на сайті  
   
 
Понеділок, 24 лютого 2020 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...Маріямпільська школа: вчора, сьогодні та завтра…
26.08.2015 | Переглядів: 1659
Рейтинг

     (До урочистостей з нагоди 85-ліття)

     

     Цьогорічний вересень для Маріямпільської школи – 85-ий! Це поважний вік…
     
     Маріямпільська громадськість, учителі, учні, випускники гордяться тим, що навчались чи навчаються в одному з найповажніших і, без сумніву, найкращому навчальному закладі.
     
     Маріямпільська школа, повірте, не типова сільська школа, яка далека від великого світу. Це школа, котра була, є і буде близькою кожному, хто переступив її поріг…Школа радості, творчості, самовираження. Для усіх, хто тут працював чи працює, навчався чи навчається, вона назавжди залишиться єдиним осередком доброго, розумного, вічного.
     
     Отже, вітаємо всіх із ювілеєм!
     
     Перша згадка про школу в Маріямполі датується 1819 р., коли нею опікувалися Сестри Милосердя. Пізніше, в 1838 р., відкривається трикласова «тривіальна» школа. Згадується також у цей час однокласова «парафіяльна» школа для хлопчиків і дівчат (1832 р.). У 1850 р. відкрилася народна школа. 
     
     Згідно з статистичними даними,  в „тривіальній”  школі в 1864 р. навчався 101 учень, із них - 28 дівчат. Всього дітей шкільного віку налічувалось 336, і тільки одна третина з них мала змогу навчатися. 
     
     У ті роки всі шкільні предмети викладав учитель Ігнатій Спирідович. 
     
     У 1890-1895 р. «тривіальною» школою опікуються Сестри Милосердя. Можливо, з самого відкриття вона утримувалася за кошти громади та монастиря Сестер Милосердя, а із однокласової «парафіяльної» стала трикласовою «тривіальною». Через два роки, в 1897 р., у письмових джерелах згадується вже чотирикласова «нормальна» школа з трикласовими курсами ведення сільського господарства. У ній викладали директор Ян Форович і вчителі Юлія Богачевська, Еміль Богачевський, Фердинанд Балицький та Ольга Мотюк.
     
     У 1912-1914 рр. у  Маріямполі продовжує функціонувати чотирикласова школа з польською мовою навчання і сільськогосподарськими курсами. Діяла вона й після війни. 
     
     У Шематизмі греко-католицької Станиславівської єпархії за 1925 р. є інформація про шестикласову польську школу, де також були курси з ведення сільського господарства.
     
     Подальша історія навчального закладу пов’язана з іменем римо-католицького священика Марціна Босака. Завдяки йому та стараннями парафіян у Маріямполі збудований новий будинок для семикласової школи, яку відкрито у 1930 р. 
     
     Навчальний заклад стає культурним й освітянським осередком для маріямполян та мешканців навколишніх сіл. Перший директор новозбудованої школи - Ф.Барта, уродженець с. Побережжя.
     
     До Маріямпільської школи ходили як поляки, так і місцеві українці. Випускникам видавався атестат. Чимало маріямпільців зберегли в своїх сімейних архівах свідоцтва («Zaswiadczenie szkolne»), які видавалися дітям у кінці навчального року.
     
     Після закінчення Маріямпільської школи багато випускників вступали на навчання до Станиславівської гімназії. Одними з перших учнями гімназії стали Ярослава Семенович та Галина Туркевич. 
     
     Навчальний заклад був платним, тож не кожний мав можливість вчитись, але оскільки батько Я.Семенович був мулярем, то мав змогу оплачувати навчання доньки. 
     
     У 1943 р. Ярослава Семенович закінчила Державну учительську семінарію з українською мовою навчання і стала першою вчителькою з с.Маріямпіль.
     
     З 1946 р. поряд із семикласовою у Маріямполі діяла зооветеринарна школа, в якій можна було здобути середню спеціальну освіту.
     
     У 1950 р. у Маріямполі відкрито середню загальноосвітню школу, а через два роки відбувся перший випуск десятикласників. На той час у ній навчалося більше 500 учнів. Першим повоєнним директором середньої місцевої школи був П.Пасічний, а першими її випускниками - Й.Т.Шкредко, Г.Т.Хмель, Т.П.Гавран, Е.О.Нестерак, С.М.Чапуга.
     
     Роки летять швидкоплинно… Невже сьогодні минає 85 літ?.. А це ж ще крок – і століття. За цей час змінилися директори школи. Неординарними постатями на цій посаді були В.М.Добровольський, В.О.Чаграк (сьогодні Володимир Омелянович очолює школу в селі Залуква), В.Й. Тихонь (Маріямпільська школа дала їй старт для створення навчального закладу нового типу в місті Галич). Вони мали надзвичайні організаторські здібності, користувалися авторитетом серед педагогічного колективу, учнів та громадськості села.Не треба забувати, що без учителя нема й не може бути ні героя, ні поета, ані вченого, ані актора, ані політика. В Маріямполі завжди були і є педагоги, завдяки яким школа процвітає!
     
     У цьому навчальному закладі трудилося також багато творчих і талановитих педагогів. У першу чергу слід назвати заслужену вчительку України, викладача англійської мови Є.І.Брегін, яка підготувала багатьох своїх послідовників - вчителів англійської мови: І.Тарасевич, С.Горбату, Ю.Шекету, Г.Волошин. Знаково, що теперішня вчителька англійської мови, В.Й. Мацькевич, котра вже другий десяток навчає дітей, теж має багато послідовників.
     
     20 років навчала рідної мови та літератури маріямпільських учнів вчитель-методист М.М.Гринів. У своєму житті вона захоплювалась тими, хто творив духовні цінності. 
     
     Мирослава Гринів була позаштатним кореспондентом журналу «Українська мова і література в школі». В обласній учительській газеті «Поліття», збірнику «Майстерність словесника» друкувала свої вірші, статті з власного досвіду роботи. Вона - автор пісні про Маріямпіль, також з її ініціативи створений драмгурток, який неодноразово був переможцем районних і обласних олімпіад. Мирослава Гринів мала дар піднятися до високої поезії, але, як свічка, передчасно згасла. Нею в житті постійно керувала любов до Бога, до матері, до рідної землі, до тих, кого виховувала. Вже будучи хворою, вона написала:
     
     Ці довгі, безконечні і безсонні ночі –
     Страждань і мук ви свідки, і несплачених гріхів.
     Лиш дочекатись ранку просять мої очі,
     У молитвах нічних жадають прощення боргів.
     Та свічка гасне, вже, здається, догоряє.
     Хвороба все сильніше болем тіло обійма.
     Ще тільки мозок гарячково вірш складає
     І серце б’ється так, ніби загрози ще нема.
     (Із збірки М. Гринів „Сповідь душі”)
     
     Більше 45-ти  років пропрацювала в школі вчителька музики М.М. Пікуляк, самодіяльний композитор. Вона є автором понад 60 пісень, з них 20 - духовних, видані окремими збірками. 
     
     Ентузіастами творчих і цікавих починань були вчитель-методист, старший вчитель Л.М.Сабецька та відмінник освіти України М.І. Минта. 
     
     Творчо трудилися на педагогічній ниві Бараболюк Г.В., Какалець Е.П., Шийко Н.З. Чимало років свого життя присвятили школі колишні та теперішні вчителі: Шпірак Я.Т., Пастернак М.Ф., Брунарська О.І., Кочут Я.І., Копись С.В., Дутчак В.П., Шкредко В.Я., Шпирун М.В., Качанівська Г.М., Гелемей В.В., Копись С.П., Осташ О.С., Комарець Л.С.  
     
     І сьогодні Маріямпільська школа гордиться своїми учителями. Помітними постатями серед педагогів не тільки району, а й області є учитель хімії Кочмарська О.М., учитель початкових класів, методист Кицька Л.Л., учасники 11 етапу конкурсу «Учитель року» учитель географії Обливаний О.В. (2014 рік), учитель історії Тимець О.Й.(2015 рік), молодий  математик Х.Чепіль. 
     
     З тривогою і молитвами говоримо про високу й активну життєву позицію справжнього громадянина та патріота учителя Р.Л. Ільїна, який зараз перебуває в зоні АТО. Великим творчим та науковим потенціалом наділені сьогоднішні заступники директора школи У.Вовчук та Н.Пеліховська. Про духовний, фізичний і творчий розвиток учнів дбають о. В. Валіхновський, учитель християнської етики, Н.Базилів, І.Галюк, І.Мищак, О.Манюх, Г.Курган,  С.Кицька, Н.Бідочко, шкільний бібліотекар С.Шевченко.
     
     Учителі стараються віддати учням теплоту своїх сердець, багаж знань, які б допомогли їхнім вихованцям піти у світ дорослих і не загубитися, пам’ятати про школу, її вчителів і про те, що вони родом із мальовничого й старовинного містечка Маріямпіль, яке живе, розвивається і квітне. Своєрідним  високим показником належної загальної середньої освіти випускників є великий відсоток їх вступу до  вищих навчальних закладів на місця за державним замовленням.
     
     Проходять  роки, змінюється педагогічний колектив, у класи приходять нові учні, але школа незмінно кожного року зустрічає і проводжає своїх випускників. Славна маріямпільська земля додавала і додає їм сили й наснаги у нелегкому житті за межами рідного села, рідної школи.
     
     З гордістю говоримо про випускників школи, які принесли славу не лише Маріямполю і школі, а й своїми великими ділами, помислами, служінням народу та Україні. Серед тих, ким пишаємося, - професор ендокринології В. Боцюрко (нар.1940 р.), нинішній голова громадської організації «Комітет з відродження Маріямполя», засновник першого в Україні Біблійного саду, йому належить понад 100 наукових праць; П. Волчук (1903-1946 р., Аугсбург, Німеччина), директор банку цукровиробників у Львові, ініціатор побудови церкви та читальні «Просвіти» в Маріямполі; о. Галібей Юрій-Альберт (?-?), професор Станиславівської духовної семінарії; Галібей Михайло (?-1964, м. Окленд, США), власник заводу кахельних плиток у Львові, активний діяч міщанських організацій і товариства «Рідна школа», в роки Другої світової війни емігрував у США; В. Головчак (нар.1956), сільський голова (1991-2002 рр.), нагороджений медаллю Папи Римського Івана Павла II за зміцнення польсько-українських зв’язків, президент обласного фонду «Єдність»; о. Гробельний Кароль (?-?), парох села Миловання (в 20-х роках XX ст.) на Тлумаччині; д-р Гробельний Осип (?-1946), командир санітарного поїзда армії УГА під час українсько-польської війни 1918-1919 рр., лікар у Станиславові; Заклинський Леонід (1850-1890, м. Станиславів), педагог, культурно-громадський діяч, один із керівників станиславівської студентської «Громади», автор її статуту; Заклинський Корнило (1857-1884, м.Львів), історик і фольклорист, автор ряду статей у журналі «Зоря»: «Руські літописи й літописці XVII ст.», «Літопись Хмельницька», «Гетьман Павло Полуботок», «Про весільні пісні руського народу» та ін.; Заклинський Роман (1852-1931 рр., с.Тростянець, тепер Яворівського району Львівської обл.), літературознавець, історик літератури, етнограф, культурно-громадський діяч; у 1905 р. був ініціатором відкриття української гімназії у Станиславові, сприяв заснуванню філії товариства «Просвіта» (1877) та осередку Українського педагогічного товариства «Рідна школа»; І.Каменецька (нар. 1978 р.), оперна співачка (голос меццо-сопрано), закінчила Львівське державне училище ім. С. Людкевича й Одеську консерваторію; лауреат фестивалів «Золотий тік» (м. Бурштин), «Нові імена України» (м. Київ), «Українські солоспіви» (м. Львів), «Лемківська ватра» (м. Ждиня, Польща); о. Каменецький Осип (?-?) - довголітній парох Космача на Гуцульщині; після закінчення Другої світової війни - парох у провінції Манітоба (Канада);  Каменецький Юліан (1892-1973 рр., США), педагог, культурно-громадський діяч; з 1944 р. проживав у Зальцбургу (Австрія), а з 1949 р. - у Чикаго (США), де займався педагогічною діяльністю, заснував та очолював Пластову станицю, організував Український національний музей у Чикаго; Р. Наконечний (нар.1947 р.), кандидат філософських наук, доцент, завідувач кафедри філософії Львівського аграрного університету, автор 2 монографій і 80 статей, співавтор 11 брошур;  Т. Налужна (нар.1981р.), кандидат наук, доцент Івано-Франківського державного медичного університету; Б.Нісевич (нар.1944 р.), художник-плакатист, член Національної спілки художників України з 1988 р.; П.Парипа (нар.1957 р.), відомий журналіст, головний редактор газети «Галичина»;  В.Ропецький (нар.1953 р.), відомий український скульптор, член Спілки художників України; Б. Романишин (нар.1954), художник-живописець, народний майстер України, працює в м. Косові; В. Соха (нар. 1971 р.), кандидат фармацевтичних наук, генеральний директор МПО «Еліксир» (Санкт-Петербург); автор 6 публікацій, співавтор «Енциклопедичного словника лікарських рослин»; О. Хованець  (нар.1941р.), художник, член Національної спілки художників України, працює в м. Косові.
     
     Пишаємося тими випускниками, які без високих посад чи звань творять сьогодення і майбутнє України роботящими руками, добрими серцями, щирими помислами… Є серед них і ті, які стояли чи стоять за нас, за мирне небо, за єдину Україну на передових позиціях Сходу: О. Вовчук (загинув у липні 2015 р.), Л.Гамуляк, В.Романишин, В.Кушнір, М.Кушнір, В.Савчук, М. Гловацький, Р.Фалько, Р.Греніцький,І.Марчук, В.Чарка, І.Чорній… Слава вам!
     
     Школа – це не тільки стіни, насамперед  це – дух, пам’ять, традиції, наступність поколінь. Тому впевнені, що завтра не буде гіршим, як було вчора і є сьогодні. Ми з радістю та ентузіазмом відчинятимемо двері до храму знань Ганусям та Петрикам і працюватимемо на благо України!
     
     З  нагоди 85-ої річниці рідної школи бажаю всім невпинного руху вперед, успішного здійснення всіх планів та задумів. А підґрунтям щасливого життя та плідної  діяльності хай буде міцне здоров’я, серце, сповнене любові та добра, натхненна думка й щирі почуття, щоб життя було світлим і радісним, як цей святковий день, а дружні привітання додали життєвої наснаги в скарбничку вашої душі. Нехай людська шана буде подякою за плідну працю, чуйність, уміння творити добро.

З повагою, випускниця 1980 року, директор школи Ольга ОСТАШ


 Опубліковано в номері №33 (1875) в рубриці «Офіційно»

Коментарі:

Коментарів поки що нема.Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 5 + 9 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


..

 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net