на сайті  
   
 
Середа, 20 жовтня 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...Роксолана Джура: шлях успіху
21.03.2016 | Переглядів: 2932
Рейтинг

     Роксолана ДЖУРА – харизматична  жінка, міський голова не менш харизматичного Бурштина, міста, що має славу тепла  й озер… Жінка-керівник, яка безпомилково рухається  в  «хаосі», безпристрасно оцінює, добре знає, що хоче в житті, а ще краще знає, чого не хоче. Сьогодні поговоримо про успіх, друзів і ворогів, силу і втому, джерела натхнення, плани і результати. А ще глянемо на Джуру-дочку, маму, дружину і просто жінку, яка любить фортепіано, аналітику, класику в одязі, на дух не переносить мелодрам, нецікавих людей і називає речі своїми, а не чужими іменами.

     

     ПРО СОФІЮ 
       - Коли їхала до Вас, передивилася в «Ютубі»  кілька виступів Софії Терлецької – в проекті «Голос. Діти», в міжнародних, обласних, районних фестивалях,  конкурсах …Зразу подумалося:  таке мале, а вже Джура…Абсолютне володіння собою, недитяча розсудливість і, що найбільше, праця над собою…Це Ваші риси?
     
      - Ви знаєте, жінка стає сильною  за двох умов: коли біля неї сильний чоловік і коли вона відбувається як мама. Відбутися як мама жінка може рефлекторно, а може й направлено. Я вибрала два варіанти. Тому, коли побачила в своїй дитині непогані  здібності  до  вокалу, відразу зрозуміла, що треба буде, напевне, відмовитися від деяких жіночих ситуацій, компаній, інтересів… 
     
     У мене мама – професійна  піаністка, я сама вмію і люблю грати на фортепіано, тому в Софії спрацювали і гени, і праця…Фактично повних 11 років я присвятила своїй дитині і її творчості.  Успіх - це така штука…Він або є, або нема, і ставити собі за мету досягти успіху, як на мене, це -банально. Треба усвідомлено жити не так перспективою, як сьогоденням. Бо жити – це ВЖЕ успіх.
     
     Можливо, моя дитина трохи й обікрадена в плані безтурботного дитинства, але зате вона, наприклад, жила по 2 тижні в Каунасі, співала на сцені Ла Скала, спілкувалася з Ніною Матвієнко, іншими цікавими людьми…Хіба це не важливо? В розвитку? Чи, може, важливіші постійні демонстрації нарікань  на життя в присутності дитини? Важливо знати свою дитину і творити її до певного часу…
     
     А стосовно подальшого навчання, то ми плануємо вступ до ВУЗів медичного чи економічного спрямування, бо сфера шоу-бізнесу  - це акулячі зграї і клоунада….Як і багато чого в цім світі. 
     
     ПРО БАТЬКІВ   
     
     - Моя мама – естет, мій тато – управлінець. Виростаючи в суміші таких яскравих характерів, маю нині переконання, що успіх – це  результат роботи обох півкуль мозку – і творчої, і аналітичної. Ну, принаймні, мені особисто це дало результат. 
     
     Я  мала приклад справжнього  чоловіка  від дитинства  - це мій батько, Олександр Джура, а тепер маю ще один - це мій чоловік, Олег Терлецький.  11 років я  відпрацювала в коледжі під керівництвом Олександра Джури як одного, я вважаю, із мудрих керівниківю… Можливо, наймудріших для мене… 
     
     Коли людина-керівник вміє опуститися з амбіційного рівня на рівень людини-виконавця, отримає довіру людей, тоді  буде успіх. Тому особливого напруження на мерській посаді не відчуваю, особливого часу для її освоєння не треба, бо мала досвід роботи в команді під мудрим керівництвом, де було чисто, охайно і кожен чесно займався роботою. Неважко керувати тоді, коли кожен знає,  що має робити. Деколи думаю, що покоління наших батьків будувало державу,  а наше покоління – розвалило…Але це вже  історія…  Якось так вийшло, що зараз ми працюємо в ручному режимі. Що з того вийде – вагаюся сказати.
     
     - Жіноче керування – це, все-таки, чоловічий тип мислення, щодня доводиться приймати чоловічі рішення…Важко?
     
     - Ви знаєте, жінки, в принципі, чисто за  своєю суттю, натурою швидше і легше орієнтуються в хаосі, а, отже, в житті: «тримати вогонь»  в хаті, дитина, сніданки, речі, телефони…А чоловіки - однобокі . От і все…Мало чоловіків мобільних. Тому я би не сказала, що керування - це чоловічий тип мислення. Я би, наприклад, точно не працювала так, як деякі чоловіки.  І от  собі думаю…Колись була певна кадрова школа, і ніхто випадковий до влади не проходив. Тут мені можуть сказати: «От, ви шкодуєте за радянським часом?..».  Так, шкодую, ви знаєте…І не  треба цього ні боятися,  ні встидатися… Я в радянський час вихована, знаю, що таке організована робота від жовтенятка до комсорга, до старости, студентського декана…І  не тому, що я так  хотіла, а тому,  що з дому був  сформований характер,  який підходив для тих чи  інших посадових функцій.   
     
     Так само вийшло і з посадою мера міста: люди спостерігали за мною і вирішили, що я маю певний набір тих рис, які можуть дати результат... Не думайте, в  Бурштині в мене не було повного  успіху,  бо з 12 тисяч населення голосувати прийшло 6, 5. Але мати в людей  перше місце серед 14 кандидатів-чоловіків - це теж показник. І я ним задоволена.
     
     ПРО ПОСАДУ
     
     - Як  починається ранок мера? Так, як і в кожної  звичайної сім`ї: дитина йде до школи, чоловік бурчить, що не встигнемо, готується сніданок…По- всякому… Єдине що, знаєте, чесно скажу,  от людей дорогою на роботу ( а ходжу пішки) назустрічаюся стільки, що кожного ранку ще перед роботою розумію, що от в державі - безлад, а в цім безладі, і в цім побутовім бруді все-таки є ще і грамотні,  і якісні люди… Але в більшості озлобленість до влади і зубожіння в державі зробило те, що кожен нині розвиває - просто звірячий інстинкт виживання. 
     
     Я не мала досвіду. Але свою виборчу кампанію побудувала на правді. Бо не обіцяла людям нічого нереального. 
     
     Хочу зазначити, що мій шлях до мерського крісла пройшов конструктивно і спокійно. Я не мала ні спонсора,  ні політичної сили, яка мене вела… Я - самовисуванець, не належу до жодної з політичних партій,  тому мені легко,  бо до влади мене не привів ніхто. Тільки виборці. Але й важко, бо не маю поки що своєї більшості в депутатському корпусі.. Зате є більшість людська…
     
     Попередній мер?..  Ми з ним були в хороших стосунках,  але чомусь так вийшло, що ми не зустрілися, і він пішов по-англійськи:  ні мене не привітав, ні попрощався з колективом… Ну от, якось так…
     
     ПРО ВОРОГІВ
     
     У мене особисто нема ворогів. Але нема і друзів. Я давно вибрала політику недовіри друзям як відсутній категорії, як такій… Це погана риса, знаю. Але я ліквідувала в своїм житті цю категорію. Я маю сім`ю і громаду міста. Все… Прислухаюся до думок цих людей. А до інших – ні. І не оправдовуюся. 
     
     Коли йшла на посаду мера, то думала , що і я нікому не ворог. А тепер бачу, що окремі люди, виходячи з цього кабінету, вже бачать у мені ворога… Чому? Бо комусь не дала забрати землю, комусь – премії. 
     
     Щодо премії…Скажіть, як можна мати високі премії в апараті, коли заборгованостей купа? 
     
     Свого часу я прийняла рішення «зрізати» премії в апараті ради, яке непопулярне для апарату колективу, але стало популярне серед людей. 
     
     Я не могла зрозуміти, як у представника органу місцевого самоврядування може бути така заробітна плата, як у голови обласної ради. Знизивши премії, а, отже, зекономивши ресурс, на кінець 2015 року ми зуміли скоригувати виплати бюджетникам, а також той неграмотно закладений хитрий бюджет на 6-9 місяців… 
     
     Тому треба було економити. Сьогодні ці премії ми підняли. Не на той рівень (100 відсотків), але відповідно до роботи…Бо премії отримують кращі, а не всі, а кращих визначаю не я, а показники роботи. А які можуть бути,  наприклад, високі досягнення у сфері, скажімо, архітектури  та містобудування, коли місто за останніх декілька років уже нічого не будує? Чи у фінансовому відділі, якщо медицина чи освіта недофінансовані? 
     
     Згідно з законодавством, ми повинні встановлювати премії, але так само повинні дивитися й на якість роботи чи якийсь особливий людський фактор…Скажімо, жінка одна виховує дітей і якісно працює… Але скажу вам, навіть ті люди, до яких застосовується такий підхід, не оцінять об’єктивно ніколи керівника. Людина хоче максимум. І це нормально... Це інстинкт. А про себе начиталася стільки бруду, стільки всього нового і  цікавого взнала в своїй біографії, що, певно, я щось пропустила в житті. Важче ці всі спецефекти переносили мої батьки… А сама я мала би, напевно, реагувати емоційно, але ні…Тому, якщо люди,  які це пишуть, тішаться з тої писанини, то добре, бо я їм приношу радість. Я лиш рада, що так ефектно справляю враження…
     
     В мене був  цікавий момент з ялинкою, який прославив мене на цілу державу, тому дякую окремим своїм, - цим внутрішньо бідним, - людям  і за такий підхід.
     
     ПРО  РОБОТУ
     
     - Багато депутатів звинувачує мене  в тому, що ми заклали так званий «бюджет проїдання». Так, ми заклали кошти на зарплати у всіх сферах на 12 місяців. А я вважаю,  що це бюджет не проїдання, а творення, бо,  якщо вчитель чи медик не буде мати зарплати,  він не піде в магазин м. Бурштина. Тобто, таким способом  ми заклали гарантію для малого і середнього бізнесу. Найскладніше наразі те, що мало хто з депутатів приходить до мене в кабінет і пропонує допомогу, спільну роботу. Я тільки й чую : хто буде робити  ту  чи іншу роботу в місті, хто де хоче яку земельну ділянку. 
     
     Людям, які звикли до певних стереотипів, важко призвичаїтися до мого відношення до влади. Колись хтось із мудрих івано-франківських людей казав мені: «Нащо вам та мерська «мерзька»  посада?».  Сьогодні, якщо чесно, вже потрохи згадую ці слова…Бо за 4 місяці роботи  маю таке враження,  що працюю вже рік.
     
     І трохи «не вписуюся»  в те коло людей, які  прийшли до влади. А до влади прийшли зараз люди бізнесу: від Президента до низів… І їм важко зрозуміти, що без рядового вчителя, медика, без  ПТУ, коледжу, школи і т. д. України не буде. На однім бізнесі держава не «вирулить».
     
     ПРО  ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЮ 
     
     -До централізації  ставлюся негативно, і це в мене позиція давня. Можливо, вона неправильна, але я вважаю, що ми не можемо перейняти досвід , наприклад, Польщі зараз. Розумієте, коли об’єднувати сьогодні навколо Бурштина чи іншого міста навколишні населені пункти, то треба пам’ятати, що в селах нині зубожіння,  а брати відповідальність на себе за голів сільських рад без повноважень, а, отже, безробітних, важко. Якщо нас тішать,  що, об’єднавшись, ми отримаємо купу ресурсів від держави, то треба думати: яких ресурсів? Тому я все депутатам кажу: «Аби йти головою об’єднаної територіальної громади, треба мати команду професійних людей, здатних до змін». На даний момент я, наприклад,  такої команди не маю. Моя  єдина поки що команда - це люди, прості люди. І додам: щоб об’єднати навколо міста тих запропонованих 18 населених пунктів, то треба знати, як це зробити. А механізму «як» нема навіть на рівні держави. Взяти людей під крило і казати їм, що от так буде все гарно…Та ні, не буде..От дехто говорить мені, що потрібно приводити в місто інвесторів…Який іноземний інвестор зараз? Та ніколи ніхто не піде в Україну, в якій є російський агресор!
     
     ПРО СТИЛЬ РОБОТИ
     
     - Чи приводите Ви Джуру-мера додому чи лишаєте її на роботі?
     
     - Ні. Ви знаєте, я щось ще повністю не розумію,  що я - мер міста.. Маю звичайну трикімнатну квартиру. Йду на роботу чітко, просто, дорогою  заходжу в різні установи. Ходжу пішки. Якось, о пів на восьму ранку, я не застала директора дитсадка на робочому місці. Випадково. Потім були певні оргвисновки і т.д…Але якщо мама веде дитину в садок і квапиться, щоб встигнути на роботу, то директор вже о пів на восьму має бути апріорі.
     
     По-моєму, проста і справедлива логіка. Бо результат  починається з дисципліни. Не зі страху, а з дисципліни. 
     
     Я можу повернутися на роботу і в 17:13, і в 17:20…Там вже переважно нікого нема…А тому є такі, які працюють довше:  це я, мій секретар ради, мій заступник і моя керуюча справами . Це тих декілька  людей, які  є, можливо, всюди, це ті, на яких тримається будь-яка структура.…Бо ми виховані в такий час і в таких родинах, де працювали на ентузіазмі. А сьогодні ентузіазм вважається ледь не патологією. 
     
     ПРО  100  ДНІВ РОБОТИ
     
     - Не можу сказати,  що за цей період у мене сформувалася  системна робота з депутатським корпусом…Хіба  що  в окремих рішеннях. І за це дякую. Але злагодженої роботи загалом  ще нема. 
     
     Що ж до успіхів за 100 днів роботи, назву те,  що в цій, майже кризовій, фінансовій ситуації ( нам не ставало 5 млн  грн, аби повністю профінансувати бюджетні сфери) ми  зуміли без соціальної напруги завершити 2015 рік .
     
     Ще важливим є те,що ми не підняли тарифи на тепло. Так, знов, напевно,  непопулярне рішення, але хай вже краще комунальне підприємство не отримає ту суму,  яку воно має отримати, ніж у такий складний період, ще в опалювальнім сезоні, піднімати ціни. 
     
     Державна політика сама спонукає до того,  що ми змушені будемо підняти тарифи, але не зараз. У липні, серпні, але не в час опалювального сезону. Хочу зазначити, що я прийняла КП  «Житловик» з 32-ма  млн боргу….На чім можна було влізти в такі борги – не розумію….То ж не один рік накопичувався цей борг перед компанією ДТЕК «Бурштинська ТЕС» …Чи, може, це десь частково і штучне, як ви гадаєте?  В цей час повернути 32 млн? Сума непідйомна! ….А мені основне,  щоб у місті не було соціальної напруги. 
     
     Ми заклали лише 3,5 млн на соціально-економічні питання. Це мало. Але ми маємо кошти на ПТУ, передбачили кошти на зарплату,  зробимо одну дорогу,  один будинок,  але без  соціальної напруги в цей перехідний період, бо він непростий. 
     
     Ще однією новинкою стало те, що наші сесії транслюються в онлайн - режимі. Також у міській лікарні оновлено рентгенкабінет  і монтажний ліфт, який профінансувала ДТЕК. І ще ряд інших звичайних господарських справ.
     
     ПРО ЖИТТЯ
     
     - Люблю класичний стиль в одязі. Цікавих людей. Понад усе ціную в людях сорт, породу.  І вміння тримати удари. Ніколи не стану переживати за посаду – ці явища завжди тимчасові..Але стану переживати за людей, спокій, радість, затишок і адекватні, здорові бачення світу.  Бо ці явища – вічні.

Власта ВЛАСЕНКО


 Опубліковано в номері №12 (1905) в рубриці «Офіційно»

Коментарі:

Власта:
27.03.2016 00:15:55

"Понад усе ціную в людях сорт, породу." То Ваш сорт комунізм і любов до СРСР. Браво аплодую стоячи!!!

Житель Бурштина:
27.03.2016 20:48:04

Дуже прикро за такого "мера". Ні вихованості, ні толерантності-така собі "баба пльоткарка"...Не маєш з ким працювати- чого сидиш в кріслі, протираєш шкіру на одному місці-пиши заяву і йди, а не позор місто на весь район і область.

Віталій:
27.03.2016 21:19:37

Прочитавши інтерв'ю Роксолани Джури, стає страшно за її підлеглих!!! Сорт?? Порода??? Це ви про людей, шановна??? Як кажуть,яблуко від яблуньки далеко не котиться...

Володимир:
28.03.2016 10:46:23

Дуже цікава інформація...

Маряна:
28.03.2016 14:05:10

Жінка розумна, мисляча, смілива і чесна. Заздрісники молодці, стараються. Собакам треба гавкати, а каравану - йти...

Оксана:
28.03.2016 14:59:15

Судячи з інтерв'ю, розум аж пре)))

Василь:
28.03.2016 18:14:20

Депутатики йомайо)))

Віталік:
28.03.2016 19:32:20

Маряно, ти сама така недолуга як мерша.Чому тут є заздрити???

Петро Михайлович:
03.04.2016 13:29:55

32 мілліони- це менше більше 1млн.євро! Думаю, документація про надходження і витрати коштів в Житловику зберігається в архіві, є контролюючі органи-ДФС,а далі МВС, прокуратури і не важко одержати результати зловживання! А може очікується ліквідація підприємства, а потім,як звично, кінці в воду!Думаю,що сьогоднішній мер не заплямив своєї репутації цією ситуацією! А взагалі то співчуваю Роксолані! В бувшого мера теж були на початку каденції плани і програми, він був за границею, бачив і добре знав як працювати, однак, посіяне зерно добра в нашій державі тяжко сходить,а то взагалі паросток його сходу спалює сьогоднішнє "сонце" держави!

Роман:
03.04.2016 15:00:46

Совпадєніє? Нє увєрєн! Расове питання ключове не тільки у світовій історії, а й, загалом, у людській культурі. Die Rassenfrage gibt nicht nur den Schlüssel zur Weltgeschichte, sondern auch zur menschlichen Kultur überhaupt. Адольф Гітлер — («Mein Kampf», S. 372)

Вікіпедія:
03.04.2016 15:13:36

Раси́зм — політичні теорії і практичні дії, що ґрунтуються на расовій дискримінації, на поділі людей на біологічно різні групи на основі видимих особливостей зовнішнього вигляду, як-от: колір шкіри, структура та колір волосся, риси обличчя, будова тіла тощо, тобто на раси, і різному ставленні до людей та їхніх спільнот залежно від принадлежності до цих груп (рас). Згідно з расистськими теоріями, люди різних рас розрізняються за соціально-біологічною поведінкою. Тобто, до зовнішніх ознак «прив'язуються» важливі психологічні, розумові та фізичні особливості, або робляться грубі узагальнення на зразок: «усі негри ліниві», «усі жиди жадібні» тощо. Ця різниця, як стверджують послідовники расистських теорій, зумовлена механізмами спадковості і не зникає повністю у результаті виховання, соціалізації та інших культурних процесів.

Володимир Вернадський:
03.04.2016 15:23:42

«У кожній державі й народі є раса вища, яка здійснює творчу, продуктивну працю, і раса нижча – раса руйнівників або рабів. Нещастя, якщо в їхні руки потрапляє влада і доля народу чи держави» (Щоденник. – Журнал «Київська старовина», 1993, №4. – С.31).

Вікіпедія:
03.04.2016 15:35:50

Євгеніка (від грец. ευγενες — хорошого роду, знатний) — практика покращення духовного і фізичного здоров'я людини. Термін «євгеніка» запропонував у 1883 році видатний англійський вчений Френсіс Гальтон: «Вивчення впливів, що підлягають суспільному контролю і можуть поліпшити чи погіршити як фізичні, так і розумові якості прийдешніх поколінь». І при цьому він додав, що на першій стадії пов'язані з цим питання будуть піддаватися чисто науковій розробці, причому справа не піде далі пропаганди євгенічних ідей. На другій стадії вже можна буде вжити ряд заходів практичного характеру і видати відповідні закони. Нарешті, на третій стадії такі закони стануть непотрібними, тому що всі люди усвідомлять необхідність правил євгеніки. Перші широкомасштабні наукові дослідження галузі розпочалися в США на початку XX ст. Згодом була розвинута в нацистській Німеччині де була проголошена державною доктриною, хоч і набула дещо радикальних рис, через що почала асоціюватись із фашистською ідеологією.

громада міста:
25.04.2016 13:59:12

"Понад усе ціную в людях сорт, породу." - ЦЕ ПОВНИЙ ППЦ... - це навіть сторож таке не може сказати, а коли мер міста таке каже,- співчуваю міській раді і жителям цього міста..

Аналітик:
30.05.2016 18:36:16

Судячи з інтерв’ю, ДжУРА - це діагноз... Ще й заразна хвороба на додаток!


Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 8 + 7 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net