на сайті  
   
 
Неділя, 28 лютого 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...Болить…
27.07.2015 | Переглядів: 1393
Рейтинг

     Ранок. Галич. Щойно вийшовши із дому, складається враження,  що  світ навколо тебе населяють суцільні ідіоти. «Придурку, як паркуєш тачку? Мужик, куда йдеш? Посуньсі! Лізе на мене, блін… Коли вже ця влада набісисі з жиру! Дивисі, Ганю, що наробили перед білим домом…, най їх шляк трафит! Знов гроші крадут. А нє певни!» І все це завершується фінальним акордом – у світі все, перепрошую, «хреново», в Україні – жах, владі на всіх наплювати, нардепи дерибанять країну і бізнес… Одним словом – «бардак». Болить!..Вже неодноразово на шпальтах рідного «ГС» піднімалося питання нашого з вами буття під сонцем України. Наголошувалося, що ми живемо у Європі. Зрештою, чимало галичан вже пізнали європейські цінності і могли б навчити інших жити не «по-понятіям», а по совісті. Та де ж вона, ота совість? Дивишся на це все - і моторошно стає. Невже ми не піднялись своїми мізками вище Булгаківського Шарикова? Адже наша свідомість залежить від кількох грамів  сірої речовини, яка в наших головах. Люди, що з нами діється? Звідки така байдужість? Адже мова йде не про великі справи, які мають перевернути світ… Мова йде про вчинки, які перевернуть тебе, твою свідомість і сприйняття реальності. А реальність, на превеликий жаль, не є оптимістичною. Живемо у рідному місті… Хоч, зрештою, яке воно рідне, коли корінних галичан майже не залишилося. А ті, хто сьогодні мешкає у Галичі, - це, як колись казав один чиновник, переважно «міщуки». І не ображайтеся, шановні, бо це й справді так.  Подивіться, у що перетворилося наше маленьке містечко. Всюди бруд, сміття по самі вуха.

     Центральний майдан міста перед самим храмом перетворився в базар. І з цим ніхто не може дати собі ради, хоч для організації стихійної торгівлі відведено чудове місце поряд, у дворі.  Біля пам’ятника королю   Галицькому щодня  з самого ранку бачиш одні і ті ж «сині пики». Це «Данилові діти», їх так тепер називають у Галичі.  Ще поки сонце не вперло, вони намагаються втамувати вранішнє похмілля.  І вже через якусь годину над Галичем лине відбірний мат. З кожним грамом голосніше… І байдуже їм, що поряд літні люди, діти. Зауваження ніхто не зробить. А потім вони йдуть у тінь дерев, що під Замковою горою, і продовжують розслаблятись, залишаючи за собою купи сміття, використані пластикові пети, пляшки з-під пива і спиртного. Все це валяється під ногами, стежкою на замок. І байдуже їм, що годину тому було тут чисто, що приїде група туристів з іншого міста і «захоплюватиметься» не лише історією Галича, а й сьогоденням. Болить!

     

     ..Ти бачиш проблему суспільства, яку тобі самому не під силу вирішити. А що ж суспільство? Йому байдуже. Воно дедалі більше наповнюється індивідуалістами, котрих  турбує лише краса профілю у «Фейсбуці», а навколо хай валяється сміття і хоч трава не рости.  Довкілля їх не цікавить.  Набережна Дністра… Єдине місце  у середмісті Галича, де можна сховатись від літньої спеки. Але тут відпочивати гидко. Нудить від смороду облаштованого поряд сміттєзбірника, від екскрементів собак і котів, а ще більше - від людських випорожнень у кущах вздовж дамби. Лавки потрощені, сміття із урн  давно ніхто не прибирає, купи розбитого скла на доріжках.  Та галичани не звертають на це уваги, бо після себе знову залишать  наслідки активного відпочинку. Болить!..Спальний район міста… Вулиці Шевченка, Вівчаренко. Міська влада розпочала здійснювати благоустрій міжбудинкових територій.

     

      Я пішов на власні очі побачити, що зроблено. Дорогу вистелено асфальтом, розплановано площу перед гаражами районної ради. Але й тут не все доведено до ладу. Мабуть, не даремно висловлювали своє невдоволення окремі мешканці будинків, про що повідомляв часопис у минулих числах. Цілі кучугури щебеню і всілякого сміття нагорнули під вікна податкової адміністрації та музичної школи. Хіба важко було одразу  прибрати?..  Зрештою, податківці разом із працівниками Пенсійного фонду і соціальною службою могли б вийти хоч раз на толоку та навести нарешті лад у садочку під вікнами, бо скоро вже гаддя там заведеться, спека цьому сприяє. 

     

      Та й комунальники могли б косою пошморгати під вікнами у чиновників.Відкриймо очі – світ змінюється! Ми нарешті маємо зрозуміти, що ніхто не прийде і за нас не зробить. Все залежить від кожного з нас. Тоді нам не будуть хамити в маршрутці. Порядок буде у під’їздах і поряд з будинками. Сміття не кидатимемо будь-де. Не почуємо в людному місці відбірного мата. І тоді не нарікатимемо на владу, а разом впливатимемо на величезну країну. І лише так зможемо змінити ставлення до себе і оточуючих. Мабуть, тоді й боліти перестане.

Ілько ЯЗВА


 Опубліковано в номері №29 (1871) в рубриці «Офіційно»

Коментарі:

Галичанин:
29.07.2015 10:19:14

Хороша стаття, побільше таких, а то слова "все добре" вже достали. Чесно кажучи за останні роки Галич перетворюється в якусь руїну і ніхно не замічає, ніби все так і має бути.

Гриць:
07.08.2015 14:13:44

Проте теперішній мер знову хоче керувати громадо в Місті. Оресте Антоновичу, може досить? Не гвалтуйте більше громаду і не дражніть!


Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 10 + 6 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net