на сайті  
   
 
Субота, 23 жовтня 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...«Мріялось, бажалось – не збулось...»
20.12.2016 | Переглядів: 869
Рейтинг

     Холодний зимовий день. П’ятниця, 2 грудня. З самого ранку падає дощ із мокрим снігом. Та він не став завадою для кінашівчан та жителів сусідніх сіл, які йшли до холодного Будинку культури на «останню» зустріч із своїм маестро. Ця зустріч – то вечір пам’яті «Мріялось, бажалось – не збулось...», що присвячений Ліушу Омеляну Миколайовичу, односельчанину, музиканту, поету, композитору, учителю і наставнику, і просто добрій людині. У цей день він мріяв відзначити свій ювілей – 65, як відзначав 50-річчя, 60-річчя. Та не судилося.

     

     На сцені портрет Омеляна Миколайовича, інструменти, на яких чудово грав, запалена лампадка, квіти із чорною стрічкою, виставка його книг.
     
     Вечір розпочався панахидою, яку відправив за упокій душі парох села о. Павло. Протягом усього вечора зі сцени лунала тужлива музика. Слова ведучих переплітались віршами О.М. Ліуша, які декламували учні Кінашівської ЗОШ І-ІІІ ст.. Він був музикантом від Бога. Початкову музичну освіту одержав у музичній студії при Більшівцівському Будинку культури. А потім вчився все життя. Чудово грав на різних інструментах: баяні, сопілці, скрипці, цимбалах, саксофоні, гітарі, роялі. А як же народжувалися пісні та вірші нашого поета-земляка? Як згадував сам Омелян Миколайович, він ніколи не думав про режим праці. Бувало навіть серед ночі підіймала його якась настирлива думка. Схоплювався, брав у руки папір,ручку,сідав за столик,і за секунди народжувалась поезія. Ліуш О. М. - автор двох поетичних збірок «Мені наснились небеса» та «Гуси-лебеді летять», а ще численних публікацій своїх творів у газетах «Галицьке слово» та «Дністрова хвиля», збірок пісень «Пісні над Дністром», «Пісні рідного краю».
     
     Грані його таланту різнобічні. Фотостудія «Білоцвіт» - це ще одна сторінка його творчого хисту, це своєрідне поєднання таланту, авторського бачення і вміння відтворити красу рідного краю. А створена Омеляном Миколайовичем самодіяльна кіностудія «Світанок» подарувала на довгі роки не одній молодій парі щасливі миті весільних церемоній. Зафіксовані на відео відкриті уроки, виховні години у школах, в закладах культури, на районних фестивалях, народознавчих святах стануть не тільки сторінками історії, а й доброю згадкою про їх автора.
     
     Назавжди в пам’яті односельчан залишаться і зіграні ним ролі з драматичних творів Шевченка, Франка, Кропивницького, Карпенка-Карого, прочитані Омеляном Миколайовичем власні гуморески «Три пили», «Як Омелько з Кінашева робив воропляна», «На базарі» та інші.
     
     У кожної людини є своє хобі. Було воно і у Омеляна Миколайовича. Це авіамоделювання. Не одне покоління хлопчаків з цікавістю бігло до Будинку культури на заняття гуртка, який вів Омелян Ліуш. Скільки праці, часу, коштів вкладав він у «свої літачки», для яких деталі віз навіть з далекої Фінляндії. Своїм захопленням ділився із іншими любителями авіамоделювання.
     
     Гордістю  Омеляна Миколайовича був вокально-інструментальний ансамбль «Горлиця», для якого писав пісні і музику . Писав музику для пісень на слова інших поетів. Учасники «Горлиці» вдячні своєму вчителю та керівнику за ті щасливі миті весільних забав, за мудрі батьківські слова та поради. Пам'ять про свого наставника назавжди збережуть у своїх серцях. Для нього у цей вечір співали пісні «Листопад», «Пісня про Кінашів», «Заграй мелодію, скрипалю», «У райськім саду».
     
     На вечорі пам’яті звучали і пісні у виконанні вокального ансамблю під керівництвом вчителя музики Кінашівської ЗОШ М.М. Ковальчука. Була присутня  і колишня учениця О.М. Ліуша Наталія Матейко, яка з подругою Наталією Іванишин вели вечір та чудово виконали пісню «Три поради». На вечір-реквієм прибули методист Народного дому м. Галича Дарія Климко та директор ЦБС Іванна Сорочинська-Городецька. Добре слово-спомин про Омеляна Миколайовича висловила Дарія Павлівна, а Іванна Василівна ще й акапельно виконала одну з пісень нашого самодіяльного композитора.
     
     Вечір тривав довго. Присутні у залі не один раз витирали непрохану сльозу, мали змогу переглянути уривки із телепередачі «Навзаєм» та презентацію, яку підготував син Руслан.
     
     Як  мало було прожито, як багато було не сказано. Ліуш Омелян Миколайович назавжди йтиме по землі із сонцем в душі та долонях, бо пелюстки з троянд його пісень та віршів упали в наші серця навічно. Біль розлуки ятрить наші душі, бо уже немає серед нас завжди усміхненого, привітного, щирого на тепле і жартівливе слово нашого поета-земляка.
     
     Важко нам усім, а особливо рідним, прийняти цю втрату. Стіни Будинку культури зберігають мелодії його пісень, дотепи і жарти, легкі та впевнені кроки. Та він сьогодні дивиться на нас з висоти прозорих ясних і блакитних небес.
     
     Мені наснилися сьогодні небеса.
     Такі прозорі, ясні і блакитні
     Там торжествують спокій і краса.
     І люди добрі, лагідні й привітні...

Галина ФРЕЇК


 Опубліковано в номері №51 (1944) в рубриці «Офіційно»

Коментарі:

Коментарів поки що нема.Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 9 + 4 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net