на сайті  
   
 
П’ятниця, 7 серпня 2020 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...Все, що потрібно знати про Ювілейний Рік Божого Милосердя
14.03.2016 | Переглядів: 1378
Рейтинг

     Розмова з отцем-деканом Галицьким УГКЦ Ігорем Броновським.
     
     - Отче-декане, розкажіть, будь ласка, що потрібно знати християнину про Ювілейний Рік Божого Милосердя?
     
     - В цьому році ми, християни (вірні)  УГКЦ, разом із Вселенською Церквою ввійшли в благодатний час особливого святого року.
     
     8 грудня 2015 року, в день свята Непорочного зачаття Діви Марії (за григоріанським календарем), Вселенський Архиєрей  Папа Римський Франциск  урочисто розпочав Ювілейний Рік Милосердя відкриттям Святих Дверей у базиліці Святого Петра у Ватикані. 
     
     Унікальність цього  Року в тому, що вперше в історії церкви Святі Двері відкриті не тільки  в Римських базиліках, а й в катедрах та інших церквах у світі. 
     
     Кожний правлячий єпископ може своїм декретом  надати право ювілейного відпусту будь-якій церкві. В нашій області цей статус набули Івано-Франківський катедральний собор, церкви в Крилосі та Погоні, якими опікуються отці Василіяни. 
     
     В УГКЦ цей рік розпочався 13 грудня 2015 року.
     
     - Отче, а звідки бере початок ця традиція?
     
     - Традицію святкування Ювілейного Року започаткував Папа Римський Боніфатій у 1300 році. Спочатку передбачалося, що такий Рік відзначатиметься кожні 100 років. Але після 1475 року вирішили проголошувати Ювілейний Рік кожні 25 років для того, щоб кожне покоління могло його пережити. 
     
     Протягом семи століть було проголошено 26 Святих Ювілеїв. Останній з них був присвячений народженню Спасителя Світу та проголошений Папою Римським Іваном  Павлом ІІ.
     
     Про звичай святкувати такі роки довідуємося з писань Старого Завіту. В ізраїльтян кожний 50-ий рік оголошувався ювілейним, або роком загальної ласки і помилування. Його метою було відновлення рівності між синами Ізраїлю. В Ювілейний Рік  багаті люди були зобов’язані відпускати своїх невільників, повертати їм землі, які були відібрані в якості запоруки.  Це був час заохочення для чинення добрих справ та діл милосердя.
     
     - Чому так важливо бути милосердним?
     
     - Тому, що милосердя – риса Божого характеру, а ми є створені на Його образ. Маємо з Ним подібність. Цю рису (милосердя) Бог вклав у кожне своє творіння. Хтось менше, а хтось більше розвинув її, та вона є в кожній людині, в кожній істоті, створеній Богом. 
     
     Милосердним може бути кожен, і немає значення,  чи ми маємо рахунки в банку, чи є в наших кишенях гроші  чи ні. Головне, що цю рису потрібно розвивати, практикувати в родині, в школі, на вулиці…Це – одна складова. А друга, ми є християни, тому тут вже на нас покладається обов’язок . 
     
     Христос сказав : «Будьте милосердні, як Отець ваш милосердний» (Єв. від Луки 6:36), «Я милосердя хочу, а не жертви» (Єв. від Матвія 12:7). І це не тільки прохання, це лагідний Господній наказ. Дотримуючись його, ми для себе можемо здобути багато чого…
     
     За нашу лагідність Бог обіцяє нам  полегшення. 
     
     Милосердя, лагідність, співчуття – це ті критерії, за якими буде визначена наша майбутня доля, де ми будемо – чи в небі чи в пеклі. 
     
     Згадаймо про загальний суд, який описує апостол Матей. Коли прийде Син чоловічий у славі, то зберуться перед ним усі народи. Одні будуть стояти праворуч, другі – ліворуч.  До тих, що будуть стояти праворуч, Господь  скаже : «Прийдіть, Благословенні Отця Мого, візьміть у спадщину  Царство, що було приготоване  вам від створення світу. Бо я голодував ,ви Мені дали їсти, мав спрагу, ви мене напоїли, подорожній був, і ви мене прийняли…».
     
     Бачимо, що Ісус Христос порівнює Себе з тими, хто потребує милосердя, сторонньої допомоги. Ми маємо всі шанси жити в Раю з Богом, якщо будемо милосердні.
     
     - Минулий 2015-ий рік був проголошений Роком Митрополита Андрея Шептицького. Проходили різноманітні тематичні заходи не тільки на окремих парафіях, але й в Україні в цілому. А що відбуватиметься в рамках Року Божого Милосердя?
     
     - Вже є розпорядок проведення різних заходів як у цілій УГКЦ,  так і в нашій Івано-Франківській Митрополії. Цю програму має кожен священик. На дошці оголошень біля церкви завжди розповідатиметься про той чи інший захід.  
     
     Проводитиметься багато прощ до Галицької чудотворної ікони Матері Божої, що в Крилосі. 
     
     8-9 березня були відчинені двері всіх храмів для сповіді вірних. Захід мав назву «24 години для Господа». 
     
     Що ж стосується конференцій чи семінарів, то вони вже проходять. Так, нещодавно спільнотою «Обнова», що діє при церкві Різдва Христового, в читальному залі центральної районної бібліотеки  було проведено тематичний захід «Будьте милосердні, як Отець ваш милосердний».
     
     - Чи потрібно проводити такі заходи на державному рівні?
     
     - Обов`язково потрібно, хоча наші люди є дуже милосердні. В цьому ми переконалися. Чи не кожної неділі ми збираємо речі то для воїнів АТО, котрі захищають нашу землю, то для хворих. Люди щирі… Але милосердя – це жива річ, а все живе має властивість зів’янути, якщо його не доглядати. 
     
     Щира, милосердна людина ніколи не стоїть із простягнутою рукою. Церква завжди плекала, плекає і плекатиме таку рису, як милосердя. Це - її фундамент. Церква заснована на милосерді й  любові. Але, на жаль, не всі люди є церковні, хоч й охрещені. От у характері тих нецерковних людей державні структури мають розвивати рису милосердя. Гляньмо, що нас чекає попереду: старість, самотність, хвороби, різного роду стихійні лиха, -  а все це потребує суспільного милосердя, тобто людинолюбства, співчуття та допомоги.
     
     - Чим особливий Рік Божого Милосердя?
     
     - Про особливість цього Ювілейного Року говорять як Папа Римський Франциск, Блаженніший Святослав, так і Митрополит Володимир. Людство є пораненим, тому що носить у собі глибокі рани. Воно не знає, як їх вилікувати, або не вірить у те. 
     
     Сучасна людина втрачає відчуття гріха, а тут приходить і страх перед Богом. Так, ми є слабкі, нам властиво помилятися  і навіть падати. Але водночас маємо пам’ятати, що на небі є Отець Небесний, який нас любить і готовий простити гріхи наші, навіть не буде їх згадувати, якщо змінимося і покаємося. 
     
     «Коли ваші гріхи були, як багряниця, вони стануть білими, як сніг; коли б, мов кармазин, були червоні, стануть, як вовна» ( Ісая 1:18). І церква пропонує людям пізнати Бога не як караючого, а як Бога милосердного.
     
     Тому й логотипом Ювілейного Року є образ  Ісуса Христа  - Доброго Пастиря, який бере на свої  рамена «загублену»людину. Автором цього логотипу є отець Іван Рупнік. До речі, отець Євген Андрухів, який оздобив мозаїкою святилище церкви Різдва Христового в нашому місті, є його учнем.
     
     Іншою особливістю Року Божого Милосердя є те, що ввесь католицький світ молиться перед чудотворною іконою Богородиці, яка називається «Милосердя двері».  Як сказав Блаженніший Святослав, «…ми довго шукали способу, аби  вся Католицька Церква молилася за Україну». І це не є випадковістю, а  Божим провидінням. Сьогодні, коли наша країна знаходиться у стані війни, цей чудотворний образ  потрапив до Ватикану на Відкриття  Ювілейного Року Милосердя.
     
     Цю ікону шанують як в західній, так і в східній традиції церкви, тому вона має особливу символічну місію – спонукати усіх християн до єдності заради миру та милосердя.
     
     Також важливою складовою в цьому Році Милосердя є можливість отримати повний відпуст. 
     
     Що таке відпуст? Згідно «Катехизму Католицької Церкви»  - це прощення перед Богом дочасної кари за гріхи, провина  яких вже стерта. 
     
     Християнин наставлений через посередництво церкви, яка має від Ісуса Христа  владу «зв’язувати і  розв’язувати», діє на благо християнина зі скарбу заслуг Христа і святих, надає благодать. Більше про відпусти можна довідатися в «Катехизмі Католицької Церкви».
     
     - Як же можна отримати цю Божу Благодать?
     
     - Цю Благодать ( відпуст) можна осягнути, виконавши відповідні умови. По-перше, приступити до Тайни Покаяння ( Сповіді). Варто згадати, що на цей Рік Божого Милосердя будуть призначені окремі священики, які мають право за Апостольською Столицею відпускати зарезервовані гріхи. Вони вже пройшли відповідну науку та отримали благословення від Папи Франциска. В нашій парафії також є такі священики. 
     
     Наступною умовою  є прийняття Святого Причастя. Далі ми повинні відректися від всякого важкого і легкого гріха, помолитися в наміренні Папи Римського та зробити добрі справи, пов’язані з відпустом: пройти через Святі Двері, що знаходяться в катедральному соборі та інших церквах, про які я згадував на початку нашої розмови; чинити діла милосердя до свого ближнього та всіх людей.
     
     - А що значить пройти через Святі Двері Божого Милосердя?
     
     - Ще в Старому Завіті Бог явив своє ім`я Мойсеєві : «Бог милосердний і ласкавий не скорий на гнів, многомилостивий і вірний». 
     
     Ісус Христос є тими дверима, єдиною дорогою, яка проводить до Отця.
     
     «Я – двері. Хто ввійде  крізь мене – спасеться» (Єв. від Йоана 10:9). Милосердя – це найвищий і найдосконаліший чин, в якому Бог виходить нам назустріч, хоча ми буваємо невдячні Йому. Його ритм не такий, як у нас. Він уміє чекати, як той хлібороб, дає можливість рости пшениці й кукілю. Бог не нав’язує своєї любові та милосердя нікому, але тішиться, коли ми приходимо до Нього.
     
      І коли ми відчуємо, як Бог своїм милосердям торкнеться нашого серця, в жодному разі не маємо права затримувати його в собі, а ділитися з іншими, з тими, хто потребує також нашого милосердя. Тому скористаймося з тої великої ласки, яку Господь має до нас, своїх дітей.

Розмову вела Наталія ХАРІВ


 Опубліковано в номері №11 (1904) в рубриці «Офіційно»

Коментарі:

Коментарів поки що нема.Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 5 + 5 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net