на сайті  
   
 
Середа, 20 жовтня 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...Тиждень в Україні з іронією і без...
06.11.2015 | Переглядів: 629
Рейтинг

     На тлі війни на сході країни розгортається ще одна війна - інформаційна. Завдяки здатності проникати майже в кожну оселю безпосередньо, вона набула надзвичайно загрозливих масштабів. Володіючи витонченою технікою сугестії, вона інфікує навіть найбільш великі уми. Від низки «моральних авторитетів» залишилися тільки етикетки. Парадом керує зграйка олігархів, і їхня перманентна внутрішня гризня стала щоденним інформаційним надбанням для всієї країни. На фоні запеклої боротьби багатіїв за сфери впливу губляться такі знакові події, як загибель викладача Львівського національного університету імені Івана Франка Володимира Труша. Газети «смачно» розписують про те, що він підірвався на міні разом зі своїм товаришем, намагаючись будь-що розворушити емоційний стан своєї аудиторії. Біда тільки в тому, що від великої кількості «больових ін’єкцій», тиражування і баналізація зла, люди ХХІ століття стають нечутливими. Журналісти все частіше запитують: смерть особи якого віку ще зворушує, а якого вже ні? За яких обставин вона мусить загинути, щоб викликати емоційний резонанс? 
     
     Коли повз вікно пройшла численна похоронна процесія, просякнута гучним плачем музичних інструментів оркестру, всередині аж похололо. Загинула ще одна відважна, розумна, світла людина, залишивши напівсиротами маленьких дітей. А в нас тим часом «затишшя», «мінімальний прогрес». Та що ви кажете?! У нас гинуть люди, та чомусь досі в АТО. Чомусь студенти - один із «найбагатших» прошарків населення країни - систематично збирають гроші на допомогу батальйонам, бодай мінімальну. Чомусь учні однієї з тернопільських шкіл розмальовують акриловими фарбами...гільзи від снарядів - аби розпродати їх на благодійних аукціонах і виручити гроші на потреби бійців. Діти тримають у своїх долонях гільзи і розмальовують їх соняхами. Діти. Соняхами. Гільзи. Ось вона, сумна данина мілітарній дійсності, у якій вже проростає своє воєнне покоління...
     
     Важливі речі минають повз нас: а як інакше, якщо ми настільки поглинуті політичним театром? Дивіться, ось арештували голову політради «УКРОПУ» Геннадія Корбана! Чомусь саме тепер, коли в Дніпропетровську може виграти Борис Філатов, але комусь, очевидно, вигідно, аби це був екс-регіонал Вілкул. Хтось із політологів заговорив про ще один наступ на групу «Приват», ініційований Президентом...І не йдеться про те, що Корбан не зробив чогось незаконного, будучи заступником голови Дніпропетровської облдержадміністрації. Може, і зробив. Може, і багато чого. Питання в іншому: чому саме зараз, а не тоді, півтора року тому? Якщо правоохоронні органи володіли «компроматом», чому ж мовчали так довго? Кому вигідне мовчання і його раптове порушення?
     
     Не менш цікаві спроби допитати екс-регіоналів Новинського, Королевську, того ж таки Вілкула. Першого правоохоронці чомусь «шукають» на засіданнях погоджувальної Ради, хоча всім відомо, що він там ніколи не з’являється. «Очевидно, що цю виставу розіграли, і вона була розрахована на зовнішнього глядача. Особливо в ракурсі звинувачень, висунутих  Заходом у тому числі Генпрокуратурі України щодо недостатньої боротьби з корупцією. Дві кулі, що потрапили у вікно прокуратури і нікого не зачепили, так само додали цій історії показово детективного характеру. А прізвища Вілкула і Королевської дали привід прихильникам команди Порошенка стверджувати, що влада таки збирається боротися з олігархами-регіоналами, і це при тому, що провладна партія фактично пригріла у своїх списках цілий букет старої «регіональної» гвардії» (Валентин Торба, «День»).
     
     Триває протистояння і в межах коаліції, від якої незабаром може залишитися «скирта гною», наче від античної Трої. «Самопоміч» та «Батьківщина» заявили про своє відмежування від курсу влади після арешту Корбана. Тимошенко вже віддавна фактично шантажує Президента обіцянками не підтримати пакет реформ для запровадження безвізового режиму, якщо його політсила не погодиться легалізувати зменшення ренти на видобуток газу. А Яценюк відчуває, як тріщить під ним прем’єрське крісло, і теж поспішає з погрозами: якщо заміните кількох міністрів - нехай, а от якщо посягнете на мене...Тоді «Народний фронт» уже не буде в складі коаліції. До подібної тактики нещодавно вдався і Ляшко, передчуваючи, що скоро «покотяться голови» його соратників. “Ляшко знав, що будуть подання на зняття недоторканості не тільки Мосійчука. Ще як мінімум два депутати, а то й три перебувають у зоні ризику. Тому Ляшко почав таку опозиційну гру. Адже він міг як «Батьківщина» чи «Самопоміч» працювати далі. Але йому заздалегідь була потрібна аргументація, що будь-які подання проти його депутатів є нібито помстою. Відтак, йдеться не про помсту, а про реальний злочин, за який треба відповідати. І тут політична аргументація не спрацьовує” (Володимир Фесенко, політолог). А нещодавно Мосійчук таки підтвердив, що отримував «неправомірні вигоди». Ось тобі й гра на публіку.
     
     І як знайти правду в трясовині напівбрехні, не потонувши?..

Тетяна МАЦКЕВІЧ, за матеріалами Інтернет-видань


 Опубліковано в номері №44 (1886) в рубриці «Офіційно»

Коментарі:

Коментарів поки що нема.Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 10 + 6 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net