на сайті  
   
 
Середа, 21 серпня 2019 року
 Електронна версіяВаша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...Комарів сучасний пам’ятає про давній
05.04.2016 | Переглядів: 1193
Рейтинг

     Село, яке вивело у світ 111 золотих та срібних медалістів, уже з цієї причини не можна вважати звичайнісіньким. Прагнення до чогось більшого відчувається у Комарові вже по візуальній інформації. На одній будівлі читаємо: «Ремонт скутерів», нижче – «Ремонт бензопил», далі – «Інтернет», потім – «Стоматологія», «Аптека», «Бібліотека-філіал». Перед цим привертає увагу рекламний щит сільського футбольного клубу «Факел». «А що ви дивуєтеся, ми ж нащадки доби середньої бронзи. Розкопки її пам’яток отримали в археології назву «комарівська культура». Тому навіть ця обставина зобов’язує нас триматися на висоті», – каже поважний мешканець села Степан Івасишин. 
     
     Цікава думка. Але ми сьогодні не будемо «копати так глибоко». Бо місія рубрики «Як ся маєш, рідне село?» – це погляд на теперішнє життя населених пунктів Комарів та Сокіл, які адміністративно підпорядковані одній сільраді – Комарівській і вибрали собі сільським головою Оксану Йосипівну Бойко.

     

     Чому податківець вибрала село?
     
     Побутує серед людей тверде переконання, що працівник податкової інспекції - це майже небожитель, у якого є все. Тому минулої осені щире здивування викликав той факт, що Оксана Йосипівна Бойко, яка на той час вже десять років працювала у державній податковій інспекції Галицького району начальником відділу оподаткування юридичних осіб, зареєструвалася кандидатом на пост Комарівського сільського голови. Як казали люди, з панської роботи чомусь йде на «кріпацьку».
     
     – Моє рішення не було спонтанним, – каже сьогодні Оксана Бойко. –У якийсь момент у рідному селі, де народилася та проживаю, де живуть мої батьки і батьки чоловіка, я почала помічати багато проблем, які потребували вирішення. Тож подумала, чому б не взятися за них? Сьогодні мені здається, що навіть запізно про це подумала. Бо, як виявилося, односельці не просто давно прагнуть змін на краще, вони готові для цього працювати. Уявіть собі, що до кого б я не підійшла з прохання щось порадити чи долучитися до спільної справи, люди, в тому числі й підприємці, ще жодного разу не відмовили. Я щаслива з того, що постійно відчуваю розуміння, – захоплено розповідає Оксана Йосипівна.
     
     І хоч після короткого огляду її сіл нам здалося, що особливих проблем, окрім розбитих доріг, тут нема, на цей рік сільський голова та весь депутатський корпус (14 обранців) Комарівської сільради мають насичену програму дій. Її виконання – річ консолідована. Тобто просування робіт буде залежати від місцевого, районного та обласного рівнів, а також від партнерів, таких як ДТЕК та «Мрія Карпат». Але сільська рада з першого дня проявляє активність та наполегливість, щоб ніхто із усіх цих партнерів та помічників нічого «не забув», щоб написане на папері плавно переходило у життя. І немає сумніву, що у Оксани Бойко достатньо попереднього досвіду – знань, людських контактів, розуміння процесів, щоб сприяти практичній реалізації передбачених робіт.

     
     

Храм Вознесіння Господнього. Фрагмент дерев’яної частини іконостасу, який майстерно створив своїми руками сільський учитель Дмитро Габорак

     На даний час найважливіше – завершення розробки проекту насосної станції, з пуском якої якісну питну воду матимуть у своїх помешканнях вже не 30 родин, як сьогодні, а більше 100, котрі живуть у Комарові на вул. Довбуша, Кропивницького, Підверби. 
     
     З нетерпінням очікують люди і капітального ремонту (за європейськими технологіями) дороги «Залуква – Бринь», яка пролягає через Комарів. Цей фронт робіт передбачено планом соціально-економічного розвитку району на 2016 рік. Сума фінансування – 4,4 мільйона гривень.
     
     З огляду на цю суму видно, наскільки незначний місцевий бюджет – 401 тисяча гривень на 2016-й рік. Не випадково Оксана Бойко звернулася до керівництва агенції розвитку «ДТЕК Західенерго», яка співпрацює з органами місцевого самоврядування, щоб відремонтували дорогу «Сілець – Мединя» (8,5 км). З урахуванням своїх можливостей ДТЕК обіцяє взятися цього року тільки за половину шляху: від комарівського перехрестя до дитячого табору відпочинку «Сокіл» у однойменному селі. Але й те було б добре.
     
     Тим часом ПАТ «Прикарпаттяобленерго» розробляє технічні умови освітлення вулиці Шевченка у тому ж Соколі. Слід зазначити, що це село на шляху нашої рубрики – чи не єдине у тому сенсі, що жодним чином не дозволяє вважати себе другорядним, у порівнянні з центральною садибою сільської ради. Зараз, наприклад, соколівці домагаються, щоб перепала їм копійка на футбольну команду «Сокіл», яка створюється у селі, бо дізналися, що сільрада має відповідні гроші за перемогу в обласному конкурсі проектів розвитку (про це розповімо нижче).
     
     А тепер кілька слів про безпекову складову: у межах Комарівської сільради буде продовжено цього року берегоукріплення Лукви, щоб на випадок повені річка не наробила великої біди. Ці роботи ведуться протягом кількох років. 97 метрів берега уже укріплено, залишилось ще 36.
     
     І всі ці, по суті своїй, чоловічі справи, перебувають під постійним наглядом сільськго голови – тендітної жінки, якій наразі все вдається. Та про все вона знає. Тому не дивно, що у лавині господарських проектів вона одразу назвала гуманітарний: благодійний фонд «Батьківський край» агрохолдингу «Мрія» перерахував кошти на видання книги «Комарів давній і сучасний». Погодьтеся, що через кілька віків по ній можна буде судити, якою була сьогоднішня доба.
     
     Діти наші – квіти наші
     
     І цвісти вони повинні у рідному городі, точніше – у садочку… Так вирішила Комарівська сільрада, тож підтримала ідею відкриття у дошкільному закладі другої групи. Справа, відверто кажучи, доволі непроста. Оскільки під одним дахом з садком базувався сільський клуб, тому його довелося перемістити до адмінбудівлі сільради. Бо в садку вже 32 вихованці і ще 39 - у черзі. Щоб всім було зручно та добре, потрібна реконструкція об’єкту. На часі міняти вікна та двері, класти підлогу, облаштовувати туалетні кімнати тощо. Обійдеться все це у 400 тисяч гривень. 300 із них повинен виділити район, 50 тисяч – сільська рада, а ще 50 тисяч гривень згідна зібрати громада.

     
     

У 4-му класі урок веде Леся Духович – учитель вищої категорії, член авторської творчої майстерні вчителів початкових класів

     Тут принагідно сказати, що люди в Комарові та Соколі добросердечні та щирі, тож немає сумніву, що свій внесок у облаштування дитячого садочка зроблять без заперечень чи зволікань. До слова, недавно зібрали 3655 гривень на лікування односельця.
     
     А наступний факт взагалі заслуговує на всеукраїнське визнання: уявіть собі, що мешканці Сокола власним коштом, своїми мозолями будують у рідному селі клуб, бо від держави не дочекалися! І щиро вірять, що у цій компактній і затишній споруді, навпроти початкової школи, у найближчому часі вируватиме культурне життя. І змалечку долучатимуться до нього дітей. Це буде для них своєрідна творча підготовка до навчання у старших класах Комарівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, де дзвінка пісня та художнє слово є невід’ємною складовою навчально-виховного процесу. Шкільний хор «Передзвін», вокальні ансамблі «Пролісок» та «Дударики» відомі у всьому районі. По суті, зі шкільних творчих джерел походить і ансамбль сільського клубу «Журавка», у якому співають панянки віком за 60.

     
     

Народна новобудова сільського клубу в Соколі

     
     Звичайно ж, особливим завданням педагогічного колективу і директора Комарівської ЗОШ І-ІІІ ст. Василя Блинчука є міцні учнівські знання. Як ми вже казали, за 60 літ свого існування школа вивела у світ 111 володарів золотих та срібних медалей. Першою золото отримала в 1969-му тодішня випускниця Степанія Дудка. На жаль, цього року медалістів не передбачається. Але надалі повинні бути, бо для їхньої підготовки є і талановиті вчителі, і належна матеріально-технічна база. Завдяки участі місцевої громадської організації «З турботою про майбутнє» у проекті ЄС/ПРООН  вдалося замінити всі вікна та двері – на нові, енергозберігаючі. На цю справу пішло 5500 гривень від громади, 27500 - від районної ради, 77012 - від Євросоюзу.

     
     

Талановиті "Дударики" з Комарівської ЗОШ

     Найближчим часом на подвір’ї школи з’явиться сучасний спортивний майданчик. Це завдяки тому, що дуже вдалою виявилася участь сільської ради в обласному конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування. Здобувши титул «Краща спортивна громада», сільрада виграла 150 тисяч гривень на спорудження спортивного майданчика. А це передумова здорового способу життя і для дорослих мешканців села.
     
     Люди прагнуть роботи та миру
     
     Звичайно, що на фоні військових дій усі інші проблеми життя виглядають малозначущими. Тому недобросовісні політики багато чого списують на війну. Але ж у результаті це нічого не дає. Наприклад, у Комарові та Соколі дуже гострою залишається проблема працевлаштування. Люди з ностальгією згадують, як до 90-х років минулого століття ранками приїжджало в Комарів по 5 – 6 автобусів і робочий люд безоплатно, з комфортом їхав до праці на заводи та будови Івано-Франківська. Зараз уже самотужки добираються до «золотих» робочих місць у обласному центрі щонайбільше півсотні селян. Зате понад 300 осіб змушені шукати порятунку в Португалії,  Італії,  Іспанії, Чехії…Звичайно, цим заробітчанам приємно чути, що без їх поштових переказів та готівкових «траншів» Україна б не вижила. І їх родини – також. Але заробляючи гроші за кордоном, наші земляки і будуються, і роблять найвигідніші інвестиції у майбутнє – вони дають освіту своїм дітям. 
     
     І все-таки було б набагато краще, якби можливості для цього були на рідній землі. Тому люди з радістю сприйняли звістку про те, що виробниче об’єднання «Галицька кераміка»  викупило у невдалих попередників цегельний завод у селі Комарів. І після ремонту, який вже розпочато,  буде виробляти якісну цеглу з місцевої сировини. Нехай це передбачає лише десяток робочих місць, але це - вже крок.
     
     Взагалі, люди у селі вміють обходитися найменшим. Хоча сказати, що сьогодні дуже бідують, просто гріх. Бо якщо на 2078 мешканців Комарова та Сокола маємо 11 магазинів - і всі працюють (а у збиток – не будуть), то це свідчить про те, що села живуть непогано. І дай Боже, щоб було ще краще, аби все в Україні владналося.
     
     До слова, сьогодні територіальну цілісність рідної Батьківщини відстоює на Сході 12 чоловіків із Комарова та Сокола. Щонеділі в церкві Вознесіння Господнього у Комарові та в церкві Святих апостолів Петра і Павла у Соколі вірячи підносять молитви за спасіння українського воїнства, за щасливе повернення мужніх односельців додому. Святі отці Михайло Нейлюк та Володимир Духович, виголошуючи проповіді, щораз звертаються до Господа, щоби захистив праведників, втихомирив та наставив на путь істинну ворожого супротивника і щоб прийшов мир на землі незалежної держави.
     
     … З сільським головою Оксаною Бойко ми зупиняємося на мальовничій околиці Сокола. Тут уже в нові часи встановлено каплицю, а зовсім недавно по-господарськи облаштовано зо два кілометри шляху, яким традиційно проходить Хресна дорога. Щоразу, молитовно зупиняючись на кожній із 14 стацій, християни з Комарова та Сокола уявно переживають ті великі страждання, які подужав за людство Ісус Христос дорогою на Голгофу. І несуть свій життєвий хрест з гідністю та смиренням, що завжди визначало людей достойних.

Марія ПАЛЮГА


 Опубліковано в номері №14 (1907) в рубриці «Офіційно»

Коментарі:

Юлік:
18.09.2017 20:03:28

Сємки


Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 8 + 10 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.

Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


..

 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net