певною мірою застрахований від будь-яких неприємних несподіванок, як от: збільшення відсоткової ставки за кредитом протягом усього терміну кредитного договору та збільшення щомісячних платежів у зв’язку зі зміною курсу іноземних валют, оскільки кредит надається державною фінансовою установою за рахунок державних коштів. Таким чином, позичальник не несе жодних ризиків при отриманні та сплаті такого кредиту.
     Звертаю увагу на те, що для отримання довідки про перебування на квартирному обліку, громадянам необхідно попередньо звернутися до органів ведення квартирного обліку для поновлення документів з метою внесення їх до Єдиного державного реєстру громадян, які потребують поліпшення житлових умов.
     Єдиний державний реєстр громадян, які потребують поліпшення житлових умов, є автоматизованою інформаційною системою збирання, накопичення, надання, захисту та обліку інформації про громадян, які потребують поліпшення житлових умов. Його створення дозволить забезпечити прозорість ведення квартирного обліку та здійснення громадського контролю за розподілом і наданням житлових приміщень, а також  сприятиме запровадженню інформаційних технологій при здійсненні обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, у кожному населеному пункті, районі, області та по Україні в цілому як в інформаційно-пошуковому, так і в правовому аспектах.
     За даними Головного управління статистики в Івано-Франківській області, кількість осіб, які перебувають на обліку громадян, що потребують поліпшення житлових умов, становить близько 24 тисяч. На даний час реєстратору передано та внесено ним до Реєстру лише 2,5 тисячі форм подання інформації до Єдиного державного реєстру громадян, які потребують поліпшення житлових умов. Оскільки Реєстр повинен бути сформований у поточному році, процес наповнення його інформацію необхідно прискорити. Деякі сільські та селищні ради, а також окремі підприємства, установи та організації неохоче передають реєстратору заповнені форми, однак сподіваюсь, що ця тенденція зміниться, адже тепер процес наповнення Реєстру інформацією знаходиться на моєму особистому контролі.
     У процесі формування Реєстру з метою наповнення його лише актуальними даними у 2011 році розпочалась та триває до цього часу перереєстрація громадян, які перебувають на квартирному обліку. Однак, на даний час документи поновили лише близько 5 тисяч осіб. Це дивно, оскільки громадяни, які не поновлять документи, та не будуть внесені до Реєстру, втратять свій шанс не тільки отримати безкоштовне державне житло, а й взяти участь у державних житлових програмах забезпечення громадян житлом, які реалізовує Фонд сприяння молодіжному житловому будівництву. Тому хочу повідомити громадянам про необхідність поновити документи своїх особових справ в органах ведення обліку осіб, що потребують поліпшення житлових умов. А також наголосити, що відповідальні особи за ведення квартирного обліку в установах, підприємствах та організаціях, які ведуть самостійний облік громадян, що потребують поліпшення житлових умов, повинні у найкоротші терміни передати заповнені Форми реєстратору Івано-Франківського регіонального управління Державної спеціалізованої фінансової установи Фонд сприяння молодіжному житловому будівництву.
     Консультації надаються щодня у 107 кабінеті приміщення Івано-Франківської ОДА по вул. Грушевського, 21 в м. Івано-Франківську та щосереди і щоп’ятниці з 9.00 до 12.00 у Центрі надання адміністративних послуг по вул. Незалежності, 9 в місті Івано-Франківську, а також безпосередньо в регіональному управлінні Фонду на пл. Міцкевича, 8, оф. 14. Звернувшись, громадяни зможуть отримати вичерпну інформацію про житлові об`єкти, про необхідний пакет документів та попередній розрахунок вартості житла, суми власних внесків та щомісячних платежів за кредитом. Тому звертайтеся, будемо раді допомогти вирішити ваші житлові проблеми.
     
     

Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву


 Опубліковано в номері №47 (1786) в рубриці «Офіційно»

Коментарі:

Марк Генрі:
10.09.2014 08:45:22

Добрий день друзі мої, ви втомилися від Шукаю Кредити та іпотека, ви були відхилені постійно За вашими банків та інших фінансових установ або мікро фінансової схеми. Це щоб ви знали, з 100% гарантією, що ми пропонуємо кредити в межах від $ 1000 до $ 100 млн в 3% процентної ставки на місяць. Ми видаємо кредити для розвитку бізнесу. конкурентну перевагу / розширення бізнесу. Будьте решта запевняють, що Ми сертифіковані, що заслуговує довіри, надійний, ефективний, швидкий і динамічний. і співпрацювати фінансист на нерухомість і будь-які види фінансування бізнесу, ми видаємо довгостроковий кредит на 6 місяців до 15 років максимум і все процентну ставку і розрахувати і дозволяють бути платити щорічно. Ми пропонуємо наступні види кредитів та багато іншого; * Персональні кредити (незабезпеченого кредиту) * Бізнес-кредити (незабезпеченого кредиту) * Консолідація позики * Поєднання позики * Автокредит * Будинок кредиту * Home Improvement для негайно зв'яжіться з нами (markhenrycompany11@gmail.com) шукати кредиту відповідаємо з вашим електронний ідентифікатор так що я можу надіслати вам більше для затвердження вас завдяки Марк Генрі


Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 1 + 3 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net