Весняна обробка саду від шкідників і хвороб

Весняна обробка саду від шкідників і хвороб

     Якщо у вас є сад з плодовими насадженнями, то дуже важливо вміти правильно за ним доглядати. Одне з найважливіших дій для цього - весняна обробка дерев. Від того, наскільки правильно і своєчасно ви її виконаєте, безпосередньо залежить урожай. Також хороша обробка сприятиме нормальному розвитку рослин.

Весняна обробка саду - навіщо вона потрібна?

  • Дозволяє боротися зі шкідливими комахами. Багато з них зазвичай проводять зиму під корою. Там також відкладають яйця і личинки паразити, які хочуть харчуватися за рахунок плодових насаджень. Як тільки сходить сонце - шкідники прокидаються, але якщо вчасно обробити дерева, то ви зможете видалити комах і не дозволити їм поширитися.
  • Зберігає рослини від хвороб. Завдяки обприскуванням або певним способам обробки саду після цвітіння можна позбутися від вогнищ різних захворювань. Також це дозволить провести профілактику на весь сезон. Варто проводити такі заходи саме навесні. Адже коли дерева цвітуть і плодоносять, то дуже небажано застосовувати спеціальні препарати, які дозволяють боротися з шкідливими процесами.
  • Робить сад більш доглянутим. Потрібно не тільки обприскати і побілити дерева. Також варто видаляти і обрізати хворі і старі гілки. Завдяки цьому сад стане виглядати доглянуті, а також будуть створені умови для того, щоб розвивалися здорові паростки. Іноді весняну обрізку ще проводять, щоб правильно сформувалися крони дерев.

Терміни обробки дерев навесні

     Зазвичай саме ранньою весною садівники починають заходи щодо весняної обробці саду терміни орієнтовні - як настануть теплі дні. Перші процедури варто проводити ще перед тим, як розпустяться бруньки рослин. Продовжуйте їх до тих пір, поки не почнеться цвітіння.

Підготовка дерев до обробки

     Коли сильні заморозки вже будуть позаду, зніміть з садових дерев утеплювачі і спеціальні пояси. Матеріали для утеплення потребують особливої ​​обробці - препаратами, які вберігають від шкідників. Просушіть утеплювачі і до вересня помістіть їх в місце для зберігання. Пояса не ховайте, а спаліть, адже вони можуть містити ненаситних шкідників.

     Продовжіть весняну обробку саду - обріжте крони і позбудьтеся від скелетних гілок. Приберіть зі стовбурів частини кори, які почали відшаровуватися через старість. Місця, де ви зрізали або спиляли гілки, варто обробити мідним купоросом (5% -м розчином) або спеціальними засобами. Після цього нанесіть фарбу на масляній основі.

     Гілки, які ви видалили, кору та інші відходи краще спалити: на них часто бувають грибки і різні шкідливі комахи. Нарешті звільніть землю біля дерев, позбувшись від бур'янів, а після розпуште її, збити грунт.

Побілка саду

     Завдяки їй можна ефективно позбутися від шкідників у вашому саду. Дерева білять ранньою весною, щоб ефективно вивести личинки, яйця і самих комах, які засіли в тріщинах або на поверхні. Для цього ви можете і самі створити розчин, але, якщо у вас є можливість, - краще все-таки скористатися професійними засобами (вони зроблені на основі призначених для побілки речовин).

     Коли йде весняна обробка дерев, можна використовувати «Побілку садову». Вона дозволить ефективно видалити шкідливих комах і їх личинки, а також створить на стовбурах дерев захисне покриття. Якщо для весняної обробки саду препарати використовувати спеціалізовані (як «Побілка садова»), то покриття повинне бути повітропроникним навіть після процедури. Так все обмінні процеси дерев будуть проходити максимально природно.

Обприскування саду

     Його потрібно робити для того, щоб захистити сад від шкідників і хвороб. На цьому етапі добре себе зарекомендували такі як: «Райок» і «Бордоська рідина», які створені з використанням фунгіцидів. Найкраще застосовувати для весняної обробки саду препарати вже готові, адже:

  • Вони набагато ефективніші, ніж різні народні засоби, тому краще захистять ваші рослини від захворювань і шкідливих комах;
  • Їх випускають вже як готові концентрати: просто розведіть їх водою перед весняним обприскуванням дерев. Завдяки цьому ви заощадите багато часу на обробку, а також уникнете помилок, які часто допускають ті, хто готує засоби по всіляких народними рецептами.
  • Такі препарати не тільки лікують, але і допомагають провести профілактику виникнення шкідників і вогнищ хвороби. У коштів - пролонговану дію.

     Для обприскування дерева потрібно тільки розвести спеціальні препарати в тих пропорціях, які вказані на упаковці. Постарайтеся провести цю процедуру перед тим, як обробите сад від хвороб і шкідливих комах. Використовуйте отриманий розчин одразу ж, як його приготували.

Захист плодових дерев від весняних сонячних опіків

     Краще попередити різні весняні ушкодження, ніж потім відчайдушно їх лікувати. Один з найпростіших і дієвих способів для цього - побілка. При цьому потрібно подбати про:

  • місцях, де відгалужуються сучки;
  • скелетних гілках, чий діаметр 2-3 см;
  • стовбури, у яких тонка кора.

Гілки, розташовані в кроні, мають не так багато пошкоджень. Це пов'язано з тим, що вони створюють тінь один для одного - тому сонячні промені на них впливають в основному під кутом. Можете захистити стовбур мішковиною. Також деякі використовують для цього рогожу - її варто пошукати в садових магазинах. Краще захищати дерева мішковиною в осінню пору, щоб уникнути весняних неприємностей і заодно морозних пошкоджень. Однак врахуйте, що шкідливі комахи все ж можуть зимувати під укривними матеріалами. А при опадах мішковина промокне, тому повітря для стовбурів буде недостатньо. Тепер ви знаєте, як проходить обробка саду навесні від шкідників. Врахуйте наші поради, щоб захистити свій сад і зберегти його прекрасний вид.

Державний фітосанітарний інспектор Іван Синюк, провідний фахівець фітосанітарної лабораторії Степан Дребот