на сайті  
   
 
Вівторок, 14 липня 2020 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...Репліка на репліку, або Дискусія має бути фаховою та професійною…
12.03.2018 | Переглядів: 585
Рейтинг

     Власне кажучи, я б ніколи не брався за перо, якби у публікації Володимира Федорняка, голови Галицької РО НРУ, мешканця с. Крилос «Відбудуємо Успенський собор» (Галицьке слово», №8 від 2 березня 2018 року) не було згадане моє прізвище, а між рядками висловлено сумнів щодо компетенції та фаховості, та найголовніше – не прозвучала необ’єктивна критика на адресу науково-дослідної установи, де я працюю заступником генерального директора з питань культурної спадщини. Цитую дослівно: «…За 26 років існування заповідника «Давній Галич» ще раз була проведена розконсервація фундаментів (не зважайте на помилки в цитаті. – В.Д.), пізніше знову консервація, і повним ходом продовжується руйнація залишків фундаментів Успенського Собору по сьогоднішній день. Якщо не вірите мені, то можете приїхати до Крилоса, але коли зійде сніг, і все побачити на власні очі. Можете проводити багато різних наукових конференцій, в тому числі і міжнародних (приїде пару росіян, поляків, яким ідея відбудови Собору абсолютно чужа і не потрібна), писати великі статті, але на жаль, віз і нині там».
     
     А тепер про все по черзі. Шановний п. Володимире! Я не ставив собі за мету «писати велику статтю». Як професійний журналіст, я ліпше за Вас розумію, що великі за обсягом публікацій читають не всі. Але ж я це зробив на догоду тим, хто, даруйте, лінується шукати відповіді на злободенні питання в інтернеті, в законодавчих актах, літературі тощо. Я  змушений був зібрати усе «на тарілочку» і, образно кажучи, подати, промовляючи: «Жуйте і думайте…» Зрештою, Володимире Петровичу, повірте мені на слово, аби Вам вступати у фахову дискусію щодо побудови Успенського собору в Крилосі (Вашу публікацію в газеті можу назвати лише реплікою, або спробою когось вколоти), треба ще добре попітніти, «начитатися», проаналізувати, щоб до кінця зрозуміти, чому нині ми, на жаль, не можемо відбудувати нашу Святиню...
     
     Даю слушну пораду. Починайте з Ярослава Пастернака, з його монографії «Старий Галич». І зауважте, що першовідкривач собору ніколи не ставив питання про відбудову галицької Святині. Та що я знову починаю «писати великі статті»? Знову буду повторюватися? У матеріалах останньої конференції все опубліковано. Не лінуйтеся читати… Зрештою, ще раз уважно, з олівцем у руках, прочитайте статтю «…Кожен архітектурний твір має відображати той час, коли він створений». Там дві публікації: «Чи відповідає «відбудова» Успенського собору Галича «Основним засадам відтворення визначних пам’яток історії та культури України?» та «Справа №2/341/526/16…» Остання, до речі, має до Вас безпосередній стосунок, а також до Крилоської сільської ради, неофіційним радником якої Ви були. І все-таки наведу одну цитату з попередніх моїх публікацій: «Поки ми (маю на увазі – Заповідник) протягом майже шести років судилися з Крилоською сільською радою, держава перестала фінансувати роботи з консервації та музеєфікації фундаменту Святині».  І власне тоді, як Ви стверджуєте, «повним ходом почалася руйнація залишків фундаментів Успенського Собору».
     
     Що стосується «розконсервації та консервації» фундаменту, то це питання не до нас, а до тодішньої райдержадміністрації, яку очолював Василь Крук. На його совісті і руйнування фундаменту в центральній частині залитими у нього залізобетонними стрічками. Дозволю собі лише запитати, а де Ви були тоді?..
     
     Пане Володимире, Ви стверджуєте, більше того, запрощуєте всіх небайдужих, як я розумію, до Крилоса «оглянути, коли зійде сніг, руйнацію залишків фундаментів». Ніби відкрили нам Америку. Та ми про це знаємо, складені відповідні акти, поінформоване Міністерство культури України. Зрештою, про це я розповідав у статті «Відбудуймо Храм у власній душі» («Галицьке слово», №53, 30 грудня 2016 р.). Але, схоже, Ви і її читали неуважно. Скажу більше, руйнуються не автентичні підмурівки, бо вони в землі, а музеєфікований 1979 року фундамент, «роз’їжджаються» кам’яні блоки, з яких він викладений. Але цього треба було чекати. Про це нас, зрештою, попереджав і сам автор проекту – директор Львівського інституту «Укрзахідпроектреставрація»  Іван Могитич. В одному з інтерв’ю, яке я свого часу брав у народного архітектора України, він «просив терміново братися за справжню музеєфікацію фундаменту Собору, бо те, що зроблено за його проектом, тимчасове і недовговічне… Ми ставили перед собою іншу мету, – наголошував Іван Романович, – показати велич осмомислівського собору, адже за своїми розмірами він не поступався Софії Київській чи іншому тогочасному храму Європи». 
     
     Я в жодному разі не принижую роль цих вчених – архітектора Івана Могитича та археолога Вітольда Ауліха в історії Галича. Вони, без сумніву, робили все для того, аби відродити Галич, щоб про наше місто знали у всьому світі. Але технології, за якими виконувалися роботи, не відповідали жодним нормам, та й камінь для тесаних блоків було підібрано не той. Під впливом природних факторів він тріскає, осипається… 
     
     І найголовніше, з чим я категорично не погоджуюся. У своїй публікації, шановний Володимире Петровичу, Ви критикуєте польських та російських науковців за те, що вони беруть участь у наших конференціях і що їм, мовляв, «чужа ідея відбудови собору». Відповім коротко – все якраз навпаки. Ну а те, що Ви взяли на себе місію повчальну, посилаючись на «предметні розмови з людьми, які знають толк в цій справі (археологи, архітектори, будівельники та інші) і «майже розказали», як треба відбудовати собор – це дорого коштує. Хотів би почути прізвища цих фахівців і побачичи їхні професійні здобутки. Зрештою, хай беруть участь в конкурсі. Хто їм заважає?.. 

     

     І тут Ви знову недочитали, що «реставраційні й будівельні роботи з відтворення пам’яток історії та культури виконують спеціалізовані реставраційні й будівельні організації, що мають достатній досвід, належний виробничий потенціал і відповідну матеріально-технічну базу при наявності ліцензій на проведення таких робіт».
     
     Зрештою, нагадаю Вам, шановний «опоненте», що в жодній із своїх публікацій я ніколи не вказував фахівцям, як консервувати та музеєфікувати священний фундамент, як має виглядати «споруда, яка би повністю накривала всю площину Осмомислового Собору, а також була б доступною для відвідувачів і забезпечена відповідним температурним режимом». У мене тільки одне запитання, а на чому стоятиме «споруда»? На якому фундаменті?..
     
     І насамкінець. Це стосується тих, хто весь час заявляє: «А в Латвії зробили так, в Німеччині – по-іншому, а  в Італії я бачив таку музеєфікацію, що цілком підходить у випадку з фундаментом крилоської Святині… Не шукайте аналогів (гадаю, зрозуміло, що мова йде тільки про консервацію та музеєфікацію. Відбудувати Успенський собор в Крилосі на тому самому місці, принаймні, сьогодні – не можливо!), бо їх просто нема. Єдиним нашим дороговказом, як на мене, може бути законсервований і музеєфікований фундамент Десятинної церкви в Києві…          

Володимир ДІДУХ


 Опубліковано в номері №9 (2004) в рубриці «Офіційно»

Коментарі:

Коментарів поки що нема.Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 1 + 1 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net