на сайті  
   
 
Субота, 23 жовтня 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...«ВОЛЯ» допомагає захистити права бібліотекарів області
22.08.2016 | Переглядів: 647
Рейтинг

     Бібліотекарі Прикарпаття б’ють на сполох! Їх масово змушують писати заяви на звільнення, керуючись тим, що, згідно з законодавством, з ними розривається трудовий договір, а щоб отримати посаду, їм необхідно буде пройти конкурс. 
     
     Сьогодні бібліотекарі опинились у безвихідному становищі, адже не знають, які вони мають права, як їм захистити себе та що їх чекає після звільнення. Це спричинило паніку, бо в такий скрутний у країні час залишитись без роботи, мабуть, найстрашніше.
     
     Не могли залишитись осторонь такої ситуації партійці «ВОЛІ», які тривалий час відстоюють права бібліотекарів та виступають за розвиток таких закладів у області.
     
     Так, за офіційним роз’ясненням щодо застосування відповідних норм законодавства до Міністерства культури та до Державної служби з питань праці звернувся народний депутат від партії «ВОЛЯ» Юрій Дерев’янко, а команда «ВОЛІ» розпочала вивчати та аналізувати законодавство і ситуацію, що склалась з бібліотеками. Волівці затребували інформацію про те, до кого саме застосовується вимога розірвання трудового договору та проведення конкурсу, а також яка подальша доля звільнених.
     
     Відтак від Міністерства культури України та від Державної служби з питань праці надійшла відповідь на звернення Юрія Дерев’янка, де зазначено, що Законом №955 -VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження контрактної форми роботи у сфері культури та конкурсної процедури призначення керівників державних та комунальних закладів культури» передбачається припинення безстрокового трудового договору з керівниками державних та комунальних закладів культури, а також з професійними творчими працівниками (художнім та артистичним персоналом). 
     
     Протягом шести місяців з дня набрання цим Законом чинності (тобто до 24 серпня 2016 року) органи управління державних та комунальних закладів зобов’язані розірвати безстрокові трудові договори з керівниками державних і комунальних закладів культури й провести конкурс на заміщення цих посад. Оскільки конкурс оголошується на заміщення вакантної посади, то трудові відносини із попереднім працівником мають бути припинені раніше оголошення конкурсу. Як повідомляється у листі Держпраці, після припинення трудових відносин із керівником державного або комунального закладу культури органи управління приймають рішення про призначення виконуючого обов’язки керівника до його обрання за конкурсом. Вимоги до осіб, що призначаються виконуючими обов’язки, законодавством не встановлені, відповідно до обрання керівника виконувати його обов’язки може як колишній керівник, так і інші особи.
     
     ОДНАК ця норма не поширюється на професійних творчих працівників комунальних закладів культури у територіальних громадах з населенням до 5 тис. мешканців. Тобто, якщо громада має менше 5 тис. населення, то керівники комунальних закладів культури можуть призначатись органом управління без конкурсного відбору. 
     
     ГОЛОВНЕ – дія Закону поширюється на керівників лише самостійних закладів. У сьогоднішній ситуації чомусь звільняють всіх бібліотекарів підряд, незважаючи на те, яку посаду і де вони займають.
     
     Особливо волівців зацікавило питання поширення дії Закону на філії бібліотек. Статус філії бібліотеки визначається в її установчих документах (статуті, положенні). Лише у разі якщо, відповідно до установчих документів, філія є окремим закладом культури, то на неї поширюється дія даного закону.
     
     Команда «ВОЛІ» також дослідила цей Закон та проаналізувала конкурсну процедуру на заміщення цих посад. Так, депутат обласної ради від партії «ВОЛЯ», юрист Ольга Федишина переконана, що даний закон є недопрацьованим та лише ставить усіх у «глухий кут», особливо у сільській місцевості.
     
     Відповідно до Закону «Про культуру» керівником державного чи комунального закладу культури може стати людина, яка: 
     -має вищу освіту; 
     -має стаж роботи в сфері культури не менше трьох років; 
     -володіє державною мовою;
     - здатна за своїми діловими та моральними якостями, освітнім і професійним рівнем виконувати відповідні посадові обов’язки.
     
     «До прикладу, керівник клубу в населеному пункті з кількістю населення понад 5 тис. мешканців має йти на конкурс. Вимоги до нього: вища освіта та стаж роботи в сфері культури не менше 3 років. І ось тут «глухий кут»: попередні керівники можуть не мати вищої освіти, але за плечима у них по 20 років стажу. А молоді кадри мають вищу освіту, але не мають стажу у сфері культури. І тоді постає питання, кого призначити на ці посади. Таке враження, що під час війни хтось умисно нищить культуру», – пояснює Федишина. 
     
     Нечітко виписаний закон створює загрозу його застосування керівниками відділів культури на власний розсуд, що може призвести до незаконних звільнень.
     
     На сьогоднішній день бібліотекарі чекають до 24 серпня, коли розпочнуться конкурси, і сподіваються, що їм вдасться залишитись на своїх місцях роботи. Команда «ВОЛІ» буде слідкувати за тим, щоб конкурс відбувся об’єктивно та справедливо, і має надію, що люди, які вже багато років поспіль віддані своїй справі, таки збережуть своє місце роботи.
     
     Ситуація, що склалась з бібліотеками області, справді складна і, на переконання волівців, потребує негайного вирішення. Тому партія «ВОЛЯ» закликає всіх бібліотекарів знати свої права, взяти на озброєння дане роз’яснення та не дозволяти чиновникам позбавляти їх роботи. Команда «ВОЛІ» готова надавати юридичні консультації та допомогу всім, хто опинився в такій ситуації і знаходиться під загрозою бути звільненим.

Прес-служба партії "Воля"


 Опубліковано в номері №34 (1927) в рубриці «Офіційно»

Коментарі:

белебебе:
22.08.2016 22:01:11

А єтщо біл в істориї такой пацан, да, Коба єво партийная кличка біл, панимаєш, да! Так он біл даже друг савецких фізкултурникав, о, панимаєш, да? Вождь народав, о!

доярка:
24.08.2016 09:36:25

Я трийцітьсім років раком простояла на фермі під тов коровов, день і ніч дояла і дояла - давала план РОДІНЄ! А тепер маю мінімальну пенсію і ледве-ледви звожу кінці з кінцями. То може наша "ВОЛЯ", як вже сі так пече про бібіліотекарів, то хай би троха і про нас - доярок, свинарок, трактористів, комбайнерів, хай колишніх але ще живих, повболівала. За наші жебрацькі пенсії поклопотала перед урядом? Нє? Не хочете? Ну то як знаєте! Такий з вас всіх толк.

валя:
24.08.2016 09:42:26

а правда, що на роботу до бібліатек тепер відбирають дівчат лише за параметрами 90х60х90? А ще - переваги надаються - блондинкам із знанням кнопки "Хелп" на Айфоні 6-ї моделі в білому корпусі ? Мені так сказав мій хлопець? Відпишіть хто знає, дуже потрібно! Дякую.

вчитель Галина:
24.08.2016 09:45:39

Звертаюсь до представників ВОЛІ! Ви печетися збереженням робочих місць бібіліотекарів, а скільки йде під скорочення нас - вчителів вас не цікавить? То чого ви за нас ні слова не кажете, а в медичній галузі що нікого не скорочцють? Чи ви цього не знаєте чи не бачите? Ваші заяви - це просто знущання якесь! Ви би ще захистилися за українських космонавтів, їх певно через відсутність космічних ракет теж зроблять безробітними!


Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 9 + 2 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net