на сайті  
   
 
Середа, 20 жовтня 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...Молодо живуть Старий Мартинів та Різдвяни
28.11.2016 | Переглядів: 2495
Рейтинг

     Уявіть собі, що на плечах цієї тендітної жінки – ціле село, точніше – аж два: Старий Мартинів і Різдвяни. Та відчуваємо, що після цієї фрази Ольга Ярославівна Харів, Старомартинівський сільський голова (на світлині), нас обов’язково поправить. Мовляв, чого це на моїх плечах? Зі мною тут команда однодумців, активний депутатський корпус, тож спільними зусиллями й діємо  задля громади.

     

     І це дійсно так. Причому плоди цих зусиль є очевидними не тільки для місцевих мешканців. Приємно вразило побачене у Старому Мартинові навіть поважну делегацію з Чеської Республіки. А справа у тому, що місцева влада не чекає манни небесної і розраховує не тільки на п’ятсот тисяч місцевого бюджету. Вболіваючи за розвиток своїх сіл, вона вишукує додаткові можливості та резерви. І живе у злагоді з людьми.

     Ні мрії, ні плани - нічого не віщувало Ользі Харів бути війтом у рідному селі. Обласний центр давним-давно забрав її до себе і не відпускав. Та раптом у 2014-му закривається Івано-Франківська філія ТзОВ «Торгово-промислова компанія», де Ольга Ярославівна була начальником відділу матеріально-технічного постачання. І стається… збіг обставин. Ольга Харів втратила добру роботу, а у Старому Мартинові назріли дострокові вибори сільського голови. От вона, несподівано для себе, і зареєструвалася кандидатом на посаду. У день виборів 31 жовтня 2014-го за Харів проголосувало 236 чоловік, за сильну опонентку – 138. Для пані Ольги це було сигналом до праці. У жовтні ж минулого року  на чергових місцевих виборах у неї вже не було жодного суперника. Одностайне ж обрання Ольги Харів на нову каденцію було винагородою за напружену роботу впродовж першого року перебування у владі. Захоплена своєю роботою, вона береться навіть за те, що могло б почекати кращих часів, і доводить справу до логічного завершення.
     
     Так минуло вже два роки, як, образно кажучи, голову постійно болить голова за Старий Мартинів та Різдвяни, рідне село її чоловіка. На11 грудня передбачено спільні громадські збори, на яких Ольга Харів прозвітує перед людьми та винесе на обговорення плани на 2017-ий.
     
     Щодо звіту, то він відобразить те, що вдалося зробити за два роки. Так ось, у Старому Мартинові належно відремонтовано клуб. Обшито фальш брусом адміністративну будівлю, в якій працюють сільська рада, ФАП та бібліотека. У стилі сучасного ландшафтного дизайну озеленено подвір’я адмінспоруди, а також прилеглих територій клубу, каплички, пам’ятника загиблим захисникам Вітчизни. У селі Різдвяни теж проведено озеленення біля клубу, ФАПу, могили Січових Стрільців і пам’ятника захисникам. 
     
     В обох селах регулярно проводилось підсипання гравієм доріг комунального призначення. Окрім того, минулого року тричі, а цього року двічі здійснювалося грейдерування доріг. Завдяки співпраці з мешканцями Старого Мартинова вдалося впорядкувати місцевий цвинтар.

     

     Храм Архістратига Михаїла у Старому Мартинові

     Розпочато процедуру поділу земельної ділянки з подальшим наданням землі (по 2 га) у користування воїнам АТО. Усі витрати, пов’язані з поділом, а це приблизно 16 тисяч гривень, бере на себе сільська рада, так само забезпечує воїнів АТО дровами, надає матеріальну допомогу. Старається допомогти коштами місцевим мешканцям, яких спіткало онкозахворювання.
     
     Заради здоров’я людей на обласний конкурс подано проект «Організація ефективної системи надання медичних послуг населенню села Старий Мартинів та впровадження енергозберігаючих заходів у приміщенні ФАПу». Ціль – виграти й отримати відповідні кошти на поточний ремонт та розширення приміщення, придбання необхідного обладнання.

     

     Старий Мартинів зустрів хлібом-сіллю чеську делегацію

     Відповідно до програми «Сільський спорт», постійну підтримку з боку сільської ради відчуває місцева футбольна команда. Тут принагідно зауважимо, що цього року Старомартинівська сільська рада виграла міні-грант (25 тисяч гривень) у конкурсі «Місто своїми руками» в рамках Меморандуму про співпрацю між ДТЕК та Галицькою РДА «Подаруємо дітям радість». В кінцевому результаті: за співфінансування з боку Старомартинівської сільської ради (8800 гривень) та місцевої громадської організації «Наш край» (2360 гривень) навесні поряд із сільською радою буде встановлено дитячий ігровий майданчик.
     
     У рамках соціально-економічного партнерства між ДТЕК та Галицькою РДА залучено кошти у сумі 150 тисяч гривень для встановлення вуличного освітлення у Старому Мартинові, включаючи хутір Вигода та село Різдвяни. Вже проведено тендер, встановлено переможця, який з настанням сприятливих погодних умов візьметься за виконання робіт. 
     
     Та особливим моментом звіту буде з боку Ольги Харів щира подяка всім, хто відгукнувся на голос громади, дослухався до її особистих прохань і допоміг уберегти Старомартинівську ЗОШ І – ІІ ступенів від так званої оптимізації, яка, відверто кажучи, наблизила б заклад до закриття. Як відомо, з цього року держава позбавила освітньої субвенції школи (окрім початкових), у яких навчається 25 дітей. Щоб втримати свою школу у статусі ЗОШ І – ІІ ступенів і гарантувати вчителям зарплату, сільський голова, за погодження з депутатами районної та сільської ради, пішла шляхом пошуку коштів. Тож насамперед 30 000 гривень виділила безпосередньо Старомартинівська сільрада. За нею 5000 гривень – Демешківська, 10000 гривень – Бурштинська міська рада, 20000 – Агрохолдинг «Мрія», по 5000 – «Галицькі аграрні інвестиції» та місцеві підприємці Андрій Стефанюк й Іван Пізь. Таким чином, вийшло 80 000 тисяч гривень, які втримали школу на плаву на поточний навчальний рік. До слова, серед тих, хто допомагає у вирішенні багатьох сільських проблем, є і депутат обласної ради Галина Карп, депутати районної ради Ростислав Витриховський та Андрій Любомирецький, Бовшівський сільський голова Ганна Очкур, начальник кластеру «Карпати» Ігор Метенька, директор компанії «Галицькі аграрні інвестиції» Іван Залеський, небайдужий до рідного села місцевий мешканець Іван Казнох. 

     

     Випускник Львівского національного університету ім. Івана Франка, вчитель географії Анатолій Гаврилюк не уявляє свого життя без рідної Старомартинівської школи

     Та повернемося до школи, де зараз директором є Мар’яна Савчак. Сьогодні тут навчається 31 учень, тож можна було б розраховувати на освітню субвенцію. Та доходять слухи, що держава готує новий «сюрприз» – нібито збирається підняти граничний поріг чисельності учнів у таких школах уже до 40. Та село не опускає руки, не втрачає віри у майбутнє рідного навчального закладу, який дає дітям добрі знання. Про їх рівень свідчить, зокрема, професійне життя випускників: Оксана Побуцька стала вчителем математики; Ірина Фабуляк – учителем початкових класів; троє дітей шкільної вчительки історії Галини Курась – Володя, Мар’яна та Петро закінчили Київський національний університет ім. Шевченка і працюють за фахом. Володя – у Польщі, дівчата – у Києві. Ще одна випускниця Старомартинівської ЗОШ Наталія Якула сьогодні у рідній ЗОШ викладає німецьку мову, а за сумісництвом - у Бурштинському торгово-економічному коледжі – англійську. Ось такі аргументи на користь школи, за яку громада стоятиме до останнього. 
     
     І ще одна деталь. З точки зору команди сільради та місцевих депутатів основними подіями 2017-го, навколо яких формується значна частина планів на наступний рік, буде святкування 615-ої річниці села Старий Мартинів та 50-річчя Старомартинівської школи. 
     
      Не опиниться на периферії турбот з боку місцевої влади і село Різдвяни, яке є прикладом згуртованості мешканців, взірцем уміння шанувати традиції і підтримувати усе нове. У рамках програми «Духовне життя» сільська рада за рахунок власних надходжень місцевого бюджету планує допомогти Різдвянам у проведенні ремонту церкви Вознесіння Христового, озелененні її подвір’я, встановленні водостічної системи та обмостки навколо храму. Буде також встановлено енергозберігаючі вікна у місцевому ФАПі. 

     

     Молодий завідувач ФАП Василь Олексин турбується про здоров’я кожного мешканця села

     Не розкриваючи багатьох деталей підготовки до вищезазначених дат, зауважимо, що сільрада воліє запросити на свята гостей із Чехії. Міцні контакти закладено влітку минулого року. Приводом став історичний факт 100-літньої давнини. Виявилося, що у братській могилі на кладовиську у Старому Мартинові спочиває до 700 чеських вояків періоду Першої світової війни. І начебто усі з одного міста  – Індріхов Градець. Донедавна вважалося, що у Мартинові поховані австріяки, що зазначено навіть у книзі з історії села «Ворота в Карпати». Та в один прекрасний день правнук одного із загиблих звернув увагу на те, що у посмертному свідоцтві його прадіда є запис: земський лікар Монастирський, село Старий Мартинів. Нарешті 30 червня 2015 року село відвідала чеська делегація у складі 30 осіб на чолі з військовим аташе з Києва за участю посла Чехії в Україні та заступника мера міста Індріхов Градець. Приїжджали гості автобусом Міністерства оборони Чеської Республіки, один із відділів якого займається питаннями перепоховання останків чеських воїнів у межах всієї Європи.
     
     Старомартинівці влаштували делегації щирий прийом. Відбулися Богослужіння у церкві, молебні біля старого могильного надгробку та біля стели, яку чеська сторона завчасно прислала до Старого Мартинова, а місцеві майстри встановили її перед входом на кладовисько. Вшанування пам’яті загиблих сто років тому не просто зібрало в одному місці представників двох мирних народів… Воно засвідчило, що історична правда рано чи пізно возторжествує. Задля цього чеські пошуковці будуть продовжувати роботу над встановленням імен своїх полеглих земляків та обставин їх смерті. А депутати міста Індріхов Градець уже прийняли рішення  виділити у дар Старому Мартинові кошти на його нагальні потреби. Зараз відбувається юридичне врегулювання цього питання. Коли погоджувальну роботу буде завершено й отримано гроші, місцева влада вважала б за потрібне використати їх на реконструкцію старої дерев’яної церкви Архистратига Михаїла, яка занесена до реєстру місцевих пам’яток архітектури.
     
     До речі, чеські посланці зізналися, мовляв, коли їхали до Старого Мартинова, то думали, що це - страшна глушина. Та побачили красиве сучасне село і духовно багатих й талановитих людей. Коли на концерті у сільському клубі виступали місцеві вокалісти-аматори, то заступник мера Індріхов Градця пан Комінек – до речі, музикант, не повірив, що без професійної підготовки можна так прекрасно співати. 
     
     До слова, цього року на обласному конкурсі Старомартинівський сільський клуб, яким вісімнадцять років завідує Ірина Лесюк, представляє Галицький район у номінації «Кращий заклад культури». Будемо слідкувати за результатом.
     
      Тим часом вирує своє культурне життя у клубі с.Різдвяни на чолі з Надією Шафран. Неповторною ж родзинкою цього села є Музей етнографії. Всі, хто безпосередньо там побував, радять і іншим його відвідати.
     
     Ось таке воно життя на теренах Старомартинівської сільської ради, яка у найближчій перспективі може увійти до складу Бурштинської об’єднаної територіальної громади. За попередніми даними, ця ОТГ візьме до себе навіть кілька сіл Рогатинського району. Тож як у такій родині почуватимуться Старий Мартинів та Різдвяни?.. Оптимісти вважають, що така злука буде їм тільки на користь, оскільки чи не половина мешканців цих сіл і без того працює у Бурштині, випускники місцевої школи здобувають подальшу освіту у місті енергетиків. А головне: у Старому Мартинові вважають, що на акумульовані об’єднаною громадою кошти вдасться здійснити великі проекти з водопостачання, ремонту доріг тощо. Одним словом, люди вірять у добро і вже цим його заслуговують.

Марія ПАЛЮГА


 Опубліковано в номері №48 (1941) в рубриці «Офіційно»

Коментарі:

надія:
29.11.2016 22:43:37

скільки грн заплатили вам пані маріє,щоб так гарно ви написали.в настащині не дали нічого?не жалко вам було жінки яка плакала на колінах?

михайлович:
30.11.2016 04:56:57

люди добрі вам ніяк невгодиш

люди добрі:
01.12.2016 10:49:20

Чуєш, Михайлович! Нам вгодиш, брехати і красти не треба і точно - вгодиш!

катя:
01.12.2016 18:53:11

пані маріє ви не є справедлива жінка ви пишете так як вам заманеться ,одних вихваляєте а других ганите я про вас була зовсім другої думки поки не почитала вашої статті про ці села .як ви заслужений журналіст укоаїни тож будьте будьте добрі справедливі до кінця

Писака:
01.12.2016 20:01:28

ЗаСТРужений журналіст чи натруджений журналіст називайте як хочете але п. Марія Палюга пише замовні статті за гроші. Одних може обгадити а других величати. Невже не знаючи людини можна так її обсуждати, зневажати і писати те, що замовляє той хто платить. Я вже переконався неодноразово. Вона як тамада - хто платить той замовляє музику. Пані Маріє може вже пора завязувати з цим а то від брехні вже вуха завертаються. Давайте перейменуємо газету на кшталт "Плітки Галича" чи "Галицький брехунець" і тоді вже всі будемо знати що до чого. Дякую за увагу і прошу підтримкм.


Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 5 + 10 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net