на сайті  
   
 
Понеділок, 1 червня 2020 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...Чи «оселиться» в Галичі ліцей мистецтв?
26.02.2018 | Переглядів: 538
Рейтинг

     Про розподіл і подальше використання колишніх приміщень Галицької ЦРЛ ведуться розмови вже близько року – відколи лікарня повністю переселилася у нове приміщення. Охочих зайняти звільнені кабінети з мінімальними затратами на їхній ремонт і утримання залишається більш, ніж достатньо. Однак, є й інші – більш перспективні і вигідні для міста і району пропозиції… З однією з них пропонуємо ознайомитися у статті, яка була опублікована днями в газеті «Галицький кореспондент».
     
     Безперечно, на думку редакції, це є привабливою,ідеєю. Але цікавить і думка самих галичан – наскільки правильним і доцільним ви вважаєте використання старих приміщень лікарні саме для такого закладу. Про переваги такої пропозиції, або ж свої зауваження з цього приводу ми просимо висловлюватися галичан у листах і дзвінках до редакції та у коментарях на сайті редакції чи на сторінці спільноти «Галицьке слово» у мережі Фейсбук.

     Нещодавно в Галицькій райраді заговорили про намір передати частину приміщень старої лікарні Прикарпатському університету. Спершу влада думала, що там буде філія ВНЗ, але згодом виникла ідея створити ліцей мистецтв. 
     
     У новому корпусі Галицької лікарні, відкритому минулого року президентом України, розмістилися всі відділи. І вже рік районна рада не знає, що робити зі старими лікарняними приміщеннями в центрі міста. 27 грудня відбулися громадські обговорення щодо їх розподілу, але до спільної думки не дійшли. Однак на сесії 9 лютого голова Галицької райради Павло Андрусяк дав протокольне доручення у березні врешті-решт прийняти це рішення. Також він повідомив, що декілька днів тому з’явилася ідея відкрити на їх базі філію ПНУ ім. Василя Стефаника. Для цього вже навіть створили робочу групу, яка має провести переговори із навчальним закладом.
     
     Від болючого питання до стратегічного рішення
     
     За словами Андрусяка, доля приміщень старої лікарні зараз є досить болючим питанням. Якщо найближчим часом рішення щодо їх розподілу не прийняти, то вони почнуть руйнуватися. Віддати їх в оренду під заклади бюджетної сфери для влади невигідно, адже тоді доведеться витрачати на них кошти. Такі пропозиції навіть не розглядають.
     
     «Якщо ми віддаємо приміщення будь-кому в оренду, то зразу думаємо, хто буде платити за комунальні послуги, ремонти, видавати зарплати. Тобто все впирається у кошти. Бюджет Галицького району дуже малий. Нам не вистачає коштів на бюджетну сферу, тому ми її втримуємо завдяки державі та сільським радам», – пояснює голова.
     
     Відтак у райраді виникла ідея віддати більшу частину приміщень Прикарпатському національному університету для створення у Галичі його філії. Також там можна облаштувати й гуртожиток для студентів, місця достатньо.
     
     За словами Павла Андрусяка, відкриття такого навчального закладу для міста є стратегічним питанням. Місцева молодь могла б здобувати вищу освіту в райцентрі, а не їздити в інші міста. До того ж, у Галичі немає жодного вищого професійного училища чи коледжу.
     
     «Ми будемо мати розмову з керівництвом університету. У нас просто виникла така ідея, про неї вже знає ректор і готовий це обговорити. Якщо він погодиться, а також це підтримає Міністерство освіти, то це матиме велике значення для розвитку Галича. Університет – це потужна структура, яка зможе втримати приміщення, вкласти гроші в їх ремонт та розвиток», – міркує голова райради.
     
     Про профіль закладу наразі ще нічого не відомо. Також цю ідею ще мають обговорити з міською радою. Бо якщо приміщення належать районній раді, то земля – міській.
     
     «Я би не хотів, щоб рішення приймалися без погодження з містом. Але думаю, проти такої ідеї ніхто виступати не буде. Можна вже зарезервувати приміщення, які обере університет, а інші віддати в оренду, бо вони також не можуть стояти. Головне, поки будемо все узгоджувати, щоб вони не завалилися», – зазначив Андрусяк.
     
     За прикладом Європи
     
     Ректор ПНУ Ігор Цепенда повідомив, що їм запропонували створити в Галичі ліцей мистецтв. Для університету така ідея є цікавою, враховуючи історичне минуле Галича і його значення. До того ж, заклад має у своїй структурі не тільки коледжі та інститути, а й ліцеї. Наприклад, школу-ліцей №23 в Івано-Франківську.
     
     «Основна ідея – дати учням, які навчаються в школах району, максимально комфортні умови, щоб вони могли розвивати свій талант. Створення ліцею мистецтв буде позитивним кроком як для регіону, так і для університету, адже в нас є напрям – образотворче мистецтво. Це дозволяє дати знання, а також стимулювати талановиту молодь, щоб вона розвивала свій талант», – пояснює ректор.
     
     Так діти зможуть вчитися одразу в професіоналів, набиратися в них досвіду, а також готуватися до вступу в університет. За словами Цепенди, створення в маленьких містах таких закладів – це добра європейська традиція. Таким чином вони оживають та отримують друге дихання.
     
     Наразі в університеті думають над програмою навчання та відбором. У ліцеї мистецтв мають навчатися лише найталановитіші учні. «Ми хочемо, щоб це була школа професійної майстерності. З одного боку, маємо Косів, але треба пам’ятати і про Опілля, Бойківщину та Покуття», – наголошує Цепенда.

Наталя ДЕРКЕВИЧ, «Галицький кореспондент»


 Опубліковано в номері №7 (2002) в рубриці «Офіційно»

Коментарі:

Коментарів поки що нема.Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 7 + 4 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net