на сайті  
   
 
Середа, 20 жовтня 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...Свята Місія в Галичі
10.04.2017 | Переглядів: 753
Рейтинг

     «Не бійтеся! 

     Відчиніть, відчиніть двері навстіж Христу! 

     Відчиніть двері його спасенній владі, 

     відкрийте їй кордони держав, 

     економічні і політичні системи… 

     дозвольте Христові промовляти до людини!»

     
     Святий Папа Іван-Павло ІІ

      

     Традиційно щовесни прихожани християнських спільнот по всій Україні роздумують над Страстями Христовими під час Хресної ходи. Проходження стацій не тільки дозволяє вірянам відчути і пережити зі Спасителем Його важкий шлях на Голгофу. Це також допомагає як слід в молитві підготуватися до торжества перемоги над смертю – великого свята Воскресіння Христового. Цьогоріч масштабна Хресна дорога в Галичі припала на останню неділю місяця, 26 березня. В процесії взяли участь духовенство, представники влади, педагоги, лікарі та інші. Важливо відзначити, що вона проходила в дусі екуменізму, адже відбувалась з благословення декана Галицького УГКЦ о.Ігоря Броньовського та о.Володимира Кузюка, декана УАПЦ митрофорного протоієрея Івана Кузя, декана РКЦ о.Яцека Валігури. 
     
     Водночас, християнська громада Галича мала можливість протягом всього тижня доносити свою молитву і подяку Господу. Адже цьогорічний Великий піст приніс для галичан надзвичайну подію: з 26 березня по 2 квітня у храмі Різдва Христового тривала Свята Місія зі Святим Папою Іваном-Павлом II «Відкрийте двері для Ісуса Христа».

     Мабуть, символічним є те, що Свята Місія проходила в час посту. Адже саме він є часом прозріння, оновлення та очищення душі. Час посту – це час, коли ми намагаємося задуматися над тим, чи життя наше, обтяжене мирськими клопотами, не віддаляє нас від Бога; час утвердження в Божій істині, час нових постанов та вчинення милосердних справ у ставленні до себе та ближніх.
     
     Особливою нагодою для поглиблення пізнання вічних правд Христової віри стали місійні науки, що проводили отці з чину Святого Василія Великого – о. Теодозій Янків та о. Корнелій Яремак.
     
     Насамперед хочу нагадати, що слово «місія» перекладається з латині, як «завдання». Христос дав завдання апостолам проповідувати його слово. І тепер церква має також місійний характер. Часто стається так, що, живучи, віряни забувають про Бога, втрачають життєві орієнтири, починають дбати про щось інше. Тому на тих теренах, які позначені християнською свідомістю, вірою, де вже є сформовані церковні структури, є потреба знову йти проповідувати й відкривати світло Святого Євангелія. І це завдання виконують місіонери, несучи слово Боже до людей.

     

     Щодня з ранку до вечора горнулися до храму діти, молодь, старші люди, щоб прикластися до мощів Святого Папи, побожно вислухати Святу Літургію з наукою, приступити до Святої Тайни Покаяння, причаститися Дарами Святої Євхаристії. Протягом тижня у храмі Різдва Христового служилися три Святі Літургії, під час яких виголошувалися місійні науки. Окрім того, відбувалися молитви на оздоровлення душі і тіла, проводилися молитовні зустрічі з дітьми шкільного віку. Надзвичайно трепетною була зустріч із дошкільнятами та немовлятами, під час якої вони і їхні батьки отримали благословення.
     
     Отці проповідували просто, доступно, розумно, влучно, життєво, навчаючи: «Свята Літургія – вершина духовного життя християнина, усіх вірних. Вона – основа нашої святості і Божого благословення. У ній можна славити Бога, дякувати Йому, Його перепрошувати, вимолювати потрібні ласки. Ціль життя людини – Бог, Його прослава та служіння Йому. Часто люди кидаються на пошуки щастя, заробляють гроші, будують хати, купують машини... А щастя так і не приходить, бо не до цього вони повинні прагнути. Бог не спитає про матеріальні речі, рахунки в банках, але запитає, чи людина прийняла в своє серце Ісуса Христа і те, чого Він навчав? Усі ми станемо перед лицем Божим, бо ж написано: «Кожне коліно схилиться передо мною і кожний язик визнає Бога». Тож Свята Тайна Євхаристії дає нам можливість наблизитись до Бога, глибше пізнати Його, бо кожен із нас сам за себе дасть відповідь Богові: де ми будемо проводити вічність».
     
     В останній день Місії велика кількість вірних як Галича, так і деканату приступила до Святої Тайни Сповіді та прийняла Святе Причастя, а також здійснила чин віднови Святого Хрещення. На завершення Місії о. Теодозій Янків уділив усім благословення та повний відпуст тим, хто висповідався і прийняв Святе Причастя.
     
     Складаємо щирі слова подяки місіонерам з Чину Святого Василія Великого о. Теодозію Янківу, о. Корнелію Яремаку, братові Якову Уничу за місійну науку, за добре й щире серце, за відкрите слово Боже.
     
     За надану допомогу в проведенні Місії дякуємо директору Територіального центру соціальної допомоги Надії Бабак та генеральному директору Національного заповідника «Давній Галич» Володимиру Костишину, а також колективам, які вони очолюють.
     
     Знаково, що свята місія під заступництвом Святого Папи Івана-Павла ІІ. Понтифік завжди уповав за мир, тому у молитві за мир до нього є такі актуальні для сьогоднішньої України слова: «Просимо Тебе, святий Отче, разом з нашими мучениками за віру, яких Ти проголосив блаженними, молитися за мир і спокій у світі, а зокрема в Україні, за цілісність нашої держави, щоб припинилось кровопролиття серед наших громадян, а розділені сім’ї і родини могли б знову поєднатись у братній любові». Нехай молитви, що линуть до Господа та святих від галичан та українців будуть почутими на Небесах.

Отець Ігор БРОНОВСЬКИЙ, декан Галицький УГКЦ


 Опубліковано в номері №13 (1959) в рубриці «Офіційно»

Коментарі:

Коментарів поки що нема.Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 7 + 2 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net