на сайті  
   
 
Понеділок, 24 лютого 2020 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...Розвиток села в процесі демократичних змін
25.03.2016 | Переглядів: 507
Рейтинг

     Поки одні лише говорять про децентралізацію влади та зміни в адміністративно-територіальному поділі країни, інші ж вивчають це питання, продумуючи усе до найдрібніших моментів.
     
     Так, у рамках проекту «Впровадження та підтримка механізму демократичного прийняття управлінських рішень у сільських громадах Івано-Франківської області» 23  березня в м.Бурштині відбулася підсумкова конференція  під назвою «Розвиток громади села в процесі демократичних змін».
     
     З вітальними словами до учасників заходу звернулися голова Галицької РДА Ярослав Бартків та міський голова Бурштина Роксолана Джура. 
     
     Голова громадської організації «Центр права та протидії корупції» Ірина Максимова презентувала даний проект. Вона ознайомила присутніх з  проблемами, з якими може стикатися кожен член громади, та висловила свої міркування щодо потреби створення органів самоорганізації населення. Пані Ірина також підготувала пропозиції, які стосуються створення цих органів, розповіла про їхню діяльність на практиці населених пунктів Львівщини. Керівник програми правової підтримки неурядових організацій, голова Центру громадської адвокатури Тетяна Яцків розповіла учасникам конференції про інструменти громадської участі управління сільськими територіями в процесі децентралізації. Вона, зокрема, зазначила, що практики створення органів самоорганізації вже мають мешканці Львівщини, Вінничини та Одещини. Проте немає жодних шаблонів, яким чином мають діяти ці органи.

     
     

     
     Директор АМЕРу Олександр Бабій ознайомив учасників заходу з конкурсами, проектами і грантами, які сприяють соціально-економічному розвитку країни, та закликав сільських голів не боятись брати участь у них. Детально розповів, де і яким чином можна заробити кошти для життя громади.
     
     Експерт з питань кластеру сталого розвитку сільських територій, голова Товариства практиків економічної самоорганізації Галичини Ярослава Сорокопуд ознайомила  голів сільських рад та інших учасників конференції з ключовими принципами розвитку сільських територій. Вона розповіла, для чого потрібні громадські організації та органи самоорганізації населення, а також окреслила важливі фактори доброго управління : прозорість, відкритість та демократичність. Крім того, як зазначила експерт, ми,українці, маємо потужні ресурси  ( земля та люди), але не вміємо змоделювати їхню роботу в так, щоб та робота приносила і сталість, і задоволення. Торкнулася Ярослава Сорокопуд і хвилюючих освітянських питань, які зараз на часі. 
     
     «Всі говорять про закриття шкіл, але ніхто не говорить про альтернативу», - зауважила експерт. Бо й справді, найлегше знищити те, що створювалося роками. А проблеми, які стосуються освіти, культури й медицини, також можна вирішувати на місцях спільними зусиллями влади та громади.
     
     Розповідаючи про сталий розвиток і самозабезпечення громади, експерт також згадала про таке призабуте явище, як кооператив. 
     
     «Навіщо везти  картоплю, моркву чи полуниці з Ізраїлю та Єгипту, коли в нас є своя, українська?» - запитала п.Ярослава в учасників заходу. 
     
     Відповідь деяких сільських голів про те, що в Україні важко налагодити ринки збуту, збентежила експерта. Адже вона давно працює у сфері соціального розвитку та, в силу своєї діяльності, побувала чи не в усіх селах  країни. Тому й впевнена, що чимало громад змогли б налагодити в своїх населених пунктах спроможність працювати й забезпечувати себе необхідним. Тільки ініціативи громад можуть забезпечити людей роботою та коштами. Не потрібно чекати, що хтось прийде і зробить за тебе твою роботу, необхідно самому виконувати її. Тож можна й скористатися досвідом тих дев’яти кооперативів, які діють на території Західної України, а не шукати заробітку в сусідніх країнах. 
     
     Учасники конференції заслухали голову громадської організації села Задністрянське «Спільнота розвитку громади» Ростислава Михайлишина, який поділився досвідом створення органу самоорганізації. А експерт проекту Олександра Шаган презентувала присутнім посібник «Громада села в процесі демократичних змін» на досвіді сіл Галицького району.  
     
     Під час конференції було визначено механізми створення органів самоорганізації населення та шляхи їх розвитку. 
     
     Наприкінці конференції її учасники – громадські активісти, представники влади та органів місцевого самоврядування  - підписали Меморандум про співпрацю  «За підтримку розвитку форм безпосередньої демократії у сільських громадах», де йде мова  про створення коаліції з аналогічною назвою. Згідно цього, робота коаліції побудована на принципах демократичності, відкритості, взаємодії та взаємоповаги.
     
     При ліквідації сільських рад як органів самоврядування мешканці сіл будуть позбавлені представницьких структур. Староста не зможе взяти на себе функції роботи сільської ради. Тому головну ініціативу повинні брати на себе мешканці цих сіл – від культурних та масових заходів  до  можливості брати участь в формуванні й  моніторингу бюджету. Саме для цього  потрібні органи самоорганізації населення. 
     
     Конференція продовжувалася жвавим обговоренням тем децентралізації  та самоорганізації населення, в результаті чого виникало ще чимало запитань.                

Наталія ХАРІВ


 Опубліковано в номері №13 (1906) в рубриці «Офіційно»

Коментарі:

Коментарів поки що нема.Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 2 + 2 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


..

 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net