Новий навчальний процес на Прикарпатті: вибір за батьками

Новий навчальний процес на Прикарпатті: вибір за батьками

Чи відкриють бурштинські школярі 1 вересня двері навчальних закладів? На це питання дала відповідь директорка Бурштинського ліцею №3 Руслана Лащ:

«Цей навчальний рік в умовах війни буде дуже складний, але поки ми змушені навчитися з цим жити. Наразі ми збираємо заяви батьків, які за онлайн чи очне навчання і тоді будемо бачити, яка кількість переважатиме. На сьогодні це 65% батьків за офлайн-навчання дітей, 30% за дистанційне і 5% ще не визначилися. Чітка картина буде у 20-тих числах серпня. До нас має приїхати комісія, щоб подивитися, як облаштоване укриття і чи відповідає воно всім вимогам. Маємо одне укриття, але кілька приміщень – для учнів початкових класів і для старшокласників. Є окремі входи: менші заходитимуть зі шкільного приміщення, а старші – з вулиці. В укритті є все: туалети, вода, провели побілку, необхідні інструменти, закуповуємо медикаменти, та головне є запасні виходи, також є Інтернет. Батьки пообіцяли закупити питну воду та подбати про дитячий тривожний рюкзак, де буде печиво, бутерброди, а для  найменших олівці, фарби, розмальовки, пластилін та інші канцелярські знаряддя.

Щодо навчального процесу, крім очного й дистанційного навчання, розглядаємо ще варіанти змішаного й паралельного навчання. Як відбуватиметься змішане навчання? У класі вчителя включена камера. У класі будуть присутні діти, які очно навчатимуться, а у комп’ютері – діти, які за дистанційне навчання. Вчитель спершу пояснюватиме для всіх. Опісля дає самостійне завдання для опрацювання тим, хто вдома, які учень повинен надіслати вчителю. А для тих, хто присутній у класі, продовжує урок.

Може бути й паралельне навчання. Будуть сформовані два класи: в одному діти за очне навчання, в іншому – за дистанційне. Але хочу зауважити, що дистанційне навчання повністю на відповідальності батьків, вони відповідають за знання своїх дітей.

Я розумію, що в країні війна, але це не вихід сидіти вдома. Потрібно в цей непростий час навчити дисциплінувати своїх дітей, говорити з ними, налаштувати психологічно, що все буде добре, в жодному разі не лякати. Також варто не забувати, що ще є захист Божий, ми в Його руках. Якщо ми будемо сидіти вдома, то будемо нацією, яка всього боятиметься. Особливо це стосується наших дітей. Тоді про яке самоствердження як українців ми можемо говорити? Тому все-таки раджу батькам запустити звичний для нас навчальний процес. Дуже на це сподіваюсь».

 

Підписуйтесь на наш Telegram та YouTube і підтримуйте нас!

Юлія Марцінів.