на сайті  
   
 
Середа, 20 жовтня 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...Михайло Довбенко: «Ми повинні доказати всім і собі, що серед семи чудес України, Галич – особливий»
03.10.2016 | Переглядів: 963
Рейтинг

     Люди, небайдужі до життя, зараз доволі інформовані, чому сприяють найрізноманітніші ЗМІ. Та спілкування віч-на-віч зі значущою особистістю було і залишається особливим джерелом інформації, бо допомагає розкривати суть багатьох життєвих ситуацій і процесів. 
     
     Журналісти «Галицького слова» вкотре переконалися в цьому під час робочого візиту до нашої редакції народного депутата України Михайла Довбенка. Сьогодні відтворюємо найбільш значущі для читачів моменти діалогу, що відбувся у вівторок.

     
     

     
      – Михайле Володимировичу, Ви зазначили, що редакція «ГС» для Вас - місце щасливе, оскільки саме тут ви провели  свою першу зустріч з виборцями як кандидат у народні депутати і пройшли у Верховну Раду Україну. Позаду вже багато депутатської роботи. А яка сьогодні мета Вашого візиту?
     
     – У нас є такий порядок роботи у Верховній Раді. Перший тиждень кожного місяця - це пленарний режим роботи, другий і третій – робота в комітетах,  четвертий – робота в округах. Тож в цьому сенсі у мене плановий приїзд.
     
     Але практика роботи в окрузі складається таким чином, що на мій приїзд вже збирається ціла низка справ, заходів, звернень, співбесід, розмов, людей… Принагідно на цей час планую собі і якісь основні речі.
     
     Цього разу в мене відбулася нарада з керівництвом району та міста з приводу такої цікавої для Галича ідеї, як участь у Всеукраїнській акції «7 чудес України: історичні міста та містечка», яку започаткував і активно проводить засновник фонду «Рідна країна», відомий політичний діяч Микола Томенко. В мене десь два тижні тому відбулася з ним цікава бесіда. Зазначу, що у ході цього проекту з усієї України обирається краще з історичних міст. Це, зокрема, робиться для того, щоб надати історичним містам та містечкам більшої інвестиційної привабливості, приділити більше уваги історико-культурним та туристично-рекреаційним аспектам розвитку.
     
     Ми говорили з Миколою Томенко про те, що найкраще йде голосування за приблизно 4 міста та містечка України. Наш Галич серед учасників конкурсу є, але він не на перших місцях. Я розумію, що мають претензії на одне з кращих історичних місць України, скажімо, Ніжин, Біла Церква, Хуст… 
     
     – Але якщо подивитися глибше, то… 
     
     – У цьому й справа. Нам росіяни часто кажуть, що назва «Україна» походить від поняття «окраїна» російської державності. До речі, вони цією тезою забаламутили голови дуже глибоко насамперед росіянам. І у багатьох навіть не виникає у тому сумніву. Я Миколі Томенку казав: «Подивися, якщо ми маємо правильно подавати історичні факти, то Галич - це центр не тільки Галицько-Волинського князівства. Звідси походить багато цивілізаційних речей, навіть європейський вектор нашого розвитку. І сьогодні він, власне, продовжується».
     
     І якби ми правильно, гідно та змістовно українцям це показали, то я впевнений, що вони б проголосували за Галич. Більше того, в нинішній період агресії з боку Росії ми маємо, як ніколи, використати і показати історичну правду, тим паче що ми обрали вектор в Європу, і вона теж має розуміти, що ми хочемо до неї не просто долучитися: природній стан нашого життя – соціокультурного, історичного – це була і європейськість. Ми нарешті остаточно вирішили це, у тому числі прийнявши рішення у парламенті. 
     
     Ось на другий рік будемо святкувати  650 років коронації короля Данила. Вже у ті давні часи Папа Римський визначав, що король галицький – це Європа. Тому ми з Миколою домовились, щоб необхідно у якійсь мірі відновити конкурсну справедливість. У результаті конкурс не буде завершуватися 27 вересня, як передбачалося. Його буде продовжено до 9 листопада. І я маю надію, що ми, по-перше, зуміємо зробити промоушн Галичеві, а вже потім люди будуть більш активно голосувати за нього.
     
     – Якщо коротко, то що саме у цьому контексті ви обговорювали з головою районної ради, керівником райдержадміністрації та мером міста?
     
     – Головним чином те, як ми маємо організувати промоушн нашого міста, яким чином ми маємо прийняти журналістів зі столиці, які до нас приїдуть, будуть показувати Галич на всеукраїнських телеканалах та розповідати про нього на радіо. Також  ми хочемо провести серйозну інформаційно-пропагандистську хвилю силами ЗМІ Прикарпаття. І подумати, що насамперед показати, в якій іпостасі, бо проморолики - це короткий жанр, але вони мають спрацювати ємко, змістовно, зіграти для нас особливу роль. Дуже важливо, щоб люди зрозуміли: Галич історично заслуговує на те, щоб його максимально підтримати. Я дуже прошу про це всіх галичан. Давайте старатися не тільки допомогти у цьому конкурсі. Це потрібно. Але якщо ми будемо  старатися гідно подати наше місто, то ми будемо задумуватися, що для цього треба вжити, які речі може зробити мер, депутат, кожний громадянин – порядочок біля свого обійстя, порядочок на тій частині, яка прилягає до нього, порядочок у сквері чи інших громадських містах… Ми мусимо показати відповідну культуру. Ми маємо не тільки натиснути на кнопочку і відзвітувати: «Я проголосував «за», - але й серцем відчути, що наше місто найчистіше, найкрасивіше, найзначніше.
     
     – Дуже цікава ідея, добре, що ви до неї долучилися. Бо Галич дійсно має багато історичних пам’яток, які варто показати.
     
     – Це і Галицьке Євангеліє, це і Галицька метрополія ХІV століття, і храм Пантелеймона… Розкажемо про коронацію Данила, про караїмів і про багато інших речей, які йдуть ще з глибини століть. Цього якраз вимагатиме тема конкурсу. 
     
     – Але життя вирує і поза ним. Що нового нас очікує у соціальному, інфраструктурному плані сучасності?
     
     – Зараз готується пакет законодавчих актів щодо реформ у медицині. Швидше за все, в Україні буде створено госпітальні округи. Область буде поділено приблизно на п’ять-шість таких округів. Галицький, Тисменицький, Тлумацький райони – це мій виборчий округ, мабуть, будуть у одному – Івано-Франківському госпітальному окрузі. Якщо його центр буде в Івано-Франківську, то там і буде основна інфраструктура охорони здоров’я. У Галичі може залишитися первинна ланка і деякі речі, які б її дещо підсилили. Я ж буду вести серйозну дискусію у комітеті Верховної Ради з охорони здоров’я про те, що з точки зору значення Галича для держави нівелювати його не  можна. Я для цього маю знайти дуже вагомі аргументи. І оскільки у кожному законі є винятки, то нам під це потрібно підвести і Галич, тим паче з такою сучасною лікарнею, яка зараз добудовується.
     
     – Попри неймовірну фінансову скруту в Україні, Ви все-таки домоглися 5-ти мільйонів гривень з державного бюджету на завершення лікарні. То,мабуть, постійно цікавитесь, як вони освоюються?
     
     – Безумовно. Приємно, що ми нарешті підходимо до того, щоб завершити цей об’єкт, будівництво якого триває понад двадцять років. Переживаю, що 5 мільйонів може не вистачити. Доведеться ще шукати.
     
     Щодо ходу робіт на об’єкті. Минулого разу приїжджав туди з головою районної ради. Була субота. Ніхто не працював. На воротах – замок. Навіть сторожа не знайшли. Моєму обуренню не було меж: так важко даються кошти, така гарна погода, так багато можна зробити, в тому числі з благоустрою, впорядкування території лікарні, а тут, бачите, - субота. Але ж Бог дав погоду, у нас десь у листопаді-грудні почнуться дощі-морози, і нічого не вдасться зробити. Тим паче, до 1 січня всі державні кошти повинні бути використані, бо якщо ні, то в кінці року доведеться їх повернути. А це буде величезний гріх перед всією громадою, і не можна цього допустити.
     
     – А наскільки Ви  як доктор економічних наук, автор понад 150 наукових праць з економіки задоволені тим, як впроваджуються у життя саме ці надбання ?
     
     – Підручники, посібники для студентів, звичайно, мають активне використання у вищих навчальних закладах. Це сучасні концепції, ідеї, які реалізуються у світі, і мені хотілося відкрити їх молодим людям, які будуватимуть успішне майбутнє України. Важливо, що певні ідеї вже використовуються і мають використовуються, наприклад, у Банківській сфері.
     
     – Ви наголошували на цьому, коли доповідали у Верховній Раді України, про інституційний розвиток центрального мегарегулятора фінансового ринку – Національного банку України. 
     
     – Світ вже давно живе за новими умовами транспарентності – прозорості, розуміння того, як має функціонувати такий регулятор і яким чином повинен впливати на те, що відбувається на ринку. Все це уже реалізовано в законі. Є нові законодавчі напрацювання…
     
     – Але часто складається враження, що сьогодні наш регулятор працює за неписаними законами. 
     
     – На жаль. Нещодавно у телевізійній програмі «Люди. Hard talk» її ведуча Наталія Влащенко наполегливо випитала у мене про моє ставлення до голови НБУ – Валерії Гонтарєвої. І я був відвертий, бо маю свою усвідомлену позицію і оцінку її діяльності. Ця оцінка в мене критична. Минулого тижня підготував звернення до комітету Верховної Ради з питань антикорупційної діяльності Єгора Соболєва, де зібрав усі дані, які є у ЗМІ про Гонтарєву, а саме як вона долучалася до різних схем, і рекомендував комітету дати цьому об’єктивну оцінку. Якщо там є підтвердження незаконної діяльності, попросив відправити матеріали в антикорупційну прокуратуру, щоб там відкрили за цими фактами справу. Мене підтримали й офіційно підписалися під цим листом більше двадцяти народних депутатів.
     
     – Цікаво, чи за таких обставин тримаєте власні заощадження у банках і чи порадили б своїм виборцям тримати гроші не у скляних банках, а таки в банківських установах?
     
     –Так, я маю депозити. Тож якщо хтось хоче так само зберігати свої гроші, нехай іде за мною. А якщо серйозно, то це - суто особиста справа.
     
     – Повернемося до теми екологічних коштів, які у минулому році, за Вашого наполягання та за підтримки багатьох народних депутатів, вдалося перевести до загального фонду, а звідти використовувати на фінансування важливих соціальних проектів. Кілька таких проектів було реалізовано у нашому місті та районі. А чому не вдалося цього у поточному році і чи можна очікувати позитиву на наступний рік?
     
      – Я досить наполегливо переконував своїх колег продовжити цю практику… І в залі виступав, навіть мені трохи незручно, що на крик зірвався. Але… Екологічні кошти в багатьох регіонах – це серйозне джерело корупції. Через так звані «екологічні програми» відмиваються великі кошти. Вони заводяться нібито на реконструкцію металургійних комбінатів, різних шкідливих виробництв, для різних програм очистки повітря, води тощо, але важко проконтролювати, як насправді використовуються. Використано в дійсності 50 мільйонів чи 68? І все закопується в землю… На жаль, ті, хто долучається до сумнівних екологічних програм, щоб мати з них зиск, у Верховній Раді переконували цього разу, що не годиться використовувати кошти на загальні цілі, бо у нас в країні біда з екологією, і в окремих регіонах не буде коштів для її оздоровлення. 
     
     Але я не буду складати руки… Я буду при формуванні державного бюджету-2017 знову порушувати це питання. Шукати нові аргументи. Мені, до речі, допомагали в цьому фахівці з району – фінансисти, екологи. В цьому році будемо ще глибше копати, щоб нехай не всі сто відсотків екологічних коштів повернути до загального бюджету, то хоча б більшу частину, і використовувати на дійсно обґрунтовані програми. 
     
     – Тепер стратегічне, державницьке питання. З початку проведення АТО за цілісність країни на схід України пішло воювати понад 250 відважних чоловіків із Галицького району, двоє не повернулося з війни, частина і зараз перебуває у найгарячіших точках Донбасу. Як тепер їм сприймати пропозицію американських партнерів  – надати ОРЛДО особливий статус? Яка Ваша особиста думка з цього приводу?
     
     – З точки зору дипломатичної логіки партнери вважають необхідним щось зробити на теренах нашої країни, щоб досягнути мирного врегулювання. Але ми їм кажемо, що особливий статус розуміємо з ними по-різному. Ми сьогодні в Україні даємо більші повноваження громадам, повноваження підкріплюємо фінансово. До речі, й у нашому районі, в окрузі збільшується дохідна частина бюджетів – це реальність. То якщо ми і далі будемо рухатися у цьому напрямку, на шляху децентралізації, відкривати можливість місцевим громадам приймати на себе більші фінансові підкріплення, більші можливості і більше відповідальні, в результаті чого вони зможуть краще реалізувати свій потенціал, то це і буде особливий статус. І ніякий не особливий, у порівнянні, скажімо, з Більшівцями чи Галичем. Такий особливий статус треба дати всім, а не комусь окремо.
     
     – Михайле Володимировичу, постійно, особливо на рівні столиці, порушується питання про дострокові вибори у Верховну Раду. Можливо, так дійде і до чергових. Чи маєте намір балотуватися на другий термін? І якщо так, то залишитеся нашим кандидатом, чи будете шукати інший округ?
     
     – Ви ж хочете, щоб я щиро відповів. Тому я вам чесно скажу: « Не знаю, чи я буду балотуватися». І кажу про це не тому, що хочу підняти собі ціну. Дивіться, перший раз мені було легко приймати рішення. Я ніколи не був народним депутатом, і мені легко були йти до людей… Я казав: «У мене є бажання, є знання, і я можу у статусі депутата щось корисне зробити». Сьогодні, якщо я відчую, що не зможу знайти аргументи, переконати людей, то мені краще у депутати не йти. Якщо у мене будуть аргументи, якщо люди будуть мене підтримувати, розуміти, що зі мною можна будувати майбутнє, то я швидше за все можу погодитись.

Розмову вели Володимир ТЕСЛЮК, Марія ПАЛЮГА


 Опубліковано в номері №40 (1933) в рубриці «Офіційно»

Коментарі:

Коментарів поки що нема.Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 10 + 5 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net