на сайті  
   
 
Вівторок, 7 липня 2020 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...Нові Скоморохи – центр троїстих бажань, що прагнуть здійснення
19.01.2016 | Переглядів: 1795
Рейтинг

     Сьогодні наша рубрика «Як ся маєш, рідне село?» завершує вивчення життя-буття на теренах Новоскоморохівської сільської ради, якій підпорядковано три населених пункти: власне Нові Скоморохи, Старі Скоморохи та Підшумлянці. А це з точки зору управління означає, що в одного сільського голови повинна боліти голова одразу за три села. Можливо, саме через таке троїсте, чи інакше кажучи, потрійне навантаження в 2013 році тодішній керівник сільради завчасно склав повноваження. Тоді парламенту України довелося призначати дострокові вибори, в результаті яких, не боячись труднощів, новим головою став Михайло Степанович Перепічка. А на останніх чергових – у жовтні 2015-го – у діючого голови був тільки один опонент. Отримавши перевагу в 72 голоси, Перепічка залишився з громадою й надалі.
     
     Як людина, що сповідує принцип «працювати на реальний результат», днями Михайло Степанович очікував кореспондента «ГС» саме там, де результат видно неозброєним оком.

     Чи легко з громадою працювати?
     
     Для тих, хто, можливо, ще не знає, відкриємо такий факт: Михайло Перепічка – голова особливий. Хоча б у тому сенсі, що на цю посаду  прийшов із органів внутрішніх справ, де займав доволі відповідальні пости. Причому, на посаду голови заступив не покинувши міліцейську роботу, а написавши міністру МВС рапорт, згідно з яким  було видано наказ про відрядження Михайла Степановича Перепічки в органи місцевого самоврядування. Сталося це у 2013 році, напередодні дострокових виборів сільського голови у Нових Скоморохах.
     
     На цьому фоні могло скластися враження, що на території даної сільської ради не все гладко, бо ж навіщо у місцевій владі міліціонер? Щоб встановити залізну дисципліну та жорсткий громадський порядок, аби всі ходили згідно наказу? Але Михайло Степанович пояснює той поворот у своєму житті доволі прозаїчно:
     
     -Авторитетні члени громади запропонували мені балотуватися, а я й не відмовився. Можливо, тому, що свого часу мій батько Степан Михайлович був у Нових Скоморохах головою приблизно 17 років, а ті його робочі моменти та турботи відклалися у моїй пам’яті й якимось чином вплинули і на мій вибір. А головне, як у правоохоронній системі, так і тут, - робота з людьми. Причому, з громадою працювати навіть легше. Люди у нас віруючі, рівняються на кращі взірці поведінки та співіснування, громада неконфліктна, зацікавлена у розвитку сіл. І в цьому наші погляди та устремління співпадають, що дуже важливо.

     
     

     Михайло Перепічка впевнено розпочав нову каденцію на посаді сільського голови

     
     Важко не погодитися з цією думкою голови. Тим паче, що обсяг роботи у нього чималий. Взяти хоча б такий факт: площа Нових Скоморох –  майже 11 тисяч квадратних кілометрів, Підшумлянців – 4,6 км², Старих Скоморох – 10,6 у тому ж вимірі.  А це означає, що інколи голові доводиться долати до 25 кілометрів, аби добратися з одного кінця підпорядкованої території в інший. І це попри те, що службового транспорту в нього нема. Їздить Перепічка на громадському, або просить знайомих чи друзів підвезти, куди вкрай необхідно. А такі ситуації виникають де завгодно і коли завгодно. Бо на «господарці» Новоскоморохівської сільради 2 школи, 3 церкви, 3 клуби, а головне – понад 1000 мешканців різного віку, зі своїми запитами та проблемами. Бувають такі моменти, що діяти треба терміново. 
     
     Та голова, тримаючи руку на пульсі громади, не вдає із себе аж такого незамінного. Наскільки це можливо, опирається на депутатів сільської ради (їх зараз 12) та членів виконкому (8). При такій взаємодії, а також за підтримки районної ради і райдержадміністрації вдається запобігати багатьом труднощам та вирішувати нагальні питання.
     
     В об’єктиві не тільки ялинка
     
     Такий зараз період січня, що все – під покровом Різдва, в атмосфері його народних атрибутів. Тож, здавалося б, нема нічого дивного в тому, що невеличке подвір’я Новоскоморохівської сільської ради прикрашає вбрана ялинка. Але у сонячних променях холодного дня вона виглядала настільки привабливою, що рука журналіста потягнулася за фотоапаратом. Але зйомку випередив голос сільського голови.

     
     

     Духовний центр села – хрещата церква Святого Михаїла, побудована в 1934 році

     
     Привітавшись, він одразу запросив до будівлі, що поряд, зауваживши, що їй вже 80 років. Можливо, саме на такий вік можна було списати її внутрішній стан – запущений та обдертий. Але ж це сільський клуб – дзеркало культури всієї громади, особливо молоді, тому минулого року ремонт цього закладу сільський голова відніс до пріоритетних напрямків своєї роботи.
     
     Забігаючи наперед, зауважимо, що на ремонт клубу вдалося виділити 170 тисяч гривень. Сьогодні його приміщення не просто пахне свіжим ремонтом, а зігріває серце та душу своєю охайністю, спокійною гамою кольорів та теплим освітленням. Нічого зайвого і все до ладу.
     
     - У нас у селі багато молоді, особливо влітку, коли на канікулах студенти. Вони приїжджають додому чи до своїх рідних з багатьох міст. Тому я впевнений, що клуб буде бажаним місцем їх дозвілля та відпочинку, – каже Михайло Перепічка, не приховуючи задоволення виконаною роботою. Як і тим, що іще 67 тисяч гривень було спрямовано на ремонтні роботи у двох сільських школах. Частину коштів там освоєно в 2015-му, частина залишилася на нинішній рік. 

     
     

     Невдовзі відремонтований клуб зможуть оцінити його відвідувачі

     
     Такі витрати були можливими тому, що минулого року вдалося досягти 200-відсоткового збільшення місцевого бюджету. На жаль, у 2016-му з видатками буде складніше, бо бюджет ледве зберегли на минулорічному рівні, а ціни на все, як бачимо, виросли та продовжують рости. 
     
     Але депутати сільської ради, затвердивши у грудні кошторис на поточний рік, все-таки не втрачають надії, що, попри всі труднощі, вдасться виконати реальний план господарської діяльності.
     
     - Перш за все маємо облаштувати сквер Небесної Сотні. Це свята громадська справа,– каже сільський голова. – Плануємо також поставити огорожі та встановити ворота на цвинтарях у Нових та Старих Скоморохах. Окрім цього, зробити бетонні сходи біля дзвіниці у Підшумлянцях. І ще два соціально значущих завдання: відремонтувати 4 кілометри доріг місцевого значення та збудувати дитячий майданчик зі спортивним оснащенням між Старими та Новими Скоморохами. Одним словом, виходимо з того, що дозволяють нам кошти, – каже Михайло Степанович і підігріває нас поставити наступне питання.
     
     - А якби фінансові можливості раптом знову виросли у декілька разів, куди б ви їх спрямували?
     
     - Гадаю, що депутати і члени виконкому підтримали б мене у тому, що вже час якимось чином «розморозити» та завершити  адміністративну будівлю, яку розпочато ще силами колгоспу імені Михайла Коцюбинського чверть віку тому. У цій красивій двоповерховій споруді, яка задумана архітекторами у гуцульському стилі, повинно було розміститися кілька важливих для села інфраструктурних закладів. На жаль, зараз на першому поверсі діє лише поштове відділення, яке обслуговує чотири села. Все інше має відвертий вигляд довгобуду. Та сподіваюся, що і він колись оживе, – не втрачає надії голова.
     
      І то дуже добре, коли керівник не падає духом. З таким і рядові громадяни почуваються впевненіше, об’єднуються навколо життєво важливого.
     
     Минулого року та й тепер надважливою справою залишається турбота про воїнів-учасників АТО та їхні сім’ї. Михайло Перепічка постійно цікавиться, як справи у всіх трьох захисників з його сіл. Сьогодні ж на гарячому сході країни перебувають брати Віктор Степанович і Богдан Степанович Белеї з Нових Скоморох та Володимир Михайлович Гождяк із Підшумлянців. Згідно з розпорядженням голови райдержадміністрації, їхні сім’ї безоплатно забезпечені на зиму дровами. Також вирішуються на місцевому рівні й інші питання, якщо ж такі виникають. 
     
     Хлопці теж не забувають односельців. Коли приїжджали на короткі десять днів перепочити від війни, заходили до сільського голови, розпитували про життя громади. А зі свого боку запевняли, що боєздатність нашої армії вже на належному рівні, як і бойовий дух бійців... 
     
     Все це нагадує чуття єдиної родини, коли близькі по духу та за поглядами люди підтримують один одного, як можуть та чим можуть, і взаємно черпають у тому нові сили. А вони необхідні сьогодні кожному із нас. Тому мешканці всіх трьох  сіл Новоскоморохівської сільської ради очікують більш активної допомоги з боку великих орендарів тутешніх земель, тобто з боку агрофірм «Мрія Карпат» та «Галицькі аграрні компанії», як це передбачається нормами соціальної відповідальності бізнесу. І той факт, що минулого року коштом «Мрії Карпат» було встановлено нові вікна в церкві села Підшумлянці, люди сприйняли з подякою та надією, що це - лише початок плідної взаємодії підприємців та громади у вирішенні нагальних проблем села.

     
     

     Всі мріють про те, що адмінбудівля все-таки стане окрасою Нових Скоморох

     А ось питання своїх власних господарок люди вирішують виключно самостійно. Як і навчилися знаходити собі роботу-годувальницю, нехай і за тридев’ять земель. Не чекати ж манни небесної. Місцеві мешканці давно живуть за принципом: «Хто шукає – знаходить, хто працює, той має». Залишається тільки побажати, щоб робочі місця для них нарешті відкривалися у рідному краї, і мали люди з того якомога більше.

Марія ПАЛЮГА


 Опубліковано в номері №3 (1896) в рубриці «Офіційно»

Коментарі:

Петро Михайлович:
19.01.2016 20:01:06

Приємне інтервю! Звичайно, в клубі повинен функціонувати круглодобово інтернет, через село повинна проходити асфальтна дорога з пішохідними доріжками повз неї. Місцевість дозволяє створити туристичний пункт і академічне відділення для молоді. Все це під силу Михайлу Степановичу є передбачення,що села будуть місцем культури і господарського порядку в області.

гість:
25.01.2016 21:47:58

В маленьких селах й перспективи малі.Хто може дозволити собі провести в село інтернет та облаштувати дороги?


Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 2 + 4 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net