на сайті  
   
 
Вівторок, 26 травня 2020 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...Не розчаруватися в Галичі
14.03.2016 | Переглядів: 628
Рейтинг

     Місто Галич належить до таких, які завше на слуху і яке хочеться відвідати. Про нього здебільшого знають з історії, тому для туристів колишній центр Галицько-Волинського князівства має постати, насамперед, як місто історичне. Однак туристи до Галича їдуть неохоче. Місто, окрім назви, іншого привабливого шарму не має. Спосіб заманювання туристів  є досить простий. Якщо одні з них  побачать  якийсь цікавий  туристичний об’єкт, то переказують іншим, а ті - ще іншим, і так кількість бажаючих його оглянути зростає за принципом математичної прогресії. А що маємо у нас? Цікавих об’єктів  для огляду мало, замок стоїть пусткою, церква переважно закрита. Є Караїмський музей, але караїмами мало хто цікавиться, хіба що з примусу, бо і так нема куди піти. А ще в місті повсюди сміття, туалету нормального немає, де перекусити також.
     
     Є у місті головний офіс Національного заповідника, але показати тут  його працівники не мають що, тому й спроваджують туристів або до Крилоса, або до храму Святого Пантелеймона. Є навпроти заповідника старі бетони, на яких міг би стояти музей. Приїхали туристи – ось вам і перше, що треба оглянути – музейну експозицію, яка  поруч. Ця ідея вже витає в повітрі. Але поговорюють, що навіть той фундамент місту вже не належить.
     
     Збоку від них, якщо рухатись до центру, стара, майже шевченківська, хата, яка давно вже своє віджила і мала б бути знесена. Натомість, аж до пошти, тут можна було б звести кілька три-п’ятиповерхових будинків із сучасною архітектурою і таким чином облаштувати гарний міський мікрорайон. Так само й з другого боку - на вулицях Франка і Ярослава Осмомисла аж до польського костелу. Там церквою заплановано зведення реколекційного центру, однак споруджувати його ніхто не поспішає. А варто б, навіть із варіантом відновлення будинку Гузара, де можна  було б розмістити  ще один музей. У такому випадку принаймні в’їзд у м. Галич справляв би певне естетичне враження.
     
     Ми не знаємо, як заманити до Галича якусь будівельну компанію типу «Мельник» чи «Ярковиця». Але тут треба щось будувати – «кров з носа». Без новобудов місто зачахне. І хоча він має непогане розташування, але чомусь до нього нікому нема діла. Як на нас, тут має спрацьовувати патріотичний чинник, або, якщо хочете, галичанський порив.
     
      Ідуть роки, вже минули десятиліття, відколи в Галичі можна було щось зробити, а нічого не змінюється. Якщо так буде й надалі, то ми зможемо взагалі забути тут про туристів. Бо одні одним будуть переказувати: «А що в тому Галичі є привабливого?..».  Після перших відвідин – одне розчарування, а мало би бути навпаки. Однак у такому разі Галич мав би  хоч чимось приїжджих здивувати, а не відлякувати своїм капарством.
     
     Ми розуміємо, що буде багато скептиків і негативної реакції  на цю статтю, що, мовляв, писати легко. Ми це розуміємо, хоча й знаємо, що і це, з другого боку,  не просто. Так, наше завдання – писати, а чиєсь - думати про майбутнє Галича, планувати, розбудовувати. В іншому разі не треба пхатися у владу. Адже є адміністрація, районна рада, зрештою, мер, якого люди обрали для того, щоб місто хоч помалу, але змінювалося на краще. А тут якийсь застій повний. Ми ж не москалі, що живуть одним днем і не  думають, що буде завтра. Невже хороба москвофільства так глибоко засіла в душі містян, що вони не в змозі її позбутися?! А ми все-таки - галичани, хоча, як видно, «славних пращурів великих правнуки погані».
     
      І все ж щось треба робити, аби ситуацію змінити, і то кардинально. Ми повинні думати про майбутнє, бо для Галича воно виглядає якимсь дуже туманним. Переконані, якщо б кожна влада, яка була в Галичі хоча б за останні двадцять років звела в місті якийсь цікавий дивогляд, місто не було би таким злиденним, як є зараз. Тому варто усім разом - і владі, і людям, і  Національному заповіднику «Давній Галич» - подумати, яким стане Галич через десять, п’ятдесят, сто років. І пам’ятаймо: на славі минулого довго втриматися не можна, коли вона не має продовження у сучасності і розвою у  будучности.

Іван ГОРОЩУК


 Опубліковано в номері №11 (1904) в рубриці «Офіційно»

Коментарі:

галичанин:
20.03.2016 08:36:39

пане Іван! Ви висловили думки багатьох жителів міста, але чому в нас так і нічого не робиться, то на це питання самі Ви вже частково відповіли. Немає справжнього патріотичного галичанського духа в тих людях, які потрапляють до стерна нашого міста. А звідки взятися цьому духу, хто з багатьох мерів був справжнім галичанином? Хіба що Томкевич! Ви ще пишите про необхідність будівництва декількох сучасних багатоповерхівок навпроти заповідника "Давній Галич"! Згідний, потрібно! Але скажіть - для кого? Хто буде в них жити? Молодь? Роботи в місті немає, дозвілля немає, нещасного училища будь-якого профілю - немає, 99% молоді в цих умовах намагається закінчити школу і вийхати звідсе світ за очі! От це є результат "патріотичного", "далекоглядного" керівництва містом нашими керівниками. І навіть жодного разу ні один з мерів пальцем не поворухнув, щоб хоч спробувати підняти таке питання перспективного розвитку нашого міста. Також дуже дивує така інертна позиція наших депутатів міської ради. Серед вас же тепер вже багато молодих людей, які і світу побачили, і думають по європейські, то чому весь ваш патриотизм зводиться лише до збору сміття на вулицях міста? Так, чистота - це безумовно, але по при це потрібно на деякі речі дивитись ширше і дальше як то кажуть. Якщо звідсе виїдуть всі наші діти - для кого буде та вся чистота на вулицях? Але основне навіть не це. Скажімо для тих хто розуміє, якщо в машині застукав двигун, то від того що ви її добре помиєте, вона все одно не зрушить з місця і міняти потрібно буде всеодне мотор і чим швидше тим швидше зявиться шанс на рух, шанс на перспективу! Слава Україні!


Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 3 + 9 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net