на сайті  
   
 
Понеділок, 6 липня 2020 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...Артеріальна гіпертензія – основна проблема сучасного суспільства
15.05.2014 | Переглядів: 878
Рейтинг

     Артеріальна гіпертензія (АГ) належить до найпоширеніших захворювань серцево-судинної системи в світі. За даними літератури на планеті близько 1 мільярда людей хворіють на АГ, що становить близько 16% всього населення Землі. Крім того, поширеність цього захворювання у різних вікових групах коливається від 25% до 60%. В окремих дослідженнях передбачається можливість стрімкого прогресування артеріальної гіпертензії в майбутньому. Підтвердженням цього є дані, які доводять, що поширеність АГ у різних вікових популяціях є вищою у розвинутих країнах світу.  Світова тенденція до поширеності АГ відзначена і в Україні.  За даними В.Ф. Москаленка та В.М. Коваленка в нашій країні кількість хворих з АГ щороку поступово зростає.
     Доведено, що підвищення артеріального тиску супроводжується збільшенням ризику виникнення фатальних серцево-судинних та мозкових подій – інсульт та інфаркт міокарда. АГ призводить до зростання ризику смерті від ішемічної хвороби серця (ІХС) у 2 рази, а від гострого порушення мозкового кровообігу (ГПМК) – у 6 разів. Майже у 50% померлих внаслідок ГПМК відзначено підвищення артеріального тиску. Існують дані, що саме АГ може бути причиною майже 30% випадків інвалідизації у розвинутих країнах світу. Це робить АГ не лише медичною, але й соціальною проблемою.
     Результати Фремінгемського дослідження свідчать, що артеріальна гіпертензія належить до найбільш поширених передвісників серцевої недостатності (СН). В 70% випадків наявність АГ передує розвитку СН. Частіше, ніж артеріальна гіпертензія, призводить до СН лише ішемічна хвороба серця. АГ супроводжується прогресуючим перебігом із поступовим зростанням рівня артеріального тиску, що збільшує ризик інфаркту міокарда та інсульту при тривалому гіпертензивному анамнезі.
     Причини виникнення артеріальної гіпертензії великою мірою залишаються             невивченими на сучасному етапі розвитку медичної науки. Останнім часом значну увагу приділяють генетичному підгрунтю розвитку АГ.
     Вважається, що генетична схильність до АГ – явище достатньо розповсюджене. Доказом цього є ступінь розповсюдженості цього захворювання у людській популяції у похилому віці. Артеріальна гіпертензія – захворювання, розвиток якого певною мірою залежить також від факторів зовнішнього середовища.  Це дозволяє розглядати АГ, як хворобу цивілізації, у перебігу якої визначальну роль відіграє модифікація способу життя та підлаштування його до вимог індустріалізованого суспільства «західного» типу, у якому відсутність рухової активності, тривалий стрес, нераціональне харчування, порушення режиму праці та відпочинку часто є невід´ємною частиною та інколи обов’язковою вимогою для успішного кар’єрного росту.
     Фактори зовнішнього середовища впливають на  артеріальну гіпертензію та важкість її перебігу. Серед чинників ускладненого перебігу АГ виділяють  надмірне споживання кухонної солі, алкоголю, порушення режиму сну, відсутність адекватного відпочинку, тютюнопаління, ожиріння, порушення вуглеводного та жирового обміну тощо. Однією із причин розвитку АГ є ожиріння. Велике значення має стрімке зростання маси тіла, що відбулося незадовго до перших клінічних проявів захворювання. Згідно даних дослідження близько 70% випадків вперше виявленої АГ асоційовані із різким збільшенням індексу маси тіла та з ожирінням.
     Тривалий стрес також може бути одним із чинників розвитку або ускладненого перебігу АГ.  Фізіологічна роль стресу полягає у мобілізації життєвих сил організму для адекватного реагування на ситуації, що загрожують життю та здоров´ю. Рівень АТ є достовірно вищим у осіб, які тривало знаходяться під впливом стресових чинників:  безробітних, мешканців перенаселених районів, громадян, які перебувають за межею бідності. Поширеність хронічного стресу важкого ступеня у розвинутих країнах світу досягає 30%. Стрес середнього ступеня важкості притаманний для  40% мешканців європейських країн. Доведено взаємозв’язок між надмірним вживанням кухонної солі та ризиком розвитку АГ. Дослідники прийшли до висновку, що для осіб у добовому раціоні яких міститься невелика кількість хлориду натрію характерним є повільніший віковий підйом систолічного та діастолічного артеріального тиску. Достовірним критерієм надмірності вживання кухонної солі є виділення натрію  із сечею.  
     Відомо про негативний вплив тютюнопаління на перебіг АГ. Шкідливі речовини, які містяться у цигарковому димі пошкоджують судини, викликаючи їх дисфункцію та підвищуючи рівень чутливості до адреналіну. Тютюнопаління асоційоване із розвитком атеросклерозу, що також обумовлює підвищення артеріального тиску та формування АГ.
     Доведено негативний вплив не лише тютюнових смол, але й самого нікотину на АГ. Нікотин здатний призводити до підвищення артеріального судинного опору. Хронічна дія нікотину призводить до розвитку «нікотинової гіпертонії». Окремі дослідження показали зростання рівня холестерину в крові хворих, для яких є притаманним тютюнопаління. Це дозволяє розглядати цю шкідливу звичку як один із вагомих чинників ризику розвитку не лише АГ, але й ішемічної хвороби серця.
     Надмірне вживання алкоголю є вагомим чинником ризику для хворих із АГ. Під впливом етанолу відбувається зростання об´єму циркулюючої крові, частоти серцевих скорочень, що призводить до підвищення артеріального тиску. Доведено збільшення ризику ускладненого перебігу АГ у осіб, які регулярно зловживають спиртними напоями.  
     Цілий ряд наукових праць присвячені АГ у представників різних професій, які доводять негативний вплив професійних факторів на артеріальний тиск. Доведено, що у моряків частота виявлення АГ у віці до 30 років дорівнює 20%, що значно вище в порівнянні із аналогічним значенням у загальній популяції. Вищий рівень гіпертензії виявляють також серед представників небезпечних професій. Підсумовуючи та аналізуючи вищенаведене, Європейське товариство кардіологів розробило рекомендації щодо способу життя хворих на артеріальну гіпертензію та осіб, які знаходяться в зоні ризику розвитку цієї хвороби. Тезисно їх можна звести ось до чого:
     ● регулярний контроль артеріального тиску
     ● вживання призначених лікарем препаратів для контролю за артеріальним тиском щодня.
     ● відмова від куріння.
     4. Відмова від надмірного вживання алкоголю.
     ● регулярне фізичне навантаження ( 30 хвилин щодня або 1,5 години 2 рази на тиждень).
     ● обмеження вживання кухонної солі до 5 г на добу.
     ● уникнення психоемоційного стресу
     ● контроль маси тіла та схуднення для осіб, які страждають ожирінням.
     
     
     

Тарас Сопільняк, лікар-кардіолог Бурштинської міської лікарні, к.мед.н.


 Опубліковано в номері №19 (1810) в рубриці «Офіційно»

Коментарі:

Коментарів поки що нема.Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 6 + 2 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net