на сайті  
   
 
Понеділок, 28 вересня 2020 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...Чарівний світ творчості
23.10.2010 | Переглядів: 5288
Рейтинг

     Мала академія народних ремеселМала академія народних ремесел м.Галич (художньо-реміснича школа) існує з жовтня 1990р. Засновниками закладу були виконавчий комітет районної  ради народних депутатів (В.Крук) та районний відділ освіти (І.Коваль).
     Метою заснування було і залишається на сьогодні створення умов для виховання підростаючого покоління, вивчення, збереження та популяризація мистецтва Давнього Галича, створення умов для розвитку художньо-обдарованих дітей, охоплення їх позашкільною освітою та захист від згубного впливу вулиці.
     
     Життєдіяльність навчального закладу проходить в унікальному історичному середовищі, де сама природа, Дністер, храми спонукають не тільки любити, але й малювати цю землю. Може, тому Мала академія народних ремесел м. Галича має свій характерний стиль, який помітно відрізняється від традицій, практикованих в подібних закладах. Їдуть сюди за досвідом з усієї України, бо саме в Галичі вперше на теренах нашого краю початкова образотворча освіта міцно пов’язана з практичними заняттями, ремеслом, яким ця земля славилася з княжих часів і яке становить підґрунтя будь-якої творчої діяльності.
     За останні 20 років наш позашкільний навчальний заклад пройшов складний, але цікавий період. Педагогічий колектив намагався зберегти свої кращі здобутки: багатопрофільність, право вибору дитиною виду діяльності, педагога, освітньої програми, особливі взаємини між педагогом і дитиною на основі співробітництва і співтворчості, можливість допрофесійної підготовки, соціального захисту й оздоровлення. І не просто зберегти, а рухатись вперед і розвиватись в складних умовах.
     Якщо порівняти початок 90-х років минулого століття і час нинішній, використати матеріали підрахункових колегій МОН України, в нашій державі до 2006 року постійно зменшувалась кількість позашкільних закладів, розпалася мережа відомчих позашкільних закладів, тому маємо бути щасливі, що в нашому місті, завдяки владі та освітянським працівникам, зокрема, вдалося зберегти і наш заклад і той освітянсько-творчий кадровий потенціал вмілих, самовідданих, творчих працівників. Однак, мусимо зважити на умови сьогодення, на зміну суспільно-економічної формації, пристосовуватись до умов ринку, що дозволило б нам займати гідне місце в сучасних непростих умовах життя і праці.
     Позашкільна освіта дітей та юнацтва завжди була й залишається важливою складовою в духовному, моральному, інтелектуальному розвитку дітей та молоді. Звичайно, далеко не всі стануть хіміками чи художниками, журналістами чи медиками, кулінарами чи астрономами, модельєрами чи майстрами народної творчості, але захоплення допоможе в реальному житті; крім того, оскільки підлітки не блукають вулицями, шукаючи пригоду на свою (і своїх батьків) голову, а займаються в наших гуртках.
     Я вже не кажу про виховання нового громадянина незалежної України, інтелектуала, вмілого працівника, творця матеріальних і духовних благ для Батьківщини, нашого міста, родини.
     Виховання саме таких людей і стало головною метою в роботі Малої академії народних ремесел м.Галич.
     МАНР – це педагоги та вихованці, для кого перебування в нашому закладі не просто навчання чи робота. Це наше життя, наші душі, наш час, наші долі, наш світ.
     Головні завдання, що стоять перед нами:
     - забезпечення вільного, творчого, інтелектуального розвитку особистості;
     - пошук та підтримка юних талантів та обдарувань;
     - надання якісної додаткової освіти;
     - забезпечення змістовного дозвілля дітей та молоді.
     Нині в закладі успішно трудиться 22 педагоги, чиє покликання – навчати, дарувати дітям свої знання, своє серце, свою любов, свій талант, для кого найбільшою подякою є вдячні послідовники.
     Яким же є наш заклад на сьогодні? Нині в закладі працює 52 гуртки, в яких навчається близько 626 учнів в м.Галичі, а також в філіях в м.Бурштині, смт.Більшівці, с.Дубівці, с.Крилос, с.Тустань, с.Залуква, с.Дем’янів.
     За останні роки помітна динаміка росту чисельності дітей, охоплених позашкільною освітою в закладі. “Якщо людина не знає, до якої мети вона рухається, для неї жоден вітер не буде попутнім.” (Сенека). Коли дитину позбавити завтрашньої радості, віри в себе, то важко сподіватися на її світле майбутнє. Але якщо вміння “навчити” може лежати в площині ремесла, то “подарувати радість” – це вже мистецтво.
     В руках педагогів нашого позашкільного закладу знаходиться професійна й життєва доля кожного нашого вихованця. Дитина приходить до нас і записується в гурток. І ця подія може залишитись непомітною у її житті, а може вплинути на всю подальшу долю. Ми горді за тих вихованців, які досягли висоти в обраній справі.
     Багато учнів закладу пов’язують своє життя з мистецтвом, навчаючись в Львівській академії мистецтв, Косівському інституті декоративно-прикладного мистецтва, Прикарпатському національному університеті ім. В Стефаника, Коломийському коледжі декоративно-прикладного мистецтва, Вищому художньому училищі №3.
     Наші учні все більше усвідомлюють, що саме творчість є найважливішою складовою особистого щастя і професійного успіху. Творчі люди постійно йдуть уперед у роботі, відкривають підприємства, щось вигадують, будують, живуть повноцінним життям. В цьому немала заслуга і нашого закладу.
     Мала академія народних ремесел м.Галич вступила у час повноліття, вона діє, живе, бачить свої проблеми та розробляє відповідну програму дій. Ми в постійному пошуку. З надією та оптимізмом дивимося в майбутнє.
     З 29 жовтня по 29 листопада цього року у виставковій залі Національного заповідника «Давній Галич» розгорнута виставка творчих робіт працівників та учнів закладу, приурочена 20-ій річниці заснування. Тут можна буде доторкнутись до такого казкового, чарівного світу дитячої творчості, стати учасником майстер-класів народних ремесел. Урочисте відкриття виставки відбудеться 29.10. о.14год. Запрошуємо всіх.
     На закінчення хочу привітати всіх тих, хто був причетним до заснування в м.Галичі художньо-ремісничої школи, та тих багатьох людей, які вносили свою посильну працю в діяльність та розвиток закладу протягом всіх цих 20-ти років.
     Вітаю також усіх наших учнів, які в різні роки відвідували заклад, вже закінчили його та обрали свій шлях у житті, а також тих, хто ще крок за кроком опановує складну науку творення краси. Вітаю всіх тих батьків, що віддали до нас своїх дітей і всіма силами допомагають їм і нам у цій нелегкій справі.

Стефанія Сидорук, директор МА народних ремесел


 Опубліковано в номері №47 (1625) в рубриці «Культура і мистецтво»

Коментарі:

Коментарів поки що нема.Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 3 + 5 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net