на сайті  
   
 
Субота, 23 жовтня 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...Курів вартує на щирі обійми ОТГ
19.12.2016 | Переглядів: 1642
Рейтинг

     У селі Курів, яке погодилось увійти до складу першої у Галицькому районі об’єднаної територіальної громади (ОТГ) – Більшівцівської, ми побували за кілька днів до виборів голови ОТГ. І, відверто кажучи, були здивовані тим, що курівчани доволі спокійно сприймають цю подію, хоча вона по суті відправляє у минуле їх сільську раду – звичний символ самостійності місцевої громади.

     

     
     «Все буде добре, якщо «верховним війтом» стане добрий газда, а Курівським старостою буде наша Лідія Крупа (на фото в центрі), яка з далекого 2002 року незмінно є Курівським сільським головою», – розмірковують люди. А Лідія Федорівна додає, що саме під такий розвиток подій розроблено стратегічний план розвитку села уже у складі ОТГ. Та довго на цій темі пані Лідія не затримується, бо прикута до тих практичних питань, які вирішуються вже сьогодні. В селі про Крупу так і кажуть: «Її можна стримати в емоціях, але в роботі – нізащо».

     Надворі – календарна зима, але це наразі не є пересторогою масштабної роботи зі встановлення сучасних лотків вздовж головних вулиць села. Роботи – зранку і до сумерків – якісно веде бригада бурштинського підприємця Михайла Семегена у складі: бригадир – Степан Пінькевич, екскаваторники Михайло Борис та Мирон Вітовський, робітник Богдан Бандура. Встановивши лотки, одразу впорядковують дорогу. Як за кордоном. Звичайно, що грудень – не найкраща пора для такої справи, але в Курові вважають цей місяць сприятливим.

     

Дерев`яна церква Жінок-Мироносиць зведена у 1992 році

     
     Так само у грудні, тринадцять років тому розгорталася газифікація села. Щоправда, ще до Крупи ця справа довго обговорювалася, виготовлялася проектно-кошторисна документація, але до її впровадження у життя не доходило. Так наступив 2003 рік. У сусідньому Кінашеві нарешті завершилося будівництво школи і почалася її газифікація. Користаючись нагодою, Лідія Крупа звернулася до тодішнього голови РДА Григорія Івасишина – чи не вдалося б протягнути газопровід до Курова? Ідея Григорію Михайловичу сподобалося. Він порадив Лідії Федорівні потрапити на аудієнцію до обласного керівництва з питань будівництва газопроводів, як то кажуть, обговорити бажання та можливості. Так вона і вдіяла. Отримавши підтримку, одразу скликала у селі громадські збори. Людей набилося повен клуб. Одні мешканці дуже зраділи. Інші казали, що й цього разу нічого з того не вийде. Треті взагалі взялися за образне мислення, мовляв, скоріш волосся на долоні виросте, ніж у хатах запаляться конфорки. Та врешті-решт погодилися зібрати певні кошти на початок робіт.
     
     Одразу після свята Михайла в селі почали рити траншеї. До слова, вирішили впроваджувати на той час суто інноваційну технологію прокладання газової мережі з використанням поліетиленових труб. Та через певний проміжок часу люди, переживаючи за свого енергійного голову, ще недавно (на той час) прекрасну вчительку української мови та літератури місцевої школи Лідію Крупу, почали її стримувати: «Все йде до зими, зупинися, потому наздоженеш». Крупа не спала ночей, часто трималася за серце, але від свого наміру не відступала. На щастя, мала і зараз має моральну підтримку від чоловіка та сина й дочки. То ж з Божою поміччю через місяць (18 грудня 2003) року земляні роботи та прокладання пластикових труб було завершено. А 19 грудня, на Святого Миколая, випав рясний сніг. 
     
     З весни 2004-го фахівці взялися за підведення до газопроводу помешкань сільських споживачів. Тим часом громада вже вирішила – повне завершення проекту присвятити незнищенній пам’яті жертв Курівської трагедії 1944року (тоді радянсько-комуністичні терористи спалили село та знищили 50 мешканців). І ось рівно через 60 років, 24 серпня 2004 року вдячні потомки урочисто запалили газовий факел, як символ життєстверджуючої сили громади та розвитку села. У той же день було освячено нову каплицю, зведену на кошти Софії Палійчук – уродженки Курова, колишньої вчительки фізики та математики, яка вже давно мешкала у селі Бабин Косівського району, та ні на мить не забувала свою малу батьківщину. До слова, ще одна велична каплиця побудована в селі шанованою родиною Матейків.

     

     Сільський стадіон – особлива відрада для Дмитра Матейка

     

     Тут доречно сказати, що, зокрема, Дмитро Матейко вже багато років очолює місцеву громадську організацію «З любов’ю і серцем до громади». Попри те, що Дмитро Федорович має відповідальну роботу на Бурштинській ТЄС – є начальником зміни золо-навантажувального цеху, він завжди знаходить можливість долучитися до важливих справ рідного Курова. Матейко опікується сільським футбольним клубом, організовує тренування команди та домашні і виїзні матчі. Та насамперед разом з юними спортсменами та громадськими активістами Дмитро багато зробив для докорінної реконструкції стадіону та завершення будівництва і облаштування роздягальні для футболістів. Окрім того, за його участі селяни посадили біля стадіону дерева, обвели поле огорожею з відпрацьованих шин, для вболівальників встановили шість рядів лавок. Тепер цей об’єкт викликає білу заздрість у багатьох, хто прагне розвивати спорт у галицьких селах.
     
     Щоправда, Дмитро Матейко, як і Лідія Крупа, кілька разів застерігали журналіста: « Ви нас не вихваляйте. За все добре, що робиться у селі, треба завдячувати насамперед нашій небайдужій громаді». І з цим варто погодитися. Але якщо судити справедливо, то тон задають саме зазначені керівники. Зокрема, коли мова йде про благоустрій села. До слова, у Курові не побачиш на узбіччі чи у громадських місцях жодного папірця. Якщо й хтось забувся та кинув обгортку від цукерки, то інший мешканець її підбере. Таке ставлення односельців до чистоти та охайності населеного пункту набуто якраз за Лідії Крупи. Важливо, що за підтримки депутатів, у тому числі районного рівня – Михайла Лесіва, Михайла Багири, Ірини Мацькевич (попереднє скликання) сільрада майже на кожний рік планує великі проекти. В результаті проведено освітлення центральної дороги Курова і цю роботу буде продовжено. Минулого року викладено бруківкою широку доріжку до церкви Жінок-Мироносиць, встановлено добротні сходи до храму, у традиціях сучасного ландшафтного дизайну впорядковано його навколишню територію. До слова, коли виявилося, що цю дерев’яну церкву, зведену на пожертви курівців у 1992 році, взявся агресивно підточувати короїд. Треба було міняти ледь не третину плиниць. Крупа і тут долучалася до вирішення проблеми. Сьогодні, на радість усім парафіянам та о.Павлові Перекліті, який вже 24 роки опікується церквою та духовністю громади, цей Божий дім повністю оправився від тієї біди. Часто гості села відзначають, що особливою окрасою церкви є різьблений іконостас та спокійний, і разом з тим надихаючий розпис, який належить пензлю художника з Тумира – Романа Шляхтича та його синів. 

     

     На прийомі у фельшера Ганни Стехни

     Якщо говорити про об’єкти інфрастуктури села, то насамперед варто зауважити, що за європейськими стандартами проведено ремонт сільського клубу, якому вже понад 70 літ. Та місцева влада при підтримці начальника відділу культури РДА Марії Іваськів домоглися, що клуб пережив, як то кажуть, друге народження. Чудово облаштовано не тільки глядацьку залу, але й кімнату для послуг аматорів сцени. «В таких умовах хочеться працювати і досягати більшого», – каже завідувач клубом Ольга Бочковська. До речі, її чоловік Анатолій не так давно повернувся з зони АТО, відстоював цілісність України в районі Мар’їнки. Село молилося за свого захисника та його побратимів, постійно допомагало українській армії: люди збирали для бійців теплі речі, продукти харчування, зараз господині ліплять для фронту вареники, і вважають це святою справою.
     
     Без лишніх запитань курівці допомагають центральній районній лікарні заготовляти овочі для дієтичного столу. Все це теж робиться під проводом сільського голови Лідії Крупи, яка у будь-якій справі найважливішим вважає результат. Тож селяни відправляють лікарні близько однієї тонни картоплі, буряків, цибулі тощо. 
     
     Не дивно, що й працівники головного районного медичного закладу не забувають про Курів. Як розповідає завідувач Курівським ФАПом Ганна Стехна, село, згідно бюджету, постійно має від району кошти на ліки для надання невідкладної медичної допомоги. Бригада лікарів із ЦРЛ за участі терапевта, гінеколога, невропатолога, окуліста регулярно проводить у селі медичні огляди мешканців. Регулярно навідуються до ФАПу головний лікар комунального закладу «Галицька ЦРЛ» Любомир Журавецький, його заступник Іван Цибух.
     
     Але курівці покладаються насамперед на свого фельдшера – Ганну Стехну, людину фахово сильну і чуйну, яка турбується про здоров’я односельців вже 30 років. До речі, задля вдосконалення свого професійного рівня Ганна Іванівна за сумісництвом (на 25% ставки) чверть століття працювала й у дитячому відділенні районної лікарні.
     
     Ось такі відповідальні люди, зацікавлені у процвітанні рідного села, живуть і наполегливо працюють у Курові. Спостерігаючи за ними, слухаючи їх, насолоджуючись красою цього затишного населеного пункту, важко дати відповідь та запитання: «Навіщо об’єднувати з кимось таке – зовні самодостатнє село, воно і так дає собі раду?». Та при глибшому вивченні ситуації виявляється, що за нинішнім благополуччям криються неймовірні зусилля задля вирішення проблеми. Сільська рада дотаційна. Місцевий бюджет поточного року складає тільки 51 тисячу гривень, слабкою є база дохідної частини – головним чином її поповнюють «Галицькі інвестиції» та фермерське господарство «Матейко», а цього занадто мало. Щоправда, у 2016-му сільрада отримала 47 тисяч дотації з району, значні екологічні кошти на прокладку лотків, випросила фінансову підтримку у Бовшівської громади – на роботи з озеленення. Зважаючи на всі ці обставини, стає зрозумілим, що саме консолідація фінансових ресурсів при вмінні належно розпоряджатися ними – це якраз той аргумент, який схилив курівців до злуки з іще 9-ма селами, які увійдуть до складу Більшівцівської ОТГ і за попередніми підрахунками матимуть наступного року спільний бюджет у 15 мільйонів.
     
     Одне, що не вдається вирішити курівцям – це демографічна проблема. Зараз у селі тільки 300 мешканців, в тому числі лише троє діток віком до рочку. Саме через низький рівень народжуваності три роки тому у Курові закрилася початкова школа. Тепер сучасний шкільний автобус возить дітей на навчання до Кінашівської ЗОШ І – ІІІ ступенів та Жалиборівської ЗОШ І – ІІ ступенів. Батьки та школярі вже звикли до цих освітніх маршрутів, задоволені рівнем навчально-виховного процесу у зазначених закладах, тож свідомо вважають, що приєднання рідного села до великої ОТГ є добрим кроком. І ніхто й думки не допускає, що цей крок може стати початком занепаду Курова. Напроти. Скажімо, у планах на майбутній рік окремим пунктом стоїть ремонт адмінбудівлі нинішньої сільради. Здавалося б, навіщо? А задля того, що діюча влада і пересічні селяни хочуть, щоб згодом організувати тут служби побутових послуг, які є у кожному європейському селі.
     
     Варто зауважити, що війти того куща сіл, які скоро будуть під проводом Більшівцівської об’єднаної громади, давно постановили для себе, що у триєдиному русі –місцева влада, громада, церква – треба робити все можливе і неможливе, щоб села розвивалися. Існує навіть певний змагальний процес, який віддзеркалюється у привабливих картинах цих населених пунктів. Курів серед них займає особливе місце. А це означає, що повчитися у нього зможуть і Більшівці, як центр ОТГ, тому повинні тепло прийняти Курів і щиро взяти у свої фінансові обійми.

Марія ПАЛЮГА


 Опубліковано в номері №51 (1944) в рубриці «Офіційно»

Коментарі:

Коментарів поки що нема.Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 3 + 10 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net