на сайті  
   
 
Понеділок, 6 липня 2020 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...Українці, не мовчіть! Бо мовчання не завжди золото…
12.03.2018 | Переглядів: 668
Рейтинг

     Не минуло й трьох тижнів, як я, нарешті, рекомендованим листом (!) отримав від «ремівців» копію «Акту встановлення /заміни/ технічної перевірки/ збереження пломб вузла обліку (засобу обліку), встановленого на об’єкті Споживача». Дуже би хотілося порівняти цей, з дозволу сказати, документ з оригіналом. А знаєте, що мені підсунули електрики? Навіть неозброєним оком видно, що це погана копія чистого бланка Акту, заповнена чорною кульковою ручкою!.. При потребі експертиза це докаже. І тут вчинили непорядно! Проте дуже чітко і розбірливо читається на цій «копії» наступний текст: «Прийняв на відповідальне збереження без зовнішніх пошкоджень від представників енергонагляду і показники підтверджую. З актом ознайомлений і один примірник отримав». А далі – Споживач (уповноважений представник) – Василь Липове-цький… Сжоже, що пан Василь, електрик КП «Галичводоканалу», мимоволі став співучасником порушення закону і тепер буде платити за електроенергію, яку я споживаю, та нести відповідальність за технічний стан лічильника, який зовсім не застрахований від втручання сторонніх осіб, бо міститься на сходовій клітці…
     
     Та я, як мовиться, не про грушки… Сжоже, що ремівці так і не зрозуміли, що від них вимагається, а точніше від їхнього директора. Звісно, тепер просити вибачення вже пізно. Та й чи збирався хтось це робити? Бо, зазвичай, якщо порядна людина ненароком помилилася (не помиляється тільки той, хто нічого не робить), вона просить вибачення. А той, хто це зробив цілеспрямовано з певним умислом (це вже навіть не психологія, а хворі амбіції, як на мене, різновид чухраїнізму), він ніколи не буде вибачатися. Та й, зрештою, чи потрібні вони мені. Мова про інше. Спочатку про коментар директора філії «Галицький РЕМ» ПАТ «Прикарпаттяобленерго» до моєї публікації, яка була надрукована в «Галицькому слові» 23 лютого 2018 року, Тараса Гнатюка та його підлеглих. Директор дуже люб’язно називає мене гр.Дідух. Я його величаю паном, а він мене – гр. Та байдуже. Бо я, може нескромно, не просто гр., а свідомий громадянин. І «лохотрон» тут не проходить, та й головне в іншому. «Турбота» про те, що може «помилятися лічильник, щось не дораховувати…», у «коментарі» цього керівника аж зашкалює. А як патетично звучать пояснення інженера РЕМу Ярослава Гладкого, що заміна лічильника та «дії працівників РЕМу виконувалися у відповідності до всіх норм і вимог чинних інструкцій». Яких норм та інструкцій? Ви хоч їх читали? Відколи планова, як ви самі стверджуєте, заміна чи перевірка лічильника – це форс-мажорна ситуація? Наразі ви – продавці товару, хай особливого, пов’язаного не тільки з благом, але й певною небезпекою, а я – його Споживач, який нікуди з Галича не виїжджав, і «вкладати акт у щілину вхідних дверей квартири» нікого не просив, причому, «узгоджень по телефону» на це не давав і нікого не уповноважував підписувати за мене акт. А ви, знавці «всіх норм та інструкцій», навіть не знаєте, що копію будь-якого документа треба завіряти мокрою печаткою та підписом. Чому ви цього не зробили, мені зрозуміло.

     

     Більше того, я зовсім «не хвилювався щодо завищених показників заміненого лічильника». Тямущий читач зрозумів, що спонукало мене взятися за перо. Тим паче, що знаючи норов колишніх ресівців, а теперішніх ремівців, я відразу себе перестрахував. Відповідний Акт, складений у присутності депутата міської ради (користуючись нагодою, дякую Галині Бурді за те, що оперативно відгукнулася на моє прохання) в мене є, попередня платіжка і фотодокази – теж. Окрім того, я на всі сто відсотків впевнений ще й в тому, що мій лічильник був справний і те, що він «щось там не дораховував», в даному випадку не проходить. Заміну лічильника, перевірку пломб та справність електроприладу, як не крутіть, ви повинні були робити в моїй присутності. Цього вимагають «всі норми та інструкції». Більше того, скажу вам, що незалежні українські експерти стверджують інше про ці «розхвалені посередниками та продавцями електроенергії надчутливі прилади». Виявляється, вони мають схильність нас обкрадати. Але це інша тема. Нині очевидно одне - правди про те, чи справним був мій лічильник, чи була потреба його замінювати, ми не дізнаємось вже ніколи. Бо про що можна говорити, коли безцеремонно підробляють копії актів?..
     
     Я про інше. Про грубе, цинічне порушення прав Споживачів. Як мені відомо, Закон України «Про захист прав споживачів» нині чинний. І чи можуть, зрештою, «чинні інструкції і всі норми» (за винятком екстрених ситуацій), написані проплаченими юриспрудентами під диктовку олігархів-монополістів та їхніх менеджерів, скасувати норми названого Закону. Звісно - ні! Та чи може, зрештою, якась там інструкція, яка суперечить чинному законодавству України, слугувати документом чи керівництвом до дії?
     
     Ви запитаєте, а як зреагували на мою попередню публікацію ті, до кого я апелював (зауважте, я не звертався до них за допомогою. Просто поінформував про факт грубого порушення Закону)  –  поліція, міська влада, керівництво ПАТ «Прикарпаттяобленерго»? Поки що ніяк. Правда, реакцію міського голови Галича Ореста Трачика я вже знаю. У розмові зі мною він сказав: «Ми їм (ремівцям. – Авт.) нічого не зробимо…». Річ у тому, що в міську раду я заходив не для того, аби попросити мера міста про якусь допомогу, а повідомити йому (написав і зареєстрував заяву), що під час мого самостійного розслідування історії з лічильником я зіткнувся з кричущим фактом. Виявляється, що за стан внутрібудинкової мережі у всіх багатоповерхівках Галича ніхто не відповідає. Ремівці кивають на комунальників і ЖЕК, а КП «Галичводоканал» устами Василя Липовецького – на ремівців. Що в них, мовляв, немає ніякого договору з Галицьким РЕМом на обслуговування внутрібудинкової електромережі… А тим часом кабелі димлять і можна лише собі уявити, що може статися, не мені електрикам розповідати, якщо дві фази «через закорочення нуля», не дай Боже, «впадують одна на одну»!.. Чи допоможуть тоді автомати та запобіжники? 
     
     Та чи думали про це «фахові» електрики на чолі з інженером РЕМу Ярославом Гладким, коли до обгорілої клеми підключали мій електролічильник? У вас що нема на це інструкції? А ви, пане Василю Липовецький, як дали згоду, чому погодилися з таким «підключенням»? Відповідь одна – ніхто ні за що не відповідає!..
     
     Ситуацію треба негайно виправляти. Шановні депутати Галицької міської ради, як на мене, надія тільки на Вас. Вивчіть дане питання, загляньте на сходові клітки галицьких багатоповерхівок свого виборчого округу, сфотографуйте, принаймні, на телефон ці жахіття, зініціюйте чергову сесію, розширене засідання виконкому міської ради, інший захід – неважливо, як він буде називатися – і прийміть відповідне рішення. Зрештою, запросіть на своє засідання винуватців та попросіть «надзвичайників», щоб вам допомогли – спрацювали, як кажуть, на випередження, бо інакше буде біда. Можуть постраждати невинні люди.
     
     …І насамкінець. Я не випадково дав такий заголовок своїм роздумам з приводу. Річ у тому, що діяння на місцях наших маленьких князів, царів, гетьманів, чухраїнців (називайте, як хочете) дуже логічно, на жаль, вплітається у загальну канву поведінки та дій найвищих менеджерів (так чомусь вони тепер себе називають) нашої держави, які через нашу покірність та мовчання, без нашої волі та згоди, придумуючи найрізноманітніші схеми, на зразок «Ротердам плюс», або ось найновіша – RAB-тариф (читай: раб-тариф. – Авт.) залазять у кишені українців, топчуть нашу Гідність, замахуються на нашу Честь… І що найцікавіше – намагаються в такий спосіб, прикриваючись тим, що в країні війна, якось приховати (даруйте за слово, але воно, як на мене, найкраще тут підходить) свою політичну, економічну, фахову тощо імпотентність. Фактів – хоч греблю гати!..
     
     Запитаєте, а що нам, простим посполитим, робити? Не мовчати! Не займати позицію «Моя хата скраю…» Не сподіватися на допомогу зверху, бо її не буде. Ні-ні, я ні в якому разі не закликаю Вас, шановні Українці, на майдани, перекривати дороги тощо (неефективно і дуже небезпечно!). Бо нас (зважаючи на те, що Україна, завдяки нашим неефективним менеджерам усіх рівнів, семимильними кроками прямує до поліцейської держави) можуть поставити на коліна, покласти лицем вниз або приклеїти ярлик агента Кремля!..
     
     Як на мене, сьогодні чи не єдиною нашою зброєю є слово – правдиве, об'єктивне, неупереджене. Слово, підкріплене патріотичними діями та вчинками. Дбайте про себе, підтримуйте своїх друзів та колег по роботі. Зрештою, використовуйте для цього таку важливу трибуну, як газета. Причому місцеву, бо вона найближче стоїть до наших з вами проблем. Вас несправедливо образили, обрахували, продали протермінований товар, на вашу вимогу не показали сертифікат якості на продукти, які ви купуєте..? Пишіть, об'єднуйтеся і разом давайте гідну відсіч тим, хто замахнувся на вашу Гідність, бо гуртом, як кажуть, і … легше бити. Переконаний, ваша газета вас обов'язково підтримає. Але не забувайте, коли прийде час, а він уже не за горами, вибрати тих, хто по-справжньому буде дбати про свій народ, про нас, Українців. Не обирайте тих, хто вже не один раз, будучи при владі, протирав штани! Розумію, зробити це буде дуже важко. Але ж за нас цього ніхто не зробить! Хто, як не ми?..
     
     
     P.S. Звертаюся (це без згоди редакції і прошу головного редактора не скорочувати цей абзац) до Вас, шановні Галичани -не забувайте про свою газету, про першу демократичну ластівку області, а, може, й України. Їй, як ніколи, нині важко (повірте, я знаю, що кажу), підтримайте бодай передплатою свій часопис, як це Ви робили вже не один раз і особливо в часи його заснування та становлення. Зрозумійте, що нині під час так званого роздержавлення ЗМІ в Україні чиновники поставили стільки палиць у колеса журналістам місцевих друкованих видань, що їм без Вашої допомоги буде дуже важко стати незалежними. А без незалежної четвертої влади нам, Українцям, ніколи не вдасться збудувати успішну суверенну європейську Державу.
     
     І останнє. Скористаюся нагодою і через газету звернуся до ремівців чи, може, водоканалівців.  Навіть не знаю, до кого?.. Панове, після вашої «планової» заміни лічильника на моїй сходовій клітці пропало світло. Мабуть, самі дроти не витримали такої наруги над ними. Але нам, мешканцям під'їзду, від того не легше, бо доводиться навпомацки підніматися сходами на верхні поверхи!..

Володимир ДІДУХ, заступник, виконуючий обов'язки головного редактора газети «Галицьке слово» 1991-1994 р.р.


 Опубліковано в номері №9 (2004) в рубриці «Офіційно»

Коментарі:

Коментарів поки що нема.Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 2 + 10 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net