на сайті  
   
 
Середа, 20 жовтня 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...Тиждень в Україні з іронією і без...
25.03.2016 | Переглядів: 564
Рейтинг

     Жага збагачення дужчає, особливо на фоні зростання бідності. На часі - так звана "бурштинова лихоманка", що інфікувала землі Полісся. Обсяги незаконного видобутку цінного каменю сягнули колосальних масштабів, свідченням чого є нещодавня ситуація зі затримкою контрабандистів на польському кордоні. У вантажівці з польськими номерами виявили не кілька кілограмів, а півтори тонни бурштину! Поляки були вражені. Тим не менш, українців такою цифрою не здивуєш: річний нелегальний видобуток бурштину сягає 120-300 тонн, а у валютному вимірі - $ 200-300 млн. Добувачі з України везуть бурштин до Польщі, аби продати його дорожче. Приміром, у Гданську 1 кг може коштувати $ 1000. Не дарма у народі кажуть: сьогодні на Поліссі не риє або дурний, або лінивий. На цих землях слова "бурштин" і "гроші" - синоніми. "Для бідних поліських сіл – це єдина можливість заробити гроші. І не просто заробити гроші, а величезні статки, сотні тисяч гривень, за кілька тижнів або місяців роботи. Якщо пощастить і якщо не вб'ють конкуренти" (Андрій Плига, УП). Звісно, можна було б і далі просувати легалізацію видобутку бурштину, однак це фактично означало б пропагування узаконення екологічного злочину. Задля видобутку цінного каменю люди не тільки засмічують і витоптують ліси, але й перекопують їх. На болотах застосовують важку техніку. Для розчищення території вирубують або випалюють ліси, внаслідок чого на Поліссі вимирають тварини й рослини. "Чорні копачі" знищують родючий шар ґрунту і забруднюють річки, через що гине риба. Сотні гектарів поліських лісів уже перетворилися на болота. Останні часом лунає все більше заяв спрямувати на ці землі сили Нацгвардії. Із таким проханням нещодавно зверталися до Арсена Авакова. Однак і до нього є чимало запитань, приміром, щодо 2,5 тонн бурштину, який затримали влітку минулого року. Тоді "сонячний камінь" відвезли до столиці, обіцяючи оприлюднити імена "одіозного депутата П, продажних правоохоронців і чиновників" ("Україна молода"), однак раптово все затихло. Яка доля спіткала конфіскований бурштин, не відомо, що й наштовхує на виправдані підозри...
     
     А тим часом болото розростається і в межах ВР. Нещодавні сутички в українському парламенті все дужче нагадують димову завісу задля відволікання уваги громадськості від насущних проблем. У вівторок, 15 березня, засідання закрили через блокування трибуни. У четвер нардепи почали битися: приміром, депутат від "Народного фронту" Тетяна Чорновол подряпала обличчя позафракційному Якову Безбаху за відмову останнього підтримати закон про спецконфіскації. До слова: законопроект покликаний повернути державі кошти, вилучені у держслужбовців у разі незаконного набуття. Приміром, якщо чиновник займався розкраданням, хабарництвом, стояв на чолі злочинної організації, а при першій загрозі втік за кордон від правоохоронних органів, відмовляючись свідчити, держава отримує право конфіскувати майно правопорушника за умови його перебування за рубежем більше ніж півроку. Як зазначив Юрій Луценко, ініціатива спрямована не тільки проти Януковича, але й проти вітчизняної мафії загалом. Однак за закон так і не змогли проголосувати, вдавшись до кулаків. Нардеп Єгор Соболєв переконаний: така поведінка народних обранців спричинена необхідністю відволікти увагу громадськості від досі не реалізованої відставки Генпрокурора. До подібних маневрів вдається і Гарант: перебуваючи за кордоном, невтомно робить компліменти прем'єр-міністру, а в межах країни намагається дистанціюватися від очільника уряду, ураженого народною недовірою та рейтингом на рівні плінтуса. Така поведінка Президента зрозуміла: із метою забезпечення подальшої підтримки Заходу Порошенко демонструє, що буцімто ніякої політичної кризи в Україні немає (Андрій Золотарьов, голова Центру політичного консалтингу). Звісно, Гаранту було б дуже вигідно, якби Кабмін очолив чинний спікер Володимир Гройсман. Так йому вдалося б мати на цій посаді свого ставленика й фактично монополізувати владу. Однак проти Гройсмана налаштовані не тільки олігархи, які вже пригрілися в тіні Яценюка, але й США та ЄС, що апріорі виступають проти концентрації влади в руках глави держави. Слід зазначити ще дещо: 1 квітня стане новим піком зростання тарифів на комунальні послуги, що, цілком очевидно, спричинить нову хвилю обурення й ненависті, спрямованої на чинний уряд. Президенту залишається й далі грати цю подвійну гру. 
     
     Льотчицю Надію Савченко засудили до 22-х років ув'язнення. А в столиці таки поховали тіло Георгія Гонгадзе. Хоча матір журналіста за життя стверджувала, що це - не її син, аргументуючи свій висновок кількома вагомими ознаками тіла - іншим розміром стопи і зникненням поранень, які Георгій отримав у Грузії. Тим часом замовники розправи з журналістом, вказані обвинуваченим у вбивстві Пукачем, досі на волі й живуть чудово: Литвин безкарно входить у склад парламенту, хоча підтримував і "мовний закон", і "харківські угоди", і "диктаторські закони" від 16 січня 2014 року... А Кучма взагалі очолив мінські переговори, виконуючи доручену Порошенком місію "зшивати країну". "Є певний символізм у тому, що справа Гонгадзе, почавшись iз Кучми, Кучмою ж і завершується. Система влади, побудована в Україні, подібна до змії, яка сам себе кусає за хвіст. За такої системи ми й надалі ховатимемо кращих, залишаючись iз гіршими" (Наталія Лебідь).

Тетяна МАЦКЕВІЧ, за матеріалами Інтернет-видань


 Опубліковано в номері №13 (1906) в рубриці «Офіційно»

Коментарі:

Коментарів поки що нема.Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 5 + 4 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net