Куди поділася старовинна українська зброя?

Куди поділася старовинна українська зброя?

Розкраданню росією українських історичних пам’яток та реліквій, присвячені документальні розвідки. Та прикро усвідомлювати, що пересічний українець чимало їх не зможе побачити на власні очі, адже московська орда ховає їх за сімома замками. Скільки років ми вчили викривлену  історію, нам насаджували міфи, але, на щастя, чимало їх уже розвінчано. Єдине, хочеться сподіватися, що рано чи пізно всі цінні речі нашого славного минулого все-таки будуть передані Україні.

У журналі «Шлях Перемоги» за 1972 рік міститься цікава стаття про українську зброю минулих часів, яку, на жаль, і її вивезли до росії. Ось про що вона…

У 18-му столітті гетьманська столиця Глухів була великим центром виробництва гармат в Україні для озброєння козацьких армій. На тих гарматах є позначка «Глухів» або також і напис – прізвище ливаря. До славних ливарів належав Йосип Балашевич, його син Карпо та інші.

  1. Чому в Санкт-Петербурзі біля човна і пам’ятника цареві Петрові I стоїть УКРАЇНСЬКА гармата «збройних справ майстра Йосипа Балашевича», відлита в Україні 1692 року? Чому в Ермітажі в Санкт-Петербурзі стоїть 16-типудова гармата-велетень з України? Чому Росія не поверне в Україну українські пам’ятки історії та культури, в тому числі й зброярські?
  2. Чому в Чернігові залишили три невеликі глухівські гармати, але велику українську гармату перевезли до Москви? Вона встановлена навпроти входу до т.зв. Палацу з’їзду у Кремлі. Її відлив у Глухові український майстер Карпо Балашевич для гетьманської армії. Якими мотивами керується сучасна «інтернаціональна» Москва, підтримуючи далі царсько-імперські традиції викрадання чужих історичних пам’яток?
  3. Де поділися булава, пірнач, клейноди та інші гетьманські відзнаки і символи влади? Їх в Україні немає!»

Це невелика частина нашої історії, яку свідомо було вкрадено московитами. Але тут нічого дивного немає. Адже крім красти, вбивати й руйнувати вони нічого не вміють. Тому ми щиро віримо в Перемогу над дикою росією, про правдиве повернення нашої історії та цінних реліквій нашого доблесного минулого!

Підписуйтесь на наш Telegram та YouTube і підтримуйте нас!

  

 

Юлія Марцінів