на сайті  
   
 
Вівторок, 7 липня 2020 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...«Вона чує внутрішній голос свого роду»
28.04.2014 | Переглядів: 906
Рейтинг

     На засіданні Ради Івано-Франківської обласної організації партії «Наша Україна», яке відбулося 02 квітня 2014 року, було прийнято рішення на виборах Президента України 25 травня 2014 року підтримати кандидата Ольгу Богомолець. Інформація про це рішення поширилася у ЗМІ і викликала чимало запитань у наших краян. Чому саме Ольга Богомолець? Адже приналежності до партії «Наша Україна» вона не має. Газета «Галичина» звернулася до голови обласного осередку партії Зіновія Шкутяка, який пообіцяв дати офіційне обґрунтування такого рішення.
     Газета отримала обіцяне обґрунтування, яке пропонуємо Вашій увазі.

     
     26 квітня 1986 року сталася найбільша техногенна аварія в історії людства – вибухнув четвертий реактор Чорнобильської АЕС і сумарна радіація ізотопів, викинутих у повітря, склала 50 мільйонів кюрі, що в 30-40 разів більше, ніж при вибуху бомби в Хіросімі  у 1945 році». Так написано про катастрофу Чорнобиля.
     Чи хто тоді звернув увагу, що серед того пекла в Прип’яті була Ольга Богомолець, лейтенант медслужби? Напевно, що ні. Але це є свідченням того, що вона була там, де найважче, де треба було рятувати людське життя. Це був її обов’язок. Та її душа назавжди ввібрала біль землі, яка гинула на сотні років. Душа бачила «мертві села, незачинені двері, незбагненні яблучні килими під ногами, сплетені гілки до землі чи до неба… і відлуння правди». І це вже назавжди.
     Рік великих роковин Тараса Ольга Богомолець почала на Майдані. Бо знову святий обов’язок рятувати життя людини, робити операції серед диму і вогню покликав її. Стояла до кінця зі своїм народом, який прозрів, став на захист своєї честі та гідності.
     Хто та жінка, від якої йде промінь світла? Чому вона будить Душу свого народу задля його добра та волі?
     Так, вона лікар. Лікар у п’ятому поколінні, доктор медичних наук, заслужений лікар України, спадкоємець славетної лікарської династії, правнучка академіка Олександра Богомольця.
     Іменем Олександра Богомольця, відомого у світі вченого та президента АН УРСР, у Києві названі інститут фізіології НАН України, Національний медичний університет, вулиця, парк. Олександр Богомолець народивcя в Лук’янівській тюрмі. Його маму, Софію Богомолець (дружину земського лікаря), революціонерку-народницю засудили до смертної кари в 1881 році. Але згодом смертну кару замінили на вічну каторгу. За два тижні після пологів вона піде в кайданах етапом до Сибіру. Хлопчика взяла на виховання родина Богомольців (його батько в той час також був арештований за революційну діяльність). Коли дні життя Софії були лічені (захворіла на сухоти), родина Богомольців отримала дозвіл на зустріч із Софією. Так 11-літнім хлопчиком Олександр вперше і востаннє бачив свою маму. Всього три дні тривала зустріч. На прощання отримав від мами подарунок – «Кобзар» Шевченка у зробленій каторжанкою Софією власними руками обкладинці – тюремна мішковина з вишитою на ній волошкою. «Кобзар» з волошкою став заповітом нащадкам Богомольців: працювати для народу, шанувати слово Тараса. Олександр Богомолець у сталінські часи був переслідуваний за «псевдовчення» та як «ворог народу». А його правнучці Ользі, коли вона закінчила медичний інститут ім. Олександра Богомольця, відмовили у працевлаштуванні. Це була спроба принизити славну родину інтелігентів. Та Ольга надіслала тези своєї кандидатської на Всесвітній конгрес дерматологів. Її запросив на навчання один із провідних світових дерматопатологів Бернард Акерман із Філадельфії. Тепер вона член Американської академії дерматології, Нью-Йоркської Академії наук, координатор дерматології у Східній Європі. Заснувала клініку лазерної медицини. Вона знає шляхи порятунку від катастрофи української медицини, бачить  відродження медицини через її модернізацію та викорінення корупції.
     Праправнучка лідера київських народовольців Софії, правнучка Олександра Богомольця, похресниця шістдесятників Надійки Світличної та Євгена Сверстюка Ольга Богомолець має високий дар торкатися до людини променем світла. Бо світиться її Душа. Вона глибоко розуміє, що знищення національної культури за час совєтизації принесло українському народові втрату етичного почуття життя, яка нівелює розуміння честі, пам’яті, гідності. Її намагання змінювати Україну привело Ольгу до пісенної творчості. Не випадково Ольга Богомолець співає пісні на вірші Ліни Костенко, о.Ярослава Лесіва, Олени Теліги, Василя Стуса, Миколи Вінграновського. Її концерти благодійні (гроші йдуть на лікування дітей з судинними пухлинами). Вона бореться проти епідемії туберкульозу в Україні. Ще у 2009 році організувала Всеукраїнський марафон здоров’я. Разом зі своїм лікарським штатом Ольга Богомолець провела безкоштовний огляд понад 65 тис. дітей-сиріт, дітей з малозабезпечених родин, в сиротинцях, у школах-інтернатах. У Криму та на Луганщині місцева влада чинила опір цій акції. І не дивно, адже саме там виявлено найгірші соціальні показники.
     Щоденна праця для людини, для тої, якій важко, дає Ользі Богомолець силу та енергію долати труднощі. Вона втілює в життя ідеали високої культури, тим самим заперечуючи безчестя, невігластво, вахканалію політиків, деградацію суспільства.
     Чи не тому Ольга Богомолець зібрала велику колекцію старих домашніх ікон, які вона називає намоленими. Перед такими іконами молилися вранці і ввечері українські родини, просячи в Бога здоров’я. На таких іконах дотик рук цілих поколінь. Ольга Богомолець чимало врятувала ікон, яких нищила більшовицька ненависть. Вони обвуглені, викинені, прострілені. Але промовляють-просять триматися своєї віри як пам’яті роду. Це як застереження поета-політв’язня Зеновія Красівського, сказаного в 1990 році біля могили Наталії Кобринської: «Зрада Батьківщини починається зі зради релігії».
     Виставки ікон та альбоми про них Ольга Богомолець назвала «Вікнами в позапростір» (цю назву взяла у Василя Стуса).
     Ольга виявила руйновище української папірні в Радомишлі (поблизу Житомира), що сягає XVI-XVII століть. Вивезла тонни сміття. Тут розбудовується етнопарк «Радомиська папірня» родини Богомолець-Шереметьєвих і музей з унікальною колекцією старовинних домашніх ікон та родинних раритетів… А поки що вже збудовано пам’ятник архімандритові Києво-Печерської лаври Єлисею, засновнику цієї першої папірні (паперової фабрики) в Центральній та Східній Україні…
     Ось така Ольга Богомолець, мати чотирьох дітей. Ольгу чекає багато великих справ. Вона чує внутрішній голос свого роду, світло якого йде з XIX століття, від «Кобзаря» з вишитою волошкою на обкладинці, роду, найвищою цінністю якого була свобода і гідність людини.

За дорученням Ради Івано-Франківської обласної організації
     політичної партії
     «Наша Україна»
     голова Болехівської міської організації Союзу Українок,
     член партії «Наша Україна» Лариса Гавц


 Опубліковано в номері №15 (1806) в рубриці «Офіційно»

Коментарі:

Коментарів поки що нема.Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 10 + 5 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net