на сайті  
   
 
Вівторок, 18 лютого 2020 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...Врятуємо Землю разом!
13.08.2018 | Переглядів: 351
Рейтинг

     Земля  –  унікальна планета Сонячної системи, тому що на ній є життя. Із космосу вона виглядає як прекрасна біло-блакитна куля.
     
     Рослинний та тваринний світ Землі надзвичайно різноманітний. Частиною цього біологічного різноманіття є і людина. Однак, на відміну від інших живих істот, людина внаслідок своєї діяльності навчилася активно впливати на навколишнє середовище, на природний світ планети. На жаль, цей вплив не завжди позитивний, тому однією з глобальних проблем сучасності є забруднення навколишнього середовища. І за це забруднення розплачується, як не парадоксально, саме людство. Забруднені річки та моря, загазоване повітря – усе це є причиною спалаху різноманітних хвороб.
     
     Швидкими темпами зростає чисельність населення Землі. Щороку населення земної кулі збільшується на 2%, щохвилини у світі народжується приблизно 150 дітей. Таке зростання населення потребує продуктів харчування. Ось чому збільшуються площі сільськогосподарських угідь, передусім – ріллі. Рілля дає людству 88% продуктів харчування. Також збільшуються площі землі, які йдуть під забудови. 
     
     5 червня щорічно світова громадськість відзначає Всесвітній день охорони довкілля – міжнародний день ООН. Саме в цей день відкрилася Конференція ООН, де було створено програму з навколишнього середовища, спрямовану на вирішення найгостріших проблем сучасної екологічної кризи (опустелювання, деградації грунтів, погіршення якості і зменшення кількості прісних вод, забруднення Світового океану). Приводом до проведення цієї акції послужило звернення 113 держав до генерального секретаря ООН, які попереджали людство про небезпеку, що загрожує  у зв’язку із забрудненням навколишнього середовища. «Або ми покінчимо із забрудненням, або воно покінчить із нами – так було поставлено питання в цьому зверненні. А також в  26 Декларації ООН про навколишнє середовище записано, що держави відповідають за те, щоб діяльність на їх територіях не завдавало шкоди довкіллю в інших державах. І зразу складається враження, що ця декларація написана для всіх держав, тільки не для нашої. Сумно… Хоча природа України щедра, багата та різноманітна. М’який помірний клімат, родючі грунти, значна кількість водних джерел створюють чудові умови для життя тварин і рослин, про яких ми забули.
     
     Але бурхливий розвиток промислового і сільськогосподарського виробництва, будівництво міст, селищ, розширення мережі залізничних та автомобільних шляхів, осушення боліт, зрошення посушливих земель призвели до значних змін у ландшафті, вплинули на екологічну рівновагу.
     
     За останні десятиріччя помітно зменшилася територія, що зайнята природною рослинністю, збідніла флора більшості регіонів, зменшилася кількість видів рослин та тварин, а деякі з них повністю зникли. 
     
     Якщо заглянути в Червону книгу України, яка була вперше створена в 1980 році, то побачимо, що до неї було занесено 151 вид рослин та 85 видів тварин, які на грані зникнення. У 2009 році вийшло нове видання Червоної книги України, до якої вже занесено 826 видів рослин і грибів і 542 види тварин. Так про що свідчать ці дані? Що скоро на нашій планеті нашим нащадкам не залишиться нічого живого, а згодом і нас – Homo sapiens.
     
     Крім того, значного поширення набули такі процеси, як забруднення води, грунту й повітря, масове знищення лісів. Виникли такі специфічні явища, як кислотні дощі. 
     
     Людство повинно вивчати ці несприятливі екологічні процеси, зрозуміти, що екологічні проблеми вимагають їх негайного вирішення. Адже сьогодні цивілізація опинилася ніби на лезі бритви і щомиті може зірватися в безодню. Людство балансує на грані між буттям і небуттям. І ця критична межа ледве-ледве відокремлює наш світ від хаосу. А цей хаос ми плекаємо самі.
     
     Основними джерелами антропогенного забруднення середовища є виробники енергії (ТЕС, АЕС, ГРЕС, котельні), усі промислові об'єкти (у першу чергу хімічні, нафтопереробні, цементні), автотранспорт, залізничний транспорт, гірниче виробництво. Вони забруднюють довкілля сотнями токсичних речовин, шумами, вібраціями, надмірним теплом.
     
     Вчені підрахували, коли на Землі не було людей, один вид організмів зникав в середньому протягом тисячі років, з 1850 по 1950р. – протягом десяти років, тобто в 100 разів швидше, а за останні 20-25 років швидкість зникнення видів організмів на Землі збільшилась у 700 разів. З початку 80-х років минулого століття кожного дня зникає по одному виду тварин і кожного тижня – по одному виду рослин. Зникнення загрожує понад 1000 видам птахів і ссавців.
     
     Із розвитком хімії, енергетики, машинобудування природі загрожують відходи від синтетичних пральних порошків, нафтопродуктів, важкі метали, нітрати, радіонукліди, пестициди та інші шкідливі речовини, що не засвоюються мікроорганізмами, не розкладаються, а накопичуються тонами у грунтах, водоймах, підземних водах і потім ми це все споживаємо, вбиваючи себе і своїх дітей різними хворобами, особливо онкозахворюванням. 
     
     Не менш важливою проблемою є утилізація відходів. Це не лише величезні площі землі, зайняті звалищами і шлакосховищами, а й смертельні дози різних токсинів та дими й пилюки від них. Здавалося б, дрібниця – розбиті люмінесцентні лампи на звалищах. Але кожна така лампа містить 150 мг ртуті, що здатна отруїти близько 500м3 повітря.
     
     Сьогодні збільшився вплив людини на атмосферу. Повітряна оболонка Землі є однією з найголовніших умов життя на планеті. Без їжі людина може прожити місяць, без води – лише тиждень, але без повітря людина не зможе проіснувати більше двох хвилин. Маса атмосфери колосальна – 5,15 x 1015 т. Проте атмосферне повітря можна вважати невичерпним природним ресурсом лише умовно, адже людині для життя потрібне повітря певної якості. А під впливом антропогенного чинника його хімічний склад і фізичні властивості дедалі погіршуються. На Землі вже майже не залишилося таких ділянок, де повітря зберігало б первісну чистоту та якість.
     
     Клімат на нашій планеті в минулому періодично змінювався. Протягом мільйонів років періоди значного похолодання й, навіть, зледеніння чергувалися з теплими епохами. Сьогодні вчені дуже занепокоєні: схоже на те, що Земля розігрівається значно швидше, ніж в минулому. Це спричинене різким збільшенням вмісту вуглекислого газу в атмосфері, яке потрапляє щорічно понад 22 млрд тонн внаслідок спалювання паливних ресурсів, опалого листя восени, різного сміття. У земній атмосфері вуглекислий газ діє як скло в парнику: пропускає сонячне світло, але затримує тепло розігрітої Сонцем поверхні землі. Це спричиняє розігрівання планети, відоме під назвою «парниковий ефект», яке веде до глобального потепління.
     
     І постає питання: а що ж далі? А далі чорна діра, яка залишиться від нашої Землі, яку ми, люди, знищили, яка дала нам все - тільки шануйте і живіть. А ми, ми - Homo sapiens!!! Тож давайте разом з цілим світом 5 червня зробимо свій особистий внесок для збереження Землі: посадимо дерева, приберемо території, двори, не будемо залишати слідів відпочинку на природі, не вмикати світла, комп’ютера, телевізора цього дня… 
     
     Кожен повинен знайти свій шлях для покращення навколишнього середовища і не забувати про його охорону та збереження природних скарбів і на далі. 

Ольга ДИРДА, учитель біології та екології Галицької ЗОШ №1 І-ІІІ ст. ім. Я. Осмомисла


 Опубліковано в номері №20 (2015) в рубриці «Офіційно»

Коментарі:

Коментарів поки що нема.Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 4 + 7 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


..

 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net