на сайті  
   
 
Субота, 23 жовтня 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...«Давній Галич» гостинно відкрив двері перед Україною
12.04.2014 | Переглядів: 908
Рейтинг

     Впродовж тижня, з 31 березня по 4 квітня, Національний заповідник «Давній Галич» приймав учасників Всеукраїнського семінару-навчання директорів заповідників, історико-культурних комплексів та головних зберігачів фондів Міністерства культури України.
     – Київ, Чернігів, Батурин, Чигирин, Меджибіж, Кам’янець-Подільський, Самчики, Тустань, Бережани. Давно ми не зустрічалися таким гуртом музейників. Тому сьогодні ми радо вітаємо вас на славній Галицькій землі. Сподіваємося, що наша зустріч буде корисною, приємною і не останньою, – зазначив, вітаючи гостей, виконуючий обов’язки генерального директора Заповідника Володимир Костишин.
     З вітальним словом до присутніх звернувся й голова Галицької районної ради Петро Стрембіцький, який окреслив історичну роль Галича в державотворчих процесах України. А на згадку про наш чудовий край вручив гостям фотоальбоми «Галич невідомий».
     – Заповідники не зустрічалися впродовж 20-ти років. І потреба в такій зустрічі сьогодні є актуальною. Час минув. Багато чого змінилося і в законодавстві, і в нормативній базі. Розширилися функції заповідників та історико-культурних комплексів, – зазначила  головний спеціаліст відділу музейної справи департаменту охорони культурної спадщини та культурних цінностей Міністерства культури України Світлана Шман. – Сьогодні в Мінкульт до керівництва музейною справою прийшла Людмила Островська, справжній спеціаліст, яка має великий досвід у музейництві. Тому сподіваємося, що нарешті ми частіше спілкуватимемося і спільними зусиллями нашу галузь зрушимо з місця.
     Програмою семінару, яку визначив інститут післядипломної освіти Національної академії  керівних кадрів культури і мистецтв, було передбачено навчальний курс щодо актуальних питань збереження, використання та популяризації музейних колекцій в історико-культурних комплексах, нормативної  і правової бази переміщення культурних цінностей, організацію міжнародної співпраці, зокрема, участь у міжнародних виставкових проектах, взаємодія з митними органами тощо.  
     – За останні двадцять років ми вперше звернули увагу на діяльність заповідників,  на кадрову підготовку керівників і спеціалістів,  щоб не було абсурду, як у минулому, де філолог брався керувати історико-культурним комплексом, не маючи жодного поняття про роботу з історичною спадщиною, чи компетенції в музейництві. У нас специфічна правова база, специфічні умови роботи. Саме тому ми сьогодні збираємо спеціалістів і даємо їм можливість підвищити кваліфікацію, – каже методист вищої кваліфікації інституту післядипломної освіти Національної академії  керівних кадрів культури і мистецтв міністерства культури України Ірина Маключенко. – Галич ми вибрали не випадково, адже у вас потужний, організований за сучасними нормами відділ фондової роботи. Цікаві музейні колекції і чудові сучасні експозиції, які постійно вдосконалюються і поповнюються.
     На превеликий жаль, через об’єктивні причини не прибули на навчання представники заповідників «Херсонес Таврійський» з Криму, «Кам’яна Могила» з Мелітополя та ряду інших. Але сподіваюся, що негаразди минуться і ми всі будемо разом.
     Учасники семінару мали можливість обмінятись досвідом роботи. Зокрема, директор Державного історико-культурного заповідника «Тустань», що на Львівщині, Василь Рожко розповів про 8-річний досвід організації і проведення фестивалю «Тустань», про тісну взаємодію з органами державної влади, про роботу волонтерів, а також здійснив презентацію фортеці на скелях в Уричі.
     Про збереження та реставрацію предметів церковної атрибутики та сакрального мистецтва розповів головний зберігач фондів Музею Переслідуваної Церкви, що у місті Бережани, Мирон Музичка.
     Директор Державного історико-культурного заповідника «Самчики» (Хмельниччина) Богдан Пажимський поділився досвідом фондової роботи, ведення документації, обліку, зберігання, консервації та руху музейних предметів.
     Про роботу історико-архітектурного заповідника «Чигирин», перспективи розвитку установи розповіла Ірина Марченко.
     – Такі семінари мають бути постійними. Міністертво культури має дати нам можливість постійного спілкування, обміну досвідом. Нам не слід забувати, що музеєлогія – це наука. А наше спілкування – це підвищення кваліфікації, це спосіб побачити, почути, поділитись ідеями, врешті-решт посперечатись, – каже головний зберігач фондів Національного історико-культурного заповідника «Батурин» Ірина Матущак.
     – Для нас дуже корисним було знайомство з роботою відділу фондів вашого Заповідника, цікавим було спілкування з працівниками. А від вашої гостинності ми просто в захваті, – зазначила завідувач музею історії Тустані Наталія Поясник.
     Її підтримав директор історико-культурного заповідника «Межибіж», що на Хмельниччині, Олег Погорілець, який відзначив:
     – Спілкування завжди було доброю справою. А нам історикам, музейникам треба більше подорожувати, пізнавати рідну державу, детальніше вивчати її історію. Бо часто ми знаємо більше історію Єгипту чи Греції, ніж рідної України. Нам розповідають нісенітниці про Степана Бандеру. А сьогодні, відвідавши меморіальний музей С.Бандери в селі Старий Угринів, я зовсім інакше сприйняв цю особистість. По-новому дивлюсь на ідеологію націоналізму. Тільки так ми зможемо вести виважені і серйозні  дискусії про майбутнє України.
     – Можливо я повторюся, але такі зустрічі – це впершу чергу обмін досвідом. Ми маємо можливість поділитись своїми напрацюваннями, аналізуємо окремі ділянки роботи. Маємо можливість почути колег, отримати корисну інформацію для роздумів і, зрештою, розвиватись, вдосконалюватись. Такі контакти нам ідуть тільки на користь, – зазначив генеральний директор Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» Андрій Острянко. Такі контакти нам дають можливість виробити певні перспективи у вдосконалення  законодавчої бази, яка стосується музейної справи. І тут не можна оминути увагою того, що ми побачили у вашому Заповіднику. А це в першу чергу сучасні, продумані експозиції в музеях, які мають наукову основу, їх сучасний дизайн, новітні технології створення, продуманість, ідеологія, єдність концепції і тематико-експозиційного плану. Все це разом працює цілісно на пересічного глядача.
     Ми приємно вражені відвідинами музею С.Бандери  у Старому Угринові, Івано-Франківського краєзнавчого музею, Прикарпатського художного музею, Галицького Національного природного парку. Пізнавальною була поїздка у визначну пам’ятку духовності і культури чоловічий монастир східного обряду Скит Манявський, який є зразком дещо забутого східного чернецтва. А про враження від вашого краю і про галицьку гостинність треба говорити окремо і довго. Я думаю зі мною погодяться всі колеги.
     Ми вдячні Міністерству культури та академії керівних кадрів, які спромоглися зорганізувати нас і знову посадити за парти. А також  хочу висловити слова подяки галичанам, які створили всі умови для нашого плідного навчання і спілкування, – сказав на завершення розмови пан Андрій.
     – Вочевидь зустріч музейників, яка тривала впродовж тижня була корисною для всіх. Ми зрозуміли, що наша установа не пасе задніх серед заповідників України, що й ми маємо потужний потенціал для майбутніх наукових пошуків, розвитку музейної справи і, зрештою, для розвитку туризму у нашому районі. А ще від тепер розширилися ділові контакти, є можливість співпраці в заповідній справі практично з усією Україною.
     Від усього великого колективу Заповідника «Давній Галич» я хочу подякувати організаторам семінару, його учасникам, а від їх імені висловити щирі слова вдячності настоятелю монастиря отців-францисканців, що в селищі Більшівці о. Григорію Цимбалі за співпрацю і постійне сприяння у проведеннінаших заходів, – підсумував Володимир Костишин.
     
     
     

Ярослав Поташник


 Опубліковано в номері №14 (1805) в рубриці «Офіційно»

Коментарі:

Коментарів поки що нема.Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 8 + 3 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net