на сайті  
   
 
Середа, 20 жовтня 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...«Війна» - колись і тепер…
26.09.2014 | Переглядів: 694
Рейтинг

     Ще недавно слово «війна» було їм зовсім невідоме. Тепер вже навіть малеча зі страхом в очах вимовляє його. Так само було і з поняттями «біженець» чи «переселенець». А тепер…Про біль говорити багато не треба. Його видно здалеку. Його можна відчути і передати іншим. Ці люди покинули свої домівки, свої мрії та сподівання - і поїхали…в той край, де, здавалось би, їх ніхто не чекає. Тут їх огорнули материнським теплом, дали усе необхідне для життя, та думки їх і надалі там, де зараз війна…До Галицького району зі Сходу та Криму  продовжують приїжджати  сім’ї з дітьми, які є вихідцями з нашого регіону. Діти-переселенці навчаються у школах міста Бурштина та сіл Тустані, Кукільників,Тумира. Усі сім’ї вже адаптувалися на нових місцях. Їм усім допомагають соціальні служби, влада, волонтери та усі небайдужі люди. Усі сім’ї отримують пенсії, соціальні виплати, які раніше отримували за місцем проживання. Але спокою не мають і тут, бо там, на окупованих територіях, залишись їхні чоловіки та батьки. Війна не тільки розлучила батька з дітьми, дружину з чоловіком, але й стала рушійною силою у їхніх стосунках. Не всі чоловіки зрозуміли бажання дружин повернутись в Галичину, щоб їхні діти спокійно спали, навчалися і, зрештою, просто жили, а не боялися, що можуть не прокинутись від пострілів градів чи кулеметів. Цих дітей не можна назвати щасливими, бо усі вони пережили страшне    лихо – війну. Хтось - не хоче багато говорити, хтось - замикається  в собі, а хтось – і досі нікому не довіряє, бо страшні картини війни не дають їм спокою. Діти залишили не тільки домівки. Їм було важко розлучатися з друзями, з улюбленими іграшками, тому вони все-таки сподіваються, що війна закінчиться, і всі повернуться додому. А поки що вони тут відвідуватимуть дитячі садочки та школи, знайомлячись із новими товаришами.І сум, і страх в очах перед невідомим майбутнім я побачила в очах Наталії. Жінці тільки 25, а вона вже мати трьох дітей – 5-річної Вікусі, півторарічної Ксенії і новонародженого синочка Володі, якого назвала в честь татуся і дідуся. Чоловік залишився у м.Сватове, що в Луганській області, щоб не втратити роботу і житло. В Галицький район жінка приїхала до бабусі по материній лінії. Каже, що боялася їхати сюди, але найбільше переживала – за долю своїх дітей. Тому й приїхала до бабусі на сьомому місяці вагітності і вже тут народила. Молода мама звернулася за допомогою до соціальних служб району. Працівники центру соціальних служб допомогли Наталії виготовити свідоцтво про народження дитини та зібрати документи для соціальних виплат. Крім того,  вони взяли під соціальний супровід цю сім’ю, тобто надають послуги соціального та матеріального характеру: приносять продукти, засоби гігієни, іграшки тощо.

     

     На фото (зліва – направо): п. Наталія з дітьми, Людмила Слюзар – директор Галицького РЦСССДМ, Любов Гордійчук – заступник голови Галицької РДА.

     Районна та місцева влада також допомагають Наталі. От нещодавно вони завітали до маленьких Віки, Ксенії та Володі. Наталя каже, що залишила власний будинок у центрі м. Сватове і хоче, щоб якнайшвидше закінчилася війна і знову її сім’я була разом. А ще Наталя дякує усім небайдужим людям, які не залишили її сам на сам з бідою, а продовжують допомагати і підтримувати її.Переселенці, які зараз мешкають у Бурштинському гуртожитку енергетичного коледжу,  також потребують усього необхідного  для життя – одягу, особливо теплого, для хлопчиків 7-8 років та для мами і бабусі. Можливо, хтось би подарував цій сім’ї телевізор чи комп’ютер, адже тут вони не мають ні близьких, ні рідних?! Слід сказати, що всі адміністрації шкіл, де навчаються переселенці, забезпечили їх усім необхідним – підручниками та шкільним приладдям. Проте є ще одна сім’я, яка потребує тимчасового житла у м.Галичі і звертається до небайдужих галичан  за допомогою. Надворі осінь. Незабаром похолодає. Переселенці з Криму та південно-східних областей приїхали до нас без всього необхідного. Тому ці люди, працівники соціальних служб, волонтери району звертаються до усіх небайдужих з проханням допомогти  теплими речами для дітей та їхніх батьків. За довідками звертайтеся у Галицький РЦСССДМ, що знаходиться за адресою: м. Галич, вул. Т.Шевченка, 10, 1 поверх (приміщення музичної школи) або за телефоном 23-082. Колись я написала вірш, де є такі рядки : «Війна» - яке коротке слово, а скільки в ньому сліз та болю». Ніколи не думала, що ці слова будуть стосуватися і України, а вже маленькі діти розумітимуть його значення… 

Наталія Харів


 Опубліковано в номері №38 (1829) в рубриці «Офіційно»

Коментарі:

Коментарів поки що нема.Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 4 + 8 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net