на сайті  
   
 
Неділя, 28 лютого 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...Задністрянський «Дивоцвіт» уже Зразковий!
02.08.2016 | Переглядів: 1664
Рейтинг

     До Будинку культури с.Задністрянське поспішав, як на вигляд, цікавий хлопчина старшого шкільного віку. Час від часу він не просто пришвидшував ходу, а робив це, ніби пританцьовуючи, під якусь внутрішню музику. І, як виявилося, в тому не було ніякого дива, бо на творчий звіт свого колективу прямував Олександр Заставний – засновник і художній керівник танцювального ансамблю «Дивоцвіт».
     
     Принагідно зазначимо, що з огляду на інструментарій різних видів творчості один мистецтвознавець зауважив: «Письменник пише повість, користуючись словом; композитор – оперує звуками; художник – фарбами; скульптор – пластичними матеріалами, а хореограф – виразною пластикою тіла, рухами, мімікою, жестами і відчуттям того, що танець – це вірш, в якому кожен рух є словом».
     
     Так ось, ця думка про хореографа наче списана з задністрянського постановника танців, який у своєму селі для кожного мешканця – «наш Саша», а з минулої неділі - вже й Олександр Любомирович, бо «Дивоцвіт», майстерно відзвітувавши перед авторитетним журі, виборов почесне звання «Зразковий»! І тепер називається Зразковий танцювальний ансамбль «Дивоцвіт», керівник – Олександр Заставний. Ось такий факт визнання. Хоча й без того ансамбль давно відомий за межами району і навіть області. 

     
     

     
     А розпочиналося все у 2011 році. 
     
     Саме шість років тому «Дивоцвіт», як кажуть театрали, почався з вішака. А якщо точніше, то Саша Заставний, на той час учень 8 класу Задністрянської ЗОШ, створив танцювальний ансамбль із шести дівчат. 
     
     – І одразу відчув, що хочу бути учителем танців, хореографом, балетмейстером, – захоплено розповідає сам Олександр, на сьогоднішній день – студент 4 курсу Калуського коледжу культури і мистецтва (факультет хореографії) і автор щойно започаткованого Всеукраїнського мистецького проекту «Дивний цвіт», який ставить собі за мету популяризацію українського танцю серед молоді та юнацтва. Тобто Заставний і його колектив взялися за те, щоб, попри захоплення різноманітною сучасною ритмікою, українські хлопці та дівчата відчули, що й народні танці – це модне явище! Аби підігріти це відчуття, задністрянські танцюристи хочуть об’їхати принаймні усі великі міста України та виступити там під відкритим небом, пропагуючи українську культуру танцем. А щоб, як то кажуть, з першого погляду зацікавити своєю творчістю, наші «дивоцвіти» стилізували під сучасність музичний супровід танцю, задіяли у виступах естрадне виконання українських пісень.

     
     

     Для Олександра Заставного "Дивоцвіт" – це його життя

     До речі, об’їхати з танцями всю Україну – то вже не просто крилата мрія. Втілюючи свій мистецький проект у життя, ансамбль «Дивоцвіт», за підтримки міської влади Чернівців, нещодавно вже виступив у цьому дивовижному місті в рамках фестивалю «Петрівський ярмарок». 
     
     В цілому це далеко не перший творчий вояж колективу за межі області. Свою майстерність «Дивоцвіт» кілька разів демонстрував у Львові – на вокально-хореографічному дитячому фестивалі «СамоЦвітики», на Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Юні таланти України»,  на ІІІ Всеукраїнському фестивалі-конкурсі народної хореографії «Зимові візерунки-2015», на Міжнародному фестивалі-конкурсі «Місто Лева» та регіональному конкурсі хореографії «Весняні первоцвіти-2016». Окрім того, задністрянці побували на фестивалях  у Хмельницькому, у Шацькому районі на Волині і, звичайно ж, в Івано-Франківську та Галичі.
     
     – Справа у тому, що Олександр Заставний – не тільки талановитий, захоплений танцями юнак, який зачаровує своєю сценічною майстерністю. У свої 18 років він креативний хореограф-менеджер, який вміє організувати, домовитися, здійснити, – зауважує начальник відділу культури Галицької РДА, заслужений працівник культури України Марія Іваськів. – Звичайно, що такій захопленій справою людині і ми з задоволенням допомагаємо. Тож коли у травні цього року я побувала на творчому звіті «Дивоцвіту» і відчула ріст його майстерності й нестримний порив до самовдосконалення, то щиро пообіцяла, що постараюся приїхати сюди з кимось із визнаних хореографів, щоб фахово оцінити творчий рівень колективу. І ось це сталося.
     
     Мова про те, що минулої неділі на визнання ансамблю «Зразковим» значною мірою вплинула оцінка Тараса Магдича – члена Національної спілки хореографів України, провідного методиста з хореографічного жанру Навчально-методичного центру культури і туризму Прикарпаття. 
     
     – Творчий звіт колективу Олександра Заставного мене зворушив і вразив не тільки кількістю танців, артистичністю, хореографією, але й широкою гамою костюмів, зачісками танцюристів, бо це теж свідчить про відчуття жанру, про розуміння такого поняття, як «культура сцени». 
     
     В цілому звіт виглядав на народний балет-шоу, у якому свою роль зіграли не тільки безпосередні виконавці. Окреме дякую треба сказати їхнім батькам, які довіряють керівникові ансамблю й у ці непрості для всіх нас часи не втратили бажання долучати своїх дітей до народної творчості та шити для них прекрасні костюми, які своїм різнобарв’ям і стилем додають виступам довершеності та надихаючої сили. Щира подяка і колективним спонсорам ансамблю, які його підтримують різними способами. Хвала педколективу Задністрянської школи, що прививає своїм учням любов до сценічної творчості, тож майже кожен другий школяр танцює у «Дивоцвіті». Всі просто молодці! Тому колектив дійсно заслуговує на звання «Зразковий»!– виголосив Тарас Магдич, підбиваючи підсумки творчого звіту.

     

     З цих дівчат  починався "Дивоцвіт"

     До цього варто додати, що на сьогоднішній день у колективі займається близько 60 учасників. Окрім задністрянців, це школярі із Німшина та Бовшева, а також студенти вищих навчальних закладів Івано-Франківська. 
     
     Всеохоплюючу любов до творчості та її розмаїття відображають навіть назви танців та танцювальних композицій: «Карпатський святковий», «Наша родина», «Тече вода», «Полька», «Швидко-Тонко», «Коломийка», «Україна – це ми»… У виконанні молодшої, середньої та старшої груп кожен із цих номерів підкоряв глядача своїм задумом, хореографією та самовіддачею виконавців. Як звучало зі сцени, з кожним роком колектив розвивається, набирається нового досвіду, стає досконалішим у своїй майстерності. Запорукою цьому є, насамперед, наполеглива праця над собою, захопленість керівника ансамблю танцювальним мистецтвом та його бажання вивести ім’я свого села на рівень всеукраїнського звучання.
     
     Звичайно, справа не з легких. 
     
     «Ми стикаємося з безліччю проблем. Але вважаю їх незначними на фоні того, що несемо людям», – каже Олександр, і крізь його захоплення мистецтвом не проникає навіть натяку, що і у його особистому житті виникають труднощі. 
     
     Та юнак долає все, що стає завадою на його шляху. Бо, мабуть, дивиться на життя так, як сказала американська актриса Вівіан Грін (виступає й у мюзиклах): «Сенс життя не в тому, щоб чекати, коли закінчиться гроза, а в тому, щоб вчитися танцювати під дощем». 
     
     Олександр Заставний навчився. Тому з ним танцюють всі!

Марія ПАЛЮГА


 Опубліковано в номері №29 (1922) в рубриці «Офіційно»

Коментарі:

Коментарів поки що нема.Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 8 + 9 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net