на сайті  
   
 
Понеділок, 1 червня 2020 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...Маріямпіль: погляд з Біблійного саду
13.02.2017 | Переглядів: 1666
Рейтинг

     У заголовку – не гра красивих слів, а відгук на вимогу нашої рубрики «Як ся маєш, рідне село?», пріоритетом якої є сьогодення. Саме воно 4 квітня 2011 року явило Україні перший на її теренах Біблійний сад у Маріямполі – царину духовності та природної краси. Сьогодні її не оминає  жодний гість цього населеного пункту. А місцеві мешканці, на якому б континенті вони не бували, обов’язково розповідають, що Маріямпіль з його Біблійним садом, і, образно кажучи, неповторною галереєю історичних пам’яток під відкритим небом – це особливе місце Галичини. Тож тільки сухий офіціоз  вважає Маріямпіль селом, тоді як  очі бачать – чарівне  містечко!

     

     Тієї ж думки Маріямпільський сільський голова Роман Михайлович Шевчук – людина молода, небайдужа і відверта. У щирій розмові з журналістом у нього не було жодного зауваження на кшталт «це не для преси». Все, що Шевчук казав, відтворює реальну картину життя.

     Загострене почуття патріотизму
     
     Одна сільрада та дві позиції. Йдеться про те, що до складу Маріямпільскої сільської ради входить два населених пункти – власне Маріямпіль (849 мешканців) та Водники (494 жителі), і, зазвичай, вони  мають  протилежні погляди на важливі питання спільного життя. Це підтвердилося й у питанні про створення в районі об’єднаних територіальних громад: Маріямпіль схиляється до Галицької ОТГ, Водники – до Дубовецької. Так вкотре проявляє себе загострене почуття місцевого патріотизму, властиве і маріямпільцям, і водниківцям. З одного боку – це дуже добре, бо кревне вболівання за рідне село допомагає розвиватися обидвом. При цьому спонукає місцеву владу пильно стежити за тим, щоб при вирішенні місцевих соціальних проблем жодна громада не почувалася призабутою і не висувала необгрунтовані претензії.
     
     Щоправда, досягти цього надзвичайно важко. Тому попередній Маріямпільський війт Ярослав Білан, який зробив дуже багато корисного для даних сіл,  достроково пішов з посади під тиском хибних дорікань. Та на чергових місцевих виборах у жовтні 2015-го на посаду сільського голови балотувалося аж шестеро претендентів. Останнім, за чотири години до закінчення реєстрації кандидатів, заяву на участь у виборчих перегонах подав на той час 29-літній мешканець Маріямполя  Роман Михайлович Шевчук.

     

Сільський голова Роман Шевчук біля пам`ятного знаку поєднання української та польської громад

      «Та хіба то він керуватиме, навіть якщо переможе?», – розносили сумнів по селах його опоненти. Мали ж на увазі те, що мати Шевчука – Олександра Степанівна Шевчук – є секретарем Маріямпільської сільської ради, хрещена мати – Ольга Осташ – впливовий на суспільну думку директор місцевої школи, а Романів дідусь Степан Сачовський (світла йому пам’ять) був тоді успішним Межигорецьким сільським головою.
     
     Наскільки спрацював «фактор родоводу» та в якому напрямку, сказати важко. Проте Шевчук на виборах переміг. Знову ж таки при особливостях місцевого патріотизму: у Водниках здобув не більше двох відсотків голосів виборців, у Маріямполі – майже 40%. Але ця різниця у симпатіях-антипатіях жодного разу не була для Романа Шевчука визначальною при прийнятті рішень у статусі сільського голови. Він  підтримує атмосферу паритету. Та, як нам здалося, зумів  своєю практичною роботою нівелювати думки про родинні впливи на його керівну роботу. Юридична освіта, досвід практичної комерції та робота у аграрному і соціальному секторах є для Романа Шевчука тією основою, на базі якої він об’єктивно оцінює можливості і виробляє свій алгоритм дій. З огляду ж на вірогідну короткостроковість своєї каденції, бо на часі створення ОТГ, Роман Шевчук навіть перед виборами не обіцяв людям гори-мости. Головним для нього було і є збереження діючих об’єктів інфраструктури, яка створювалася у селах впродовж десятиліть. Але й це, здавалося б, таке просте завдання, виявилося у нинішніх умовах  складним. 
     
     Найсвіжіший і найболючіший приклад – боротьба за збереження у Маріямполі  паліативних ліжко-місць (для невиліковно хворих) терапевтичного відділення ЦРЛ. Незважаючи на те, що минулого року сільська рада навіть здійснювала співфінансування цього осередку охорони здоров’я, з 2017-го його вже нема.  У приміщенні, на третьому поверсі якого воно діяло впродовж багатьох років, надаючи й роботу чотирнадцятьом мешканцям села, продовжує функціонувати Маріямпільська амбулаторія загальної практики  сімейної медицини. Та заради більш ефективного використання всіх споруд, спроможних слугувати соціальній сфері, у будівлі амбулаторії планується відкрити сучасний хоспіс. Благодійний фонд «Карітас» готовий інвестувати у проект понад два мільйони доларів – задля створення європейських умов для пацієнтів закладу. А щоб все вийшло щонайкраще, реконструкцію будівлі довірять німецьким фахівцям та використовуватимуть матеріали дійсно європейської якості. Попередню згоду на здійснення такого проекту дала й районна влада. І хоч наразі справа не перейшла у практичну площину, сільський голова та місцевий депутатський корпус  не втрачають надії на успіх.

     

Райські ворота до Біблійного саду

     А куди подінеться Маріямпільська амбулаторія ЗПСМ? Місцева влада запропонувала для неї окреме приміщення на території школи. У історичній ретроспективі це був будинок на 6 кімнат для директора навчального закладу. Щодо сьогоднішніх медиків, то вони, м’яко кажучи, без ентузіазму сприйняли своє можливе переселення. Продовжується обговорення.
     
     Ротонда прагне завершення
     
     Ще одне проблемне питання Маріямполя – призупинене будівництво Каплиці-Ротонди (за проектом її висота – 29 м)  на Замковій горі, яке було розпочато за єпископа Івано-Франківського УГКЦ  Софрона Мудрого. Над  вирішенням питання довгобуду постійно б’ється громадська організація «Комітет з відродження Маріямполя», яку очолює справжній патріот містечка, авторитетний професор медицини Володимир Іванович Боцюрко. Про нагальну потребу відновити фінансування будівництва Ротонди (УГКЦ) він розмовляв уже й з Архієпископом Володимиром Війтишиним, та втішних обіцянок не почув.
     
     – Складається таке враження, що вище духовенство боїться, аби Маріямпіль не перебрав на себе духовну актуальність Крилоса. Тим більше, що у нас щорічно відбуваються традиційні прощі родин до Маріямпільської Чудотворної ікони Матері Божої. Але ж вони  не такі масштабні, як Всеукраїнська патріарша проща до ікони покровительки Галицького краю у селі Крилос,  та й вистачить місця під сонцем  обидвом духовним центрам, – вважає Роман Шевчук.  При цьому відверто заявляє, що бажання маріямпільської громади поглиблювати духовно-туристичну привабливість свого містечка і навіть заробляти на цьому певні кошти задля його подальшого  розвитку зростає з кожним роком.

     

Шкільна родина на порозі рідної alma mater

     – Це  свідчить про  наше європейське духовно-прагматичне бажання  пам’ятати і шанувати історичне минуле малої батьківщини, – зауважує Роман Шевчук і розповідає про ті добрі справи, які зроблено останнім часом у плані новітнього доповнення історичної спадщини Маріямполя.
     
     Зокрема, торік встановлено пам’ятник засновникові міста Святої Марії (у 1378 р.) – коронному гетьману Станіславу Яблоновському ( на фото справа).
     
     Привертає увагу подорожніх пам’ятний знак на честь поєднання української та польської громад – це скульптурне відтворення знаку, яким у 2001 році відзначив місцеву громаду особисто Папа Римський Іван Павло ІІ, перебуваючи в Україні.
     
     Не заростає народна стежина до пам’ятного знаку на честь євреїв, які загинули під час Другої світової війни та пам’ятника жертвам Голодомору.
     
     І, звичайно ж особливим духовним осередком є вже згаданий сьогодні Біблійний сад, ініціатором закладення якого був професор Володимир Боцюрко за активної участі та підтримки тодішнього голови ОДА, нині покійного, Михайла Вишиванюка. При вході до саду читаємо напис: «Загальна площа – близько 1 га. Росте понад 25 видів дерев та кущів, які згадуються у Біблії. Біля кожного виду встановлено таблички, з яких можна довідатися, де ці види  флори,  описані в Біблії, а також розкрито їх богословське значення. Вхід до саду здійснюється через Райські ворота, які створили найкращі ковалі Європи. На центральній алеї встановлена фігура Маріямпільської Божої Матері з Ісусом на рукам. Вона відтворена з її чудотворної ікони, яка написана учнями славетного Рафаеля».

     

У Маріямполі вечорниці на Андрея

     Та першими зустрічають відвідувачів саду скульптурні постаті святих апостолів Петра та Павла, пророка Мойсея на рукотворній горі Сінай, Адама та Єви на галявині. А далі стоїть церква Воздвиження Чесного Хреста, побудована силами маріямпільської громади ще у 1926 – 1930 роках. Та видно, що дух тодішньої єдності зберігається серед людей і досі. Сьогодні у церкві по-божому співіснують вірні двох конфесій – греко-католицької та православної. Почергово здійснюють відправи о.Роман Дзюбак (УГКЦ) та о. Віталій Валіхновський (УПЦ). Хіба це не радісне диво у наші часи, коли ще подекуди точаться міжконфесійні війни та тяжби за храми?
     
     Багато цікавого у Маріямполі й у вирішенні соціально-економічних проблем. До речі, Маріямпіль  тільки у 2013 році газифіковано,а минулого року повністю освітлено обидва села. Встановлено лотки водовідведення вздовж вулиці Дністровської та Івана Франка у Маріямполі. Проведено ремонт у сільській раді, що теж є свідченням поваги до людей. Так само, як і ремонт церкви та історичної будівлі читальні «Просвіти».
     
     На чому тримається привабливість
     
     … На жаль, інформаційну палітру Маріямполя та Водників нереально втиснути в газетну сторінку, так само як неможливо обійняти й чотирма руками стовбур (в обхваті 6,5 м) 600-літнього дуба у місцевому дендропарку.  Тож відкладемо частину зібраних фактів для майбутніх публікацій, щоб сьогодні  бодай згадати про сучасників, зусиллями яких життя на теренах Маріямпільської сільської ради не втрачає своєї привабливості.
     
     – Мені важко навіть серед керівників місцевих закладів визначити кращих із кращих, бо усі вони працюють на совість, і це є предметом моєї гордості, – зазначив сільський голова. 
     
     Тож нам залишається додати, що у когорті працівників високого гатунку – директор Маріямпільської ЗОШ І–ІІІ ступенів Ольга Осташ, директор Водниківської ЗОШ І ступеня Марія Білан, завідувач садочком у Маріямполі Тетяна Гармата; головний лікар Маріямпільської амбулаторії загальної практики сімейної медицини В’ячеслав Хущ та завідувач Водниківським ФАПом Ольга Людера; директор Маріямпільського Будинку культури Галина Кульчицька та завідувач Водниківським сільським клубом, мати-героїня Олеся Грегулецька; завідувач Водниківською бібліотекою Софія Шкаврітко та завідувач Маріямпільським бібліотечно-інформаційним центром Іванна Гавран. Саме ці фахівці та їх підлеглі (у кого вони є) працюють для людей, підтримують соціальну привабливість  населених пунктів. До слова, у Маріямполі навіть при великому бажанні складно купити  хату чи квартиру, бо якщо вони інколи й продаються, то  за надто великі гроші, оскільки зростає попит на житло у такому красивому, затишному, духовно збагаченому містечку. 
     
     Тож не дивно, що, скажімо, шкільна родина Маріямпільської ЗОШ  І–ІІІ ступенів зросте у наступному навчальному році на 10 учнів (зараз має 56 школярів).  Добрим знаком є й те, що сьогодні у Водниках та Маріямполі нараховується 80 діток віком до шести рочків. Цей факт відкриває нові перспективи для школи та її педагогічного колективу, який постійно дбає про високий рівень учнівських знань. Цим задоволені і батьки, і директор навчального закладу, бо є на те підстави і аргументи. Скажімо, цьогоріч за підсумками районних предметних олімпіад маріямпільські шолярі підтвердили свої грунтовні знання. Вчителька Христина Чепіль, минулого року взяла участь у обласному конкурсі «Учитель року» і була визнана найкращою у номінації «Математика». У 2015-му «Учителем року» на районному рівні стала вчителька Ольга Тимець. Вона веде у школі предмет «Правознавство».
     
     Тим часом у роботі Маріямпільської сільської ради свої «номінації».
     
     – Якщо вести мову про цьогорічний бюджет, який прийнято на рівні 1 млн 620 тисяч гривень, – зауважує головний бухгалтер сільради Ольга Криницька, – то мільйон з цього кошторису буде перераховано до району у вигляді субвенції для фінансування медицини та освіти, в тому числі на заклади цієї сфери у Маріямполі та Водниках.  На залишок у 620 тисяч багато не зробиш. 

     

Пам`ятник засновнику Маріямполя

     Але  війт розраховує й на надходження з районного та обласного бюджетів. А також на фінансову підтримку з боку ТзОВ «Даноша» та ПАТ «Івано-Франківськцемент», які мають у межах Маріямпільської сільради свої виробничі об’єкти і не забувають про потреби сіл. Тож  Роман Шевчук розкриває наступні плани: передбачено  відремонтувати цього року дорогу Тустань – Маріямпіль - Довге, під’єднати присілок Вовчків до загальної системи водопостачання Маріямполя, провести певні роботи з благоустрою сіл тощо. 
     
     І хай все буде добре. Бо люди того варті.

Марія ПАЛЮГА


 Опубліковано в номері №05 (1951) в рубриці «Офіційно»

Коментарі:

Коментарів поки що нема.Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 6 + 4 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net