на сайті  
   
 
Середа, 12 серпня 2020 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...Свято Маковея або Медового Спаса
26.08.2015 | Переглядів: 1132
Рейтинг

     Ось уже другий рік поспіль 14 серпня мешканці  смт Більшівці  колоритно відзначають свято Маковея або Медового Спаса.
     
     Урочистості  розпочались   святковою  Літургією  у храмі Різдва Христового. У своїй проповіді місцевий  парох  отець-мітрат Василь Завірач  роз’яснив парафіянам історичну суть цього свята. Він сказав, що 14 серпня Свята Церква вшановує день смерті святих мучеників  Макавейських. 
     
     Як свідчить Святе Письмо, Господь Бог любив і благословляв ізраїльський народ. Господь важко їх карав за те руками язичницьких царів, руйнували їхні міста, вбивали людей і забирали їх у неволю.
     
     У цей час було багато євреїв, які відступили від своєї віри і почали поклонятись ідолам. Господь важко їх карав за те руками язичницьких царів, котрі руйнували їхні міста, вбивали людей і забирали їх у неволю. Та частина залишилась вірною правдивому Богові і Його святому законові.
     
     Славними мучениками у час переслідування були праведний Єлеазар, а також Соломія, матір сімох синів — мучеників Макавейських.
     
     Сини Соломії йшли на муки, героїчно проливали свою кров, а вона підбадьорювала їх, заохочуючи до мужності і вірності Господу. 
     
     Святі мученики Макавейські загинули за рідний край і Божий закон. Страждання святих мучеників повинні спонукати і нас до твердої віри й побожного життя.

     
     

     
     Цього ж дня у храмах відбувається винесення Чесного і Животворящого  Хреста. Тож після Літургії організованою ходою мешканці селища рушили до Парку пам’яті  борців за волю України. Тут відправилося водосвяття, де присутні просили  Пресвяту Богородицю про поміч: «Пресвята Богородице, спаси нас!». Отець Василь здійснив відновлення  хресних обітів.  Люди, стоячи обличчям до заходу, відреклися від усього злого і,  повернувшись до сходу, заново прийняли Христа.  Це дійство було дуже сильним і зворушливим, присутні відчули себе тими першими християнами, які своєю вірою в Бога принесли світло  Божої благодаті на наші землі.  
     
     Далі відбулося освячення води, зілля та меду. Все це пригадало  нам про  славний день для усього українського народу,  коли в 988 році наші предки під проводом святого князя Володимира прийняли християнство.   
     
     Отець-мітрат Василь  Завірач наголосив на тому, що для кожного із нас історія рідного краю є найдорожчою. Тому в цей день особливо підносимо наші молитви до Бога, який не дав нашим предкам гинути в поганстві. 
     
     Опісля, вже традиційно, у парку, де майоріли синьо-жовті стяги, розпочався міні-фест, до організації якого активно долучилася Мала академія народних ремесел м.Галича.  
     
     На виставці  були представлені роботи гуртківців та майстрів закладу: вироби з соломки, бісеру,  дерева  та інших матеріалів. Кожен охочий міг отримати майстер-клас із виготовлення традиційних для українців речей. Директор МАНР п. Стефанія Сидорук відзначила, що це хоч і мінімальний, зате вагомий вклад у відновлення споконвічних народних традицій, ремесел, а значить і  української культури в цілому.
     
     Молодь також була зацікавлена. Майбутні творці держави захоплено юрмилися навколо гончарного круга, кожен пробував ліпити мініатюрні горщики та глечики. Малі  більшівцівські красуні могли відчути себе справжніми натурницями і отримати,  можливо, перші свої портрети від відомого галицького художника Ігоря Перекліти. Діти виготовляли паперових голубів і тут же розвішували їх на деревах, і це було не просто елементом декору, а символом  Духа  Святого та  миру, якого так чекає та потребує український народ. Закономірно, що саме тут розмістили скриньку пожертв на потреби АТО, а кожного, хто підходив до неї, пригощали смачним яблучним пирогом. 
     
     Всюди  квітли  посмішки та вишиванки.  
     
     Також тут відбувався конкурс української  традиційного одягу.  Учасники конкурсу  під гучні оплески  дефілювали алеєю парку. 
     
     В ролі компетентного журі  виступили  всі присутні,  які віддавали свої голоси за найкращу традиційну  вишиванку, сучасну сукню,  вишитий костюм.  
     
     Приз глядацьких симпатій отримав наймолодший учасник конкурсу  Юрчик Клюса, який поважно пройшовся алеєю за руку з мамою.  
     
     Старші люди тішились з того, що молодь  вбралась у вишиванки і з гордістю їх демонструє. 
     
     Кожен учасник отримав не просто грамоту, а свого роду свідоцтво свідомого українця.
     
     Цьогоріч до виставкових заходів приєдналася і Більшівцівська ЗОШ І-ІІІ ст. Директор  Наталя Самочко  відверто  розповіла, що учні з ентузіазмом поставилися до виготовлення квіткових композицій та представили цікаву експозицію, здебільшого на патріотичну тематику.
     
     На свято прибув також  голова Галицької РДА  Ярослав Бартків.  
     
     Селищний голова Василь Саноцький  зазначив, що таке святкування Медового Спаса в селищі  стало вже незамінною ланкою у колориті місцевих традицій. 
     
     На завершення свята отець-мітрат Василь Завірач, звертаючись до парафіян, а особливо до молоді, сказав: «Тож будьмо і ми сьогодні українськими Макавеями, і тоді ніяка ворожа сила  не переможе нас. А цей святий Хрест, який вже протягом тисячоліття сіяє на нашій землі,  буде й надалі  сильною зброєю на диявола і (віримо!) допоможе  зложити його пекельні  сили».

Тетяна ХОРОНЖУК


 Опубліковано в номері №33 (1875) в рубриці «Офіційно»

Коментарі:

Ірина:
26.08.2015 22:06:51

Стаття не відповідає оригіналу!!! перекручені речення, та неграмотне розбиття на абзаци, орфографічні помилки спонукають до сумнівів щодо компетентності редактора видання. Інформацію можна змінювати, тільки, узгодивши з автором або публікувати, незмінюючи(виправленню підлягають тільки орфографічні помилки).


Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 4 + 9 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net