на сайті  
   
 
Вівторок, 18 лютого 2020 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...Один у полі – не воїн
04.12.2010 | Переглядів: 2507
Рейтинг

     Очкур Ганна Йосипівна«Петро ж виїхав із Галича, і настав уже йому вечір, і ліг він (поспати) в (селі) Большеві», – саме цей запис 1153 року в Іпатіївському літописі, пов’язаний з невдалими переговорами посла київського князя Ізяслава Петра Бориславича з галицьким князем Володимиром Володаровичем, історики вважають першою письмовою згадкою про село Бовшів, яке розкинулося на березі річки Гнилої Липи, біля підніжжя Касової гори, за 12 кілометрів від міста Галича.
     Сьогодні Бовшів – село, центр сільської ради з населенням  1436 осіб. З 2006 року громаду села очолює сільський голова Ганна Очкур, економіст за фахом. 31 жовтня 2010 року Ганну Йосипівну обрано головою на другу каденцію. Напередодні Дня місцевого самоврядування  зустрівся  з очільником сільської ради і попросив відповісти на кілька питань.
     – Пані Ганно, проблеми громади, неспокій, щоденні клопоти... Навіщо це Вам?
     – Я не раз ставила собі це питання. Та, мабуть, це характер такий – постійно жити в неспокої. Я приїжджала на вихідні з Калуша у Бовшів і мені було боляче дивитись на ті негаразди, які були в селі. Узбіччя доріг порослі бур’янами, всюди сміття, біля крамниць п’янички, холодний клуб. І люди сумні. Мені було прикро за рідне село.
     З виходом на пенсію я переїхала до Бовшева на постійне місце проживання. Спілкувалася з людьми щодо вирішення проблем села. Адже мала чималий досвід роботи у Калуській міській раді, обиралася депутатом і була членом виконкому. Мешканці села й запропонували очолити сільську раду. Мабуть, повірили в мене і у 2006 році обрали головою. А 31 жовтня 2010 року – на другу каденцію.
     – За попередніх чотири роки в селі, звісно, що не без допомоги громади і депутатів, зроблено чимало.
     – Звичайно. Ми здали в експлуатацію газовий теплопункт для школи, підвели тепло до танцювальної зали та кімнат гурткової роботи у Народному домі. Провели ремонт танцювальної зали, реставрували пам’ятники Т.Шевченкові та учасникам Другої світової війни, провели заміну вікон у школі, здійснили ремонт спортивної зали. Ряд робіт виконано у дитячому садку та фельдшерсько-акушерському пункті. Чимало зроблено у плані озеленення та благоустрою населеного пункту.
     Особливу увагу було звернуто на впорядкування вулиць, зокрема Польової, де донедавна була суцільна багнюка. Батьки водили дітей до школи в гумових чоботях. А сьогодні по вулиці Польовій навіть тротуар прокладено.
     Ще однією проблемою була руйнівна дія води, яка створювала чимало клопотів, підтоплюючи городи та садиби. Ми здійснили заходи з водовідведення.  Тепер навіть під час сильних дощів вода сходить в річку. Ще залишилося провести відповідні роботи в урочищі Вигін, і питання води будуть зняті з порядку денного. Це лише частина зробленого.
     – Отже, чимало доведеться зробити в нинішній каденції?
     – Безперечно. Ми плануємо провести капітальний ремонт глядацької зали у Народному домі, розширити приміщення дитячого садка, здійснити ремонт тепломережі у школі, завершити спорудження роздягальні на стадіоні, забезпечити освітлення вулиць, я вже не кажу про ремонт доріг – це питання номер один.
     – І знову ж, мабуть, не без депутатського корпусу і громади?
     – Однозначно. Один у полі не воїн. Я мала і маю чудову команду депутатів. Восьмеро працюватимуть зі мною вже другу каденцію. А теперішня більшість –  молодь. І їм не байдуже  життя села. Саме молоді депутати минулої каденції виступили з ініціативою заборонити продаж спиртних напоїв у вечірній час в закладах торгівлі поряд з Народним домом. Одного з підприємців навіть позбавили ліцензії. Зате сьогодні,  жодних п’яних сутичок на дискотеках.
     Депутати разом з громадою допомагають в усьому: і в проведенні заходів з благоустрою, і під час підготовки культурно-масових заходів.
     – У списку депутатів зазначено прізвище Андрія Базилюка. Мені відомо, що він очолював молодіжну раду. Невже така існує?
     – Не просто існує, а є дієвим молодіжним органом у селі, на рахунку якого чи не всі культурно-мистецькі і спортивні заходи. Андрій очолює молодіжну раду вже два роки. Крім того, на теперішню каденцію депутатами обрано наставника футбольної команди села Андрія Білоуса та футболіста Михайла Гречанюка, які є членами молодіжної ради.
     – А щодо ради старійшин?
     – Офіційно такої не створено. Але мені допомагають депутати старшого покоління і ті, які вже третє скликання обираються в раду. Допомагає і перший демократичний голова Богдан Васильович Паук. Зрештою, свою допомогу пропонують і старожили. Недослухатись до них неможливо.
     – А загалом, які стосунки між громадою села і сільським головою Ганною Очкур?
     – Відверто скажу, неоднозначні. Є чимало заздрісників, чимало скептиків. А є й доброзичливці, у переносному розумінні цього слова. Але мені вдалося створити в сільській раді атмосферу довіри. В селі важко жити незахищеним людям. Сьогодні до нас ідуть не лише за матеріальною допомогою, а й за моральною підтримкою. Ми намагаємось нікому не відмовляти. Сільська рада має бути відкритою для громади. До нас люди мають іти з бажанням, а від нас – із задоволенням.
     Орган місцевого самоврядування – важлива ланка державного управління. Поки є сільська рада – живе село.
     Сьогодні політики багато говорять про адміністративну реформу, але ніхто не знає достеменно, що це таке і як безболісно її провести. Можливо слід вдосконалити роботу вже діючих органів місцевого самоврядування?
     На прикладі Бовшева я бачу, як змінюються люди, коли влада приділяє їм відповідну увагу. У нас не залишається поза увагою жодна багатодітна сім’я, жодна одинока людина, хворі, інваліди. До речі, на перше півріччя наступного року ми передплатили газету «Галицьке слово» для пільгових категорій мешканців села. А це майже тридцять примірників.
     – У 2008 році сільська рада придбала сміттєвоз. Чи виправдовує себе спецтехніка?
     – Це, здавалося б, нестандартне рішення сільської ради також викликало неоднозначні думки серед громади села. Одні нас підтримували, інші  казали, що гроші викинули на вітер. А були й «доброзичливці», які писали листи до обласної ради. Та зараз, коли село позбулося сміття, коли біля всіх установ, закладів торгівлі встановлено сміттєві урни, ви жодного папірчика не побачите на землі. Спецтехніка себе виправдала. Люди збирають сміття щотижня, укладено угоди з підприємцями, а ще згідно угод обслуговуємо села Тустанської, Демешківської та Дем’янівської сільських рад.
     – Я не буду сьогодні торкатися розвитку бовшівського футболу і зокрема діяльності команди «Касова». Ця тема потребує окремого викладу. Адже команда зараз на доброму рахунку і в числі перших у районі. Футболісти відчувають суттєву підтримку з боку сільської влади, незважаючи на те, що раду очолює жінка. І те, що у наступному сезоні команда користуватиметься сучасною роздягальнею з душовими кабінками і теплою водою, переконаний. Я на завершення розмови хочу запитати. Ганно Йосипівно, що б Ви побажали новообраним сільським головам, адже їх у районі шістнадцятеро?
     – Я ще не встигла з усіма познайомитись. Та хочу побажати їм терпимості, толерантності, справедливості. Будьте розумними, вмійте слухати людей. Прислухайтесь до порад старших колег, які мають досвід роботи у місцевому самоврядуванні. Не  забувайте, що ви працюєте для людей.
     А напередодні свята всім своїм колегам бажаю нових амбітних ідей, здоров’я, щастя, злагоди і, звичайно ж, –  шани від людей.
     Нещодавно, переглядаючи книгу Пітера Друкера «Завдання менеджменту в ХХІ сторіччі», я звернув увагу на фразу: «Братися за будівництво майбутнього доволі ризиковано. Не братися – ще гірше. Багато з тих, хто намагається реалізувати нові принципи, зазнає поразки. Але є і ті, хто досягає успіху». Ці слова цілком відповідають діяльності голови Бовшівської сільської ради Галини Йосипівни Очкур.

Ярослав Поташник


 Опубліковано в номері №53 (1631) в рубриці «Офіційно»

Коментарі:

бовшівчанин :
05.12.2010 13:07:24

прийшла в село і розколола його(( і за такі гроші які виділяються з Бурштинської ТЕС можна було б зробити набагато більше!!!!!

бовшівчанин2:
03.01.2011 23:26:08

бовшівчанин, який написав попередній коментар, або сліпий, або малорозумний заздрісник. Відкрий очі! Подивись на школу, Будинок культури, садок, центральні вулиці, послуги... Нарешті село набуває пристойного вигляду. Так тримати, сільський голово!

бовшівчанин 3:
27.01.2011 16:07:58

по- перше село ніхто не розколов це ви так думаєте,... це все реалії демократичних виборів які нарешті проходять чесно і демократично і те, що вона прийшла і перемогла в друге це вже про щось говорить,громада села бачить результати і робить свій вибір! СЛАВА УКРАЇНІ ГЕРОЯМ СЛАВА

БОВШІВЧАНИН 4:
27.01.2011 16:15:55

ГАННА ЙОСИПІВНА ОЧКУР ТАК І ПРАЦЮЙТЕ НАДАЛІ


Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 4 + 2 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


..

 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net