на сайті  
   
 
Середа, 20 жовтня 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...Чому залишається осад на дні пробірки?
26.02.2016 | Переглядів: 931
Рейтинг

     Кращий спосіб захисту – напад?

     Критика – це як зубна біль. Сприймати і терпіти її дуже важко. І не треба. За краще буде негайно виявити причину болю чи критики  і, розумно впливаючи на неї, вгамувати неприємні відчуття та емоції.
     
     Саме такою вбачалася нам реакція на статтю, опубліковану в «ГС» 5 лютого цього року «Гіркий осад на дні пробірки, або коли лікар санітарці не указ». Тим паче, що одразу після інциденту, коли в клініко-діагностичній лабораторії Центральної районної лікарні пацієнтові відмовили у взятті крові на аналіз, ми мали розмову з керівництвом закладу. Як запевнили нас тоді головний лікар та його заступник, «…за даним фактом буде проведено службове розслідування, і газета отримає офіційну відповідь». 
     
     Але розвиток подій пішов шляхом хибної методики: «Кращий спосіб захисту– напад». Офіційної відповіді на критику ще нема. Зате уже вдруге незнайомі нам працівники лікарні вимагають надрукувати їх послання до редакції, візуючи його безіменним підписом «Колектив клініко-діагностичної лабораторії КЗ «Галицька ЦРЛ». Тобто ні прізвищ, ні імен, які за написане відповідають.
     
     Зважаючи на цю обставину і навіть на те, що ніхто не має права диктувати редакції, що друкувати , а що ні, ми були б не проти задовільнити прохання колективу-підписанта, якби зміст послання не жахав відсутністю зваженості та етики, які повинні бути невід’ємними складовими у професійній діяльності медичного працівника. Повинні, але… 
     
     «Журналіст, не маючи жодних конкретних фактів, опираючись на брехливу розповідь матері хворого, сфабрикувала таку ж брехливу статтю. І єдиним гірким осадом у цій справі є відверта брехня журналістки, яка вступила у змову з п. Іриною», – пишуть лаборанти (чи хтось на їх прохання) та називають статтю провокацією заради того, щоб «очорнити гідність колективу, нанести моральний ущерб працівникам».
     А далі зазначають у цьому ж ключі: «Ганебним явищем є поведінка медсестри Зітинюк Лариси та п.Ірини, які змовилися зіграти на чиюсь користь сценку з лаборантами».
     
     Про етику забули
     
     Важко зрозуміти, звідки такі підозри та насправді провокаційні закиди на адресу «Галицького слова»? Але на прикладі наведених вище висловлювань – їх лексики і тональності – не важко уявити, в якій манері окремі працівники лабораторії можуть дозволити собі розмовляти зі звичайними пацієнтами.Очевидно, що саме зверхнє й зневажливе ставлення до юного хворого і його мами спровокувало її скаргу до редакції та до керівництва ЦРЛ. Та й невже так важко (чи не можливо?) було обслужити одного неповнолітнього, який вже прийшов до лабораторії, а на майбутнє засвоїв би, що забір матеріалів на аналіз у амбулаторних хворих проводиться в поліклініці, тож до лікарні краще не йти. Врешті-решт, чому було не вибачитись перед ображеними і закрити тему? Мабуть, одвічна безкарність вкотре допомогла не звертати уваги на скарги.У даному випадку пацієнтові відмовили у проведенні аналізу, тим паче, що не мали для цього готових пробірок.Але й попри ці факти, працівники лабораторії не визнають за собою жодної провини. Більше того, підкреслюють, що «…виконують свої функціональні обов’язки згідно посадових інструкцій». Із хоробрістю відмінників праці роблять зауваження іншим. Скажімо, у листі до редакції дісталося «на горіхи» не тільки мамі пацієнта, журналістові та медсестрі, але й заступникові головного лікаря Іванові Цибуху за те, що, вислухавши пацієнта, начебто не викликав працівників лабораторії, щоб провести роз’яснювальну роботу. А представник районної ради, на думку представників колективу лабораторії, висловила передчасні пропозиції щодо звільнення винних.
     
     І на завершення, не вгамовуючи емоцій, підписанти знову атакують постраждалу: «П.Ірино, скеруйте свою принциповість на більш глобальні проблеми лабораторії, якщо так «вболіваєте за наше відділення!».
     
     А що кажуть читачі?
     
     Звичайно, що після цього всього п.Ірина «проклинає» той день, коли ноги понесли її до лікарняної лабораторії, а потім і до журналіста з розповіддю про пережите. Єдиним заспокійливим для цієї небайдужої жінки залишаються відгуки читачів на публікацію. Причому, у дзвінках до редакції і в постах у соціальних мережах галичани зовсім не вдаються у деталі газетної статті. Вона спонукала людей до власних споминів про подібні непорозуміння і викликала бажання подякувати п. Ірині за те, що зважилася виказати гірку правду.
     
     Якщо говорити узагальнено, то тема «Осаду на дні пробірки» розбурхала читацьку аудиторію, підняла її на відверту, інколи, може, й надто жорстку, але конструктивну розмову про проблеми місцевої медицини в цілому. Щоб дати вам змогу переконатися в цьому, звернемося хоча б до частини коментарів, котрі маємо на публікацію на Інтернет-ресурсі «Галицького слова»:
     
     Марія: Молодець, пані Ірина, таких би людей побільше, тоді, можливо би, щось змінилося. Я просто дивуюся, які ми, українці… За що загинуло стільки людей на Майдані, на війні… А ми далі бездушні та черстві…Ганьба працівникам цієї лабораторії! Таким не місце в медичному закладі.
     
     Надія Петраш: Та що ж так слабо? Візьміть кулемета, поставте біля лікарні й усіх до ноги. Як усе страшно, як усе погано. Команда «фас» – Галицька лікарня. Інколи читаєш і дивуєшся, хоч вникніть глибше, специфіку вивчіть. А так: які ми в редакції гарні, людей завели.
     
     Галина: Пані Надія - колишній працівник цієї лікарні…, захищає своїх. У що тут вникати – у відверте хамство, яке панує у лікарні на кожному кроці?.. 
     
     Надія Петраш: Так, я колишній працівник лікарні і знаю усі внутрішні та зовнішні проблеми закладу не з чужих слів… Вас вміло відводять від глобальніших проблем, чубтеся на побутовому ґрунті, а не за горами той час, коли медицині буде «торба» (вибачте за вислів). За усмішку персоналу треба воювати тоді, коли ви будете мати, хоча б, нормальне матеріальне, а не моральне забезпечення в отриманні меддопомоги. Беріть зброю, стріляйте в медиків, тільки до кого будете звертатися надалі. Сприяйте, щоб закрили заклад. Навіщо виступати за збереження і розвиток? Так можна потрапити в немилість «вищих ешелонів». Допомагайте розвалювати. Тільки хотіла б побачити, з якими статками будете ходити до приватних клінік і як будете там права качати.
     
     Наталія: Одного разу здавали з сином кров і сечу на аналіз у поліклініці. А так як справа припала на святкування Дня медика, то дитині з температурою 39,8 аналізи «зробили», як у здорової! Педіатр дуже здивувався, як при запаленні легких аналізи можуть бути у нормі.
     
     Андрій: Ірина, Ви молодець. Не треба бути байдужим в таких випадках. Їхню систему халатності треба міняти.
     
     Наталія: Якщо медичні працівники, незалежно від рангу, приходитимуть на роботу вчасно і виконуватимуть свої обов’язки сумлінно, то і нарікань не буде. Я, звісно, розумію, що зарплатня медика не настільки висока, щоб ви з любов’ю робили свою роботу. Але ж ви здобували медичну освіту не з розрахунку на хабарі (ЩИРО НАДІЮСЬ)!!!Тому будьте ласкаві пити каву, пліткувати, ходити на базар за «печеньками» в обідній час, а не тоді, коли під кабінетом збираються черги людей. Нерідко там чекають і пенсіонери, яким важко доплестись до того кабінету… І якщо ще прибігають санітарки зі швабрами і криками «я лишень тут помила!» – НЕПОДОБСТВО!!!
     
     Відповідаючи на слова Галини Петраш: «Навіщо виступати за збереження та розвиток?», – саме цього і хочемо! Бо гавкати на пацієнтів, бродити з кабінету в кабінет, аби день пройшов…, – це не розвиток. І нічого не буде розвиватись, якщо всі мовчатимуть і боятимуться рота відкрити. В багатьох країнах медицина дорога, але якісна. Висновок, думаю, напрошується сам.
     
     …Не знаю особисто автора цієї статті, але вдячна за відкрите питання.
     
     Ірина: Дякую, що підняли питання галицької медицини. Я поважаю головного лікаря ЦЛ Журавецького Л.Б., але досі, звернувшись у лікарню, виясняють, з якого ти табору – Матейка чи Журавецького? 
     
     Мене вразило відношення до відкриття Листа непрацездатності. В даному випадку легше вмерти або ходити хворому на роботу. Стосовно лабораторії поліклініки, аналізи можна здати по направленню строго до 11:00 (персонал заляканий), але результат? Далі флюро-черга, гінеколог – хворі та вагітні разом, крик, сварка – вистояла більше двох годин. Оглядаючи пацієнтку, лікар розмовляє по мобільному, вирішує свої особисті питання. Для мене це був шок. Під кабінетом терапевта багато людей, під час прийому вона встигає здійснити аж вісім дзвінків телефонних, вічно кудись бігає…
     
     Давайте мінятися, серйозно відноситись до своїх обов’язків. Ми всі люди, ходимо на роботу, працюємо і нам за це платять гроші. Будемо щирими та добрими один до одного.
     
     Степанівна: Пацієнти будь-якого віку, статі та місця проживання мають право на обстеження та лікування. Це гарантовано законодавством України. Якщо б довелося звернутись іноземцю чи мешканцю іншого району області в Галицьку лікарню, його б відфутболили?
     
     Адміністрація: Дайте лабораторії спокійно працювати, вона має 5 відділень і приймальний покій – їм вистачає роботи. А для таких, як п. Ірина та інших «коронованих» жителів міста Галича, є уже дві платних лабораторії, де усмішка коштує вашу місячну зарплату чи пенсію. І результатом будете задоволені, і одразу видужаєте!!!
     
     Найкраща протидія – людська небайдужість
     
     Не беремося стверджувати, якій саме адміністрації належить думка про «коронованих» галичан та платні лабораторії. Але, аналізуючи усі відгуки на публікацію, редакція звернула увагу на те, що послання від медичних працівників та груп їх підтримки здебільшого сповнені гарячих емоцій та невміння (чи небажання) почути пацієнтів, зрозуміти, що вони не прагнуть щось розвалювати, закривати або огульно робити зауваження медикам. Хворі зазвичай об’єктивно нарікають на окремих працівників, які порушують норми професійної етики та неналежним чином виконують свої професійні обов’язки. Відверто кажучи про це, люди не втрачають надії, що такі прояви отримають справедливий осуд чи навіть потягнуть за собою дисциплінарні заходи впливу на працівників-порушників. 
     
     На жаль, вкотре бачимо, що цього не відбувається. В результаті страждають добрі імена професійних медиків, бо на них лягає сіра тінь недобросовісних колег.
     
     Як цьому протидіяти? Читачі радять і надалі не закривати очі на неподобства з боку тих працівників, які своїми діями плямують усі білі халати ( і спецодяг інших кольорів). Тож на «Гіркий осад на дні пробірки» газета очікує офіційного реагування адміністрації КЗ «Галицька центральна районна лікарня», як це передбачено законодавством.Тим паче, що про резонансну статтю галичани не забувають. Днями прийшов ще один лист-скарга. Цього разу  від М.Л. Єрошевської з Блюдників:
     
     «6 лютого  2016 р. приблизно близько 11-ої ранку ми звернулись у приймальне відділення Галицької районної лікарні із внуком. Температура піднімалась у нього майже кожних десять хвилин, сильні болі голови і кашель. Півгодини ми чекали, поки дали поміряти температуру, було 39,6. Чергові, які нас приймали, аж ніяк не відреагували і ніякої медичної допомоги дитині не надали, мотивуючи тим, що терапевтів немає і вони не хочуть чергувати, бо їм не оплачують години чергування. Ми тут же змушені були визвати таксі і дитину везти у область».
     
     Далі п.Єрошевська зауважує, що з такою байдужістю галицьких медиків зустрілась уже вдруге і описує, як у вересні минулого року вже їй самій не надали належну допомогу, коли зверталася з високим тиском. Тоді так само довелося їхати до Івано-Франківська. 
     
     Не випадково автор скарги задає риторичне питання: «Невже у наш час  немає лікарів, щоб були вірними своїй клятві?», - і висловлює дуже важливу думку: «Кожен знає, що лікар не Бог, але насамперед людина, якій ми довіряємо своє життя». 
     
     Саме виходячи з цього, повинні народжуватися толерантні відносини між медиком та пацієнтом, а вже потім підуть аналізи, рецепти, процедури… В іншому випадку будуть хворіти і люди, і медицина, і ніхто їх не вилікує. Але ж усім хочеться жити. По-європейськи.

Марія ПАЛЮГА


 Опубліковано в номері №9 (1902) в рубриці «Офіційно»

Коментарі:

галя:
26.02.2016 18:22:16

краще вже поміняти саму назву газети"галицьке слово" на назву"фракція БЮТ"

галичанин:
26.02.2016 20:40:05

Шановна п.Галя! До чого тут "БЮТ"? Буквально на днях я особисто був свідком знову ж таки в нашій Галицькій лікарні, як на прохання хворого подивитись до капельниці, бо щось за повільно капає, а хлоп дуже вже хотів до туалету, в палату залетіла якась я би сказав не зовсім "адекватна" медсестра ( не буду казати хто ) і з незадоволеним виглядом за те що її потурбували, без всяких пояснень крутнула коліщатко крапельниці так, що рідина буквально полилась в руку хворому, а сама розвернулась і погнала кудась! Ну скажіть, так робиться? А якби хворому стало погано, були би негативні наслідки? Ну, люди, ми ж не худоба, кінець-кінцем! Що за відношення, і при чому тут "БЮТ"? Ви спочатку відносьтись до людей по людські, як лікарі із співчуттям, а не як до худоби. А через то, що окремим на роботі і справді немає чем зайнятись, то і починають від нуді всякі думки в голову лізти, типу в яку партію вступити, де себе показати, де кави випити, до кого подзвонити язиком поталяпати та сраки помити, дивись вже і робочий день до кінця підійшов. А хворі, на те і хворі аби стогнати, так напевно? Совість треба мати, шановні, ще раз наголошую і на роботу окремим слід не на дванадцяту приходити до поліклініки і вже у третій додому йти. Правильно, от тому і за хворими дивитись немає коли. А п.Крупа замягкий до окремих ...лядів!!! Бо за таке відношення мав би вже давно повиганяти половину з роботи, хай би йшли коровам хвости крутити!

Таки галичанка.:
27.02.2016 10:17:56

Шановний пане редакторе газети "Галицьке слово".Скажіть , будь ласка, чому п.Смолій, яка ховаеться за псевдо П.Ірина було надано можливість написати свою думку про лаборантів Галицької ЦРЛ, а лаборантам, які принесли статтю-відповідь до вас, пане редакторе, узгодили і одержали запевнення що вона буде опублікована( до речі журналіст Марія Палюга зсилається на цю неопубліковану статтю), відмовлено в праві висловити свою точку зору на цю проблему.По-моєму редакційна політика в Вашій газеті явно "шкутильгає".Може тому що П.Смолій(псевдо П.Ірина) працює головним бухгалтером Вашої газети і з неї "зняли корону", попросивши спочатку підійти до лікаря, щоб він як годиться оглянув пацієнта, виписав направлення , власне на взяття ПОТРІБНИХ аналізів, а не тих , що захотіла головний бухгалтер "Галицького слова".Все би , може , було би і нічого, якби не публікація цієї статті.Хіба це не користування службовим становищем, коли іншій стороні не дають можливості публікації в Вашій газеті, а П.Ірина двічі, з допомогою журналіста, плямує репутацію лаборантів м.Галича?

Григорій:
27.02.2016 15:00:39

Мабуть зачепило за живе медичних сестричок. А ле все викладене у статті правда. Ще про санітарок треба написати. вони взагалі розперезались у ЦРЛ.

Віктор:
27.02.2016 15:55:50

зразу ж кажу-я ні на чиєму боці! і озлобленість людей зараз на кожному кроці, не тільки в лікарнях, в кожній установі, куди не піди-всюди хтось права \"качає\" , а хтось робить свою роботу добросовісно, та ще й за це нерідко \"получає\"! що робити-чесно, незнаю... а по даній статті, як то кажуть-попала коса на камінь...

Таки галичанка:
27.02.2016 21:31:12

До п.Віктора.От якраз для таких підписувачів і читачів газети"Галицьке слово" як Ви, тих хто ні на чиєму боці, напевне , було би цікаво вислухати точку зору самих працівників лабораторії, яким було відмовлено в публікації.А чіпляє за живе тому, що тих що тягнуть, та ще й поганяють.

Віктор:
28.02.2016 15:39:00

Так, я теж не розумію, чому не дають можливості висловитись іншій стороні і це наводить на думку, що щось тут не так, автор статті очевидно все ж трохи "переборщив". Журналісти це вміють!

Теж пацiэнтка:
28.02.2016 18:24:41

I не просто переборщив! В статтi не вказано, що п.Iрина в полiклiнiчнiй лабораторii пройшла на здачу аналiзiв без черги, не зважаючи на старих хворих бабусь i всiх iнших..(хоча в статтi вказано, що вона простояла в черзi \"аж 2 години\")...

Вероніка :
28.02.2016 19:21:47

У кожного своя правда. а може і брехня.Мені ніразу не відмовили у лабораторії поліклініки:направлення мала.чергу відстояла.Лаборантки приємні ,ввічливі і ніяких проблем. На мою думку \"Галицьке слово\"перетворилось на \"жовту\" пресу.

галичанин:
28.02.2016 19:39:34

Хочу звернутись до головного редактора! Послухайте, те, що в нашій районній медицині не все гаразд - це вже зрозуміло, але це не означає, що на тій нещасній лабораторії світ клином зійшовся, так нібито якби не працівники цієї маленької лабораторії то все інше було би ідеально. Скажіть, а в вас в редакції газети всі ідеальні працюють і ніяких проблем в нас з місцевими ЗМІ не має? Та не брешіть. А тепер по суті звернення - пане головний редактор, я Вас прошу, припеніть це неподобство, читаєш ці статейки та коментарі до них і огидно стає за нашу газету, яка перетворилась на бульварну пр....ку, на сторінках якої декілька оскаженілих баб базарних, обплювавшись соняшником, одна-одній очі вицарапують і слиною в морду бризгають. Схаменіться, згадайте, що ви не на базарі а представляєте офіційне друковане публічне видання, а крім того маєте дотримуватись журналістської етики а не зводити рахунки за допомогою доступу до газети. Цим Ви рейтинг газети не піднімите, запевняю Вас.

браво:
01.03.2016 11:09:42

Ви влучно підкреслили, пане галичанин. На неіснуючій проблемі рейтинг газети не підніметься. Статті М.Палюги висвітлюються однобоко. Не стаю на захист медиків, бо в них багато негативного, але якщо мова йде про дискусію, то всі сторони мають одинакові права на неї.

Надія Петраш, м.Галич.:
04.03.2016 14:17:43

Шановні дописувачі коментарів, дала собі слово, що не буду більше вступати в подібні обговорення. Не дотримала слова сама перед собою. Я надзвичайно здивована позицією редакції. Якщо чесно, не очікувала такого повороту. По-перше: статті-відповіді працівників лабораторії дійсно не було надруковано. По-друге:в наступному номері дана стаття використовувалася (уривки).Також вибірково вирвано з контексту окремі дописи-коментарі з інтернету до неї (як вигідно). Цього я зрозуміти не можу (повірте, не хочу нікого образити). Усе, не буду заглиблюватися. Тільки коротко поясню ситуацію, що стала причиною суперечок. Особисто розмовляла з завлабораторії, знаю не зі слухів. Так от: п.Ірина в очі не бачила ніякого лікаря! Доказом цього є направлення, яке дівчата зберігають. Хто їй його видав, п.Ірина прекрасно знає ( людина, яка взагалі не має таких повноважень). Іще раз наголошую - нікого не хочу образити. Тепер робіть висновки на свій розсуд.

Павло:
06.03.2016 09:34:51

А на медні на переїзді Панда кота забила. І до чого це? А я знаю? Просто взяла за лаби та головою до рельси як дала, о!!!


Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 2 + 7 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net